دوربین یک پشتکار رور و جستجو برای زندگی در فضا: آنچه که در مورد سال 2020 ماموریت مریخ

آریزونا دولت دانشگاه پروفسور جیم بل بوده است بخشی از هفت ماموریت به مریخ بیش از بیش از 20 سال و هر بار که موتور موشک آتش تا به راه اندازی یک فضاپیما او احساس می کند ترکیبی از شادی و “سوپر عصبانیت.”

این سال 55 ساله سیارهای دانشمند و تیم خود را به سازمان دیده بان راه اندازی از راه دور از دانشگاه تمپه پردیس به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس است محدود سفر به, راه اندازی سایت در فلوریدا کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه. اما او انتظار دارد آشنا احساسات در روز راه اندازی تغییر نمی دهد.

“تاپیک های زیادی در خطر است” گفت: بل که محقق اصلی Mastcam-Z پیچیده سیستم دوربین سرنشین این فضاپیما است.

یک تیم ASU حدود 20 دانشمندان و مهندسین فارغ التحصیل و دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشگاه های علوم زمین و اکتشاف فضا باید صرف بیش از هفت سال طراحی و آزمایش دو پرقدرت دوربین سرنشین بدون سرنشین سفینه فضایی عازم مریخ است. آنها بخشی از یک ماموریت مریخ پر از تجربی جدید تجهیزات.

دوربین های داخل ماشین به اندازه مریخ نورد آماده راه اندازی با کمک یک Atlas V-541 موشک. راه اندازی برنامه ریزی شده است برای 7:50 به وقت شرق آمریکا (4:50 صبح آریزونا زمان) در روز پنج شنبه. پوشش زنده آغاز می شود در 7 صبح آریزونا زمان در ناسا سایت.

در اینجا هشت چیز به دانستن در مورد آخرین ماموریت مریخ:

1. مریخ نورد به نام پشتکار

پشتکار غربت فضاپیما در شش چرخ آلومینیومی است و ماموریت محور.

این 2,260-پوند ربات است که بزرگترین و سنگین ترین و پیچیده ترین مریخ نورد ناسا تا کنون به سیاره سرخ فرستاده.

ناسا انتخاب rover نام را از طریق یک مسابقه با 13-year-old Alex مدر از Burke, ویرجینیا, چیدن, نام و نام برنده.

“ما یک گونه از کاشفان و ما را به دیدار با بسیاری از موانع در راه به مریخ” او در او نوشت: برنده مقاله. “ما می توانیم استقامت. ما نه به عنوان یک ملت است اما به عنوان انسان نمی خواهد داد تا.”

ناسا ارسال کرده است چهار نفر دیگر rovers به مریخ است.

پشتکار است کمی طولانی تر و سنگین تر از سلف خود, کنجکاوی, مریخ نورد.

ناسا اولین رور Sojourner در سال 1997 در حدود اندازه یک اجاق مایکروویو و ارسال بیش از 500 عکس از راکی سطح مریخ. بعدی rovers, “دوقلوها” به نام روح و فرصت فرود یک زن و شوهر هفته در سال 2004 از هم جدا شدند و اندازه چرخ دستی گلف. اکتشافات خود را شامل سرنخ است که مریخ یک بار بود آب در حال اجرا.

کنجکاوی مریخ نورد فرود آمد و 2012 و شواهد از یک دریاچه است که میلیاردها سال پیش می توانست پشتیبانی میکروبی زندگی است. کنجکاوی است که تنها یکی از چهار rovers هنوز هم عامل.

2. یک مینی هلیکوپتر در مریخ ؟

بله شما که راست است. ناسا تلاش خواهد کرد به پرواز اولین هلیکوپتر بر روی یک سیاره دیگر.

نازک مریخ جو به معنای یک هنر و صنعت به نور فوق العاده با سرعت چرخش روتور.

“این آسان نیست” گفت: MiMi Aung هلیکوپتر مدیر پروژه ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت در اخیر کنفرانس خبری.

هلیکوپتر به نام نبوغ وزن و در تنها چهار پوند و کمتر از دو پا بلند است. طراحی شده توسط پانل های خورشیدی با باتری های یون لیتیوم, ابتکار و خلاقیت می تواند پرواز تا 90 ثانیه در یک کشش. آن روتور چرخش حدود هشت برابر سریع تر از یک هلیکوپتر بر روی زمین است.

$80 میلیون هلیکوپتر است که به عنوان “خطر بالا-پاداش بالا” بخشی از ماموریت با اولین تست پرواز برنامه ریزی شده برای بهار 2021.

3. دوربین بیشتر از هر ماموریت

ASU بل گفت: پشتکار لود خواهد شد با 23, دوربین بیشتر برای یک ماموریت مریخ. کنجکاوی 17.

بسیاری از دوربین ها برای اهداف مهندسی به هدایت ربات در سراسر سطح و اجتناب از موانع.

ASU دانشمندان را به کار گیرند Mastcam-Z یک دوربین دو سیستم با قابلیت زوم و قابلیت ایجاد تصاویر 3D و چشم انداز. هر یک دوربین به اندازه یک توپ تنیس. دوربین متصل به رور دکل و یک بار در مریخ خواهد بود و قرار است حدود شش فوت کردن زمین. در حداکثر زوم دوربین می تواند تشخیص یک شی به عنوان کوچک به عنوان یک بادام از سراسر طول یک زمین فوتبال است.

“ما واقعا قادر به زوم در در جهان است. البته جهان خواهد بود مریخ” بل گفت.

هر صبح ASU تیم تحقیقاتی را ارسال دستورات به فضاپیما است که رله از طریق ناسا آزمایشگاه پیشرانش جت و اعماق فضا شبکه از آنتن های رادیویی و برخورد به طور مستقیم به رور. این مریخ نورد به پیروی از دستورات و در پایان هر روز اطلاعات دریافت همراه و بازگشت به زمین از طریق ناسا مریخ orbiters که در خدمت به عنوان رله ماهواره. تصاویر را دریافت کنید ارسال شده برای مشاهده بر روی ماموریت وب سایت.

بیشتر از ASU در فضا: آیا ناسا و دانشگاه آریزونا دوربین نقطه a Muppet در مریخ ؟

4. چه مریخ صدا مانند ؟

پشتکار خواهد شد مجهز به دو میکروفون. یکی امید به ضبط برای تلفن های موبایل از فضاپیما فرود; یکی دیگر طراحی شده است برای تشخیص سطح و لندرور برای تلفن های موبایل.

ناسا مجهز قبلی مریخ, فضاپیما با میکروفون. نه تلاش موفق شد: این Mars Polar Lander سقوط کرد و در سال 1999. 2008 ققنوس ماموریت مریخ تا به حال یک میکروفون در فرود دوربین بود اما هرگز تبدیل به دلیل مشکلات فنی.

5. که در آن خواهد rover بروید ؟

پشتکار است رهبری برای خاک رس غنی از تاثیر دهانه شمالی از استوا مریخ شناخته شده به عنوان Jezero دهانه.

ویژگی ها دیده می شود از مدار مانند یک خوبی حفظ دلتای نشان می دهد که 28 مایل گسترده حوضه فکر این است که آب موجود بین سه تا چهار میلیارد سال پیش ساخت آن را یک نقطه نخست به جستجو برای مولکولهای آلی و بالقوه دیگر نشانه هایی از زندگی میکروبی.

چگونه بسیاری از مایل پشتکار سفر خواهد ناشناخته است اما ناسا تخمین می زند بین سه و 12 مایل است.

6. می rover تشخیص زندگی ؟

پشتکار اتحاد علم ابزار است که کمک خواهد کرد که این تیم به دنبال نشانه هایی از سکونت و شرایط و گذشته زندگی میکروبی.

علم تجهیزات روی پشتکار را به دنبال ماده آلی و بررسی ترکیب شیمیایی و بافت سنگ و خاک. این مریخ نورد همچنین می توانید نظارت بر شرایط آب و هوایی و گرد و غبار.

انتظار این است که هیچ نشانه ای از حیات در مریخ — اگر وجود دارد تا کنون زندگی در مریخ — احتمالا ظریف پس از این ابزار روی مریخ نورد باید به خصوص حساس است.

این مریخ نورد همچنین مجهز به یک مغزه گیری حفاری قادر به جمع آوری نمونه ها و ذخیره آنها را برای امکان بازیابی به زمین توسط ماموریت های آینده. نمونه خواهد بود ذخیره شده در ظروف در بسته در مورد اندازه تخته سفید نشانگر و یا توتون و تنباکو لوله. وجود 43 لوله و پشتکار تیم سعی خواهد کرد برای پر کردن به عنوان بسیاری از آنها می توانند.

قبلی ماموریت: “این یک روز سخت برای ناسا اکتشاف مریخ مریخ نورد به عنوان فرصت ماموریت به پایان می رسد

7. آیا مریخ در 2020 ماموریت گذشته است ؟

داده ها و تصاویر از مریخ rovers تجزیه و دانشمندان و استفاده می شود را کشف کرده بود.

مریخ در 2020 ماموریت بودجه حدود 2.5 میلیارد دلار و یا بیشتر از ناسا است و انتظار می رود سطح بهره برداری از حداقل یک مریخ سال است که کمی بیش از 2 سال زمین. اما rovers به طور معمول بیش از گذشته برنامه ریزی شده است.

روح و فرصت دوقلو rovers که فرود آمد در سال 2004 رفت و فراتر از خود را سه ماه ماموریت. روح تبدیل شد به دام افتاده در شن و ماسه و متوقف برقراری ارتباط در سال 2010. فرصت به طول انجامید تا 2018 hobbling در طول دو سال پس از از دست دادن آن مقابل فرمان. ناسا تماس از دست رفته و با فرصت پس از طوفان گرد و غبار پوشانده سیاره و قطع ارتباط.

8. چگونه مریخ نورد زمین در مریخ ؟

پوسته مانند کپسول محافظت پشتکار به عنوان آن را می سازد آن هفت ماه سفر به مریخ است.

به عنوان فضاپیما وارد جو مریخ یک چتر نجات را باد کمک کند به هنر و صنعت است. چتر نجات را جدا از آنچه شناخته شده به عنوان “تبار خودرو” که شامل رور و یک موشک طراحی ساختار کمک می کند که پشتکار زمین. ناسا توصیف تبار خودرو به عنوان “مثل یک jetpack است با هشت موتور” که کمک می کند تا کاهش رور در tethers به سطح.

هنگامی که مریخ نورد بر روی زمین tethers جدا کنید. نزول تجهیزات پرواز و سقوط چند مایل دور در سطح. فرود است و حتی tenser از راه اندازی برای هزاران نفر از دانشمندان و مهندسان درگیر است.

“ما فرود آمد هشت بار در مریخ و امیدوارم این خواهد بود که ما نهم فرود موفقیت آمیز. ما می خواهیم به نگه داشتن فشار پاکت رو به جلو” گفت: Michael Watkins, مدیر ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت در اخیر کنفرانس خبری.

رسیدن به خبرنگار در: anne.ryman@arizonarepublic.com. او در توییتر دنبال کنید در @anneryman.

پشتیبانی محلی نگاری. اشتراک azcentral.com امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im