شهرستانها در سراسر جهان شاهد کاهش شدید در آلودگی هوا به عنوان COVID-19 همه گیر نیروهای مسافران به کار از خانه به ارمغان می آورد و زندگی روزانه برای یک وقفه.

ققنوس در کاهش آلودگی قابل اندازه گیری است با توجه به منطقه ای کیفیت هوا سازمان هر چند نه به عنوان مهم به عنوان برخی از شهرهای بزرگتر. ازن و ذرات گرد و غبار بودند غیر منتظره ای در سطوح پایین در مارس اما مقامات می گویند وجود دارد می تواند از عوامل دیگر در کنار کاهش ترافیک است.

هفته خودرو حجم ترافیک به پایین است که توسط یک سوم از اوایل ماه مارس با توجه به ماریکوپا انجمن از دولت های منطقه ای برنامه ریزی سازمان منطقه ققنوس مترو.

آژانس با استفاده از زمان سفر و سرعت داده ها از تجزیه و تحلیل شرکت INRIX برای اندازه گیری تراکم در تمام بزرگراه و بسیاری از خیابان های شریانی در Maricopa شهرستان قبل و بعد از COVID-19 shutdown. پس از خاموش شدن مسافران شد رانندگی در سرعت های 9 درصد سریع تر از حالت عادی در طول روز صبح ساعت شلوغی و ترافیک و تاخیر بیش از نصف در سراسر هیئت مدیره.

با خالیتر جاده وجود داشته است قابل توجه کاهش آلاینده های ناشی از به طور مستقیم با ترافیک رفت و آمد با توجه به آژانس های هوایی ،

“از آنجا که از خاموش کردن حتی اگر آلاینده ها افزایش بازگشت تا پس از باران چند هفته پیش آنها نمی رفتن به عنوان بالا به عنوان آنها را” گفت: Ron Pope یک جوی دانشمند با Maricopa County کیفیت هوا در بخش. “این ترافیک آلاینده های است که شما واقعا با دیدن کاهش می دهد.”

بین ماه های مارس 16 و 22, اکسید نیتروژن تولید گازهای گلخانه ای کاهش یافته و حدود 37% در منطقه ققنوس در مقایسه با همین زمان در سال 2019 با توجه به سازمان حفاظت محیط زیست دادهها توسط Arizona Department کیفیت محیط زیست.

اکسیدهای نیتروژن یا NOx در درجه اول ایجاد شده با ماشین و کامیون اگزوز و عمده ترین عامل به ازن, آلودگی در دره.

Maricopa شهرستان اجرا می شود چهار نفر از آن خود NOx مانیتور. پاپ گفت که قبل از این کار از صفحه اصلی توصیه ها در اواسط ماه مارس NOx سطح بودند 17 درصد پایین تر از آنها در سال گذشته کاهش ویژگی های او به غیر منتظره آب و هوای بارانی در این هفته است.

پس از ترافیک مخروطی در اواسط ماه مارس با توجه به COVID-19 کار از خانه سفارش NOx سطوح در مانیتور کاهش یافته است یکی دیگر از ٪ 3.

اثر خاموش شدن هنوز مشخص نیست

آن را سخت به بگویید که چقدر به کاهش ترافیک کمک به کاهش آلودگی هوا به دلیل کیفیت هوا است که معمولا در خوب یا متوسط محدوده با توجه به آب و هوای بارانی این زمان از سال پاپ گفت.

علاوه بر سختگیرانه تر stay-at-home اقدامات در کالیفرنیا به کمک بیشتر چشمگیر کاهش آلودگی در آن دولت که به معنی باد در حال حمل کمتر آلودگی به آریزونا. مقامات پیش بینی اثرات ترافیک کمتر در کیفیت هوا روشنتر خواهد شد در چند هفته آینده.

“به دلیل پیچیدگی ازن شکل گیری کاهش NOx لزوما برابر کاهش ازن حق دور” گفت: ارین اردن آریزونا گروه محيط زيست با کیفیت سخنگو.

“این چیزی است که ما در حال تماشای از نزدیک خواهد شد و ردیابی اطلاعات در ادامه به جمع آوری” اردن گفت. “اما وجود دارد و نه نشانه ای روشن اگر وجود خواهد داشت یک کاهش قابل توجه در این ازون که ما را به حرکت به روز طولانی تر از بهار و تابستان هنگامی که وجود دارد بیشتر از نور خورشید برای تولید ازن.”

به عنوان روز طولانی تر ازن, آلودگی و تمایل به بدتر در ققنوس. ازن است بی رنگ بی بو و گاز که اشکال زمانی که اکسیدهای نیتروژن (NOx) و ترکیبات آلی فرار (VOCs) واکنش نشان می دهند در نور خورشید.

ازن سطح در حال نوسان

در آریزونا وسایل نقلیه همکاران بزرگترین آلاینده ها را تشکیل می دهند که ازن. معمولا سطح بالایی از ترافیک در وسیع منطقه مترو همراه با کویر آفتاب باعث می شود یک دستور کامل برای ازن. که بخشی از دلیل که چرا ققنوس برخی از بالاترین ازون در کشور است.

“به طور معمول مارس است که ازن شروع به سطح شیب دار بالا و احتمالا کمی پایین تر از من انتظار می رود در حال حاضر” پاپ گفت. “من انتظار خیلی بیشتر از متوسط روز در این زمان از سال از آنچه ما شاهد آن هستیم بنابراین من می گویند ازون پایین آمدن کمی, اما این نمایشی است.”

بیش از 15 سال گذشته متوسط تعداد متوسط ازن روز در مارس 17 روز است. در این سال اگر زمان ازن پیش بینی برگزاری محفل ققنوس می تواند تنها شش روز از متوسط ازن است که آن را به یکی از بهترین سال برای پایین ازن در 40 سال گذشته با توجه به ADEQ.

دیگر خطرناک آلاینده های هوا هستند را به عنوان به خوبی. این Maricopa County کیفیت هوا بخش یافت که در مقایسه با همین زمان در سال گذشته ذرات آلودگی نیز کاهش یافته است.

PM2.5, یکی از خطرناک ترین آلاینده های هوا است که مشتق شده از اگزوز خودرو, صنعت, و سوزاندن چوب و ذغال سنگ است. کوچک ذرات در حال 2.5 میکرومتر و یا کوچکتر در قطر کسری به اندازه یک موی انسان است.

در آریزونا PM2.5 به طور کلی ناشی از woodburning در طول زمستان. این ذرات آنقدر کوچک هستند آنها می توانند وارد عمق ریه ها آنها را به خصوص برای سلامتی مضر است. این ماه PM2.5 سطح بودند 20 درصد کمتر از سال گذشته هر چند که به احتمال زیاد در درجه اول با توجه به آب و هوای بارانی پاپ گفت.

ذرات گرد و غبار به نام PM10 که اندازه گیری 10 میکرومتر در قطر و یا کوچکتر شده بود و 24 درصد پایین تر از سال جاری نسبت به سال گذشته است. پس از آریزونا وزارت بهداشت خواست خدمات کسب و کار به خود بگویید کارگران به کار از راه دور در اواسط ماه مارس غلظت PM10 کاهش یافته است 6 درصد دیگر پاپ گفت.

اعداد پایین تر هستند اما هنوز هم یک خطر

داده ها از سازمان حفاظت محیط زیست نشان می دهد که ازن و ذرات PM2.5 آلودگی پس از خاموش شدن کمتر در مترو ققنوس از آنها بوده است و در 10 سال گذشته است.

ازن PM2.5 و PM10 همه خطرناک برای سلامتی انسان. یک فرد به طور متوسط تنفس هفت تا هشت لیتر هوا در هر دقیقه که بدان معنی است که با هر نفس از ازن و یا ذرات ماده خطر ابتلا به بیماری های تنفسی و بیماری های قلبی و حتی مرگ زودرس را افزایش می دهد.

کودکان و حتی بیشتر در معرض خطر: آنها تنفس 50 درصد بیشتر هوا به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن و ریه های خود را هنوز هم در حال توسعه و در نتیجه حساس تر به بیماری های تنفسی مانند آسم.

“آن باقی مانده است و ضروری است که ما همچنان هر تلاش برای حفظ و بهبود کیفیت هوا در ققنوس و توسان مناطق و سراسر کشور” اردن گفت. “ازن در هوا که تنفس می کنیم می تواند برای سلامتی مضر است و بدتر برونشیت و آمفیزم و آسم و تنفسی دیگر مسائل از جمله آن علائم مربوط به COVID-19.”

یک مطالعه جدید از محققان در دانشگاه هاروارد در دانشکده بهداشت عمومی نشان داد که مردم زندگی می کردند که در استان ها با افزايش سطح PM2.5 در هوا بودند بیشتر احتمال دارد به مرگ از ویروس.

منطقه ای ساکت و کارشناسان خوشحالیم که با خوب کیفیت هوا و امیدوارم که یک پوشش نقره ای از همه گیر می تواند پایین تر ازن آلودگی است. اما هزینه های اقتصادی به کاهش سرعت.

“با کاهش ترافیک 10 سال پیش با توجه به رکود بزرگ وجود دارد کاهش در ازن سطح. اما ما قطعا نمی خواهید به بازگشت از آن شرایط اقتصادی” اردن گفت.

“به سادگی وجود دارد هیچ روند روشن در این زمان ما نیاز به جمع آوری داده های بیشتر و بیشتر تحلیل,” او گفت:. “در دراز مدت ادامه رشد teleworking فرصت ممکن است کمک به کاهش ترافیک (و در نتیجه آلودگی) در حالی که حفظ سالم و رو به رشد اقتصاد است.”

اگر چه ققنوس ازن آلودگی در میان بالاترین در ایالات متحده داده های ارائه شده توسط Maricopa County کیفیت هوا بخش نشان می دهد که این منطقه ازن خواندن کاهش 11.2 درصد به طور متوسط از سال 1990 تا سال 2018 است.

مقدار کاهش در طول دهه آمده است به دلیل نقطه عطفی فدرال مقررات مانند قانون هوای پاک و همچنین بهبود اگزوز استانداردهای تولید گازهای گلخانه ای تعیین شده توسط دولت فدرال پاپ گفت.

“آلودگی شده است پایین آمدن هر سال برای اکثر — ماشین در حال گرفتن, تمیز کننده, کسب و کار پاک و شده است وجود دارد بسیار بهبود بیش از 30 سال گذشته” پاپ گفت. “این سال رفتن به آن پرش بیشتر? من مطمئن هستم که از آن خواهد شد اما ما شده است کاهش تولید گازهای گلخانه ای در سال بیش از سال و در این سال ما در حال کاهش تولید گازهای گلخانه ای و حتی بیشتر به دلیل این رویداد ناگوار.”

در تاریخ 31 مارس در میان کروناویروس جدید شیوع مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نورد کسانی که ماشین تمیز استاندارد. منتقدان اشاره کرد که این ویروس بسیار خطرناک برای افراد مبتلا به بیماری های تنفسی و تغییر حکومت است و انتظار می رود به چالش کشیده می شود.

هنوز برنامه ریزان منطقه ای امید همه گیر می تواند در نتیجه برخی تغییرات پایدار.

“از آنجا که نیمی از اکسید نیتروژن تولید گازهای گلخانه ای که منجر به ازن گیری از ماشین ها و کامیون ها, ما امیدواریم که که یک کاهش در همه نوع سفر تاثیر مثبتی در آینده ازن فصل” کلی تافت و ارتباطات و مدیر ماریکوپا انجمن از دولت نوشت: در یک ایمیل به جمهوری.

“هنگامی که این بیماری همه گیر است و بیش از ما ادامه خواهد داد برای تشویق مردم به telework و برای جلوگیری از تک سرنشینان وسیله نقلیه سفر به عنوان موثر کیفیت هوا اقدامات است. این بی سابقه ای دوره ممکن است نشان داده اند به کارفرمایان و کارکنان به طور یکسان که teleworking است یک جایگزین موثر به کار سفر و یا چگونه برخی از سفرهای غیر ضروری می تواند در ترکیب برای کاهش کلی رانندگی.”

ارین سنگ را پوشش می دهد و محیط را برای آریزونا جمهوری و azcentral.com. ارسال داستان نکته ها و ایده ها در erin.stone@arizonarepublic.com و او در توییتر دنبال کنید @Erstone7.

محیط زیست پوشش در azcentral.com و در آریزونا جمهوری است که توسط یک کمک مالی از نینا ماسون Pulliam خیریه اعتماد. دنبال جمهوری زیست محیطی گزارش تیم در environment.azcentral.com و @azcenvironment در Facebook, Twitter و Instagram.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im