کتاب صوتی

از سه سال پیش ، ما به سمت چاپ دیجیتال و نسخه های دسکتاپ برای انتشار کتاب های خود حرکت کرده ایم.” او از این روش چاپ بیرون آمد و ذخیره سازی کتاب صوتی به صفر رسید.

وی ادامه داد: این شیوه انتشار کتاب باعث ویرایش کتاب صوتی و تنوع آن بیشتر شده است. از آنجا که کتاب های ما در حوزه قوانین و مقررات هستند ، مانند کتاب های علمی نیستند که هر سه یا چهار سال یکبار ویرایش می شوند. اما بعضی اوقات مجبور می شویم هر شش ماه یکبار کتابها را دوباره ویرایش کنیم.

رونا با اشاره به اینکه چاپ کتاب هایی با افست و تیراژ کتاب صوتی زیاد در کتابفروشی های ما به درستی کار نمی کند ، گفت: در بسیاری از موارد ، زمانی که کتابهای ما برای فروش نبود ، بسیاری از کارهای ما منسوخ شده و برای ما سودآور نبود. از سوی دیگر؛ مشتریان ما می دانند که هر نسخه جدید متعلق به چه مدت است و اصرار دارند که این آخرین نسخه در هنگام خرید است.

وی گفت: برخی از مشتری های کتاب های ما که کتاب صوتی شامل م institutionsسسات و مراکز هستند ، گاهی اوقات که یک دوره آموزشی دارند ، دستور می دهند که چگونه کتاب برای آنها جمع شود و در چنین شرایطی ما در گذشته نتوانسته ایم مسیر چاپ را دنبال کنیم. . اگرچه در ابتدا گام بسیار محتاطانه ای در این راه برداشتیم ، اما با گذشت زمان نتایج خوبی را از این کار بدست آورده ایم.

رونا با اشاره به حذف انبار از سیستم نشر فرمانش کتاب صوتی توضیح داد: “ما یک انبار داشتیم که معمولاً کتابهای خود را در آن نگهداری می کردیم.” اما بعد از 2 سال به این نتیجه رسیدیم که می توانیم انبار را حذف کنیم و هزینه اجاره را کاهش دهیم. ما این کار را انجام داده ایم و اکنون علاوه بر انتظار فروش مداوم برخی از آثار ، کتاب های باقیمانده نیز به درخواست مخاطبان ما منتشر می شوند.

با هزینه های زیاد خداحافظی کنید
وی با بیان اینکه بسیاری از ناشران در سال های اخیر به چاپ دیجیتال روی آورده اند ، گفت: یکی از ویژگی ها و مزایای چاپ کتاب دیجیتال و نشر رومیزی این است که ناشران کتاب صوتی در به روزرسانی کتاب آزاد هستند و می توانند این کار را سریعتر انجام دهند. سال ها. این کارو بکن یک ناشر قبل از انتشار چاپ جدید ، باید زمان طولانی منتظر بماند تا یک کتاب به فروش برسد.

مدیر انتشارات فرمانش افزود: “اکنون ، با استفاده از سیستم چاپ رومیزی ، دیگر نگران فروش نخواهید بود و ما هر ساله نمی توانیم این کار را انجام دهیم. درعوض ، ما کتاب صوتی هر شش ماه نسخه جدیدی از کتابها را منتشر می کنیم تا با قوانین و مقررات جدید همراه شویم و موجودی خود را کنترل کنیم. زیرا به روزرسانی کتابهای چاپی به خصوص اگر دارای حجم زیاد یا موضوع خاصی باشند دشوار است.

رونا با اشاره به سایر مزایای چاپ دیجیتال و نسخه های دسکتاپ گفت: آیا نگرانی در مورد چاپ افست وجود دارد که بتوانیم فیلم و روی را با قیمت مناسب خریداری کنیم؟ در حالی که چاپ دیجیتال کتاب صوتی به نگرانی در مورد هزینه فیلم و روی پایان داد ، کار در زمینه به روزرسانی کتاب را تسریع کرده است.

وی گفت: اکنون می دانیم که باید بیشترین هزینه را برای خرید مواد اولیه ، کاغذ و مقوا داشته باشیم.

وی گفت: “هزینه چاپ افست بسیار بیشتر از کتاب صوتی چاپ دیجیتال است.” تکثیر کردن. اما در چاپ افست ، قیمت گذاری به دلیل قیمت پایین اینگونه نیست.

وی همچنین در مورد کاهش هزینه از طریق استفاده از چاپ دیجیتال توضیح داد: “اکنون بازار ما به گونه ای است که پیش بینی تقاضا بسیار دشوار است. در نتیجه ، همانطور که با تقاضای روز جلو می رویم ، هزینه های خود را نیز بر این اساس مدیریت می کنیم.

رونا تأکید کرد: در گذشته برای چاپ کتابی با تیراژ 2000 نسخه ، سرمایه زیادی سرمایه گذاری کردیم و این سرمایه زیادی به همراه داشت. چون بعضی اوقات دو یا سه سال کتاب صوتی طول می کشید تا همه کتاب ها فروخته شوند. اما اکنون می دانیم که چه مقدار باید برای تیراژ 100 یا 200 نسخه هزینه کنیم و این تیراژ طی دو یا سه ماه به پایان می رسد و می توانیم برای ماه های آینده برنامه ریزی کنیم.

وی با بیان اینکه کمبود کفایت درآمد یکی از کمبودهایی است که کتاب صوتی در ابتدا با آن درگیر بودیم و گاهی اوقات هنوز هم درگیر آن هستیم ، توضیح داد: مراکز توزیع هنوز با سیستم دو سه ماهه خود در حال حرکت به جلو هستند و هنوز در بازار جا نیفتاده است. ” اما به طور کلی پیش بینی کوتاه مدت هزینه ها و بازده آسان تر است و ما رژیم سالانه را رها کرده و وارد رژیم ماهانه شده ایم و به جای بازگرداندن سرمایه یک ساله و دو ساله به بازده هفت یا هشت ماهه رسیده ایم.

نیاز به اعتماد متقابل ناشر و چاپگر
در بخشی دیگر از این گفتگو ، رونا همچنین در مورد کتاب صوتی ورود ناشران در زمینه چاپ دیجیتال و فعالیت در این زمینه گفت: “سال گذشته به نمایشگاه چاپ دیجیتال رفتم و می خواستم در این زمینه سرمایه گذاری کنم ، اما منصرف شدم. زیرا شرایط خرید و نگهداری دستگاه ناپایدار است. همه این دستگاه ها خارجی هستند و ما نمی دانیم در صورت تمایل به خرید در آینده از نظر قطعات و تعمیر و نگهداری چه مشکلی خواهیم داشت.