هنگامی که کنت “توک” جاکوبسن تماس رو در مورد یک طاس عقاب تودرتو در یک کاکتوس ساگوارو او تا به حال شک و تردید خود را.

برای یک, به عنوان آریزونا بازی و ماهی بخش رپتور مدیریت هماهنگ او اغلب تماس های دریافت شده از مردم در مورد عجیب و غریب تودرتو شرایط. آنها معمولا نادرست است.

ثانیا اگر زیست شناسان مدت ها مشکوک بود عقاب طاس استفاده از کاکتوس ساگوارو به عنوان سایت های تودرتو محققان تا به حال هرگز ثبت چنین منظره ای در بیش از سه دهه از هماهنگ پژوهش است.

زمانی که جاکوبسن به دنبال نکته و بر روی زمین در محل در نزدیکی آریزونا مرکزی مخزن او را دیدم بی سابقه ای صحنه را با چشم خود. در کلاه بردار از آغوش یک کاکتوس ساگوارو طاس عقاب بود نشسته بر یک آلاینده لانه های ساخته شده از چوب و سایر پوشش گیاهی است.

چند روز بعد او و تیم خود را یک هلیکوپتر نظرسنجی برای دیدن لانه از بالا. آنها بیشتر خوشحال برای پیدا کردن جفت از عقاب طاس تا به حال چندین eaglets در لانه — نشانه ای از هر دو سلامت تودرتو جفت و طاس عقاب رشد جمعیت به عنوان یک کل.

“این فوق العاده هیجان انگیز” جاکوبسن گفت. “هنگامی که مردم فکر می کنم از کاکتوس ساگوارو آنها فکر می کنم از آریزونا. سپس شما باید یک طاس عقاب در بیابان در یک ساگوارو. من نمی دانم چقدر بیشتر آریزونا شما می توانید از آن.”

جاکوبسن تا به تماشای پرندگان یاد بازگشت از انقراض نزدیک او در طول حدود 20 سال فعالیت حرفه ای به عنوان یک زیست شناس حیات وحش آریزونا بازی و ماهی.

“عقاب طاس جمعیت بسیار کوچک بود در 1970s — ما تا به حال تنها 11 پرورش مناطق بسیاری از کسانی که در پایین نمک و ورد رودخانه” جاکوبسن گفت. “ما تماشا می کنیم که رشد جمعیت از طریق کل سیستم رودخانه مرکزی آریزونا. به عنوان این جمعیت همچنان به رشد, ما در حال شروع به دیدن آنها را در مناطق بیشتر و بیشتر به استفاده بیشتر و بیشتر منحصر به فرد را میسر می سازد.”

بیشتر: Bald eagle nestwatchers کمک یک خطر گونه افزایش می یابد دوباره

زمانی که او آغاز شده و با آژانس در سال 2002 جاکوبسن کار کرده با جان Koloszar که زد bald eagle برنامه قبل از او. Koloszar اغلب به او بگویید که به نگه داشتن چشم در saguaros نشانه هایی از آشیانه عقاب است.

این خطر رپتورز ساخته شده اند قابل توجه گشت در آریزونا از کمتر از یک و نیم دوجین لانه در سال 1970 به 89 لانه در 2019. برای 18 سال در هر Koloszar مشاوره جاکوبسن نگه داشته است یک چشم را برای عقاب طاس تودرتو در saguaros.

در حالی که تایید شده اند رؤیت عقاب طاس تودرتو در همین ستونی Cardon و Hecho کاکتوس در مکزیک زیست شناسان شده است به جستجو برای یک جفت عقاب طاس تودرتو در آریزونا ساگوارو برای چندین دهه بدون موفقیت است.

وجود دارد تا به حال تنها یک مورد ثبت شده از عقاب طاس تودرتو در saguaros در سال 1937 جاکوبسن گفت:—و این که سابقه تاریخی تنها به ذکر خالی لانه با هیچ eaglets یا دیگر نشانه ای از فعالیت است.

هر چند جمعیت است و تقویت طبیعت همچنان به حفاظت از این پرندگان است. به همین دلیل جاکوبسن نیست افشای ساگوارو دقیق محل سکونت و گفت: “ما می خواهیم برای به اشتراک گذاشتن اخبار است اما ما نمی خواهیم به جذب یک دسته از مردم و باعث مشکلات برای پرندگان.”

“هنگامی که ما شروع به واقعا به دنبال عقاب طاس در آریزونا در دهه 1970 ما تا به حال آن را در پشت ذهن ما به عنوان ممکن است, اما همانطور که ما مورد بررسی دولت گذشته بیش از 30 سال یک ساگوارو تودرتو عقاب هرگز مستند و یا دیده می شود و یا شناسایی” جاکوبسن گفت. “من فکر می کنم در نهایت دیدن آنها تودرتو در یک کاکتوس ساگوارو بخشی از داستان خود را رشد به عنوان یک جمعیت به عنوان یک کل. این یک نشانه خوب است.”

ارین سنگ را پوشش می دهد و محیط را برای آریزونا جمهوری و azcentral.com. ارسال داستان نکته ها و ایده ها در erin.stone@arizonarepublic.com و او در توییتر دنبال کنید @Erstone7.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de