همین Dedera معشوق جمهوری نویس نویسنده و تاریخی preservationist می میرد در سن 90

همین Dedera یک معشوق دیرین Arizona Republic ویژگی های مقاله نویس نویسنده و سردبیر سابق of Arizona Highways magazine, درگذشت جمعه فقط دو هفته خجالتی از 91 روز تولد.

علاوه بر روزنامه نگاری دستاوردهای Dedera شد به طور فعال درگیر در کمک به حفظ برخی از نمادین ترین قطعه از آریزونا تاریخچه از جمله غربی نویسنده زین خاکستری کابین در نزدیکی پیزان ، Hubbell تجارت پست در ملت ناواهو و ققنوس مدرسه ای در هند.

شناخته شده برای خود را deprecating حس شوخ طبعی Dedera یک بار توضیح داده شده پر کردن یک ستون از یک سواره نظام اردوگاه در Mazatzal بیابان منطقه از طریق کبوتر خانگی.

“کپی میز نسبت به بهبود دستور زبان به پرنده” او پکتیا میباشد.

با توجه به بیوگرافی همراه است که مقالات خود را در دانشگاه ایالتی آریزونا کتابخانه بایگانی Dedera خود را شروع کردم در روزنامه نگاری در حالی که خدمت به عنوان یک عکاس جنگی در سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده از سال 1946 تا 1948 راست از مدرسه بالا است.

پس از ترخيص او ثبت نام در GI بیل در آریزونا دولت دانشگاه, استاد دانشگاه و فارغ التحصیل شده و با مدرک روزنامهنگاری در فقط سه سال است. در سال 1985 او به نام منشور عضو ASU Walter Cronkite مدرسه روزنامه نگاری سالن از شهرت.

Dedera شروع به کار برای جمهوری اسلامی به عنوان یک اگهی نویسنده شب خبرنگار پلیس و به طور کلی انتساب گزارشگر در سال 1951 بود و به نام ویژگی های یک مقاله نویس دو سال بعد. او تماس های شخصی و گاهی اوقات مردمی سبک شد فورا محبوب و کار خود را به طور گسترده ای تحسین شده. او با افتخار ملی Ernie پیل یادبود جایزه یکی از بالاترین افتخارات برای ویژگی های نویسندگان در سال 1958.

دو سال بعد او به چاپ مجموعه ای از ستون ها در یک کتاب به نام “یک مایل در کفش خود را.”

همان سال 1960, Dedera نوشت: یک سری از ستون ها کمک کرد که برنده آزادی مشروط و یا عفو برای دو مرد تام و جان قدرت بود که به ناحق زندانی برای 42 سال در ارتباط با predawn در ضربات پنالتی که گرفت بعد از یک کلانتر اقدام به حمله خود به بیابان کابین در سال 1918.

در طول 1960s Dedera گزارش جنگ سرد در اتحاد جماهیر شوروی و شرق اروپا و در خدمت روی لئامت دادن به یک جنگ ویتنام خبرنگار جمهوری در سال 1966. او در سال 1969 به تور کشور با وزیر بهداشت ، Barry Goldwater.

Dedera نامگذاری شد سردبیر, Arizona Highways Magazine در سال 1983 یک موقعیت او برای دو سال تا زمان بازگشت به عشق اول خود را که در نوشتن بود. در سال 1988 او منتشر شده “کمی جنگ از خود ما” معتبر تاریخ آریزونا بدنام دهه گراهام-توکسبری دشمنی طیف وسیعی جنگ است که به عنوان بسیاری از 50 زندگی می کند و از بین برود بسیاری از نر ورثه به هر دو خانواده است.

در همه Dedera نوشت: بیش از 20 کتاب و هزاران مقاله خود را بیش از 60 سال زندگی حرفه ای.

او با افتخار ملی جامعه هنر و نامه جایزه ادبی در سال 1988 و لاول توماس جایزه در سال 1990. در سال 2007 او به رسمیت شناخته شده به عنوان “آریزونا CultureKeeper” برای تلاش های خود را برای ترویج آریزونا تاریخ است.

با توجه به یک خانواده, بیوگرافی Dedera متولد شد و در آرلینگتون ویرجینیا در سال 1929 و نقل مکان به ایالت آریزونا به عنوان یک نوجوان با پدر و مادر خود را که به دنبال برای کمک به پدرش آرتروز در طول جنگ جهانی دوم است.

خانواده حل و فصل را به یک خانه کوچک — بسیار کوچک که Dedera خواب در ایوان — در Sacaton در Gila River جامعه هند و جنوب شرقی ققنوس که در آن Dedera پدر مشغول به کار به عنوان یک تکنسین در کارخانه ژنتیک در ایستگاه تحقیقات پنبه.

در سال 1946 Dedera داوطلب خدمت سربازی در نیروی دریایی در سن 17 سالگی و اختصاص داده بود به سپاه تفنگداران دریایی Motion Picture واحد تولید در کمپ پندلتن که در آن یکی از تکالیف شد به سند Chuck Yeager شکستن دیوار صوتی در سال 1947.

Dedera جان سالم به در با همسر خود ، با توجه به خواسته های خود هیچ یادبود برگزار خواهد شد. خاکستر خود را گسترش خواهد در Mazatzal بیابان منطقه است.

جان D’Anna یک خبرنگار در آریزونا جمهوری/azcentral.com داستان سرایی تیم. او را در رسیدن به [email protected] و به دنبال او را در توییتر @azgreenday.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im