یک مقاله پژوهشی 10 صفحه ای ممکن است به نظر برسد که “پیاده روی در پارک” است. اما به راحتی به نظر نمی رسد. این مسئله وقتی سخت تر می شود که وقت کافی برای تمرکز روی آن نداشته باشید. با وجود این ، اگر به درستی به آن نزدیک شوید ، آن را با سهولت و زمان کافی برای پس انداز کردن به دست می آورید. اگر دانشجو باشید ، احتمالاً در جستجوی چگونگی نوشتن مقاله تحقیق 10 صفحه ای به صورت مؤثر هستید.خوب ، در این مقاله ما در مورد نکات مهمی که هنگام نوشتن مقاله تحقیق 10 صفحه ای باید در نظر بگیرید ، صحبت خواهیم کرد. پیروی از این نکات ضروری کار شما را آسان و انعطاف پذیر خواهد کرد و در عین حال کسب بهترین کیفیت.

مواردی که باید به آنها توجه کنید در مقاله پژوهشی 10 صفحه ای
هنگام نوشتن تحقیق 10 صفحه ای ، مواردی وجود دارد که باید به آنها توجه زیادی کنید. با این حال ، مهمترین مواردی که باید در نظر بگیرید در زیر ذکر شده است:

ساختار مقاله پژوهشی

رهنمودهای سختگیرانه خاصی برای ساختار وجود دارد که هر مقاله پژوهشی باید از آن پیروی کند. اگرچه چند انحراف قابل قبول وجود دارد ، اما توصیه می شود نویسنده تا حد امکان از این ساختار پیروی کند. به عنوان مثال ، دانشگاه یا کالج شما ممکن است یک ساختار استاندارد برای نوشتن هر مقاله پژوهشی که به موسسه ارسال شود ، داشته باشد ، در صورت عدم رعایت این دستورالعمل ها ، ممکن است مقاله پژوهشی شما پذیرفته نشود.

منابع اطلاعات

برای هر کار تحقیقاتی آکادمیک ، شخصی کاری را در جایی انجام داده است. بنابراین ، کار شما نباید از همه دیگران جدا باشد. علاوه بر این ، کیفیت مقاله تحقیق شما ممکن است بر اساس انواع منابع ، مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

قالب بندی

مؤسسات دانشگاهی به فرمت هر مقاله تحقیق توجه زیادی می کنند ، این بخشی از عوامل تعیین کننده ارزیابی یک مقاله تحقیق خوب است. چه APA یا MLA باشد ، اگر می خواهید از کارهای تحقیقاتی خود نمره خوبی کسب کنید ، باید به قالب تعیین شده توسط موسسه خود پایبند باشید.

نسخه و نسخه برداری g

این بخش از تحقیقات اغلب غفلت است. این مسئله تعیین خواهد کرد که آیا تحقیقات شما پذیرفته خواهد شد یا خیر. کار تحقیقاتی شما وقتی به طور کامل اصلاح می شود برای خلاص شدن از شر ژارون ها به نظر می رسد و به خوبی صیقل می یابد.

چگونه می توان یک مقاله تحقیق 10 صفحه ای نوشت تا صدا به نظر منطقی جذاب شود

فرقی نمی کند که چند ساعت مانده به مهلت مقاله تحقیق خود باشید یا خیر. یک چیز وجود دارد که ثابت است. دستورالعمل ها و قراردادهای خاصی وجود دارد که مقاله شما باید از آنها پیروی کند. با این وجود ، جزئیات مقاله تحقیق بسته به موضوع تحقیق شما ممکن است متفاوت باشد. اما ساختار مقاله تحقیق شما همیشه یکسان است.

در زیر نحوه نوشتن یک مقاله پژوهشی 10 صفحه ای که جذاب خواهد بود:
مقدمه

مقدمه بخشی از مقاله تحقیق شماست که ایده هایی را در مورد تحقیق شما در اختیار خوانندگان قرار می دهد. مهمترین قسمت معرفی شما “قلاب” است. قلاب اولین جمله ای است که توجه خواننده را به خود جلب می کند و جلب می کند. راه های زیادی وجود دارد که می توانید به این هدف دست پیدا کنید. ابتدا واقعیتی را غیر منتظره و جذاب معرفی کنید؛ شما ممکن است نقل قول از یک شخصیت برجسته اضافه کنید. فقط هر چیزی را که فکر می کنید هیجان انگیز و جلب توجه است بگذارید.

بیانیه پایان نامه

بیانیه پایان نامه جمله ای مختصر است که مقاله تحقیق شما را توضیح می دهد. این با موضوع اصلی شما متفاوت است یک بیانیه پایان نامه همچنین به موضع خوانندگان شما می گوید که موضع خود را در مورد این موضوع نشان می دهند. اطمینان حاصل کنید که بیانیه پایان نامه شما کوتاه و مستقیم در نظر گرفته شده است.

پاراگراف اصلی

بدنه مقاله تحقیق شما بخشی است که شامل اطلاعات اولیه شما در تحقیقات شما است. معرفی و بحث فقط یک نکته واحد در هر بند ضروری است. انجام این کار از این طریق باعث می شود که هم شما و هم خواننده بتوانید اسناد را به راحتی درک و هدایت کنید. هر بخش باید به همان سبک پیروی کند. بیان این نکته ، ارائه شواهد پشتیبان و دفاع از استدلالهای احتمالی.

نتیجه

نتیجه گیری فقط مختصر خلاصه ای از همه یا برخی از نکاتی است که در بدنه مقاله تحقیق خود به آن اشاره کرده اید. هیچ اطلاعات جدیدی وجود ندارد که در اینجا اضافه شود.

منابع اطلاعات؛ از کجا می توانید اطلاعات خود را دریافت کنید
وب سایت های مختلفی وجود دارند که ژورنال ها را نمایه می کنند ، جایی که می توانید مقاله مرتبط با رتبه برتر را که می توانید به عنوان منبع مقاله تحقیق خود استفاده کنید پیدا کنید. با این وجود ، محدودیت هایی وجود دارد که می توانید برای مقاله تحقیق خود اطلاعات کسب کنید. از روزنامه ها گرفته تا داده های آماری ، موارد مختلف می تواند به شما کمک کند. به خاطر داشته باشید که از هر منبعی که استفاده می کنید ، باید استناد مناسب ارائه دهید.

قالب بندی: نحوه کار صحیح کار خود را با سبک نوشتن مورد نیاز قالب بندی کنید.

قالب بندی مقاله تحقیق خود به روشی صحیح یک کار ساده است زیرا شما در حال حاضر دستورالعمل های لازم را دارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قوانین را رعایت کنید. دانشگاهی ترین موسسه از قالب نوشتن در سطح جهانی پذیرفته شده استفاده می کند. APA یا MLA ، این بدان معنی است که شما می توانید از منابعی به صورت آنلاین استفاده کنید که به شما دستورالعملهای مربوط به نحوه استفاده از این دستورالعمل ها را می دهند. در تمام کارهایی که انجام می دهید ، اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی توجه می کنید تا حد ممکن از قالب تعیین شده پیروی کنید.

بازنگری و تصحیح؛ مقاله تحقیق خود را جلا دهید

شرایط لازم برای قالب های نوشتن بسته به رشته تحصیلی ممکن است متفاوت باشد. با این حال ، همه آنها تقریباً با همان سبک نوشتاری سنتی مطابقت دارند ، فقط تفاوت تفاوتهایی که بعضی اوقات ممکن است بدون توجه به نظر برسد. بازنگری یا صیقل دادن به تحقیقات مقاله شما شامل بررسی این موضوع است که آیا شما این دستورالعمل ها را دنبال می کنید یا نه.

در زیر برخی از مواردی که می توانید هنگام بررسی مقاله تحقیق خود بررسی کنید.

از منفعل استفاده نکنید: استفاده از صدای منفعل در مقاله تحقیق شما باعث می شود کار شما خسته کننده شود. اگر باید از صدای منفعل استفاده کنید ، سعی کنید یک جمله خاص آن را محدود کنید.
از زبان محاوره ای استفاده نکنید: هنگام نوشتن مقاله علمی ، باید از زبان مناسب استفاده کنید.
پس از اتمام نوشتن مقاله خود ، فقط به جلو بروید تا بلافاصله آن را تجدید نظر کنید. چند روز مرخصی بگیرید. این به شما کمک می کند تا بهتر تمرکز کنید و خطاهای پنهان را هنگام نهایی ویرایش مشاهده کنید.
ما صمیمانه امیدواریم که این اطلاعات در مورد نحوه نوشتن یک مقاله تحقیق 10 صفحه ای در ایجاد مقاله تحقیق 10 صفحه ای قاتل شما برای شما سودمند باشد. اگرچه ممکن است به اندازه کافی جامع نباشد ، مطمئناً ایده کاملی از تصویر برای شروع کار به شما می دهد.

https://iranpaper.ir