3M Co. پرداخت 55 میلیون دلار برای حل و فصل PFAS آلودگی آب طرح دعوی در دادگاه آورده شده توسط میشیگان ساز Hush Puppies کفش.

توافق پنج شنبه اعلام کرد پس از بازارها بسته خواهد شد “حل و فصل کلیه دعاوی حقوقی” بین 3M و انواع پستانداران گوشتخوار دله جهان, Inc. و استفاده خواهد شد 3M گفت: به آدرس PFAS مواد شیمیایی موجود در محیط زیست در میشیگان جوامع در نزدیکی یک سایت دفع زباله در Belmont, Mich.

به طور جداگانه انواع پستانداران گوشتخوار دله امضا دادگاه توافق روز شنبه موافقت خود را برای پرداخت ایالت میشیگان $69.5 میلیون دلار برای حل و فصل است که دولت PFAS آلودگی ادعا می کند در مقابل انواع پستانداران گوشتخوار دله. که پول می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای فیلتر کردن آب برای بیش از 1000 خانه در پلینفیلد و Algoma شهرستان در میشیگان. انواع پستانداران گوشتخوار دله اعتراف نمی هر گونه مسئولیت.

3M پول کمک به بهبود زیرساخت های آب و درمان گفت: جان Banovetz 3M را افسر ارشد فناوری.

در ژانویه 2018, ایالت میشیگان شکایت انواع پستانداران گوشتخوار دله برای محیط زیست آلودگی پس از PFAS مواد شیمیایی یافت شد در خاک و آب های زیرزمینی و آب آشامیدنی در نزدیکی بلمونت دفع زباله سایت که انواع پستانداران گوشتخوار دله برای سال استفاده می شود. در دسامبر 2018, انواع پستانداران گوشتخوار دله شکایت کرد 3M ادعا که 3M موفق به اطلاع مشتریان که PFAS شد یک خطر برای محیط زیست است.

انواع پستانداران گوشتخوار دله برآورد کل محیط زیست هزینه های بازسازی در $113 میلیون 3M گفت.

3M اعلام کرد حل و فصل همان روز ایالات متحده آمریکا سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد قصد خود را برای تنظیم PFOA و PFOS دو از پرکار ترین PFAS. سازمان حفاظت محیط زیست در حال حاضر به دنبال نظرات به پیشنهاد آن است.

PFAS یک کلاس از مواد شیمیایی مورد استفاده در همه چیز از لوازم ایمنی فردی آتشنشان یا فوم برای پوشش نچسب در تابه و ساخته شده است توسط چندین شرکت از جمله مپلوود مبتنی بر 3M. انواع پستانداران گوشتخوار دله خرید مواد شیمیایی برای 40 سال به ضد آب خود کفش.

PFAS به نام “برای همیشه لطفا برای مواد شیمیایی” از آنجا که آنها در محیط زیست شده اند و در خاک و آب های زیرزمینی و رودخانه ها و پایگاه های نظامی در سراسر کشور است.

3M حل و فصل کوچک است در مقایسه با $850 میلیون 3M موافقت به پرداخت به ایالت مینه سوتا در فوریه 2018 برای PFAS آلودگی موجود در یا در نزدیکی 3M کارخانه در کاتیج گرو و دفع سایت در کاتیج گرو, Woodbury, اوکدیل و لیک المو.

وجود دارد بیش از 186 PFAS مربوط به پرونده های حقوقی در برابر 3 متر ساخته شده است که این مواد شیمیایی برای حدود 70 سال است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im