پل فرو می ریزد قطار derailments و سد پشت سر هم بخشی از تمپه شهر دریاچه تاریخچه

یک پل راه آهن که سقوط بیش از تمپه شهر دریاچه در چهار شنبه تا به حال در برابر بیش از 100 سال از جاری شدن سیل و ویرانی.

فولاد مخابره زیر بشکهای پل ساخته شده بود در سال 1912 به حمل محموله در سراسر سپس جریان آزاد نمک رودخانه. آن را به حال شده است تقویت شده در طول سال اما بیشتر از آن اصلی ساخت و ساز دست نخورده باقی مانده.

این طولانی ترین ایستاده راه آهن پل در آن منطقه باقی مانده سیلابهای مخرب که باعث آسیب گسترده به پیشینیان خود و چندین نزدیکی پل.

تمپه را کشش از رودخانه نمک که امروز شامل 2 مایل تمپه شهر دریاچه دیده است سهم خود را از پل سقوط قطار derailments و حتی شکستن سد.

جاری شدن سیل و پل فرو می ریزد

اولین راه آهن پل در سراسر رودخانه نمک ساخته شده بود در سال 1887 اتصال تمپه کشاورزان و دیگر مهاجران به ققنوس و دیگر نقاط این دره با توجه به جاشوا Roffler با تمپه موزه تاریخ.

اما نمک رودخانه در معرض ابتلا به جاری شدن سیل. در سال 1891 تاریخی سیل محو کردن بخشی از پل راه آهن همراه با نرم افزار adobe خانه ها در امتداد رودخانه.

حدود 10 سال بعد سیل تضعیف یک پل دوم. در طول یک فصل خشک وزن یک قطار ناشی از تیرهای به سقوط ياوه قطار با گاو و کالا به نمک خشک رودخانه در حدود 20 فوت زیر. یک مرد کشته و چندین نفر دیگر مجروح شدند, با توجه به یک سال 1902 مقاله در آریزونا جمهوری.

بیش از چند سال آینده سیل شسته تلاش برای ساخت پل ها دیگر.

در سال 1912 راه آهن, پل, سایت چهارشنبه آتش ساخته شده توسط آمریکا پل شرکت و متعلق به آریزونا شرقی راه آهن شرکت. آن است که از گذشته باقی مانده راه آهن پل در تمپه.

پل ویژگی های نه span اسکلت فلزی با پرات-نوع خرپا که مورد علاقه خود را “سادگی اقتصاد فلزی و مهندسی دیگر ویژگی های” با توجه به تاریخچه راه آهن مهندسی در کتابخانه کنگره.

نمک رودخانه و جریان آب و در نهایت تعدیل با افتتاح روزولت سد در سال 1911 در حدود 70 مایلی شرق تمپه در بالای نمک در رودخانه.

اما سیل هنوز به شکل دراورده شده ویران در دره حمل و نقل.

در سال 1980 یک سیل از طریق دره شستشو نمک رودخانه عبور می روم تنها آسیاب خیابان پل و خیابان مرکزی پل و دست نخورده است. برای یک دوره از زمان تنها راه بین تمپه و محفل ققنوس بود از طریق قطار.

در ژانویه سال 1993 طوفان دیگری از طریق دره پاک کردن دهانه آسیاب خیابان پل که در حال ساخت بود.

ایجاد شهر دریاچه

نمک رودخانه بود بیشتر dammed از طریق سال ایجاد تا حد زیادی خشک سنگهایی.

زخم خالی رودخانه الهام گرفته از یک دانشگاه استاد به در نظر گرفتن چگونه به احیای این منطقه است. معماری دانش آموزان در سال 1966 ایجاد طرح که شامل ساخت یک دریاچه است.

ولی رای دهندگان رد افزایش مالیات برای تامین سوخت این پروژه در سال 1987 اما تمپه رهبران تحت فشار قرار دادند به جلو و شروع به ساخت و ساز از دریاچه یک دهه بعد.

این دریاچه در صورتحساب یا لیست به عنوان یک راه برای بهتر کنترل سیل و باز این منطقه به توسعه است که در آن زمانی بیش از 20 سال گذشته است. شهر امروز دریاچه flanked توسط آپارتمان و آپارتمانهای مدرن و ساختمان های اداری. برخی از 2.5 میلیون بازدید کننده سالیانه کایاک حضور در جشنواره ها و چسبیدن به دریاچه.

سد را شکست و از 10 سال پیش در این ماه

اما دریاچه ایجاد شده خود را اضطراری از 10 سال پیش در این ماه هنگامی که هشدار آژیر wailed به شب.

در 9:44 بعد از ظهر در جولای 20, 2010 یکی از چهار لاستیک مثانه پشت سر هم در دریاچه غرب پایان ارسال عجله از آب به نمک خشک رودخانه.

شهردار سابق هیو هالمن و همسر او فقط بدست صفحه اصلی هنگامی که تلفن زنگ زد.

“شهردار ما یک مشکل است.”

هیچ کس مجروح شد اما صبح روز بعد از تقریبا 1 میلیارد گالن آب در دریاچه خشک شد. استخر از آب گل آلود ماهی در حال مرگ و در معرض زباله که شامل ترافیک موانع نردبان و 55 گالن سطل زباله پشت سر گذاشته شد.

شهر دریاچه باقی مانده بسته برای نزدیک به سه ماه به عنوان خدمه نصب رفع موقت است.

یک سد هیدرولیکی عمل جراحی دروازه به پایان رسید در بهار 2016.

جمهوری خبرنگار جان D’Anna کمک به این مقاله است.

رسیدن به خبرنگار Paulina Pineda در paulina.pineda@azcentral.com یا 480-389-9637. او در توییتر دنبال کنید: @paulinapineda22.

پشتیبانی محلی نگاری. اشتراک azcentral.com امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de