اصطلاح اتاق چت ، یا اتاق چت ، در وهله اول برای توصیف هر نوع کنفرانس همزمان ، گاه گاهی حتی کنفرانس ناهمزمان استفاده می شود. بنابراین این اصطلاح می تواند به معنای هر فناوری اعم از چت آنلاین (Real Chat) / .. و تعامل آنلاین با غریبه ها (به عنوان مثال ، انجمن های آنلاین) تا محیط های گرافیکی کاملاً غوطه ور باشد.

اولین استفاده از اتاق چت ، به اشتراک گذاری اطلاعات از طریق متن با گروهی از کاربران دیگر است. به طور کلی ، امکان مکالمه با چند نفر در همان مکالمه ، اتاقهای گپ را از برنامه های پیام رسانی فوری متمایز می کند ، که به طور معمول برای ارتباطات یک به یک طراحی می شوند. کاربران یک اتاق گپ خاص معمولاً از طریق یک اینترنت مشترک یا سایر اتصالات مشابه به هم متصل می شوند و اتاقهای گپ نیز برای طیف گسترده ای از موضوعات پذیرایی می کنند. فن آوری جدید امکان استفاده از اشتراک فایل و وب کم را در برخی برنامه ها فراهم کرده است. این یک اتاق چت در نظر گرفته می شود.

فهرست
1 تاریخچه
2 محیط گرافیکی چند کاربره
2.1 بازی ها
3 قواعد رفتار
4 همچنین ببینید
5 مرجع
6 پیوند خارجی
تاریخ
اولین سیستم چت توسط دولت ایالات متحده در سال 1971 مورد استفاده قرار گرفت. این توسط Murray Turoff ، جوان فارغ التحصیل دکترا از برکلی توسعه داده شد. و اولین استفاده آن در زمان یخ زدگی دستمزد رئیس جمهور نیکسون در پروژه دلفی بود. این سیستم EMISARI نامیده می شود و به 10 دفاتر منطقه ای اجازه می دهد تا در یک گفتگوی آنلاین در زمان واقعی که به عنوان حزب مهمانی شناخته می شود ، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این سیستم تا سال 1986 مورد بهره برداری قرار گرفت. اولین سیستم چت آنلاین آنلاین با نام Talkomatic نامگذاری شد كه توسط داگ براون و دیوید آر وولی در سال 1973 بر روی سیستم PLATO در دانشگاه ایلینویز ایجاد شد. این کانال چندین کانال ارائه کرد که هرکدام می توانند تا پنج نفر را در خود جای دهند ، پیامهایی که به عنوان تایپ شده در صفحه های کاربران به صورت کاراکتر ظاهر می شدند. Talkomatic در اواسط دهه 1980 بین کاربران PLATO بسیار محبوب بود. در سال 2014 ، Brown و Woolley نسخه ای مبتنی بر وب از Talkomatic را منتشر کردند.

اولین [1] سرویس چت آنلاین اختصاصی که به طور گسترده در دسترس عموم قرار گرفت ، شبیه ساز CB CompuServe در سال 1980 بود ، [2] که توسط مجری اجرایی CompuServe Alexander “Sandy” Trevor در کلمبوس ، اوهایو ایجاد شد.

Jarkko Oikarinen چت رله اینترنت (IRC) را در سال 1988 ایجاد کرد. بسیاری از مشتری های همکار به اتاق چت ، به عنوان مثال. Ares Galaxy، eMule، Filetopia، Retroshare، Vuze، WASTE، WinMX و غیره

محیط های گرافیکی چند کاربره
اتاق های گپ تصویری ، گرافیکی را به تجربه گپ ، یا به صورت 2D یا 3D (با استفاده از فناوری واقعیت مجازی) اضافه می کنند. اینها با استفاده از نمایش گرافیکی از کاربر ، نماد (عناصر مجازی مانند بازی ها (بخصوص بازی های آنلاین چند نفره بصورت انبوه)) و مواد آموزشی که اغلب توسط دارندگان سایت شخصی تهیه می شود ، که به طور کلی کاربران پیشرفته تر سیستم ها هستند. . محبوب ترین محیط ها ، مانند کاخ ، به کاربران امکان ایجاد یا ایجاد فضاهای خاص خود را نیز می دهد .برخی از محبوب ترین تجربه های چت سه بعدی IMVU و Second Life (هرچند که بسیار فراتر از چت کردن هستند) بسیاری از چنین پیاده سازی هایی سودآوری می کنند. با فروش کالاهای مجازی به کاربران در حاشیه بالا. [نیاز به استناد]

برخی از اتاق های گپ آنلاین نیز ارتباطات صوتی و تصویری را در خود جای داده اند ، به گونه ای که ممکن است کاربران در واقع یکدیگر را ببینند و بشنوند.

بازی ها
بازی ها اغلب در اتاق های گپ نیز انجام می شوند. اینها معمولاً توسط یک پروسه خارجی مانند یک ربات IRC که به اتاق می رود برای انجام بازی پیاده سازی می شوند. بازی های پرسش و پاسخ Trivia رایج ترین است. یک نمونه تاریخی هانت وامپوس است. [3] اجرای برنامه مبتنی بر Chatroom از Mafia Game Party نیز وجود دارد.

قوانین رفتاری
اتاق های گپ ، به ویژه مواردی که برای کودکان در نظر گرفته شده است ، معمولاً قوانینی دارند که کاربران باید از آنها پیروی کنند. این قوانین به طور کلی قبل از ورود ، یا در یک صفحه وب یا بنرهایی از نوع MOTD در مورد IRC و سایر سیستم های چت مبتنی بر متن ارسال می شود. قوانین معمولاً به کاربران اجازه نمی دهد از زبان توهین آمیز / بی ادبانه ، یا ترویج نفرت ، خشونت و سایر موارد منفی استفاده کنند. بسیاری همچنین جعل هویت کاربر دیگری را مجاز نمی دانند. اتاق های گفتگو اغلب اجازه تبلیغات یا “جاری شدن سیل” را نمی دهند ، که به طور مداوم صفحه را با متن تکراری پر می کند. تایپ کردن با قفل درپوش معمولاً فریاد در نظر گرفته می شود (دلالت بر عصبانیت) دارد و دلسرد می شود. متخلفان این قوانین می توانند “لگد زدن” شوند (به طور موقت از اتاق بیرون رانده می شوند ، اما مجدداً اجازه می دهند داخل شوند) یا به طور موقت یا دائم کاملاً منع شوند.

بعضی اوقات اتاق های گفتگو با محدود کردن افرادی که اجازه سخنرانی می دهند تعدیل می شوند (رایج نیستند) ، با داشتن اظهار نظر توسط مجری ها (که اغلب به عنوان سؤال از مهمان یا افراد مشهور ارائه می شوند) تعدیل می شوند ، یا با داشتن داوطلبان معتدل گشت زنی می کنند که محل تماشای آن را مختل می کند. یا در غیر این صورت رفتار نامطلوب. با این حال ، بیشترین استفاده از اتاق های گفتگو تعدیل نمی شود و کاربران ممکن است با سایر سرنشینان اتاق به صورت رایگان گپ بزنند.

همچنین ببینید
لیست وب سایت های گپ
چت رله اینترنتی

 

منبع : http://www.chatbechat.com