گارد: واحد ضد تروریسم فدرال در حال تحقیق از خبرنگاران استواشنگتن (AP) – به گفته یک نهاد نظارتی فدرال، یک واحد ویژه برای حفاظت از گمرکات و مرزها از پایگاه‌های اطلاعاتی دولتی حساس استفاده می‌کند که برای ردیابی تروریست‌ها برای تحقیق در مورد 20 روزنامه‌نگار مستقر در ایالات متحده، از جمله یک خبرنگار برنده جایزه پولیتزر آسوشیتدپرس، طراحی شده است.

یاهو نیوز، که گزارش گسترده‌ای در مورد این تحقیقات منتشر کرد، همچنین دریافت که این بخش، بخش ضد شبکه، از مقامات کنگره و احتمالاً اعضای کنگره درخواست کرده است.

جفری رمبو، ماموری که در سال 2017 اعتراف کرد که روزنامه نگاران را بررسی کرده است، به بازرسان فدرال گفت که این عمل عادی است. به نقل از یاهو نیوز، رمبو گفت: “وقتی نامی روی میز شما می آید، آن را در هر سیستمی که به آن دسترسی دارید خرج می کنید، این فقط وضعیت موجود است، این کاری است که همه انجام می دهند.”

AP یک نسخه ویرایش شده از یک گزارش بیش از 500 صفحه ای از بازرس ارشد وزارت امنیت داخلی دریافت کرد که حاوی همین بیانیه بود، اما نام سخنران پنهان بود. آژانس حفاظت از مرزها بخشی از امنیت داخلی است.

افشاگری‌ها باعث ایجاد نگرانی در خبرگزاری‌ها شد و آنها را خواستار توضیح کامل کرد.

لورن ایستون، مدیر روابط رسانه ای AP گفت: «ما عمیقاً نگران این سوء استفاده آشکار از قدرت هستیم. «به نظر می‌رسد که این نمونه‌ای از هدایت روزنامه‌نگاران به انجام کارشان است، که نقض متمم اول قانون اساسی است.

گمرک و حفاظت مرزی در بیانیه خود به طور مشخص به این تحقیقات اشاره نکرد، اما گفت: «بازرسی‌ها و عملیات‌های تحقیقاتی CBP، از جمله مواردی که توسط بخش ضد شبکه انجام می‌شود، کاملاً بر اساس پروتکل‌های تثبیت‌شده و بهترین شیوه‌ها هدایت می‌شوند. CBP از افراد بدون مبنای قانونی و قانونی تحقیق نمی کند.”

یکی از کارمندان Rambo’s Storymakers Coffee Roasters، ویترین مغازه ای کوچک در محله Barrio Logan در سن دیگو، روز شنبه گفت که Rambo برای اظهار نظر در دسترس نیست. رمبو در سن دیگو زندگی می کند.

افشاگری های جدید تنها آخرین نمونه هایی از استفاده آژانس های فدرال از قدرت خود برای بررسی تماس های روزنامه نگاران و دیگران است.

در اوایل سال جاری، مریک گارلند، دادستان کل، رسماً دادستان ها را از توقیف فایل های ضبط شده روزنامه نگاران در تحقیقات درز اطلاعات، با استثنائات محدود، منع کرد و این سال ها را به سیاست وزارت تبدیل کرد. این اقدام پس از خشم ناشی از افشاگری ها مبنی بر اینکه وزارت دادگستری ترامپ فایل های ضبط شده متعلق به روزنامه نگاران و همچنین اعضای حزب دموکرات در کنگره و دستیاران آنها و مشاور سابق کاخ سفید دان مک گان را دریافت کرده بود، صورت گرفت.

در دوران دولت اوباما، بازرسان فدرال مخفیانه سوابق تلفنی برخی از خبرنگاران و سردبیران AP را ضبط کردند. این تشنج ها شامل خطوط اداری و منزل و همچنین تلفن همراه است.

استفاده از رمبو و پایگاه های داده بخش گسترده تر از آنچه قبلا شناخته شده بود بود. بازرس کل اتهامات جنایی احتمالی را به دلیل سوء استفاده از پایگاه های اطلاعاتی دولتی و دروغگویی به بازرسان تسلیم کرد، اما وزارت دادگستری از پیگرد قانونی رمبو و دو مقام امنیتی داخلی دیگر خودداری کرد.

رمبو از یاهو نیوز شکایت کرد که گمرکات و خدمات مرزی در کنار او نبوده و در گزارش های خبری ناعادلانه به تصویر کشیده شده است.

او گفت: «آنچه که هیچ یک از این مقالات مرا به عنوان یک افسر مجری قانون که از تخلف تبرئه شده است، معرفی نمی کند، که در واقع هدف واقعی از انجام کاری که من انجام دادم را داشته است. این از اصلاح این اشتباه خودداری می کند.”

رمبو قبلاً به عنوان ماموری شناسایی شده بود که به سوابق سفر خبرنگار علی واتکینز دسترسی پیدا کرده بود و سپس برای پولیتیکو کار می کرد و از او در مورد منابع محرمانه سؤال می کرد. اکنون واتکینز برای نیویورک تایمز می نویسد.

رمبو در سال 2017 به آژانس مرزی، بخشی از مرکز راهنمایی ملی در استرلینگ، ویرجینیا منصوب شد. او به بازرسان گفت که در ابتدا به عنوان بخشی از تلاش گسترده‌تر برای واداشتن خبرنگاران به نوشتن در مورد کار اجباری در سراسر جهان به واتکینز روی آورد. مشکل امنیت ملی

او همچنین تلاش‌های مشابهی را با مارتا مندوزا، گزارشگر AP، بر اساس خلاصه‌ای ویرایش نشده که از یاهو نیوز دریافت کرده است، توصیف کرد. پیش از تلاش برای تماس با او به دلیل تجربه او در نوشتن کار اجباری، بخش رمبو “موفق شد MENDOSA را به عنوان یک خبرنگار معتبر تأیید کند.” مندوزا دومین جایزه پولیتزر خود را در سال 2016 به عنوان بخشی از تیمی که در مورد کار برده در صنعت ماهیگیری آسیای جنوب شرقی گزارش می داد، برد.

یاهو نیوز گزارش داد که دن وایت، رئیس رمبو در واشنگتن، به بازرسان گفت که واحد او مندوزا را از طریق پایگاه‌های اطلاعاتی متعدد اداره می‌کرده است و یاهو نیوز گزارش داد: «CBP متوجه شد که یکی از شماره‌های تلفن مندوزا با یک تروریست مرتبط است. پرونده وایت نیز تحت پیگرد قانونی قرار گرفت و منتفی شد.

ایستون از آسوشیتدپرس در پاسخ به این موضوع گفت: «آسوشیتدپرس نیاز به توضیح فوری از گمرک و خدمات مرزی ایالات متحده دارد که چرا خبرنگاران، از جمله گزارشگر تحقیقی AP، مارتا مندوزا، از طریق پایگاه‌های اطلاعاتی مورد استفاده برای ردیابی تروریست‌ها جست‌وجو شده و به عنوان خبرچین‌های محرمانه بالقوه شناسایی شدند.

این تماس رمبو با واتکینز بود که منجر به تحقیقات بازرس کل شد. همانطور که او ظاهراً به دنبال او بود تا به کار اجباری خود ادامه دهد، رمبو به سرعت توجه خود را به بررسی نشت معطوف کرد. رمبو حتی نام آن را “عملیات سوت خوک” برای برند ویسکی که در ژوئن 2017 در باری در واشنگتن دی سی با واتکینز ملاقات کرد، گذاشت.

تنها فردی که در نتیجه تلاش های رمبو متهم و محکوم شد، جیمز ولف، مدیر سابق امنیت کمیته اطلاعات سنا بود که رابطه شخصی با واتکینز داشت. ولف به دروغ گفتن به FBI در مورد تماس هایش با خبرنگاران اعتراف کرد.

در طول گفتگو با ماموران FBI، رمبو به طور گسترده در مورد علاقه اش به واتکینز مورد سوال قرار گرفت. او از ضبط‌های سفر استفاده می‌کند تا او را در مقابل رابطه‌اش با ولف قرار دهد و ادعا می‌کند که ولف منبع داستان‌های اوست. واتکینز این ارتباط را تایید کرد، اما اصرار داشت که ولف اطلاعاتی در مورد داستان های خود ارائه نکرده است.

رمبو گفت واتکینز تنها خبرنگاری نبود که سوابقش را از طریق پایگاه‌های اطلاعاتی دولتی تحقیق کرده بود، اگرچه او در مصاحبه‌های خود با اف‌بی‌آی اظهار داشت که فقط به دنبال این بوده است که ببیند آیا ولف اطلاعات طبقه‌بندی شده ارائه کرده است یا خیر. بر اساس خلاصه بازجویی FBI که در گزارش بازرس کل آمده است، رمبو گفت که “سوابق CBP” “15 تا 20 خبرنگار امنیت ملی” را بررسی کرده است.

دانیل رودز ها، سخنگوی نیویورک تایمز گفت که جزئیات جدید در مورد تحقیقات واتکینز نگرانی های جدیدی را ایجاد کرده است.

«ما عمیقاً نگران هستیم که بدانیم چگونه گمرک و خدمات مرزی ایالات متحده این تحقیقات را علیه منابع یک روزنامه نگار انجام داده است. همانطور که دادستان کل به صراحت گفته است، دولت باید از تحقیقات درز نشت به عنوان بهانه ای برای دخالت در روزنامه نگاری دست بردارد. زمان آن فرا رسیده است که گمرک و مرزبانی پرونده کامل اتفاقات این تحقیقات را منتشر کنند تا این نوع تخلفات تکرار نشود.»

واتکینز گفت که او همچنین عمیقاً نگران طولانی بودن کارمندان CBP و DHS است که ظاهراً در تلاش بودند منابع روزنامه نگاری را شناسایی کنند و زندگی شخصی من را بررسی کنند. آن موقع یخ زده بود و الان هم هست.

حق چاپ © 2021 واشنگتن تایمز، LLC.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر