پرزیدنت بایدن و ولادیمیر پوتین همزمان با افزایش تنش ها بر سر بحران اوکراین با یکدیگر تماس می گیرندویلمینگتون، دل. – روسای جمهور جو بایدن و ولادیمیر پوتین روز پنجشنبه در بحبوحه نگرانی های فزاینده در مورد افزایش نیروهای روسی در نزدیکی اوکراین صحبت کردند، بحرانی که در روزهای اخیر پیچیده تر شده است زیرا کرملین درخواست ها برای تضمین های امنیتی را افزایش داده و موشک های مافوق صوت را آزمایش کرده است. برای تاکید بر الزامات آن

پوتین این تماس را که دومین تماس میان رهبران در ماه جاری است، پیش از مذاکرات برنامه ریزی شده بین مقامات ارشد ایالات متحده و روسیه که قرار است در 10 ژانویه در ژنو برگزار شود، درخواست کرد.

مقامات کاخ سفید گفتند که گفتگو در ساعت 3:35 بعد از ظهر به وقت شرقی آغاز شد.

روسیه به صراحت اعلام کرده است که خواهان تعهد کتبی است مبنی بر اینکه اوکراین هرگز اجازه نخواهد داشت به ناتو بپیوندد و تجهیزات نظامی این ائتلاف در اتحاد جماهیر شوروی سابق مستقر نخواهد شد.

کاخ سفید پیش از این گفتگو گفت که بایدن به پوتین خواهد گفت که راه دیپلماتیک همچنان باز است، حتی با اینکه روس ها حدود 100000 سرباز را به اوکراین منتقل کردند و مقامات کرملین صدای خود را بلند کردند و خواستار تضمین های جدید از سوی ایالات متحده و ناتو شدند.

این خواسته‌ها هنوز در جریان مذاکرات ژنو مورد بحث قرار نگرفته است، اما مشخص نیست، اگر چیزی، بایدن در ازای آرام کردن بحران به پوتین پیشنهاد دهد.

مسکو از ناتو خواسته است تا عضویت اوکراین و دیگر کشورهای شوروی سابق را رد کند و استقرار نظامی خود را در اروپای مرکزی و شرقی کاهش دهد.

ایالات متحده و متحدانش با استناد به اصل ناتو مبنی بر اینکه عضویت برای هر کشور واجد شرایطی آزاد است، از ارائه ضمانت به روسیه برای اوکراین، همانطور که پوتین می‌خواهد، خودداری کرده‌اند. با این حال، آنها موافقت کردند که برای گفتگو با روسیه در مورد نگرانی های روسیه گفتگو کنند.

پیشنهاد امنیتی مسکو این سوال را مطرح کرده است که آیا پوتین با پیش بینی رد درخواست های غرب، بهانه ای برای تهاجم به او می دهد یا خیر.

استفان پایفر، افسر خدمات خارجی که در دولت کلینتون به عنوان سفیر آمریکا در اوکراین خدمت می کرد، گفت که اگر مسکو در مورد مذاکرات جدی باشد، دولت بایدن می تواند به برخی از عناصر پیش نویس سند روسیه متعهد شود.

اعضای کلیدی ناتو به صراحت اعلام کرده اند که تمایلی برای توسعه در آینده نزدیک وجود ندارد. ایالات متحده و متحدانش همچنین می توانند از زبان پیش نویس سند روسیه که خواستار سازوکارهای مشورتی جدید مانند شورای ناتو-روسیه و خط تلفن ناتو-روسیه است، استقبال کنند.

پایفر که اکنون یکی از اعضای ارشد این سازمان است، گفت: «ممنوعیت پیشنهادی برای هرگونه فعالیت نظامی ناتو در اوکراین، اروپای شرقی، قفقاز یا آسیای مرکزی بیش از حد است، اما برخی اقدامات برای محدود کردن تمرین‌ها و فعالیت‌های نظامی بر مبنای متقابل ممکن است امکان پذیر باشد. موسسه بروکینگز در تحلیلی از تراست واشنگتن می نویسد.

به گفته یک مقام ارشد دولت که قبل از گفتگو به خبرنگاران گفت، بایدن قصد داشت به پوتین بگوید که برای دستیابی به “پیشرفت واقعی” در مذاکرات، این مذاکرات باید در “زمینه تنش زدایی و نه تشدید تنش” انجام شود. کارمند به شرط ناشناس بودن صحبت می کند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز پنجشنبه گفت که این تماس به ابتکار پوتین برگزار شد.

پسکوف به خبرنگاران گفت: “هدف گفتگو روشن است – ادامه بحث درباره موضوعاتی که در جریان ویدئو کنفرانس اخیر در دستور کار قرار داشت.” تماس 7 دسامبر بر تحرکات نیروهای روسیه متمرکز بود که اوکراین و دیگر متحدان اروپایی را نگران کرد و همچنین درخواست مسکو برای تضمین امنیتی.

پسکوف خاطرنشان کرد که پس از این گفتگو، مسکو پیشنهادات امنیتی خود را به نمایندگان آمریکایی و اروپایی ارائه کرد و اکنون از دیدگاه ما، از دیدگاه رئیس جمهور پوتین، نیاز به یک مکالمه تلفنی دیگر برای پیش از مذاکرات آتی وجود دارد. “

بایدن و پوتین که در ماه ژوئن در ژنو برای گفتگو درباره تنش‌ها بین ایالات متحده و روسیه ملاقات کردند، انتظار نمی‌رود در مذاکرات ژانویه شرکت کنند.

کاخ سفید در یک تماس ویدیویی در 7 دسامبر گفت، بایدن به مسکو گفت که حمله به اوکراین تحریم‌ها و آسیب‌های عظیمی را برای اقتصاد روسیه به همراه خواهد داشت. مقامات روسیه تهدید به تحریم را رد کرده اند.

هفته گذشته، روسیه موشک‌های مافوق صوت زیرکون را آزمایش کرد، اقدامی تحریک‌آمیز که پسکوف به گفته پسکوف قصد داشت فشار روسیه بر تضمین‌های امنیتی را «قانع‌کننده‌تر» کند. این آزمایش اولین باری بود که موشک‌های زیرکون به صورت رگبار شلیک شدند و نشان دهنده تکمیل آزمایش‌ها قبل از ورود موشک جدید به خدمت نیروی دریایی روسیه در سال آینده و مسلح کردن رزمناوها، ناوچه‌ها و زیردریایی‌های آن بود.

در اوایل این ماه، اطلاعات ایالات متحده متوجه شد که برنامه ریزی روسیه برای حمله نظامی احتمالی در حال انجام است، که می تواند از اوایل سال 2022 آغاز شود، اما پوتین هنوز تصمیم نگرفته است که آیا به جلو برود یا خیر.

الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت و دفاع اوکراین، روز پنج‌شنبه گفت که کشورش معتقد است هیچ تهدید فوری برای تهاجم بزرگ روسیه وجود ندارد.

دانیلوف گفت: «کارشناسان ما می گویند که فدراسیون روسیه به سادگی نمی تواند تهاجم بزرگی به خاک ما انجام دهد. “یک دوره زمانی برای آماده سازی لازم است.”

انتظار می رود نمایندگان مسکو و ناتو در روزهای پس از مذاکرات ژنو و همچنین روسیه و سازمان امنیت و همکاری اروپا که شامل ایالات متحده نیز می شود، با یکدیگر دیدار کنند.

روسیه طرح های خود را برای تهاجم اوکراین را رد کرده و اوکراین را به توطئه برای بازپس گیری کنترل نیروهای شورشی مورد حمایت مسکو متهم کرده است. اوکراین این درخواست را رد کرد.

در عین حال، پوتین از غرب خواست تا برای پاسخ به خواسته‌های او سریع عمل کند و هشدار داد که اگر غرب به مسیر «تهاجمی» خود «در آستانه خانه ما» ادامه دهد، مسکو باید «اقدامات نظامی-فنی کافی» انجام دهد. “

همانطور که بایدن برای گفتگو با پوتین آماده می شد، دولت همچنین تلاش کرد بر تعهد خود به اوکراین تاکید کند و نشان دهد که واشنگتن به اصل “بدون تو هیچ چیز برای تو نیست” در شکل دادن به سیاست هایی که بر متحدان اروپایی تأثیر می گذارد متعهد است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه با ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت‌وگو کرد. ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که بلینکن “دوباره بر حمایت بی دریغ ایالات متحده از استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین در مواجهه با تقویت نظامی روسیه در امتداد مرزهای اوکراین تاکید کرد.”

تهاجمات نظامی گذشته پوتین بزرگ است.

در سال 2014، نیروهای روسیه به شبه جزیره کریمه دریای سیاه حمله کردند و سرزمینی را از اوکراین اشغال کردند. الحاق کریمه به روسیه یکی از تاریک ترین لحظات برای باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در صحنه بین المللی بود.

روابط ایالات متحده و روسیه پس از پایان دوره ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش، پس از تهاجم روسیه به گرجستان در سال 2008، پس از اینکه میخائیل ساکاشویلی، رئیس جمهور گرجستان دستور ورود نیروها به منطقه جدا شده اوستیای جنوبی را صادر کرد، به شدت آسیب دیده است.

همچنین انتظار می‌رود که رهبران دو کشور در جریان مذاکرات روز پنجشنبه درباره تلاش‌ها برای متقاعد کردن ایران برای بازگشت به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ که عملاً توسط دولت ترامپ لغو شد، گفتگو کنند.

علیرغم اختلافات در مورد اوکراین و سایر مسائل، مقامات کاخ سفید گفتند که موضوع هسته ای ایران موضوعی است که آنها می گویند ایالات متحده و روسیه می توانند با یکدیگر همکاری کنند.

بایدن که یک هفته را در ایالت خود دلاور سپری می کند، از خانه اش در نزدیکی ویلمینگتون با پوتین صحبت می کند. کاخ سفید عکسی از رئیس جمهور در حال گفتگو با رهبر روسیه از روی میز خانواده منتشر کرد.

پیش از این گفتگو، پوتین تلگرامی با تبریک سال نو و کریسمس برای بایدن ارسال کرد که روز پنجشنبه به همراه سایر پیام های تعطیلات برای رهبران جهان در وب سایت کرملین منتشر شد.

پوتین گفت: «من متقاعد شده‌ام که در توسعه توافق‌های ما در نشست ژوئن ژنو و تماس‌های بعدی، می‌توانیم پیش برویم و گفت‌وگوی مؤثر روسیه و آمریکا بر اساس احترام متقابل و در نظر گرفتن منافع ملی طرف مقابل برقرار کنیم. نوشت. .

حق چاپ © 2021 واشنگتن تایمز، LLC.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر