پوتین با تکیه بر واحدهای آمریکا و ناتو منتظر اوکراین است

[ad_1]

وقتی صحبت از اوکراین می شود، ممکن است آب و هوا به نفع ولادیمیر پوتین باشد.

تحلیلگران سیاست خارجی می گویند رئیس جمهور روسیه با طولانی کردن مخالفت های نظامی به یک مزیت استراتژیک دست می یابد. آنها می گویند که هدف نهایی، تعمیق اختلافات و اختلافات بین ایالات متحده و متحدانش در ناتو و این سوال است که در صورت ورود تانک های روسی به اوکراین، غرب چقدر می تواند به طور موثر پاسخ دهد.

کشورهای غربی روز دوشنبه چنین واحدهایی را در زیر سطح زمین نشان دادند، حتی زمانی که پنتاگون تأیید کرد که 8500 سرباز را برای استقرار احتمالی در منطقه در حالت آماده باش قرار داده است و ناتو کشتی ها و جت های جنگنده بیشتری را به اروپای شرقی فرستاد. پرزیدنت بایدن هفته گذشته اذعان کرد که یک “تهاجم جزئی” توسط نیروهای روسیه به اوکراین می تواند “نبردی بر سر آنچه که باید انجام شود” در داخل ناتو ایجاد می کند.

کارشناسان می گویند که آقای پوتین سرد و حسابگر روی چنین نبردی شرط بندی می کند. اگرچه غرب یک جبهه عمدتاً متحد را در برابر تحریکات روسیه متصور است، اما این وحدت ممکن است به مرور زمان از هم بپاشد و شمشیر زدن کرملین جای خود را به تهاجم زمینی بدهد.

جیم تاونسند، معاون دستیار وزیر دفاع در امور اروپا و ناتو در دوران دولت اوباما، گفت: «قدرت وحدت ناشی از ترس همه افراد است. «در طول زمان، به طور کلی، وحدت می تواند متزلزل شود. با گذشت زمان، مردم ممکن است به آن علاقه ای نداشته باشند.”

آقای پوتین در ضربه زدن به موقع انعطاف بیشتری دارد. ما در حال پاسخ به آن هستیم، “آقای تاونسند روز دوشنبه در مصاحبه ای با واشنگتن تایمز گفت. او راهپیمایی را دیکته می کند. … ما می توانیم برای زمان بازی کنیم، اما او همچنین می تواند برای زمان بازی کند. به یک معنا، او در حال حاضر برای زمان بازی می کند و برخی از این گفتگوها را با غرب گسترش می دهد.

متحدان غربی در دفاع از تمامیت ارضی اوکراین و رد درخواست پوتین برای خروج گسترده نیروهای ناتو از شرق اروپا متحد هستند. اما آلمان پروژه خط لوله گازی بزرگی دارد که مسکو با یک نخ و ملاحظات تاریخی در مورد اقدام نظامی در خارج از کشور، فرانسه برای نقش جداگانه برای اروپا و اتحادیه اروپا در تدوین استراتژی تلاش می کند و کشورهای کوچک در مرزهای روسیه به طور قابل توجهی آسیب پذیرتر هستند. از نظر رویارویی کرملین نسبت به برخی از کشورهای غربی تر.

با وجود بیش از 100000 نیروی روسی که اکنون در مرز این کشور با اوکراین مستقر هستند، ایالات متحده و متحدانش در ناتو به مسکو هشدار داده اند که در صورت هرگونه اقدام نظامی با عواقب شدیدی مواجه خواهد شد. دولت بایدن متعهد شده است که در صورت دستور پوتین به حمله، تحریم‌های اقتصادی ویرانگری را اعمال خواهد کرد و کشورهای اروپایی عمدتاً در چنین اقدامات بی‌سابقه‌ای با واشنگتن برابری می‌کنند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه به سی‌ان‌ان گفت: «اگر تنها یک نیروی روسیه دیگر به شیوه‌ای تهاجمی وارد اوکراین شود، واکنش سریع، جدی و متحد ما و اروپا را برمی‌انگیزد».

ناتو روز دوشنبه چندین عملیات نظامی در شرق اروپا را اعلام کرد. ائتلاف گفت که دانمارک این ناو را به دریای بالتیک خواهد فرستاد و اسپانیا نیز کشتی‌های بیشتری را برای شرکت در تمرین‌های دریایی ناتو ارسال خواهد کرد. هلند گفته است که جت های جنگنده اف-35 بیشتری را به این منطقه خواهد فرستاد. پنتاگون گفته است که به نیروهای بیشتری هشدار می دهد که در صورت نیاز به استقرار سریع در اروپا، آماده استقرار باشند.

جان کربی سخنگوی پنتاگون به خبرنگاران گفت: تعهد ما به ناتو در حال حاضر بسیار مهم است. «این در مورد ارسال یک پیام قوی است که ما به ناتو متعهد هستیم.

مقامات روسی گفته اند که افزایش نیروهای ناتو در اروپای شرقی مقصر افزایش تنش است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: «این اقدامات و افزایش فعالیت ناتو در نزدیکی مرزهای ما نمی تواند توسط ارتش ما که مسئول امنیت کشور ما است نادیده گرفته شود».

“تقسیمات آشکار است”

آقای بایدن در کاخ سفید عملاً با مقامات ارشد اروپایی از جمله ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو و رهبران فرانسه، آلمان، بریتانیا و لهستان دیدار کرد.

علیرغم تلاش‌ها برای ایجاد وحدت، متفقین نشانه‌هایی از شکست را نشان می‌دهند.

فراتر از اشتباه عمومی آقای بایدن در مورد “نبرد” نزدیک بین اعضای ناتو، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه اواخر هفته گذشته زمانی که ایده اتحادیه اروپا برای آغاز گفت‌وگوی امنیتی خود با مسکو، احتمالاً بدون ایالات‌متحده، به او اعتراض کرد. میز.

از زمانی که وزارت امور خارجه هفته گذشته خروج کارکنان و خانواده سفارت آمریکا از کیف را به دلیل وخامت امنیت اعلام کرد، بسیاری از کشورهای اروپایی از این روند پیروی نکردند.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: ما مانند ایالات متحده آمریکا را انجام نخواهیم داد.

مذاکرات مربوط به ایالات متحده و روسیه، از جمله دیدار هفته گذشته بین آقای بلینکن و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، در حل این بحران ناکام مانده است.

آقای پوتین نیازی به مشورت یا هماهنگی با کسی در حین افزایش فشار بر همسایه کوچکتر خود ندارد، اما آقای بایدن و رهبران اتحادیه اروپا در تلاش هستند تا سیاست را بین بیش از دوجین کشور هماهنگ کنند.

آلمان درخواست پیوستن به ایالات متحده، بریتانیا و سایر کشورهای ناتو را در ارسال مستقیم تسلیحات و سایر کمک های مرگبار به ارتش اوکراین که بسیار برتر و برتر از نیروهای روسیه، یکی از بزرگترین ارتش های جهان است، رد کرده است. مقامات آلمان هفته گذشته گزارش های مطبوعاتی مبنی بر بستن حریم هوایی به روی هواپیماهای بریتانیایی که تسلیحات به اوکراین را تحویل می دادند را رد کردند، اگرچه هواپیماهای تحویل دهنده مسیر خود را منحرف کردند.

این باور رو به رشد در سراسر اروپا وجود دارد که آقای پوتین می تواند با ایجاد گمانه زنی های بی پایان و عدم اطمینان در مورد اینکه ناتو در پاسخ به تهاجم روسیه چه خواهد کرد یا نخواهد کرد، غرب را فریب می دهد. اگرچه تهاجم آشکار می‌تواند غرب را متحد کند، اما اقدامات بدون آن – از جمله کودتای برنامه‌ریزی‌شده، حمله سایبری یا به رسمیت شناختن رسمی مسکو از مناطق جدید جدایی‌طلب در اوکراین – تصمیم دشوارتری خواهد بود.

«احتمالا تحریم ها مانند گذشته اعمال خواهد شد. اما نتیجه اصلی که مسکو از این گفتگوها خواهد گرفت این است که غرب دوپاره شده است، “کارولین دو گروتر، ستون نویس روزنامه هلندی NRC Handelsblad، روز دوشنبه در مقاله ای برای فارین پالیسی نوشت. «غرب به جای ایجاد بازدارندگی قوی، کمی بیشتر از افشای شکاف ها در همه جا انجام داده است. در میان اعضای اتحادیه اروپا که اکثر آنها از متحدان ناتو نیز هستند، اختلاف نظر وجود دارد. حتی گاهی در دولت‌ها، مانند آلمان، دودستگی وجود دارد.»

در واقع، دریاسالار کی آخیم شونباخ، معاون نیروی دریایی آلمان، پس از اینکه علناً اشاره کرد که آقای پوتین برای روابط با غرب «شایسته احترام» است، استعفا داد. سایر مقامات اروپایی به شدت اظهارات او را رد کرده اند، اما آنها سوالاتی را در مورد قدرت طولانی مدت اتحاد ضد روسیه در میان کشورهای اروپایی مطرح کرده اند.

آقای تاونسند گفت، به طور گسترده تر، آلمان با نقش رهبری جدید خود در بحران رو به گسترش روسیه و اوکراین دست و پنجه نرم می کند.

او گفت: “من فکر می کنم آنها باید راهی برای ایفای نقش قوی تری پیدا کنند.” «می ترسم آلمان به این تصویر اضافه کند که ممکن است وحدت وجود نداشته باشد. شاید ترک هایی وجود داشته باشد که روس ها بتوانند از آن استفاده کنند. و من فکر می کنم که احتمالاً خطر اینجاست. من فکر می کنم روس ها آلمانی ها را بی ثبات می بینند. “آنها کمی ضعیف به نظر می رسند و دست های خود را فشار می دهند.”

• مایک گلن در این مقاله مشارکت داشت که تا حدی بر اساس گزارش های خدمات تلگراف است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir