هدف نظریه انتقادی نژاد قانون مهاجرت استمواد مخدر یا کلاهبرداری را فراموش کنید. رایج ترین نوع شکایتی که توسط دادستان های فدرال ارائه می شود، علیه مهاجران غیرقانونی است که سعی می کنند پس از اخراج دوباره وارد کشور شوند – و تقریباً همه متهمان اسپانیایی هستند.

دادگاه‌های فدرال اکنون با این موضوع دست و پنجه نرم می‌کنند که آیا این عدم تعادل به معنای نژادپرستی بودن خود قانون است یا خیر.

دادگاهی در نوادا قبلاً این تصمیم را صادر کرده است. قاضی میراندا دو، که توسط پرزیدنت اوباما منصوب شد، گفت بخشی از قانون که ربودن فردی را که قبلاً اخراج شده جرم انگاری می کند، پیشینیان نژادپرست در ایالات متحده به دهه 1920 بازمی گردد.

به گفته قاضی، اگرچه قانون از آن زمان به روز شده است، اما کنگره هرگز با “ریشه های نژادپرستانه و بومی گرایانه” قانون مواجه نشده است. او گفت که ترکیبی از اهداف پیگردی که عمدتاً اسپانیایی زبان هستند، این قانون را خلاف قانون اساسی کرده است.

او پرونده دولتی علیه گوستاوو کاریلو لوپز را رد کرد.

دولت بایدن درخواست تجدیدنظر داد و نهمین دادگاه استیناف ناحیه ایالات متحده به این پرونده رسیدگی کرد، که در سراسر جهان حقوقی طنین انداز شد و آزمون مهمی از رویکرد نظریه نژاد انتقادی به حقوق کیفری را تشکیل داد.

آچیلان آرولانانتام گفت: “اگر ما در تلاش برای ریشه کن کردن نژادپرستی سیستمیک هستیم، به این معنی است که باید آگاهانه درک کنیم که چه انگیزه ای باعث تصویب اولیه قانون شد و سپس آگاهانه تصمیم بگیریم که آیا می خواهیم آن را تغییر دهیم یا می خواهیم ادامه دهیم.” یکی از مدیران مرکز قانون و سیاست مهاجرت در دانشکده حقوق UCLA و یکی از محققان برجسته در زمینه تاریخچه قانون ورود غیرقانونی، در مصاحبه ای در اوایل سال جاری به واشنگتن تایمز گفت.

قانون ورود مجدد غیرقانونی، بخش 1326 از عنوان هشتم قانون ایالات متحده، “ورود مجدد بیگانگان حذف شده” را تنظیم می کند.

مجرمان جرم اصلی را می توان به دو سال حبس محکوم کرد. اگر سوابق مواد مخدر یا جرایم عمده در سوابق کیفری خود داشتند می توانستند 10 سال و اگر سابقه جرم مشدد داشتند تا 20 سال حقوق بگیرند.

جملات معمولاً بسیار کوتاهتر هستند، اما قانون دارای دندانهای جدی است – و اهداف زیادی.

تاثیر متفاوت

بر اساس گزارش ماه گذشته اداره آمار دادگستری، در سال مالی 2018، 30636 مورد تعقیب قضایی بر اساس ماده 1326 وجود داشت. این بیش از 36 درصد از کل تعقیب قضایی فدرال است. قاچاق مواد مخدر، دومین مورد رایج، تنها نیمی از آنها را تشکیل می دهد.

مطالعه BJS تفکیک نژادی دقیقی از محاکمه‌های 1326 ارائه نمی‌کند، اما می‌گوید که 98 درصد از همه مهاجران غیرقانونی تحت پیگرد قانونی در سال 2018 اسپانیایی تبار بودند، بنابراین شرط خوبی است که تقریباً همه 1326 پرونده اسپانیایی باشند.

این مطالعه پس از تصمیم قاضی دو منتشر شد، اما او به جمعیت شناسی غالب افرادی که از مرز عبور می کنند در آمریکای لاتین به عنوان مدرکی اشاره کرد که نشان می دهد “افراد مکزیکی و آمریکای لاتین” به طور نامتناسبی تحت تاثیر قانون ورود مجدد غیرقانونی قرار دارند.

او گفت که همراه با این واقعیت که ورود مجدد غیرقانونی برای اولین بار توسط کنگره در سال 1929 جرم انگاری شد، قانونگذاران بر دوران جدایی نژادی جیم کرو تأثیر گذاشتند و به دنبال کاهش مهاجرت مکزیکی بودند.

قاضی دو به این نتیجه رسید که خود بخش 1326 در سال 1952 نوشته شد – دوباره با قصد تبعیض آمیز احتمالی – و احکام او در سال های 1988، 1990، 1994 و 1996 تشدید شد.

قاضی گفت که این کنگره ها هرگز به صراحت با اسلاف نژادپرست آشتی نکرده اند.

کریس کوباچ، وزیر امور خارجه سابق کانزاس و یک چهره حقوقی برجسته در میان گروه هایی که به دنبال مهاجرت سخت تر هستند، از این تصمیم شگفت زده شد.

او گفت: «نتیجه گیری قاضی مضحک است. «قانون در نگاه اول خنثی است و با تعدادی از دلایل مشروع که ربطی به نژاد ندارد توجیه می شود. احمقانه است که اعلام کنیم قانون باید به نحوی “پاکسازی” شود، زیرا تعدادی ناشناخته از قانونگذارانی که از قانون قبلی در یک قرن پیش حمایت کردند، ممکن است تعصب نژادی داشته باشند.

وزارت دادگستری در درخواست‌های خود گفت که ریاضیات قاضی دو، تعداد زیاد لاتین تبارها را برابر با تبعیض نژادی می‌داند، و “توضیح بدیهی بدیهی که این اعداد به دلیل جغرافیا و درصد بالای چنین افراد غیرقانونی در ایالات متحده است” را نادیده می‌گیرد.

یا همانطور که کریستوفر جی. هازک از مؤسسه قانون اصلاحات مهاجرت در اوایل سال جاری به تایمز گفت که وقتی با مکزیک هم مرز می‌شوید، و درست در جنوب آن آمریکای مرکزی است، مهاجران غیرقانونی بیشتری را خواهید دید که از این مکان‌ها تلاش می‌کنند مخفیانه به عقب برگردند.

«وقتی تأثیر متفاوتی دارید، باید چیزها را با چیزهای درست مقایسه کنید. او گفت: «در دنیای بیگانگان غیرقانونی، بسیاری از آنها اهل آمریکای لاتین هستند و این به دلیل جغرافیا و اقتصاد است. نتیجه این است که بخش بزرگی از شرکت کنندگان غیرقانونی که قبلاً اخراج شده اند، از آمریکای لاتین خواهند بود، آنها اسپانیایی خواهند بود.

IRLI گفت که هدف از این قانون جلوگیری از تلاش مهاجران اخراج شده برای بازگشت، صرف نظر از اینکه از کجا آمده اند، است.

این پرونده اتحادهای عجیبی ایجاد کرد و IRLI همسو با دولت بایدن بود.

در واقع، الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی، در اوایل سال جاری به مقامات اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده گفت که او معتقد است که باید تحت بند 1326 پیگرد قانونی بیشتری داشته باشد.

او در بهار امسال در یک سالن مجازی شهر به مقامات گفت: “اکنون من مواردی را می بینم که در آن ما افرادی را که فکر می کنم باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرند، بازداشت و حذف می کنیم.” او گفت که با وزارت دادگستری همکاری خواهد کرد تا شکایت های بیشتری را تشکیل دهد.

اما آقای آرولانانتام می گوید که باید شرحی از تاریخچه قانون وجود داشته باشد و به تجربه خود از خدمت به مدت دو سال به عنوان دستیار مدافع عمومی فدرال در ال پاسو اشاره می کند.

او معتقد است که با 150 مورد ورود غیرقانونی برخورد کرده است، اما در آن زمان منشأ قانون را نمی دانست.

او گفت: “نژادپرستی سیستمیک اینگونه کار می کند، هیچ کس مقصر نیست، اما ما در یک سیستم زندگی می کنیم، و مگر اینکه شما آگاهانه قادر به مطالعه آن نباشید، فقط با آن موافق هستید.”

جنایی علیه مدنی

کاریلو لوپز، مردی که پشت پرونده نوادا قرار دارد، قبلاً دو بار اخراج شده است، آخرین بار در سال 2012. او به “زمان نامعلوم” بازگشت و مخفیانه در ایالات متحده زندگی می کرد – نوادا ده ها نام مستعار مختلف را لیست می کند. – تا زمانی که او به اتهامات دولتی قاچاق مواد مخدر در سال 2019 دستگیر شدند.

او همچنین یک محکومیت قبلی برای جرم مواد مخدر و یک محکومیت به جرم خشونت خانگی دارد.

حتی اگر او اتهامات فدرال مبنی بر ورود غیرقانونی را شکست دهد، به زودی به خیابان ها نخواهد آمد. او به اتهام قاچاق مواد مخدر در حال گذراندن حبس ابد است و امکان آزادی مشروط تا سال 2029 وجود ندارد.

به نظر می رسد تا کنون این تنها موردی است که قاضی در موضوع ماده 1326 اتهامات خود را رد کرده است. اما اگر رأی قاضی دو معتبر باشد، آخرین مورد نخواهد بود.

با این کار چند گزینه باقی خواهد ماند.

کنگره می‌تواند به عقب بازگردد و قانون ورود غیرقانونی یا چیزی مشابه را دوباره تصویب کند، این بار با تاریخ مبارزه کند و به این نتیجه برسد که انگیزه‌های گذشته هر چه باشد، امروز دلیل خوبی برای ممنوعیت جنایی افراد اخراج شده ای وجود دارد که مخفیانه به کشور بازگردند.

اما مشخص نیست که آیا کنگره در این زمان دوباره چنین قانونی را تصویب خواهد کرد یا خیر، که مخالفان می گویند بخشی از کل هدف انجام یک تحلیل نژادپرستانه سیستماتیک از قوانین قانونی است.

آقای آرولانانتام گفت: «اجبار کردن کنگره به تمدید این وضعیت، یک اقدام قانونی مهم خواهد بود، به ویژه زمانی که نقش بزرگی در جدایی خانواده ایفا کرده است».

گزینه دیگر زندگی بدون مجازات کیفری و تکیه بر قانون مدنی و مجازات آن است – تبعید دیگر.

حتی کسانی که طبق ماده 1326 محکوم شده اند و محکومیت خود را سپری می کنند – طبق گزارش جدید وزارت دادگستری، حدود شش ماه – معمولاً در پایان آن دوره اخراج می شوند و این سوال را در مورد اینکه آیا قوانین کیفری به عنوان یک عامل بازدارنده مورد نیاز است یا خیر ایجاد می کند.

اما پیامدهای دیگری برای جهانی وجود دارد که در آن قوانینی مانند بخش 1326 به دلیل نیات نژادپرستانه کنگره در آن زمان، خلاف قانون اساسی تلقی می شود.

یکی از اهداف می تواند قوانین کنترل اسلحه باشد، مانند قانون کنترل تسلیحات در سال 1968، که فروش سلاح گرم به مجرمان را ممنوع کرد و اولین ممنوعیت فدرال را برای مواد منفجره ایجاد کرد.

محققان می گویند این قانون بخشی از تلاش برای جلوگیری از دست دادن سلاح گرم سیاه پوستان است.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر