آریزونا در انتظار تصمیم سازمان حفاظت محیط زیست در اضافه کردن سمی ققنوس سایت به Superfund لیست

یک تاخیر در پاکسازی از مواد شیمیایی سمی در آب های زیرزمینی در زیر ققنوس می تواند افزایش اگر فدرال آژانس حفاظت از محیط زیست موافقت خود را با آریزونا درخواست را کار می کنند.

سازمان حفاظت محیط زیست است و با توجه به درخواست برای اضافه کردن این منطقه به نام West Van Buren, سایت, به ملی خود اولویت های لیست ساخت آن را بخشی از یک مجاور فدرال Superfund سایت و یا ایجاد یک جدید Superfund سایت. این معلوم نیست چه مدت سازمان حفاظت محیط زیست ممکن است تصمیم می گیرید که آیا آن را به نظارت بر پاکسازی از آلودگی آبهای زیرزمینی.

در حالی که آریزونا در انتظار پاسخ برخی از طرفداران محیط زیست را به نام دولت به پرداخت هزینه برای درمان آب حذف مواد شیمیایی خطرناک استدلال مقامات تعهد برای رسیدگی به این مشکل در حال حاضر.

غرب, Van Buren, سایت بخشی از یک بزرگتر آلوده بخش از ققنوس است که در سراسر امتداد 15 مایل از شهر, ساخت منطقه یکی از بزرگترین مناطق آلوده آبهای زیرزمینی در کشور است.

غرب, Van Buren, سایت مرز فدرال Superfund سایت در اطراف موتورولا 52 خیابان گیاهی که در آن تلاش های پاکسازی شده اند در جریان سه دهه است.

مواد شیمیایی صنعتی آغشته به زمین در مرکز شهر فینیکس در طول 1950s, ’60s و 70s. برای سال ها و صنایع از کارخانه برای خشک پاک کننده ها ریخته حلال در اطراف گیاهان خود را و سمت چپ آبهای زیرزمینی آلوده به مواد شیمیایی مضر از جمله تریکلرواتیلن و (TCE) و تتراکلرواتيلن از دسته ترکيبات (PCE).

برای سال های سمی پر شده است و به تدریج در حال حرکت از طریق آبخوان در زیر شهر.

اما آب آلوده نیست روان به خانواده ها. به جای این پمپ از چاه به حفر کانال است که حمل آن به مزارع یونجه و پنبه در غرب دره.

آزمایشات نشان داده اند که آب gushes به کانال آن منتشر شده و قابل اندازه گیری مقدار TCE و PCE به هوا.

وجود دارد بحث در مورد اینکه آیا این مواد شیمیایی در حال تبدیل شدن هوابرد در سطح است که می تواند مطرح خطرات بهداشتی در اطراف آن جامعه است. وزارت امور خارجه محیط زیست تنظیم کننده باید گفت که این مواد شیمیایی در حال ورود هوا در چنین مقدار کمی که وجود دارد هیچ خطر برای سلامت عمومی است. برخی از منتقدان سوال که نتیجه گیری.

شده است وجود دارد همچنین اختلاف نظر در مورد چگونه سازمان های محیط زیست باید رسیدگی به پاکسازی و در مورد اینکه آیا آریزونا باید اولویت بودجه های بیشتر برای این سایت.

تا سال گذشته محیط زیست مشاوران کار برای روزولت منطقه آبیاری و یا حذف شده بود عامل کوچک آب گیاهان درمان در سه چاه از بین بردن مواد شیمیایی از برخی از آب آلوده.

بودجه هایی که در دسترس بوده است به راه اندازی سیستم های زد سال گذشته است. پس از پایان آخرین تابستان, درمان با گیاهان تعطیل شده اند.

محیط زیست و مشاوران با شرکت همکاری محیط زیست می گویند, آن را بسیار مهم برای درمان آب از این چاه برای حفظ سموم از هوا.

“این باور نکردنی به ما که دولت نمی خواهد آدرس یک سایت آنقدر بدیهی است که نیاز به بازسازی” گفت: Dennis شرلی یکی از مشاوران با همکاری محیط زیست. بدون کمک های مالی برای درمان او گفت: بیشتر مواد شیمیایی منتشر خواهد شد به هوا به عنوان آب توسط پمپ از چاه.

مقامات در آریزونا اداره کیفیت محیط زیست به شدت مخالفت کرد.

“برای آب های زیرزمینی در حال حاضر استفاده از — آبیاری — وجود دارد هیچ خطر قابل توجهی برای سلامت عمومی” گفت: کارولین Oppleman, ADEQ ارتباطات مدیر. او گفت: که شامل هیچ توجهی خطر سلامت از بخار استنشاق.

Oppleman ذکر اطلاعات جمع آوری شده توسط ADEQ و توسط همکاری زیست محیطی. او همچنین با اشاره 2015 گزارش آریزونا وزارت بهداشت خدمات است که تجزیه و تحلیل حالات قرار گرفتن در معرض از جمله استنشاق و در نتیجه آب در منطقه “انتظار نمی رود که به ضرر سلامت مردم است.”

در یک ایمیل و پاسخ به سوالات از آریزونا جمهوری Oppleman گفت ADEQ و “مسئوليت احزاب” در حال حاضر انجام شده قابل پاکسازی محل کار. کسانی که تلاش کرده اند درگیر از بین بردن 13,000 پوند از ترکیبات آلی فرار یا VOCs و 3,100 تن خاک و همچنین به عنوان درمان حدود 118 میلیون گالن از آب های زیرزمینی.

سوابق منتشر شده توسط ADEQ نشان می دهد دولت دریافت کرده است حدود 4.9 میلیون از هشت شرکت ها در شهرک های مربوط به غرب ون بارن سایت. از سال 1999 سوابق نشان می دهد دولت با صرف حدود 7.3 میلیون در تلاش های پاکسازی در این سایت هر چند هزینه های کاهش یافته در طول چند سال گذشته.

غرب ون بارن سایت یکی از 35 سایت های آلوده در آریزونا فهرست اولویت شناخته شده به عنوان آب تضمین کیفیت گردان صندوق یا WQARF رجیستری.

برنامه را کامل دریافت بودجه در این سال برای اولین بار در 14 سال است. Oppleman گفت ADEQ است اولویت بندی پروژه ها به “حداکثر حفاظت از بهداشت عمومی و محیط زیست با تمرکز بر روی سایت با بالاترین قرار گرفتن در معرض خطرات.”

“اگر چه آب های زیرزمینی در WVB نیاز به بازسازی اعتقاد ما بر این است که همکاری محیط زیست ادعا می کند در مورد خطر و اولویت در حال اغراق آمیز” Oppleman گفت.

بحث بر خطرات

غرب ون بارن منطقه شده است در آریزونا اولویت لیست از مواد سمی پاکسازی سایت از سال 1987. که پر از آلودگی آبهای زیرزمینی در سراسر امتداد مرکزی و غرب ققنوس از خیابان هفتم به 75 Avenue, بین غرب مک داول جاده در شمال و غرب گیاهی شبیه شاهبلوط هندی جاده در جنوب.

شرلی گفته ADEQ باید اولویت بندی بودجه های بیشتر برای این سایت و دنبال آلوده به آنها را به پرداخت هزینه برای پاکسازی. او گفت: آژانس انفعال نشان دهنده بی عدالتی زیست محیطی برای این منطقه تا حد زیادی هیسپانیک جامعه است.

شرلی بارها نوشته شده به ADEQ به درخواست بودجه برای حفظ گیاهان درمان عامل. در یک نامه به لورا مالون مدیر آژانس زباله برنامه های بخش شرلی گفت که از سال 2012 این گیاهان درمان در چهار حلقه چاه درمان بیش از 9 میلیارد گالن آلوده آبهای زیرزمینی و حذف برآورد 3,700 پوند VOCs.

“خلاص شدن از شر است خسته از تمام وجوه موجود برای ادامه درمان در این چاه” شرلی گفت: در این نامه است.

و اشاره کرد که دولت برنامه است و در حال حاضر به طور کامل تامین می شود او درخواست 1.2 میلیون دلار برای حفظ درمان سیستم های در حال اجرا در این سال است.

اگر آب نیست درمان شرلی نوشت و آن را ایجاد یک “مسیر مستقیم از قرار گرفتن در معرض عمومی.”

“عمدتا اقلیت و کم درآمد جمعیت,” او نوشت: “شده است disproportionally در معرض آلاینده های VOC.”

ADEQ مقامات مخالفت کرد و گفت: اطلاعات جمع آوری شده برای سال 2011 گزارش نشان می دهد میزان مواد شیمیایی آزاد شده کوچک است. برای مقایسه آنها ذکر شده برآورد که ماشین در منطقه ققنوس انتشار حدود 100000 پوند VOCs به هوا در هر روز.

همانطور که برای شرلی را در بودجه درخواست Oppleman گفت: از آنجا که سازمان حفاظت محیط زیست نیست و در عین حال در پاسخ به آریزونا پیشنهاد به گسترش Superfund سایت “آن خواهد بود زودرس به هزینه های زیادی از دولت دلار, به خصوص در حال حاضر که ما به طور کامل بر این باورند که فدرال مسئولیت است.”

با مسئولین سازمان حفاظت محیط زیست گفت: آنها آگاه نیست هر گونه اطلاعات است که نشان می دهد افرادی هستند که در معرض سطوح نا امن از آلودگی.

اما مشاوران زیست محیطی و همچنین برخی از فعالان محیط زیست همچنان به سوال چه آنها می گویند در حال پتانسیل دراز مدت خطرات بهداشتی هوابرد TCE و کمبود بودجه برای پاکسازی محل کار.

“قطعا آن را می سازد یک تعجب می کنم که چرا ADEQ بودجه بسیاری از کوچکتر پاکسازی آبهای زیرزمینی اقدامات در پایین اولویت سایت های که در آن وجود دارد قرار گرفتن در معرض عمومی و در عین حال نتواند به ارائه کمک های مالی به بزرگترین آلودگی آب های زیرزمینی سایت در وزارت امور خارجه” گفت: Joel پترسون یک مهندس و شرلی را شریک در همکاری های زیست محیطی.

محیط زیست غیر انتفاعی هدر ندهید آریزونا نیز ابراز نگرانی. اسکات مایر رئیس گروه نوشت به ADEQ مقامات در ماه گذشته اصرار آژانس برای استفاده از بودجه موجود برای ادامه درمان آب و از بین بردن TCE.

“این سایت تنها سایت در آریزونا که در آن آلاینده ها خواهد بود ریخته به طور مستقیم به جامعه محیط هوا” مایر نوشت. او گفت: انتشار سرطان زا به هوا به ارمغان می آورد اضافه شده خطر برای مردم در جامعه است.

TCE شده مرتبط با سرطان کلیه, کبد, سرطان و لنفوم و مطالعات نشان داده اند که اثرات مضر بر روی سیستم ایمنی بدن و سیستم عصبی و خطرات ناشی از نقص قلب در جنین در حال توسعه. دولت فدرال طبقه بندی هزینه های مصارف شخصی به عنوان یک احتمال سرطان زا.

“وجود دارد هیچ اتفاقی که این سایت به یک اقلیت های قومی جمعیت” مایر گفت. او گفت: عدم محافظت از جامعه به منزله “محیط زیست نژادپرستی” و “آشکار حقوق مدنی نقض.”

Oppleman گفت: این اتهامات بی اساس هستند.

“هیچ داده ای پشتیبانی ادعا می کنند که هوای محیط را تحت تاثیر قرار است به طور قابل توجهی توسط بخارات از شر آب های زیرزمینی پمپ,” او گفت: در ایمیل خود. پاکسازی فعالیت ها اولویت بندی Oppleman گفت: “برای محافظت از بهداشت عمومی و محیط زیست و بر اساس کاهش قرار گرفتن در معرض خطرات.”

آب های زیرزمینی استفاده نمی شود به عنوان یک منبع آب آشامیدنی Oppleman گفت و مردم در این منطقه در حال عرضه آب تمیز و امن.

آریزونا درخواست به سازمان حفاظت محیط زیست

دو سال پیش در مارس 2018 آریزونا مقامات نوشت: به سازمان حفاظت محیط زیست درخواست آژانس برای در نظر گرفتن گسترش مرز غربی از موتورولا Superfund سایت شامل بخش هایی از غرب ون بارن سایت.

Misael Cabrera مدیر ADEQ گفت: در نامه ای که درخواست خود را بر اساس داده ها نشان می دهد که پر از مواد شیمیایی منتقل شده بود از سایت موتورولا به دولت سایت.

Cabrera از خواسته سازمان حفاظت محیط زیست را بیش از تنها بخش هایی از غرب ون بارن سایت که در آن شواهد به آلودگی متصل به موتورولا سایت. او گفت: اگر سازمان حفاظت محیط زیست تصمیم می گیرد به گسترش سایت مرز آریزونا خواهد از این سازمان به در نظر گرفتن مثال غرب ون بارن منطقه به عنوان خود را Superfund سایت.

به حمایت از آن درخواست ADEQ ارسال یک یادداشت در ماه دسامبر در جزئیات تجزیه و تحلیل نشان داد که TCE آلودگی نشات گرفته از موتورولا سایت “مهاجرت یک فاصله قابل توجهی” به غرب Van Buren, سایت فراتر از خیابان هفتم مرز و حداقل به 56 خیابان.

“این نشان دهنده بیش از 5 مایل از plume مهاجرت” ADEQ را مالون در نامه ای نوشت خلاصه تجزیه و تحلیل.

بیشتر: سمی آب های زیرزمینی در زیر نهفته است ققنوس; پاکسازی شده است سال تاخیر

مالون گفت: Enrique مانزانیلا و رییس سازمان حفاظت محیط زیست منطقه ای Superfund بخش که ADEQ “با اعتماد به نفس است در آن موقعیت” و ارائه مستندات کافی برای گسترش موتورولا Superfund سایت.

آلودگی از موتورولا سایت “آخرین باقی مانده نویسندگان بزرگ” به غرب Van Buren, سایت Oppleman گفت. از آنجا که آبهای زیرزمینی متصل است, او گفت:, ADEQ محیط زیست مهندسین و دانشمندان “باور یک ترکیب راه حل ممکن است بیشتر مقرون به صرفه تر از راه حل جداگانه” و همچنین می تواند ساده پاکسازی.

سازمان حفاظت محیط زیست در حال تکمیل یک ارزیابی اولیه برای تعیین اینکه آیا غرب, Van Buren, سایت ممکن است واجد شرایط برای اضافه شدن به ملی Superfund لیست و یا به عنوان یک سایت جدید و یا به عنوان بخشی از موتورولا سایت گفت: دنیس آدم یک افسر مطبوعات در سازمان حفاظت محیط زیست دفتر منطقه ای در سان فرانسیسکو. او گفت: این بررسی شامل جمع آوری اطلاعات به منظور بررسی “آیا سایت تهدیدی برای سلامت انسان و محیط زیست است.”

به این نتیجه نقد و بررسی, آدم گفت: سازمان حفاظت محیط زیست باید پایان ارزیابی بیش از 30 سال از داده ها از جمله “که آیا این داده ها نشان می دهد که نسخه اصلی از سابق موتورولا 52 خیابان کارخانه رسیده و مسئول آب های زیرزمینی آلودگی.”

او گفت: سازمان حفاظت محیط زیست ندارد یک برآورد از چه زمانی بررسی خواهد شد.

“آنها رو به درمان این مسائل’

آب های زیرزمینی در این بخش از ققنوس جریان به تدریج به سوی غرب. آب آلوده حرکت زیرزمینی در زیر صفحه اصلی موبایل پارک ها و سوپر مارکت ها و مدارس و فروشگاه خودرو همراه West Van Buren خیابان.

اورلاندو Ruelas زندگی در این منطقه و با این نسخهها کار به عنوان یک خدمات محیط زیست, متخصص به طور منظم تعویض فیلتر کربن رسانه ها در سیستم های تصفیه آب. او از انجام این کار در گیاهان مختلف در سراسر منطقه ققنوس از جمله آنهایی که با همکاری محیط زیست به تازگی تعطیل.

Ruelas گفت که او امیدوار است برای دیدن مقامات حرکت رو به جلو با پاکسازی. دو تا از بچه ها رفتن به مدرسه در کنار یک خوبی که در آن جریان آب در صورت عدم درمان به یک کانال. او گفت که او در مورد خطرات بالقوه بهداشتی.

“این یکی از دلایل من در تلاش برای کار به عنوان سخت به عنوان من می تواند به حرکت در خارج از این محل” Ruelas گفت. “من دیده ام نتایج آزمون. منظورم این است که آنها رو به درمان این مسائل است.”

Ruelas اغلب آثار در سایت های آلوده در اسکاتسدیل آریزونا و گودیر مناطق که در آن او گفت که این مشکلات در حال رسیدگی.

“چرا ما نمی توانیم آن را انجام حق در اینجا در مرکز ققنوس?” Ruelas گفت. “چرا آنها نمی مراقبت از این سایت؟”

اگر آن را اضافه به لیست ملی غرب, Van Buren, سایت خواهد بپیوندید و نه دیگر Superfund سایت در آریزونا. کسانی که شامل Apache پودر Co. در سنت دیوید Iron King معدن و هومبولت تال امکانات در Yavapai County, هند خم شدن و شستشو در اسکاتسدیل آریزونا و بسته ویلیامز پایگاه نیروی هوایی در نزدیکی Chandler, در میان دیگران.

برای سال اختلاف بیش از پاکسازی رویکردهای حقوقی و دعوا بر سر هزینه ها باید در غرب ون بارن سایت. این اختلافات شامل اتهامات آب ققنوس مقامات و دیگران که شر و متحدان آن تلاش شد یک آب “grab” برنامه ریزی برای آب و یک بار آن را تمیز کردن و فروش آن به شهرستانها در غرب دره.

در کنار این اختلافات روزولت منطقه آبیاری شد تا زمانی که به تازگی در یک دادگاه با نمک رودخانه پروژه بیش از توانایی خود را به پمپ آب های زیرزمینی در سال های آینده.

آب و حقوق اختلاف حل شده است و تحت یک قرارداد فرمت که اجازه خواهد داد که شر به ادامه استفاده از آن چاه به تحویل آب برای آبیاری کشاورزی گفت: Scott Harelson یک SRP, سخنگوی.

این توافق اجازه خواهد داد که شر به حفظ و تامین آب به مزارع “بر اساس کاهش در طول زمان” Harelson گفت: تا زمانی که این منطقه از زمین های کشاورزی آبیاری — در حال حاضر حدود 24,000 هکتار — کاهش به 2000 هکتار به عنوان زمینه جایگزین حومه رشد.

حل و فصل این مناقشه خواهد اجازه می دهد SRP و محفل ققنوس به ادامه همکاری با دیگر سازمان ها “به نهایی و صندوق منطقه ای آب زیرزمینی درمان” Harelson گفت.

طولانی در حال اجرا اختلافات را نیز شامل اختلافات بیش از پاکسازی رویکردهای بین شرکت مقصر آلودگی و دیگر احزاب است. Oppleman گفت: این اختلافات ممکن است به معنی “مشترک و چند” مسئولیت رویکرد فدرال Superfund برنامه سریع تر خواهد بود.

تحت فدرال Superfund قانون هر واحد “به طور بالقوه مسئول حزب” برگزار می شود مسئول کل پاکسازی. تحت آریزونا “مسئولیت متناسب” رویکرد در مقابل هر حزب در قبال پرداخت هزینه های پاکسازی برای سهم خود را از آلودگی.

برخی از شرکت ها و سازمان های شناسایی شده اند که به عنوان “برنامه به طور بالقوه اشخاص مسئول” متعلق به یک انجمن به نام West Van Buren گروه کاری. در سال 2014 وکلای این گروه خواسته ADEQ به بررسی حدود 3800 دیگر برنامه به طور بالقوه اشخاص مسئول در این منطقه است.

آنها شامل بیش از 1000 خودرو تعمیرگاه و همچنین صدها نفر از برش فلز و فلز آبکاری کسب و کار, پاک کننده خشک الکترونیک تولید کنندگان مواد شیمیایی و امکانات و کسب و کارهای دیگر.

ADEQ گفته است این درخواست را بررسی 3,800 بالقوه همکاران می تواند به طور قابل توجهی کاهش سرعت روند.

پاکسازی خواهد عملکرد نوشیدن آب

در دراز مدت تمیز کردن آب های زیرزمینی می تواند کمک به ارائه اضافی منبع آب برای ققنوس و دیگر شهرستانها در دره.

ققنوس در حال حاضر بستگی دارد بیشتر در آب از رودخانه کلرادو نمک رودخانه و ورد رودخانه. در یک سال معمولی آب پمپ از چاه باعث می شود تا تنها در حدود 2 درصد از این شهر را تامین کند. اما مقامات شهرستان گفت: آب های زیرزمینی خواهد شد یک قطعه کلیدی از این شهر را در آینده تامین آب به عنوان آب و هوا تغییر طول می کشد و رو به رشد تلفات منابع آب های سطحی.

در گذشته آب ققنوس مقامات مجبور به تعطیل کردن چاه ها در برخی از مناطق که آلودگی تشخیص داده شد. با توجه به سال 2011 آب طرح شهر تعطیل شش حلقه چاه با سطح بالایی از TCE مقامات پس از شروع آزمایش شیمیایی در 1980s. در تمام این سند گفت: ققنوس تعطیل بیش از 60 حلقه چاه بین 1981 و سال 2000 با توجه به افزايش سطح مواد مختلف است.

آلاینده های دیگر که لکه دار کردن آب های زیرزمینی در بخش هایی از این شهرستان شامل فلزات سنگین آفت کش ها و نیترات ها که ذرات آزاد شده به آبخوان سال پیش از کودهای شیمیایی در مزارع. آوردن این آلوده چاه برگشت حاضر برای تامین آب آشامیدنی نیاز به سرمایه گذاری در سیستم های درمان.

آزمایشات نشان داده اند که آب های زیرزمینی در غرب ون بارن منطقه حاوی مواد شیمیایی در سطح بیش از آب آشامیدنی سالم استاندارد.

آخرین آبهای زیرزمینی نظارت بر گزارش منتشر شده در ماه فوریه گفت: مشاوران نمونه 84 حلقه چاه برای مواد شیمیایی و پیدا کردم 22 حلقه چاه تا به حال سطح از سموم بیش از استاندارد یا TCE, پرک, 1,1‐dichloroethene و یا ترکیبی از این مواد شیمیایی.

قانونگذاران ایالتی حمایت ADEQ درخواست به سازمان حفاظت محیط زیست گفت: گسترش Superfund سایت شامل بخشهایی از غرب ون بارن سایت را برای یک “سریعتر و کارآمد تر” پاکسازی.

سازمان حفاظت محیط زیست است ارائه بودجه به مبارزه با دیگر مشکلات زیست محیطی در منطقه ققنوس. این آژانس اعلام کرد 1.4 میلیون دلار در کمک های مالی فدرال برای پاکسازی اراضی آلوده در میان آنها آلوده همراه نمک رودخانه.

شرلی از همکاری محیط زیست خواسته است تا مقامات فدرال به درگیر شدن.

“ما نیاز فوری سازمان حفاظت محیط زیست اقدام و یا به نوعی از همکاری با ADEQ به ارائه بودجه ادامه” برای اجرای سیستم های تصفیه آب شرلی نوشت: در یک نامه.

هدر ندهید آریزونا نیز خواست سازمان حفاظت محیط زیست به گام در.

در نامه ای در سال گذشته مایر گفت: سایت “شده است کشید غفلت بیش از 30 سال گذشته” با توجه به تاخیر در تعیین اشخاص مسئول و بدهی های خود را.

مایر گفت: آژانس فدرال مواد سمی و بیماری های رجیستری باید انجام ارزیابی ریسک برای TCE در هوا.

در علاوه بر این به اخبار منتشر شده از چاه TCE بخارات گاهی اوقات می تواند ظهور از خاک آلوده و آلوده هوا در داخل خانه ها و ساختمان.

در غرب ون بارن منطقه ADEQ مقامات گفته اند که جدول آب نسبتا عمیق از 94 پا به 144 پا زیرزمینی. Oppleman گفت: آژانس مدل سازی “را نشان می دهد بسیار پایین در صورت وجود خطر” از بخارات بدسم هوا در محیط داخلی.

مایر با اشاره به مطالعات “بخار نفوذ” از موتورولا 52 خیابان Superfund سایت گفت: “TCE در حال آمدن است تا از طریق زمین” و کمک به سمی هوا.

فعالان با هدر ندهید آریزونا شده است اظهار نظر در سایت موتورولا پاکسازی پس از گروه خود گنجانیده شده بود در سال 1992. مایر گفت: مقامات هرگز توضیح داد که چرا خیابان هفتم شد خودسرانه خط تقسیم فدرال سایت و دولت اداره سایت.

مایر گفت که او می خواهد دولت فدرال را بیش از بنابراین پاکسازی در واقع اتفاق می افتد. راه همه چیز ایستاده در حال حاضر او گفت: اگر آن را از چپ به دولت او ترس پاکسازی هرگز رخ می دهد.

رسیدن به خبرنگار Ian James در [email protected] یا 602-444-8246. او در توییتر دنبال: @ByIanJames

پشتیبانی محلی نگاری: اشتراک azcentral.com امروز.

محیط زیست پوشش در azcentral.com و در آریزونا جمهوری است که توسط یک کمک مالی از نینا ماسون Pulliam خیریه اعتماد. دنبال جمهوری زیست محیطی گزارش تیم در environment.azcentral.com و @azcenvironment در Facebook, Twitter و Instagram.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net