کشورهای دموکرات، شهرهایی که از سیستم مبتنی بر نژاد برای توزیع درمان‌های کمیاب برای COVID-19 استفاده می‌کنند.

[ad_1]

چندین کشور و شهر تحت حاکمیت دموکرات ها از بیماران غیرسفید پوست برای دریافت درمان بالقوه نجات دهنده در برابر کووید-19 حمایت می کنند، طرحی مبتنی بر نژاد که به گفته حقوقدانان خلاف قانون اساسی است.

مقامات بهداشتی در مینه‌سوتا و نیویورک از جدیدترین حوزه‌های قضایی هستند که هنگام تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه کسی آنتی‌بادی‌های مونوکلونال کمیاب دریافت می‌کند که می‌تواند از ابتلای افراد مبتلا به کووید-۱۹ به بیماری جدی جلوگیری کند، اولویت را به رنگین پوستان می‌دهند.

در مینه‌سوتا، اداره بهداشت ایالتی از یک سیستم امتیازدهی استفاده می‌کند که به بیماران دارای عوامل خطر خاص مانند بیماری مزمن کلیوی و دیابت امتیاز می‌دهد. ارزیابی این دپارتمان همچنین به افراد دارای وضعیت BIPOC دو امتیاز می دهد – سیاه، محلی یا رنگی.

بنابراین، افراد سفید پوستی که عوامل خطر یکسانی دارند، اولویت یکسانی برای درمان آنتی بادی با افراد غیرسفیدپوست مبتلا به کرونا ندارند. تحلیلگران حقوقی می گویند که بعید است این رویکرد در دادگاه قابل قبول باشد.

والتر اولسون، متخصص قانون اساسی و سیاست عمومی در مؤسسه کاتو، می گوید: «او برای چالش قانون اساسی بسیار باز است و دفاع از آن از دیدگاه ایالت دشوار است. «بند حمایت برابر در مورد طبقه بندی های نژادی صریح که توسط دولت در اعطای حقوق ایجاد می شود، سخت ترین است.

یوجین ولوچ، استاد دانشکده حقوق دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، این طرح ها را خلاف قانون اساسی خواند.

استفاده از نژاد به‌عنوان نماینده‌ای برای یک خطر ظاهراً بالاتر – به جای تمرکز بر عوامل مستقیم‌تر مرتبط (“جایگزین‌های خنثی نژادی” در اصطلاحات اعتقادی)، مانند شرایط پزشکی زمینه‌ای، وضعیت واکسن، عدم دسترسی به یک مراقبت جایگزین خوب یا چیزی شبیه به آقای ولوچ در مجله ریسون نوشت. “اگر [Health] این بخش نگران تشخیص ناکافی شرایط بهداشتی است، مطمئناً می تواند بودجه ای را برای اطمینان از تشخیص صحیح بیماران واجد شرایط فراهم کند. اما او نمی تواند به سادگی از این واقعیت استفاده کند که سفیدپوست یا آمریکای لاتین نیست به عنوان جایگزینی برای چنین تشخیص نادرست فرضی.

در نیویورک، بهداشت عمومی یادداشتی در 27 دسامبر صادر کرد که در آن بیان می‌کرد که بیماران سفیدپوست غیر اسپانیایی فقط در صورتی می‌توانند داروهای ضد ویروسی خوراکی دریافت کنند که دارای شرایط پزشکی باشند یا «عوامل دیگری که خطر ابتلا به بیماری‌های جدی را افزایش می‌دهند» مشخص نشده باشند. سفیدپوستان بیمار و اسپانیایی ها برای واجد شرایط بودن برای درمان با شرایط یکسانی مواجه نیستند.

این وزارتخانه دستور داد که از این مسابقه به عنوان یک معیار حیاتی استفاده شود و دلیل آن تفاوت در دسترسی به سیستم مراقبت های بهداشتی است.

در یادداشت آمده است: «نژاد غیرسفیدپوست یا قومیت لاتین تبارها / لاتین‌ها باید یک عامل خطر در نظر گرفته شود، زیرا سلامت سیستمیک و نابرابری‌های اجتماعی طولانی مدت به افزایش خطر بیماری جدی و مرگ ناشی از COVID-19 کمک کرده است.

افراد سفیدپوست بیمار همچنان می توانند تحت درمان با آنتی بادی های مونوکلونال قرار گیرند، اما تنها در صورتی که نشان دهند که دارای یک بیماری هستند که خطر ابتلا به بیماری های جدی را افزایش می دهد. افراد سفیدپوست بیمار در نیویورک به طور خودکار واجد شرایط درمان هستند بدون اینکه نیازی به نشان دادن چنین شرایط پزشکی داشته باشند.

در ماه سپتامبر، دولت بایدن محدودیت‌های جدیدی را برای دسترسی دولت به درمان آنتی‌بادی در میان افزایش تقاضا، عمدتاً از هفت ایالت جنوبی، اعمال کرد. فرماندار می سی سی پی، تیت ریوز، یک جمهوری خواه، هفته گذشته گفت که این ایالت با کمبود آنتی بادی های مونوکلونال برای درمان دلتا مواجه است و دولت بایدن را به امتناع از کمک متهم کرد.

ما به آزمایش های بیشتری از سوی دولت فدرال نیاز داریم. ریوز گفت: ما به آنتی بادی های مونوکلونال بیشتری از طرف دولت فدرال نیاز داریم. و ما از آنها خواستیم که آن را برای ما ارسال کنند، اما در 10 روز گذشته فایده ای نداشت.

نیویورک همچنین گفت که در هنگام توزیع داروهای بالقوه نجات دهنده برای کووید، نژاد بیمار را در نظر می گیرد. اداره بهداشت و سلامت روان شهر ماه گذشته در وب سایت خود گفت که این شهر “نژاد و قومیت را هنگام ارزیابی خطرات فردی در نظر می گیرد.” این می‌گوید که «نابرابری طولانی مدت سلامت سیستمیک و اجتماعی» ممکن است به افزایش خطر مرگ ناشی از COVID-19 کمک کند.

به گزارش نیویورک پست، این راهنما توزیع آنتی بادی های مونوکلونال و ضد ویروس های خوراکی مانند پاکلووید و مولنوپیراویر را پوشش می دهد.

مایکل لانزا، سخنگوی City Health به The Post گفت: «سیاه‌پوستان نیویورک به دلیل نژادپرستی ساختاری و میراث عدم سرمایه‌گذاری در بسیاری از جوامع اقلیت، بار عمده این بیماری همه‌گیر را به دوش کشیده‌اند. به پزشکان توصیه می‌شود هنگام تجویز درمان برای افرادی که بیشتر در معرض خطر پیامدهای شدید COVID-19 هستند، علاوه بر تفاوت‌های سلامت سیستمیک، تأثیر نامتناسبی را که این جوامع تجربه می‌کنند، در نظر بگیرند.

این روزنامه همچنین به نقل از یک پزشک ناشناس استیتن آیلند شکایت کرد که یک داروساز در مورد نژاد دو نفر از بیمارانش قبل از اجرای نسخه های paxlovid برای آنها سوال کرده است. هر دو بیمار که سفید پوست بودند تحت درمان قرار گرفتند.

اندرو جولیانی، نامزد جمهوری خواهان برای فرمانداری نیویورک، گفت که سیاست های نژادی در شهر و ایالت تحت کنترل دموکرات ها “داستانی با انگیزه سیاسی” است.

آقای جولیانی در مصاحبه ای گفت: «آنها با همه یکسان رفتار نمی کنند. “این باید بر اساس عوامل خطر باشد. این باید بر اساس سن و اینکه آیا فردی سیستم ایمنی ضعیفی دارد یا سطح چاقی دارد. این واقعیت که آنها نژاد را به عنوان عامل اصلی در این امر می پذیرند، به نظر من کاملاً پوچ است.”

در ورمونت، فرماندار جمهوری‌خواه فیل اسکات در آوریل اعلام کرد که هر 16 سال یا بیشتر که سیاه‌پوست، محلی یا رنگین‌پوست (BIPOC) شناسایی شود، می‌تواند علیه کووید-19 واکسینه شود.

مارک لوین، کمیسر بهداشت ایالتی، در آن زمان گفت که افراد رنگین پوست به دلیل سطوح بالای کووید-19 و سطوح پایین‌تر واکسیناسیون در اولویت استفاده از واکسن هستند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در یادداشتی در 30 نوامبر گفت که همه گیری کووید-19 “بی عدالتی و نابرابری اجتماعی و نژادی را به خط مقدم سلامت عمومی رساند.”

آژانس گفت: “او تاکید کرد که عدالت بهداشتی هنوز یک واقعیت نیست، زیرا کووید-19 به طور نابرابر بسیاری از گروه های اقلیت نژادی و قومی را تحت تاثیر قرار داده است و آنها را در معرض خطر بیشتری برای بیمار شدن و مرگ بر اثر کووید-19 قرار داده است.” «اصطلاح «گروه‌های اقلیت نژادی و قومی» شامل افراد رنگین پوست با زمینه‌ها و تجربیات متنوع می‌شود. تجربیات منفی برای بسیاری از افراد این گروه‌ها مشترک است و برخی از عوامل اجتماعی تعیین‌کننده سلامت از لحاظ تاریخی مانع از داشتن فرصت‌های منصفانه برای سلامت اقتصادی، جسمی و عاطفی شده‌اند. عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت شرایطی هستند که افراد در آن زندگی می کنند، مطالعه می کنند، کار می کنند، بازی می کنند و عبادت می کنند که بر طیف وسیعی از خطرات و پیامدهای سلامتی تأثیر می گذارد.

داده های اخیر CDC نشان می دهد که سیاه پوستان و اسپانیایی ها با نرخ کمتری نسبت به سفیدپوستان واکسینه می شوند. این آژانس گفت که 58 درصد از سفیدپوستان حداقل یک دوز واکسن کووید-19 دریافت کرده اند، در حالی که این رقم در اسپانیایی ها 56 درصد و سیاه پوستان 51 درصد است. اما منتقدان می گویند وضعیت واکسیناسیون، نه نژاد، باید یک عامل تعیین کننده در درمان باشد.

مناقشه فقط به ایالت های آبی محدود نمی شود. در تگزاس، دان هافینز، فرماندار جمهوری خواه، سازمان های دولتی تحت نظر فرماندار گرگ ابوت را در نوامبر متهم کرد که علیه سفیدپوستان و آمریکایی های آسیایی-آمریکایی که سعی در بدست آوردن آنتی بادی های مونوکلونال دارند، تبعیض قائل می شوند.

آقای هافین در بیانیه ای گفت: “اگر من فرماندار بودم، اجازه نمی دادیم این سیاست های نژادپرستانه در تگزاس انجام شود.” «سیاستمدارانی که علیه مردم تگزاس تبعیض قائل می شوند، بلافاصله پس از اینکه من فرماندار شوم، دست از کار خواهند کشید.

اما مقامات تگزاس استفاده از هرگونه سیاست نژادی در ارائه درمان کووید را رد می کنند. کریس ون دیسن، سخنگوی وزارت بهداشت تگزاس، در ماه نوامبر به USA TODAY گفت که هر فردی از هر نژادی می تواند تحت درمان با آنتی بادی های مونوکلونال در صورت تجویز پزشک باشد.

آقای ابوت که در ماه آگوست پس از مثبت شدن آزمایش کووید-19 با آنتی‌بادی‌های مونوکلونال Regeneron تحت درمان قرار گرفت، در 31 دسامبر گفت که تگزاس درخواست آزمایش بیشتر و کادر پزشکی در سطح فدرال و «تخصیص فدرال اضافی» آنتی‌بادی‌های مونوکلونال را داده است.

آقای ابوت در بیانیه ای گفت: “تشخیص کووید-19 و پیشگیری از بستری شدن در بیمارستان مربوط به کووید برای مبارزه ما با این ویروس بسیار مهم است.” در حالی که دولت بایدن عرضه داروها را برای درمان آنتی‌بادی‌های مونوکلونال و کیت‌های آزمایش در مواقع ضروری قطع کرده است، ایالت تگزاس از دولت فدرال می‌خواهد تا مبارزه را تشدید کند و منابع مورد نیاز برای محافظت از تگزاس را فراهم کند.» سایت‌های آزمایش، پرسنل پزشکی اضافی، و تحویل مداوم عوامل درمانی از طرف دولت فدرال به ما کمک می‌کنند تا به نجات جان‌ها و کاهش شیوع COVID-19 ادامه دهیم.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themestürktelekom mobil ödeme bozdurmabuy stripe account1xbetDpf Arıza ÇözümüMobil Ödeme bozdurma