استرالیا — نواک جوکوویچ دنبال شد خسته و فرسوده شده است. او احساس سرگیجه و ازمایش کرده Dominic Thiem در استرالیا به فینال — miscues نصب کسری بودجه رو به رشد است.

جوکوویچ انجام آنچه او می کند ، او حاضر به از دست دادن منتظر فرصتی برای حمله با چنگال و بر داشت خود را با بهترین تنیس زمانی که کاملا ضروری است. حتی انداخت در یک چروک خدمت-و-volleying دو بار وقتی رو نقطه شکست.

به دست آوردن استقامت خود را و سکته مغزی و نشان دادن برخی از شجاع خلاقیت جوکوویچ آمد به لبه Thiem 6-4, 4-6, 2-6, 6-3, 6-4 یکشنبه شب به مدت یک هشتم استرالیا, عنوان, دوم در یک ردیف و 17 گرند اسلم جایزه به طور کلی.

“من در آستانه از دست دادن بازی. دومینیک مختل … من ریتم در بازی من در یک نقطه. او یک بازیکن بهتر” جوکوویچ گفت. “احتمالا یک نقطه و با یک شات جدا ما امشب.”

با اینحال جوکوویچ بهبود رکورد خود در مرحله نیمه نهایی و نهایی در ملبورن پارک به 16-0 و مطمئن خود را از بازگشت به شماره 1 در رتبه بندی جایگزین رافائل نادال.

هیچ مرد دیگر در تاریخ تنیس برنده این سخت-دادگاه مسابقات بیش از شش بار. تنها راجر فدرر با 20 و نادال با 19 به دست آورد بیشتر مردان گرند اسلم تک آهنگ غنائم از جوکوویچ.

“دستاورد های شگفت انگیز. غیر واقعی آنچه شما انجام می دهند در طول تمام این سال ها گفت:” پنجم-کشت Thiem که 0-3 در عمده نهایی. “شما و همچنین دو نفر دیگر از بچه ها من فکر می کنم شما به ارمغان آورد تنیس مردان به تکمیل سطح جدید.”

هر دو فینالیست صحبت در مورد ویرانگر آتش سوزی که منجر به کشته شدن ده ها تن از مردم و میلیون ها نفر از حیوانات در سراسر استرالیا. جوکوویچ همچنین با اشاره به های اخیر مرگ و میر ناشی از NBA ستاره کوبه برایانت و یکی از دختران خود را در سقوط یک هلیکوپتر.

پرداختن به Thiem جوکوویچ گفت: “من مطمئن هستم که شما قطعا یکی از گرند اسلم غنائم. بیش از یک است.”

کمی بیش از شش ماه پس از صرفه جویی در یک جفت از نقاط قهرمانی در برابر فدرر در مسیر به پیروزی پنج مجموعه ویمبلدون نهایی جوکوویچ بار دیگر نشان داد که او می تواند همیشه نمی توان بیرون آمدن از دو مجموعه به یک در یک گرند اسلم عنوان بازی برای اولین بار.

آن را نمی آمد به راحتی برای 32 سال از صربستان. او از دست داده و شش بازی در یک ردیف در یک کشش به Thiem که نقش مشابه پایه بازی و حذف نادال در یک چهارم نهایی.

جوکوویچ بازدید توسط پزشک و مربی در مجموعه سوم و از جان گذشته به هیدرات guzzled بطری آب و نوشیدنی های انرژی است. او در سخنرانی صندلی داوری در مورد زمان نقض.

“من انرژی کاهش یافته است به طور قابل توجهی” جوکوویچ گفت: در کنفرانس خبری sipping یک آنتی اکسیدان نوشیدنی به جای شامپاین ارائه شده توسط مدیر مسابقات کریگ Tiley.

این بود که غالب جوکوویچ که سخت به این باور مجموع از نه هیچکدام از اشتباهات خود را در طول مستقیم-مجموعه پیروزی بر نادال در فینال یک سال پیش. جوکوویچ تحت الشعاع است که در مجموع در این مجموعه برای اولین بار به تنهایی سه شنبه در پایان با 57.

این یک تست فیزیکی ارائه مقدار زیادی از سرگرم کننده مبادلات با 61 امتیاز ماندگار حداقل نه عکس هر کدام.

“بسیار سخت” Thiem گفت.

“البته” او گفت: “من فقط احساس می کنم بسیاری از پوچی در حال حاضر.”

در لحظات کلیدی جوکوویچ خود را رها معمول خرد کردن-امتیاز-از اسکریپت و رفت و در حمله با عجله به خالص پس از خدمت در هنگام مواجهه با یک نقطه شکست — برای اولین بار در 2-1 در مجموعه چهارم پس از آن دوباره در 2-1 پنجم.

پرداخت می شود در هر دو بار.

“نه مشخصه من” جوکوویچ گفت. “نوع همه یا هیچ چیز.”

ساخت یک اتهام خود را به عنوان کمتر-تجربه دشمن شک و تردید عمل جوکوویچ را شکست منجر 5-3 در مجموعه چهارم, کمک, درهم و برهم, شلیک به خالص نوار دو گسل و بد فورهند توسط Thiem.

یک استراحت در اوایل پنجم کمک جوکوویچ کلاچ نقره استرالیا باز او همچنین برنده جایزه در سال 2008 2011-13, 2015-16 و 2019.

او اضافه می کند که به مسافت پنج عنوان از ویمبلدون سه از آمریکا باز و یکی از فرانسه باز است.

Thiem یک اتریشی است که در 26 بود و نفر دوم به نادال در Roland Garros هر یک از دو سال گذشته بود و دوباره تلاش برای تبدیل شدن به مرد اول دنیا در 1990s به پیروزی عمده و تک عنوان.

به جای آن سه بزرگ موفق به کسب 13 متوالی انتقاد و 56 گذشته 67.

“آن را منحصر به فرد در تاریخ ورزش که سه تا از بهترین بازیکنان — تا کنون — در حال بازی در همان دوران” Thiem گفت. “این چیزی است که باعث می شود آن را بسیار دشوار است برای بازیکنان دیگر را از طریق شکستن.”

وضعیت موجود به نظر می رسد در خطر در ست سوم وقتی جوکوویچ صرفا تماشا و سرش را تکان داد به عنوان lob توسط Thiem فر بر او و در. جوکوویچ نمی تعقیب آن است. نبود کاملا روشن سمت راست پس از آن چه مشکل بود اما شاید او می دانست که او نیاز به صرفه جویی در قدرت.

گرما به طوری که اغلب یک عامل در ملبورن بود و نه یک موضوع است. ترد شرایط خنک شد تقریبا ایده آل در آغاز با یک نور ملایم و دمای حدود 70 درجه (20 سانتیگراد). که کاهش یافته است به عنوان نور طبیعی پژمرده اول ترک بنفش سقف آسمان قبل از شب هنگام وارد همراه با برانگیزتر با صدای بلند squawks از یک گله مرغ دریایی نشسته در فولاد نرده بالای این عرصه است.

جای تعجب نیست که با توجه به تجربه و تخصص جوکوویچ آمد سست و سرحال و قفل شده است. از نیمه اولیه-ده امتیاز ماندگار حداقل نه سکته مغزی او برنده تمام شش. در عرض 13 دقیقه او جلوتر 3-0 به عنوان یک گروه کر از خود نام مستعار — “هیچ-le! هیچ-le! هیچ-le!” — زنگ زد.

رام نشده Thiem نمایش داده ستوده صبر و هنگامی که جوکوویچ هدف و تمرکز او خیانت این شد جذاب مسابقه.

4-همه در مجموعه دوم جوکوویچ شد و هشدار داد با صندلی داوری دامین Dumusois برای گرفتن بیش از حد در زمان قبل از خدمت. فقیر شات افت پیدا شبکه به مجموعه ای تا نقطه شکست و Dumusois دوباره ذکر جوکوویچ برای اجازه دادن به 25 ساعت دوم منقضی; مجازات تقصیر بود. یک ولرم 85 مایل در ساعت دوم خدمت کرد و جوکوویچ flubbed یک فورهند به Thiem یک 5-4 منجر شود.

به عنوان جوکوویچ راه می رفت به دگرگونی او شنود گذاشته Dumusois در سمت چپ کفش به او thumbs-up و سپس نشستم و به او گفتم: “شما خودتان ساخته شده معروف است.”

که بخشی از شش بازی اجرا است که به Thiem مجموعه دوم — جوکوویچ گرفته بود 16 در یک ردیف از دور باز-و کنترل از سوم.

فقط به عنوان آن به نظر می رسید Thiem ممکن است در راه خود جوکوویچ ساخته شده ایستاده.

“این بازی کسی واقعا. من می دانستم که خیلی زود در ست پنجم آن بسیار مهم بود برای من به یک استراحت” جوکوویچ گفت. “من تا به حال که لبه روانی دوباره و که به اندازه کافی برای برنده شدن در آن است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de