کروناویروس در آریزونا: یک خبرنگار تلاش برای درک اینکه چرا مردم وحشت-خرید کاغذ توالت

آن را حدود 10:30 صبح روز جمعه و من ایستاده در این مقاله کالاهای راهرو از یک CVS در شرق مسا که در آن کاغذ توالت باید باشد.

“ما به فروش می رسد” استفان Karenke یک رزومه مدیر در آموزش به من می گوید. “ما انتظار بعدی ما حمل و نقل تا دوشنبه.”

خبر خوب این است که بسیاری از مشروب در فروشگاه در فروش است و به نظر می رسد مقدار زیادی از آن. اما قدیمی روزنامه نگاری کلیشه کنار این چیزی است که من آمد.

من در تلاش برای کاغذ توالت. تماس با آن کاغذ تعقیب است. من به صرف تمام روز بازدید از تقریبا هر نوع از فروشگاه ظرف شش شعاع مایل از خانه من در تلاش برای پیدا کردن یکی که آن را در انبار.

و در این روند, من سعی خواهد کرد به درک چرا مردم فکر می کنم آنها نیاز به آن بد که آنها در حال حاضر به ایستادن در خط و خرید همه چیز را در دید.

این همه به ظاهر در واکنش به گسترش coronavirus و آن بیماری COVID-19 یک موضوع جدی است که سازندگان: مدارس رویدادهای ورزشی و گردهمایی از همه نوع. اما این ویروس و یا ترس از آن نیز باعث شیوع وحشت-خرید است که امتداد از حسن نیت به عجیب و غریب.

طی دو یا سه هفته Karenke می گوید: خود را در فروشگاه دیده است یک اجرا در ضد عفونی کننده دست, مالش الکل, ماسک صورت و روي قرص اما کاغذ توالت چیزی mystifies او.

“تنها چیزی که من فکر می کنم که اگر شما به خود قرنطینه اما پس چرا نمی شما همچنین گرفتن غذا ؟ آن ضربات ذهن من است.”

او نه تنها یکی است.

یک مایل دور کاغذ توالت راهرو در Bashas’ است که به عنوان به عنوان یک کودک پایین.

“این شوک من کاملا شوک به من می گوید:” مشتری جیم اندروز.

به عنوان ما در حال صحبت کردن یک زن راه می رود و می گوید: “من احساس می کنم پشت در غرب قبل از یک طوفان بزرگ تنها وجود این همه شیر است که رفته است.”

اندروز احساس می کند, رسانه ها مقصر است. من از او بخواهید آنچه که او بدان معنی است که او می گوید او احساس می کند این بیماری همه گیر است و پر از شکوفه و وحشت چیزی است که ginned توسط رسانه ها برای به دست آوردن بیشتر مردم به تماشای نشان می دهد و یا با کلیک بر روی داستان است.

“همه چیز در مورد چشم,” او می گوید.

زمانی که من به عقب براند و از او بخواهید اگر ما باید چشم پوشی از آنچه در سازمان های دولتی رسمی به ما می گوید و نه آن را گزارش او پرسم و اذعان به آن را یک وضعیت پیچیده است.

به عنوان کاغذ توالت فروشگاه مدیر به من می گوید آنها بوده است و از آنجا که شب قبل اما انتظار بیشتر تحویل آن شب. او نشان می دهد من سعی می کنم در نزدیکی هدف و یا یکی دیگر در نزدیکی CVS.

به عنوان من ترک من متوجه Ace سخت افزار درب بعدی و پس از من در حال حاضر وجود دارد تصمیم گرفتم در هوی و هوس به موسیقی پاپ را به دیدن اگر آنها اگر آنها فروش کاغذ توالت. تبدیل کردن آنها انجام دهید. چه کسی می دانست ؟ تنها آنها را. و انبار است. ایضا با ضد عفونی کننده دست و ماسک صورت.

“این دیوانه برای حداقل یک هفته” فروشنده به من می گوید.

نه این که آن را به هر گونه تسلی اما آنها باید مقدار زیادی از کاغذ سنباده در انبار.

همانطور که من شروع به tweeting در مورد من تلاش می بینم یکی از دوستان در پست های رسانه های اجتماعی است که تاریخ تحویل در آمازون کاغذ توالت منظور تغییر از دو روز به مارس 23 قبل از او حتی می خواهم خود را تکمیل سفارش.

من سر به یکی دیگر از CVS که در آن داستان همان است که آن را به عنوان در Albertsons دایره K و یک ایستگاه گاز شل راحتی بازار است. نه یک مربع به یدکی.

من حتی فشار با نوک انگشت سر من در یک سالی زیبایی عرضه به دیدن اگر آنها فروش کاغذ توالت که آنها نمی.

“شما بدست بسیاری از مردم در مورد آن؟” من از فروشنده. “نه, شما اول,” او می گوید.

در تلاش برای درک روانشناسی از وحشت خرید من رسیدن به برجستة رفتاری اقتصاددانان اما هیچ یک از آنها پاسخ دهند. احتمالا همه آنها را خرید کاغذ توالت. یا که یا آنها را در رخصتی بهار, مثل اکثر دانشگاه های آمریکا.

من پیدا کردن یک دسته از مطالعات علمی در مورد این موضوع از وحشت خرید از جمله یکی از آنها William M. Strahle و E. H. Bonfield از سوار کالج در پیشرفت در تحقیقات مصرف کننده.

در سال 1989 مقاله “درک مصرف کننده وحشت: دیدگاه جامعه” آنها توجه داشته باشید که “در وضعیت بحران وجود دارد این است که شکست در توانایی های ذهنی فرد از نظر پردازش اطلاعات, ارزیابی محیط زیست و تجزیه و تحلیل جایگزین.”

آنها اضافه کردن که “بیشتر درک زمان فشار کوچکتر تعدادی از گزینه های در نظر گرفته شده بیشتر احتمال است که تصمیم گیری خواهد شد ساخته شده قبل از لازم و بیشتر احتمال نادرست انتخاب جایگزین.”

این یک دانشگاهی راه گفت: مردم از دست دادن ذهن خود را در یک بحران و تصمیم گیری های بد.

در توقف بعدی من, هدف, Chris کلاهبردار یک مشاور مدیریت از مسا به نظر می رسد برای عضویت در Strahle-Bonfield تئوری.

“احمقانه است” او می گوید. “همسر من شده است به هشت فروشگاه های” به دنبال کاغذ توالت. “آن را خالص وحشت کاملا غیر منطقی است.”

افسوس که در هدف قرار دادن بیش از حد کاغذ توالت راهرو به نظر می رسد مانند کلم پچ بچه ها بخش از یک اسباب بازی R’Us در شب کریسمس از سال 1985. (توجه داشته باشید برای خوانندگان جوان: درخواست پدر و مادر خود را. این شد یک چیزی.)

در راه من از من بپرسید کارمند چه مدت آنها بوده است و زمانی که حمل و نقل آینده در حال آمدن است.

او به من می گوید که او فقط شنیده طریق خود گوشی که از یک پالت از کاغذ توالت در راه به قفسه ها از انبار.

“اما شما بهتر است عجله بسر می رسانید,” او می گوید.

من قدرت راه رفتن راه برگشت به کاغذ توالت بخش و جاسوسی یک مرد جوان در یک قرمز پولو پیراهن خلبانی تخت تخت ارابه دستی پایین راهرو با چهار جعبه از کاغذ توالت. قبل از او حتی می توانید به کاغذ توالت بخش او مواجه و doles کردن کل محتویات یکی از این موارد است.

او باعث می شود راه خود را به راهرو است و به سرعت احاطه شده است. او آغاز می شود توزیع بسته های به هر مشتری.

“این طلا, آن را طلا” یک زن می گوید: اجازه دادن به یک آه امداد.

عرضه از بین رفته است در کمتر از دو دقیقه است. هیچ یک از آن تا کنون می رسد قفسه.

یک بسته بندی می کند راه خود را به دست خود را فروتن راوی. ماموریت انجام پس از هفت فروشگاه.

اما من هنوز هم می خواهید برای پیدا کردن آنچه در حال رانندگی بود وحشت خرید خیلی سر قدرت در سراسر جاده به انبار خانه جایی که من شنیدن آنها ممکن است یک حمل و نقل است.

وجود من به اجرا پاتریک Zawacky یک کارگر ساختمانی که در شمال ققنوس و سفر در اطراف دره برای مشاغل مختلف و در نیاز ناامید از کاغذ توالت.

او یک همسر و دو دخترش در خانه و به گذشته خود چهار رول — تک لا که او می خواهم pilfered از camper شب قبل از.

“این جنون,” او می گوید. “من می توانم قرار دادن سر من در اطراف آن است.”

“من که ما باید سالم و بهداشتی است اما به نظر نمی رسد مانند آن را باید اتفاق می افتد با هرج و مرج بود.”

او می گوید: تاثیر واقعی از وحشت آمار خانه هنگامی که دختر خود high school choir سفر به عربستان لغو شد به دلیل بیماری همه گیر.

او می خواهم کار می کرد به جمع آوری پول برای سفر و مطمئن بود اگر او می خواهم به عقب بر گردیم آنچه که او می خواهم پرداخت.

“او خیلی bummed,” او می گوید.

متاسفانه Home Depot نیز فروخته شده از کاغذ توالت و یک کارمند می گوید: او نمی داند که حمل و نقل آینده در خواهد آمد.

من سر در جستجوی مشتریان دیگر به بحث و هنگامی که من به عقب بر گردیم به ماشین من بسته من فقط می خواهم خریداری شده در هدف. من به بازگشت به خانه انبار به ارائه یک زن و شوهر از رول به Zawacky اما او در حال حاضر از بین رفته اند.

پس از Home Depot, من ضربه نزدیکی Safeway و Walgreens. هر دو دارای قفسه که مانند یک دریاچه Havasu liquor store پس از رخصتی بهار.

“من انجام شده است این 20 سال و من هرگز دیده می شود هر چیزی شبیه به این” یک Walgreens کارمند می گوید. “این هیستری جمعی.”

از وجود من سر به خارج محله بازار که در آن یک مشتری به من می گوید سعی کنید بزرگتر سوپر خارج شده و یک کیلومتر تا جاده.

زمانی که من وجود دارد, من پارک در مقابل یک دلار ذخیره و تصمیم گیری برای بررسی وجود دارد ، همان داستان.

به عنوان من می روم من می بینم یک مرد جوان به حمل یک لوله بسته بندی از کاغذ توالت را به ماشین خود و یک مادر و دو دختر — همه facemasks — در حال اجرا به سمت خارج.

من سر در و به کاغذ توالت راهرو فقط به عنوان یک جفت از سهام کارمندان در حال قرار دادن تاریخ و زمان آخرین چند مورد از کوچکترین رول کاغذ توالت من تا کنون دیده ام.

فروشنده می گوید او اجازه می دهد هر دو مشتری اما او می افزاید که پس از آنها در حال انجام جوراب ساق بلند, هیچ کس وجود دارد خواهد بود به پلیس آن است.

با این وجود در دقیقه. دو مرد راه رفتن متوجه اغتشاش و یکی از آنها را برای گرفتن یک بسته. او می پرسد دوست خود را اگر او می خواهد یکی بیش از حد.

“نه” او می گوید. “من فقط با استفاده از برگ. وجود برگ در خارج و آنها را آزاد کند.”

من فکر می کنم او شوخی اما شما هرگز نمی دانید.

یک مرد با یک سبد پر از کاغذ توالت و چند مورد از رامش می گوید که او تا به حال دوستان که با این نسخهها کار در خارج هشدار او را به عنوان آنها در مورد سهام TP.

او با عجله پائین و یک دسته.

“اگر آن را در دسترس من نیز ممکن است خرید آن را به عنوان نیاز به آن و داشتن آن در دسترس خواهد بود,” او گفت:.

آن را به نظر می رسید شایع ترین حس چیزی که من شنیده ام آن روز و آن را به عنوان معلوم وجود دارد علوم اجتماعی به آن را به بالا.

در مقاله ای در اوایل این ماه استاد اندی J. Yap از INSEAD در سنگاپور و شارلین Y. Chen, یک استاد دانشگاه Nanyang فن آوری دانشگاه وجود دارد نشان می دهد که خرید و وحشت از موارد عملی به خصوص موارد مرتبط با حل مشکل ممکن است به مصرف کنندگان حداقل برخی از احساس کنترل در یک بحران.

بعد از من شخصی تلاش می رسد Yap پاسخ به ایمیل من فرستاده او (هیچ کلمه ای در مورد اینکه آیا او صرف روز شنبه به دنبال کاغذ توالت) به استادانه درست شده.

“با توجه به نظریه تکاملی آن است که این توانایی اعمال کنترل کمک کرده است که ما گونه های زنده ماندن است.” او می نویسد. “از این رو, آن است که بسیار ناراحت کننده زمانی که ما درک می کنیم که همه چیز در کنترل ما است. COVID19 را تهدید می کند ما احساس کنترل که منجر به الگوهای مشابه از وحشت خرید در سراسر جهان است. بسیاری از مردم به خرید محصولات (به جز کاغذ توالت) مانند ماسک و مواد ضد عفونی کننده به نظر می رسد برای کمک به بازگرداندن حس یک از کنترل است.”

وجود دارد یکی دیگر از پیچ و تاب و هر چند که او می گوید نشان می دهد که چقدر ما ممکن است از دست دادن فردی ما ذهن و در حال اجرا با بسته.

“شایعه ای بود که در ووهان چین تولید کاغذ توالت,” او می گوید. “شهروندان در هنگ کنگ شروع به وحشت خرید کاغذ توالت زیرا آنها نگران بودند که ممکن است آنها را اجرا کنید. اما برای برخی از دلیل کشورهای دیگر به دنبال کت و شلوار. جهان کاغذ توالت می کند از ووهان! این روانی-اجتماعی فرآیندهای منجر به گله ذهنیت و رفتار.”

به عنوان من ترک مسا Walmart, من ویرایشگر متون من که اتاق خبر است دیدن رسانه های اجتماعی گزارش می دهد که یک Costco در اسکاتسدیل آریزونا بسته شده بود توسط آتش مارشال — احتمالا پس از غرق مشتریان در موجی از وحشت خرید. بعید به نظر می رسد اما ما بهترین های ما حدس و من سر به Costco در نزدیکی Scottsdale فرودگاه.

زمانی که من وجود دارد, همه چیز عادی به نظر می رسد — چند از کارکنان به من بگویید که آنها می خواهم باز در تمام طول روز و بدون وقفه — اما پس از من وجود دارد, من جلو بروید و بررسی TP وضعیت.

همه رفته اند. یک مرد رانندگی با جک پالت به من می گوید آنها بیشتر است که شب اما اگر من می خواهم هر گونه من می خواهم وجود دارد بهتر اوایل روز شنبه ،

در مسا من ضربه CVS (هیچ چیز تا هفته آینده) یک فرای فروشگاه مواد غذایی (یک شانس به آنها را دریافت کنید برخی از شبانه) یک دلار ذخیره و مواد غذایی شهر (هیچ چیز).

در مرتع پرورش احشام بازار من گفت: سهام بود فقط پر بود اما رفته در گردش اگر یک چشم.

در راه من از دیدار من با آدم نوا و همسرش, آنا در خط پرداخت با یک سبد مواد غذایی کامل شامل چند بسته کاغذ توالت.

آنها به من بگویید که آن را عادی خود هفتگی خرید برای خود و خانواده از 10 نفر است. آنها فقط هنگامی که وارد فروشگاه مجموعه ای از چهار پا بالا پالت کاغذ توالت و فقط خوش شانس.

در سراسر تقاطع در ال سوپر من دیدن وندی منندز خیره در قفسه های خالی که در آن کاغذ توالت باید بوده است. او در حال حاضر شده است به پنج فروشگاه و فقط آمده از مزرعه به بازار که در آن او از دست رفته در ناواس ” موفق باشید.

او و خانواده اش را به یک رول برای هر حمام.

خوشبختانه او گفت که او شش پسر بنابراین آنچه در آنها خواهد گذشته بسیار طولانی تر از اگر او تا به حال شش ،

“این دیوانه, مسخره, صادقانه,” او به من گفت. “مردم وحشت. من نمی فهمم چرا مردم در حال خرید آب و کاغذ توالت. این است که یک ویروس که در آن شما را به اسهال.”

من یک فروشگاه — محله من جوانه — در راه خانه. همان داستان.

در تمام من بازدید 20 فروشگاه ها و قرار دادن 12,000 مراحل در ردیاب تناسب اندام. من تنها دو فروشگاه که کاغذ توالت در سهام اما به طور خلاصه و یکی که من فقط از دست رفته است.

و من فکر می کنم به همه من econ کلاس و آنچه معمولا اتفاق می افتد با کمبود.

برای اولین بار است که احتکار می تواند منجر به خشونت به خصوص اگر وجود دارد هیچ موجود جایگزین, اما امیدوارم آن را نمی خواهد به آن می آیند. مرد در خارج اشاره کرده برگ. … بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی رفتم به حال ذرت در چوب بلال در بخش تولید. چند تن از دوستان ارسال شده در اطلاعات مربوط می شود که من مستند من کاغذ تعقیب و گریز در توییتر.

و من اتفاق می افتد به می دانم که در آن شما می توانید یک منبع از مقاله ارائه شده به جلوی خانه خود را هر روز صبح اگر چه آن ممکن است کمی خارش و جوهر ممکن است مالش را در ادم بیکار و تنبل.

دومین چیزی که اتفاق می افتد در کمبود است بازار سیاه و قصاص که در آن مردم فروش بسیار مطلوب کالا به قیمت گزاف.

در e-Bay من پیدا کردن یک بسته از نرم داخل بافت در حال رفتن برای $89.

من اندیشیدن که در آن به مجموعه ای از شروع پیشنهاد برای من نه مگا رول و پاکستان از Cottonelle.

در پایان هر چند عطف به دور از رسانه های اجتماعی برای کمی در حالی که ممکن است به ما کمک کند. استاد Yap ایمیل به من یادداشت های یک چیز دیگر.

“احساس از دست دادن کنترل باعث می شود یک نگاه نسبت به دیگران و مطابق با” او می گوید. “هنگامی که ما از دیدن زنده تصاویر و ویدئوها از خرید و وحشت در رسانه های اجتماعی ما احساس نیاز به شرکت در همان رفتاری که ما از ترس است که ما ممکن است از دست دادن.”

چگونه شما مقابله با ناشناختهها از coronavirus و طبیعی جدید چگونه ما در حال دست زدن به آن در آریزونا ؟ به ما بگویید چه شما در حال توقف تغییرات چه شما و آنچه شما در جوراب زنانه ساقه بلند. ما صحبت در مورد آن با شما هر روز در azcentral.com. ایمیل John D’Anna در [email protected] و کارینا مطلوب در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>