چپ‌ها به دنبال این هستند که ترامپ و قانونگذاران جمهوری‌خواه را از کاندیداتوری بر سر شورش کنگره منع کنندچپ در حال رشد به دنبال جلوگیری از نامزدی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا و جمهوری خواهان متهم به ارتباط با قیام سال گذشته کنگره بوده است. مدافعان به اصلاحیه قانون اساسی مربوط به دوران جنگ داخلی استناد می کنند تا آنها را به عنوان خائن محکوم کنند.

گروه‌های لیبرال آزادی بیان برای مردم و انقلاب ما با ارسال نامه‌هایی از مقامات انتخاباتی در ۵۰ ایالت خواستند که آقای ترامپ و متحدانش را از حق رای رد صلاحیت کنند.

پاکو فابیان، مدیر کمپین انقلاب ما، گفت: «در بسیاری از سطوح، دموکراسی ما در معرض تهدید است و فعالان توده‌ای آماده ایستادگی برای دفاع از آن هستند». ما باید از مقامات انتخاباتی خود بخواهیم که به حاکمیت قانون احترام بگذارند و اطمینان حاصل کنند که منتخبان فعلی و سابق که در قیام 6 ژانویه شرکت کردند، اجازه شرکت در انتخابات آینده را ندارند.

نامه‌هایی خطاب به روسای کمیسیون‌های انتخابات ایالتی به دنبال حذف آقای ترامپ از صندوق رای در میان گمانه‌زنی‌ها مبنی بر احتمال نامزدی مجدد او برای ریاست‌جمهوری در سال 2024 است.

«در اصل، اختیار و مسئولیت شما برای حذف یک نامزد غیرقابل قبول از انتخابات ریاست جمهوری، در تعامل بین نقش کنگره و ایالت ها در روند انتخابات ریاست جمهوری ذاتی است. ران فین، مدیر حقوقی Free Speech for People می نویسد: ایالات متحده نقش مهمی در این روند ایفا می کند، اما نمی تواند مطابق قانون اساسی ایالات متحده عمل کند.

سخنگوی جیم جردن، یک جمهوری‌خواه از اوهایو که از همکاری با کمیته ویژه مجلس نمایندگان برای تحقیق در مورد این قیام امتناع کرد، گفت که تلاش‌ها برای ممنوع کردن نامزدهای جمهوری‌خواه «فقط دموکرات‌ها به عنوان دموکرات عمل می‌کنند».

آقای جردن در مصاحبه ای گفت: «هیچ پیشینه، هیچ اصل و هنجاری وجود ندارد که دموکرات ها آن را زیر پا نگذارند». آنها جمهوری خواهان را از کمیته بیرون کردند[s]، آنها به جمهوری خواهان اجازه خدمت نمی دهند [the] کمیسیون انتخابات. کاپیتول بسته شد. رای وکالت معرفی کردند. آنها می خواهند دی سی را ایالتی کنند. آنها می خواهند به فیلیباستر پایان دهند. آنها می خواهند به الکترال کالج پایان دهند. آنها می خواهند بسته بندی کنند [Supreme] دادگاه. آنها می خواهند انتخابات را ملی کنند. در 6 ژانویه، کمیسیون شواهدی را گرفت و تغییر داد و به مردم آمریکا دروغ گفت. بنابراین کاری وجود ندارد که آنها نتوانند سعی کنند انجام دهند.”

Free Speech for People خود را به عنوان یک گروه طرفدار دموکراسی معرفی می کند که بر صرفه جویی در پول در سیاست و بهبود حقوق رای تمرکز دارد.

انقلاب ما از پیشنهادات چپ مانند طرح جدید سبز و مدیکر برای همه حمایت می کند. این گروه در نتیجه مبارزات انتخاباتی سال 2016 سناتور برنارد سندرز، یک سوسیالیست مستقل و خودمختار از ورمونت تشکیل شد.

اگرچه تحلیلگران حقوقی پیش‌بینی می‌کنند که این تلاش با شکست مواجه خواهد شد، اما فعالان لیبرال حملات خود را به جمهوری‌خواهان افزایش داده‌اند که به تایید نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ اعتراض کرده‌اند و آن را به خشونت در جریان قیام ۶ ژانویه ۲۰۲۱ مرتبط می‌دانند.

این گروه ها از اصلاحیه چهاردهم که در سال 1868 تصویب شد، استفاده کردند تا قانونگذاران و رئیس جمهور سابق را از تبلیغات انتخاباتی به دلیل نقش ادعایی آنها در تحریک حمله منع کنند.

بخش 3 از اصلاحیه چهاردهم، که پس از جنگ داخلی در جریان بازسازی ارائه شد، فردی را پس از سوگند به پایبندی به قانون اساسی ایالات متحده اما بعداً در “قیام یا شورش” علیه کشور شرکت کرد، از سمت خود سلب صلاحیت شد.

این بند برای مقابله با شورشیان کنفدراسیونی بود که به جنگ علیه اتحادیه رفتند یا به دشمنان ملی کمک یا تسلی دادند.

اسکات پری، نماینده جمهوری‌خواه پنسیلوانیا که در تحقیقات کمیته مجلس نمایندگان نیز همکاری نمی‌کند، اقدام برای ممنوعیت نامزدهای جمهوری‌خواه را “کمی بالاتر” خواند.

آقای پری گفت: «بدیهی است که زمان و مکان برای آن وجود دارد. “و [the 14th Amendment] به یک دلیل بسیار خاص قرار داده شد، و این نیست.

گروه هایی که به دنبال اجرای این بند علیه ترامپ هستند، مارجوری تیلور گرین جمهوری خواه از جورجیا، لورن بوبرت از کلرادو، مو بروکس از آلاباما، پل آ. گوسار از آریزونا، اندی بیگز از آریزونا و مدیسون از کارولینای شمالی و لوئیس هومر از کارولینای شمالی را نیز هدف قرار می دهند. تگزاس.

آقای کوتورن اولین قانونگذاری بود که در این هفته اخطار قانونی دریافت کرد.

Free Speech for People گروهی از رای دهندگان کارولینای شمالی هستند که تلاش می کنند از انتخاب مجدد آقای کاوثورن در سال جاری جلوگیری کنند.

آقای کوتورن با 26 سالگی، جوانترین عضو کنگره است. او ژانویه گذشته، سه روز قبل از شورش کنگره، به قدرت رسید.

یک چالش برای شورای انتخابات کارولینای شمالی گفت که آقای کوتورن به کاهش شورش در 6 ژانویه 2021 کمک کرده است.

«حمله هماهنگ و خشونت‌آمیز در 6 ژانویه علیه ساختمان کنگره ایالات متحده در تلاش برای جلوگیری از تأیید رأی کنگره توسط کنگره، قیام علیه ایالات متحده بود. فین گفت: قانون اساسی همه منتخبانی را که از این قیام حمایت کرده اند از مناصب دولتی محروم می کند.

او گفت که آقای کوتورن در حمایت از پرونده آنها اظهاراتی داشته است و “ظن منطقی” ایجاد کرده است که به هماهنگ کردن شورش کمک کرده است. آقای کوتورن صبح امروز در سخنرانی خود برای شورش گفت که دموکرات‌ها در تقلب در انتخابات دست داشته‌اند و جمهوری‌خواهان «پنهان می‌شوند و دعوا نمی‌کنند».

آقای کوتورن با تشویق حامیان خود به سازماندهی و مبارزه به چالش قانونی پاسخ داد.

آقای کوتورن روز دوشنبه در توییتر خود نوشت: «فعالان جناح چپ در تلاش هستند تا من را از مبارزه برای شما، مردم بازدارند. “من متوقف نخواهم شد. کمکم کن بجنگم!»

جاناتان تورلی، استاد حقوق در دانشگاه جورج واشنگتن، گفت که تشکیل پرونده “مطمئنا با شکست مواجه خواهد شد” زیرا تعریف قانونی شورش با استفاده وکلا از کلمه برای توصیف شورش مطابقت ندارد.

آقای تورلی این تلاش ها را با شکایت اریک سوول، نماینده دموکرات کالیفرنیا، علیه ترامپ، پسرش دونالد ترامپ جونیور، رودولف دبلیو. جولیانی و بروکس به دلیل تحریک قیام در کنگره مقایسه کرد.

آقای تورلی گفت: “این اسناد در میان بسیاری از فعالان بسیار محبوب است، اما دادگاه ها را مجبور می کند تا در مورد این استدلال های طولانی مدت تصمیم بگیرند.” این یک چیز است که شورش 6 ژانویه را رونق لفاظی بنامیم… اما این دعاوی از کلمه قیام در معنای حقوقی آن استفاده می کنند.

جیمی راسکین، نماینده دموکرات ایالت مریلند و عضو کمیته قضایی مجلس نمایندگان، گفت این سوال وجود دارد که آیا کنگره باید اصلاحیه چهاردهم را علیه کسی استناد کند یا اینکه این اصلاحیه در دست شهروندان خصوصی “خوداجرایی” است.

آقای راسکین به خبرنگاران گفت: «ما سوابق زیادی در این مورد نداریم. ما خواهیم دید که این دادگاه چه خواهد گفت، زیرا دیدگاه جایگزین این است که کنگره باید عمل کند و کنگره باید تصمیم بگیرد که کسی در یک قیام یا شورش شرکت کرده است.

وی در مورد آقای ترامپ گفت: دیدگاه دیگری هم وجود دارد [Mr. Trump] قبلاً مشخص شده است که او به دلیل استیضاحش توسط مجلس نمایندگان در یک قیام و شورش شرکت کرده است … و سپس تصمیم 57 سناتور مبنی بر تحریک یک قیام خشونت آمیز. اگرچه او به دلیل استیضاح محکوم نشد، اما می توان ادعا کرد که اکثریت این را یک واقعیت قانونی دانستند که او در قیام شرکت کرده است.

آقای تورلی تاکید کرد که متهم همچنین می‌تواند به این نکته اشاره کند که وزارت دادگستری کسی را که در این شورش دست داشته است به شورش یا شورش متهم نکرده است.

بیش از 725 نفر به جرایم مختلف مرتبط با اغتشاشات از جمله تخریب اموال، نفوذ و تعرض به مأموران انتظامی متهم شده اند.

این شورش با کشته شدن پنج نفر مرتبط است.

اشلی بابیت، معترض طرفدار ترامپ، هنگامی که قصد داشت وارد لابی سخنرانان در کنار مجلس شود، توسط یک افسر پلیس کنگره آمریکا به ضرب گلوله کشته شد.

سه تن دیگر از حامیان ترامپ در این شورش جان باختند، دو نفر بر اثر سکته قلبی و یک نفر در اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر.

یکی از افسران پلیس کاپیتول بر اثر سکته مغزی که به عقیده پزشک به دلایل طبیعی بوده، جان باخت.

در این ناآرامی ها حدود 150 افسر پلیس زخمی شدند. چهار افسر پلیس در روزهای پس از 6 ژانویه در یک خودکشی جان باختند.

یک هفته پس از این حادثه، مجلس نمایندگان آقای ترامپ را به تحریک شورش متهم کرد. سنا او را تبرئه کرد.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر