لوند سوئد, مارس 14 سال 2020 /PRNewswire/ — BioInvent International AB (“BioInvent” و یا “شرکت”) (OMXS: BINV) فراهم می کند و امروز اولیه بینش پیشرفت فاز I/IIa محاکمه BI-1206 در ترکیب با rituximab برای درمان لنفوم غیر هوچکین (NHL).

در مرحله اول بخشی از محاکمه سه پاسخ جداگانه مشاهده شده است در سراسر زیرگروه های مختلف از NHL در دوزهای BI-1206 کمتر از چیزی است که تصور می شود مطلوب است. به طور خاص یک بیمار در 70mg همگروهی دست پاسخ کامل. بیمار گزارش شده است در “بسیار خوب کلی شرط و بدون هر گونه نشانه ای از مسمومیت”. در 30mg کوهورت یک بیمار با FL باقی مانده است برای درمان کامل تعمیر و نگهداری دوره یک سال و یک بیمار با MCL نشان داد کامل تخلیه گردش MCL سلول. دوز تشدید روند همچنان ادامه دارد به عنوان برنامه ریزی شده.

فاز I/IIa مطالعه دوز تشدید متوالی-همگروهی باز برچسب محاکمه BI-1206 در ترکیب با rituximab در افراد با تنبل عود یا نسوز ب-سلول NHL. آن را شامل دو بخش اصلی است: فاز l با دوز تنش بود با استفاده از 3+3 دوز-تشدید طراحی و انتخاب توصیه می شود فاز دوم دوز (RP2D); و مرحله IIa یک گسترش کوهورت در RP2D غنی شده با بيماران مبتلا به MCL.

مارتین Welschof مدیر عامل شرکت BioInvent می گوید: “اگر چه در آن است در اوایل روز و این فاز بخشی از آزمایشی طراحی شده است برای ارزیابی ایمنی و تحمل پذیری ما بسیار خوشحال به مشاهده نشانه های اولیه از اثر. ما به خصوص تحت تاثیر کامل پاسخ یکی NHL بیمار و کامل تخلیه گردش لنفوم سلول مانتل سلول های بیمار دیگر در حال حاضر قبل از رسیدن به دوز مطلوب. نتایج اولیه از این فاز بخشی از محاکمه در مسیر H2 سال 2020 است. ما از نزدیک نظارت بر گسترش COVID-19 و در حال حاضر ما در حال انجام آزمایش های بالینی و برنامه ریزی شده اعمال ادامه می دهد. ممکن است بالقوه تغییرات بسته به چگونگی گسترش و توسعه است. ما با ارائه به روز رسانی به عنوان لازم است.”

در مورد BioInvent

BioInvent International AB (OMXS: BINV) مرحله بالینی شرکت است که کشف و توسعه رمان و برای اولین بار در کلاس immuno-اين آنتی بادی برای درمان سرطان با دو جریان برنامه ها در فاز l/ll بالینی برای درمان خونی سرطان و تومورهای جامد بود. دو بالینی برنامه های در تومورهای جامد انتظار می رود که وارد بالینی تا پایان سال 2020 است. شرکت معتبر, اختصاصی F. I. R. S. T™ پلت فرم فن آوری به طور همزمان شناسایی هر دو اهداف و آنتی بادی است که با اتصال به آنها را تولید بسیاری از جدید امیدوار کننده مواد مخدر نامزدها برای سوخت خود شرکت توسعه بالینی خط لوله و یا به صورت اضافی صدور مجوز و همکاری.

شرکت تولید درآمد حاصل از تحقیقات همکاری و توافق نامه مجوز با چندین ردیف بالا از شرکت های دارویی و همچنین از تولید آنتی بادی برای اشخاص ثالث در این شرکت کاملا یکپارچه و واحد تولیدی. اطلاعات بیشتر در دسترس است www.bioinvent.com.

                                   

                                   

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:


                                   

مارتین Welschof مدیر عامل شرکت

                                   

هانس Herklots, LifeSci مشاوران

 

+46 (0)46 286 85 50

 

+41 79 598 71 49

                                    [email protected]

                                   

[email protected]

                                   

BioInvent International AB (publ)
Co. Reg. هیچ. Org nr: 556537-7263
مراجعه به آدرس: Ideongatan 1
آدرس پستی: 223 70 لوند
تلفن: +46 (0)46 286 85 50
www.bioinvent.com

این آزادی مطبوعات شامل اظهارات در مورد آینده متشکل از ذهنی مفروضات و پیش بینی برای آینده حالات. پیش بینی برای آینده تنها اعمال می شود که تاریخ آنها ساخته شده و ماهیت خود را در همان راه به عنوان تحقیق و توسعه در بخش بیوتکنولوژی همراه با ریسک و عدم قطعیت است. با این در ذهن واقعی نتیجه ممکن است انحراف قابل توجهی از حالات شرح داده شده در این اطلاعیه مطبوعاتی.

این اطلاعات است که اطلاعات BioInvent International AB موظف است به عمومی موجب به بازار اتحادیه اروپا سوء استفاده از قوانین و مقررات. اطلاعات ارائه شده برای انتشار از طریق آژانس از تماس با فرد فوق در 8.00 صبح CETدر 14 آوریل سال 2020.

این اطلاعات برای شما به ارمغان آورد Cision http://news.cision.com

فایل های زیر برای دانلود در دسترس هستند:

منبع BioInvent

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de