یک گروه از دانشگاه سنت توماس دانش آموزان به تازگی در یک کارگاه آموزشی در نظر گرفتن نقش نژاد و جنس و تعصب در خود پردیس زندگی.

یک زن دانشجوی مهندسی صحبت در مورد چگونه مرد همسالان گاهی اوقات زودتر از موعد شک او. یکی دیگر از مهندسی عمده اشاره کرد که او یکی از معدود دانش آموزان سیاه پوست در حال کار در یک همسال مرکز. یک جوان مرد سفید پوست در یک موقعیت رهبری در بخش مهندسی گفت: او می خواست برای شنیدن یک چشم انداز گسترده تر به طوری که او می تواند “سعی کنید برای ایجاد یک محیط جامع تر.”

جلسه رهبری آن Phibbs رئیس و بنیانگذار استراتژیک تنوع طرح یکی از تعداد فزاینده ای از کارگاه های آموزشی در ناخودآگاه تعصب تنوع و شمول ساخت دور از طریق شرکت های غیر انتفاعی سازمان های دولتی و مدارس در زمان اوج توجه در اطراف برابری.

شرکت های آمریکایی صرف حدود 8 میلیارد دلار در سال در تنوع و شمول آموزش با توجه به شرکت مشاوره مک کینزی و شرکت.

ادارات پلیس در مینیاپولیس و سنت Paul و دیگر شهرستانها شروع آموزش چند سال پیش در مورد چگونگی آدرس تعصبات شخصی که به لحاظ نژادی متهم حوادث به ارمغان آورد بیشتر موشکافی اجرای قانون است. استارباکس خود را تعطیل مکان برای چهار ساعت به برگزاری تعصب آموزش برای کارکنان پس از دو سیاه بودند و نه به منظور قرار داده شده بودند دستگیر و در فیلادلفیا فروشگاه.

“تقاضا در حال رشد است و من فکر می کنم آن را در حال رشد در سراسر تمام انواع سازمان ها و صنایع گفت:” Phibbs که مشغول به کار در تنوع و شمول در دانشگاه مینه سوتا قبل از شروع شرکت خود را.

St. Paul تنوع مشاور جرمی مایکل کلارک گفت که او را دیده اند تقاضا خاص به صورت ضمنی و تعصب های آموزشی است که کمک می کند تا مردم شناسایی ظریف نگرش تعصب و یک انتخاب خوب برای یک سازمان در تلاش برای بهبود تنوع و شمول است. اما سازمان هایی که در حال حاضر انجام می شود که به دنبال آموزش است که تولید خواهد شد عمیق تر تغییر هر چند این موارد هستند کمتر Clark اضافه شده است.

برخی از تقاضا است و رانده شدن توسط جمعیت. در حالی که مینه سوتا باقی مانده عمدتا سفید دولت نژادی جمعیت اقلیت همچنان به سرعت در حال رشد. بین سال های 2010 و 2017, مینه سوتا, سیاه و جمعیت افزایش یافت 31 درصد آن هیسپانیک افزایش جمعیت 20% و آسیایی-آمریکایی جمعیت رشد 30%.

رشد طاقچه آموزش تنوع صنعت شد بر روی صفحه نمایش در اوایل ماه مارس در مینیاپولیس, مرکز همایش گرد هم آورده است تنوع کارشناسان از سراسر کشور برای فروم در محل ورود.

این رویداد با حمایت آوگسبورگ دانشگاه لوایح خود را به عنوان بزرگترین کشور محل کار تنوع سهام و ورود به کنفرانس. شرکت کنندگان شامل عمده شرکت مینه سوتا از جمله زمین O’Lakes تعاونی و کلینیک مایو دولت بزرگترین کارفرما است.

کاترین Strahan منطقه, معاون رئیس جمهور از ذهن ورزشگاه, یک شرکت مشاوره که کار کرده با زمین O’Lakes گفت: هدف از این آموزش این است که “از بند باز کردن پتانسیل هر فرد در سازمان به کمک در بالاترین سطح است.”

AMAZEworks مدیر اجرایی ربکا Slaby گفت conferees که آنها باید حرکت گذشته این ایده از ورود به مطالعه در مورد فکر می کنم متعلق.

“ورود بدان معنی است شما به جای من و من به شما شامل در نظر من به عنوان طولانی به عنوان شما می گویند که همه چیز درست انجام همه چیز درست رفتار راه حق تمام کسانی که همه چیز” گفت: Slaby شرکت که بر اساس سنت پل. “متعلق است که در مورد شما دریافت می شود که شما به من بود که من و ما را در ایجاد این فضا با هم.”

Kelsey Braak یک مدیر در مینیاپولیس-بر اساس وست منرو Partners گفت که برخی از کارکنان اظهار نظر چند سال پیش که این شرکت احساس مانند یک پسر است. کسب و کار و فن آوری شرکت مشاوره شروع از یک تنوع و شمول شورا و در نهایت استخدام شرکت مشاوره FranklinCovey برای کمک به ناخودآگاه تعصب آموزش.

این آموزش ها شامل داشتن یک عضو از تنوع و شمول شورای بحث در مورد یک تجربه شخصی آنها می خواهم تا به حال با ناخودآگاه تعصب, چگونه آن را احساس و چگونه آن را تحت تاثیر عملکرد خود را. رهبران ارشد نیز به اشتراک گذاشته شده داستان خود را دارند. در حال حاضر این شرکت قصد دارد به استخدام تمام وقت تنوع و شمول رهبر Braak گفت.

یکی دیگر از محبوب رژیم آموزش آدرس “microaggressions,” حساس اظهارات بر اساس مفروضات منفی در مورد هویت یک فرد را مانند درخواست یک آمریکایی متولد فرد آسیایی تبار که در آن آنها “واقعا” از.

مشاور مایکل باران گفت که گاهی اوقات هنگامی که یک فرد خواهد بحث در مورد چگونه دهید آنها را احساس کنار گذاشته و دیگران را دفاعی و سوال شد که آیا این واقعا یک عمل تجاوز کارانه.

“بدترین چیزی که ما می توانید انجام دهید این است که فقط تمرکز بر کسی قصد و تاثیر آن را بر شخص دیگر” گفت: Baran ارشد شریک و راه حل های دیجیتال سرب در استنطاق مشاوره.

Jordy چاوز-Estrada ارشد زیست شناسی عمده در سنت توماس گفت: پس از نشست اخیر تنوع کارگاه که او می خواهم برای دیدن بیشتر دانش آموزان سفید شرکت کنند.

“من فکر می کنم که آموزشی بسیار مفید برای دانشجویان و استادان است که می خواهم به یاد بگیرند” چاوز-Estrada گفت: “اما رک و پوست کنده صادق, دانشجویان و اعضای هیئت علمی است که نیاز به اینجا نخواهد آمد از طریق آن درب است.”

 

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im