کولر گازی ایرانی

کولر گازی ایرانی به عنوان یکی از پر مصرف ترین سیستم های خنک کننده در مکان های مسکونی و اداری و تجاری صنعیت بسیار گسترده ای هم در خارج و هم در داخل کشورمان دارد. در داخل برند های معتبر و با سابقه سازنده کولرگازی ایرانی محصولات خود را در سطح استاندارد های بین المللی ساخته و هم صادر و هم نیاز بازار داخلی را تامین می کنند.

مزایای نصب کولرگازی ساخت ایران

بزرگترین مزیت استفاده از اسپلیت های ایرانی قیمت آن هاست که با توجه به کاهش هزینه های تولید در داخل محصولات قیمت کمتری را خواهند داشت. در کنار قیمت برند ها برای جذب درصد بیشتری از بازار رقابت بالایی با هم داشته و این سبب شده تا هم کیفیت محصولات افزایش یابد و هم خدمات پس از فروش آن مشتری را راضی نگه دارد. این برند ها مخصولات خود را گاها حتی تا 5 سال نیز ضمانت می کنند و سعی می کنند مشتری را به هر نحوی راضی نگاه دارند.

 

برند های سازنده اسپلیت های گازی ایرانی

برند های کوچک و بزرگ زیادی هستند که در صنعت کولرگازی و دیگر دستگاه های مرتبط مانند سیستم های تهویه و…. فعالیت می کنند. از مهم ترین و با سابقه ترین برند های سازنده کولرگازی ایرانی می توان به شرکت تک التکریک، ایران رادیاتور، ایساتیس و اسنوا  اشاره کرد که سال هاست در بازار حضور مستمر دارند و محصولات با کیفیتی هم تولید می کنند.

 

تجهیز بودن کولر گازی ایرانی به سیستم اینورتر

یکی از پارامترهای بسیار مهم در کولر گازی که می تواند میزان مصرف انرژی در دستگاه را تا حدود 60 درصد کاهش دهد، تجهیز بودن این وسیله به سیستم اینورتر است.

سیستم اینورتر در واقع یک نوع کمپرسور دور متغیر است که در صورت استفاده از آن تعداد روشن و خاموش شدن کمپرسور و در نتیجه مصرف برق دستگاه کاهش پیدا می کند.

به این صورت که وقتی ترموستات کولر گازی به دمای تنظیم شده بر روی دستگاه رسید، به جای خاموش کردن کمپرسور، دور موتور دستگاه را کاهش می دهد.

در نتیجه احتمال وارد شدن شوکت الکتریکی به دستگاه و مصرف بیش از اندازه برق در این وسیله کاهش پیدا می کند.

برای مشاهده و مقایسه بهتر انواع کولر گازی اینورتردار، کافیست لینک خرید کولر گازی اینورتردار از دیجی کالا را لمس کنید.

مصرف پایین انرژی کولر گازی ایرانی

مطمئناً اهمیت پایین بودن میزان مصرف انرژی توسط کولر گازی برای هیچکس پوشیده نیست، چرا که این وسیله در حالت عادی جزو تجهیزات پر مصرف محسوب می شود.

لذا اگر سیستمی برای کاهش مصرف انرژی در کولر گازی لحاظ نشده باشد، مقدار مصرف انرژی این وسیله بسیار بالا خواهد رفت.

در این بین کولر گازی ایرانی دارای رده مصرف انرژی A جزو گروه های کم مصرف و جزو بهترین ها قرار می گیرد.

 

تجهیز بودن کولر گازی ایرانی به فیلترهای هوای پیشرفته

با توجه به اینکه اکثر نیاز کولر گازی به سرویس و تعمیر در نتیجه تجمع جرم و آلودگی بر روی فیلترهای هوای این وسیله صورت می گیرد، نوع فیلترهای هوای دستگاه می تواند گزینه بسیار مهمی برای انتخاب بهترین کولر گازی ایرانی باشد.

در این بین دو نوع فیلتر هوای پیشرفته برای کولر گازی وجود دارد، یکی از آن ها طوری طراحی شده است که به جذب هرچه کمتر جرم و آلودگی در درون سیستم کمک می کند.

در مدل دیگر فیلترهای هوای دستگاه از نوع آنتی باکتریال هستند، که مواد آلرژی زا و گردو غبار موجود در هوای داخل ساختمان را دفع می کنند تا به هر چه پاک تر شدن هوای داخل ساختمان کمک کنند.

شکل طراحی ریموت کنترل کولر گازی ایرانی

همانطور که می دانید امروزه تمامی مدل های کولر گازی و حتی مارک های ایرانی دارای ریموت کنترل به منظور تنظیم حالت، دما، زمان، سرعت فن و غیره می باشند.

اما این که شکل طراحی ریموت کنترل کولر گازی چطور باشد، موضوع مهمی است که باید به منظور انتخاب بهترین کولر گازی به آن توجه شود.

با این توضیح که بهترین ریموت کنترل کولر گازی باید دارای دکمه های برجسته به همراه برچسب های خوانا، صفحه ال سی دی بزرگ، روشن و خوانا باشد، تا کار کردن با آن بسیار ساده صورت بگیرد.

 

تجهیز بودن کولر گازی ایرانی به سیستم خودکار ضد یخ خودکار

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای اکثر مدل های کولر گازی رخ دهد، یخ زدن کولر گازی در پنل داخلی یا خارجی آن می باشد.

البته این مشکل به دلیل عدم توجه به سرویس کولر گازی رخ می دهد، ولی با این حال تجهیز بودن دستگاه به سیستم خودکار ضد یخ می تواند از بروز این مشکل به دلیل سرمای هوای بیرون تا حد زیادی پیشگیری کند.

 

استفاده از گاز مبرد دوست دار محیط زیست در کولر گازی ایرانی

دوره استفاده از گازهای مبرد آسیب رسان به لایه ازون از قبیل CFC ها سال هاست که تمام شده است.

با این حال برخی دیگر از این مدل گازها از قبیل HFC نیز که جایگزین مدل قبلی شده است، می تواند مشکلات زیادی را برای لایه ازون ایجاد کند.

به همین دلیل توصیه ما نیز به شما این است که در هنگام تهیه بهترین کولر گازی ایرانی به نوع گاز مبرد دستگاه دقت کنید، تا آسیب کمتری به محیط زیست برسد.

در این بین گاز مبرد R32 نمونه بسیار مناسبی به منظور استفاده در سیستم کولر گازی می باشد، چرا که آسیب کمتری به محیط زیست و لایه ازون وارد می کند.