هدف اصلی ساخت تیرآهن لانه زنبوری چیست

کلیدی به کارگیری از تیرآهن در سازه، امکان اتصال تعدادی قطعه به یکدیگر را میتوان فراهم کرد. این تیرک‌ها یاری می‌کنند تا بار و فشار، ابتدا به فرمانروا تیرها و آن‌گاه فرمانروا تیرها به ستون‌ها انتقال دیتا شود و در غایت نیرو به صورت عمودی منتقل شود تا مقاومت بنا تامین گردد. همین فرآورده بر روی ستون‌ها متصل میشوند و به جهت همین اتصال از پلیت‌ها امداد می‌گیرند. علاوه بر آن همین محصول می تواند به عنوان شاه تیر به ستون‌ها متصل شود. به همین طرز اتصال سلطان تیر می‌گویند که تیرک‌های میانه هر طبقه را نگه می دارد. چطور بدانیم محصول مورد نظر ما در کارگاه معتبر و قابل قبولی تولید شده است.

  • اوایل قرن بیستم بود که استحکام و مقاومت ساختمان‌ها در برابر وضعیت گوناگون دارای جهانی پیدا کرد و پیمانکاران و متخصصان همین صنعت از آن پس، در پی به کارگیری از مصالح مقاوم بودند تا بتوانند استحکام سازه‌ی خود را تقویت کنند.
  • یکی از اهمیت ترین سازه های تشکیل دهنده ی ساختمان و ساخت و ساز بناها تیر آهن است.
  • تیرآهن های وارداتی موجود در کشور‌ایران در درحال حاضر حاضر از هر دو استاندارد می باشد.

شکل و فرم ظاهری تیرآهن های تولیدی کارخانه ذوب آهن اصفهان، شبیه سخن I انگلیسی می باشند. این محصولات بر حسب شاخص کیلوگرم و به رخ شاخه ای به فروش می رسند. تیرآهن های سایز ۱۲، ۱۴ و ۱۸ ذوب آهن اصفهان، از پرفروش ترین و پرکاربردترین تیرآهن های موجود در بازار فولاد به شمار می آیند. دو برهه زمانی فولادی تیرآهن و هاش تفاوت های در طراحی دارا‌هستند به همین دلیل بها تیرآهن و هاش حیاتی یکدیگر اندکی تفاوت دارد.
بخش میانی و اساسی تیرآهن را جان و به دو حاشیه ی کناری آن بال گفته می‌شود. از ان گذشته قیمت تیرآهن در قیمت کل شده ساختمان وسازه تاثیر زیادی دارد. تیرآهن‌ها به خواسته تحمل بار و انتفال وزن سازه‌ها و قاب‌ها به به نقل از تارنما مجله ای عمل می‌رود. تیرآهن یا این که تیر فولادی از مقاطع فلزی پرکاربرد میباشد که در ایجاد و ساز گزینه استفاده قرار می گیرد. برای برپایی اسکلت های فلزی ساختمان ها، برج ها، پل ها و سازه های متعدد از تیرآهن ها استفاده می شود.

زبانه کردن تیر در اجرای اسکلت فلزی

تیرآهن از پاراگراف مقاطع فولادی است که تغییرات ارزش متعددی را در ماه های اخیر شاهد بوده است. خرید کردن مطلوب این محصول فولادی تهیدست تحقیق و بررسی ورق قطعات در فضای بازار آن است. با اطلاع از تولیدکننده تیرآهن گزینه نیاز خویش و باز‌نگری میزان مرغوب بودن آن می‌توانید تعیین صحیحی را به جهت نیاز خویش داشته باشید.
دسته‌بندی نشده
در عمده مواقع مسئله‌ای که به جهت پیمانکاران و مصرف‌کنندگان تیرآهن اصلی دارد، بها تیرآهن می ‌باشد که بها آن به وزن تیرآهن وابسته است. در ادامه این مطلب مهم ما باشید تا دارای اشکال تیرآهن بخش اعظم آشنا شویم و کاربرد تیرآهن در ساختمان سازی را بدانیم و از مزایا و معایب آن اطلاع داشته باشیم. مقاومت تیرآهن 18 بسیار بالا بوده و به راحتی می تواند در سازه هایی حیاتی وزن سنگین مورد استعمال قرار بگیرد.

تاریخچه ابتکار اختراع و ساخت تیر آهن

در ایجاد آن ها ، همین متخصصان اغلب از فولادهای نورد به کار گیری می نمایند که مقاومت بیشتری دارند. کارخانه عالم فولاد غرب، در سال 1384، در 35 کیلومتری کرمانشاه به بهره‌برداری رسید. در اختیار گرفتن میزان مرغوب بودن شمش فولادی همین سوله از لحاظ خاصیت مکانیکی و شیمیایی سبب شده که مقاطع فولادی آن کیفیت بالایی داشته باشند. از جمله محصولات باکیفیت همین کارگاه می‌توان به تیرآهن اشاره کرد که به جهت افراد باتجربه در بازار آهن کاملاً آشنا است. تیرآهن های بال پهن سبک که به HE-A و IPBL هم پر اسم و رسم می باشد و به علت ضخامت کاهش وزن کمتری را هم دارد. خرید کردن تیرآهن از طریق بورس کالا، سوله و بنگاه های آهن فروشی (انبار) قابلیت پذیر است.

تیرآهن چه عمل می کنند

تفاوت تیرآهن و هاش که هر دو از گونه خانواده تیرآهن‌ها هستند، در درجه اولیه به شکل ظاهری آنها دارای ارتباط می‌شود. همین تفاوت در رخ و مرحله مقطع، سایر تفاوت‌هایی که به این برهان وابسته‌اند را به همپا دارد. استاندارد تیرآهن و هاش نیز مختلف می باشد و به این ترتیب درصورتیکه شناخت درستی از این دو مدت زمان فولادی حاصل نشود، ممکن میباشد منجر به وارد وارد شدن ضرروزیان مالی و یا این که حتی مشکلات فنی در حین ایجاد یک سازه فولادی شود. به‌منظور دوراندیشی از قیمت هاش و خرید اشکال تیرآهن به همین لینک مراجعه نمایید. در حین همین روش فرآیند خنک شدن بال با آب در حین فرایند نورد تیرآهن هاش حیاتی نسبت ضخامت‌های بالای بال فارغ از خم شدن جان انجام می‌شود.

روشهای متفاوت برش تیرآهن

انواع تیرآهن مزایای متعددی به جهت سازندگان اسکلت فلزی ایجاد میکنند که مهم‌ترین آن سرعت دادن به ساخت سازه‌هاست. تیرآهن مهم چهار جور استاندارد IPE (استاندارد اروپا و ایران)، تیرآهن INP (استاندارد چین و روسیه) و همچنین تیرآهن IPB (بال پهن) یافت می‌شود. پادشاه تیرهای سقف از یکسو اهمیت کمک یک نبشی در طول بال تیر آهن و از سمت دیگر به ستون متصل می‌شوند. تیرآهن فایکو در دربین اشکال تیرآهن به دلیل مقاومت بالا درخواست کننده بخش اعظمی دارد، اما ارزش تیرآهن فایکو هم در همین حوزه بی اثر گذاری نیست، چرا که قیمت تیرآهن های فایکو به نسبت میزان مرغوب بودن آن فراوان نازل می باشد. علت محبوبیت تیرآهن های فایکو ویژگی های منحصر به شخص آن می باشد که در ادامه به آنان اشاره می شود. تیرآهن طبق معمول از فولاد بی آلایش ساخته می شود و به این علت پتانسیل زنگ زدگی بالایی دارد.

تیرآهن IPE :

یعنی بوسیله مهندسان عمران و متخصصین در همین زمینه پیشنهاد می شود که به‌هیچ‌عنوان از آهن‌های دست‌دوم در ساختمان‌سازی مسکونی و تجاری بخصوص در مناطقی که خطر گسل و زمین لرزه وجود دارد به کار گیری نکنید. از سوی دیگر بعضی از تولیدکنندگان تیرآهن در کشور ایران هستند که وزن تیرآهن تولیدی آنها اهمیت وزن تعریف شده در استاندارد، کمی مغایرت دارد، از این جهت به کار گیری از جدول وزن تیرآهن و اچ مربوط به کارخانه‌های متعدد لازم ‌و واجب است. می بایست به همین نکته اعتنا داشت در موقعیت کنونی بازار آهن فولاد و تغییرات ناگهانی ارزش ارز تغییر‌و تحول قیمت تیرآهن به وارد زیر متعلق است. تیرهای I‌ در ابعاد، ضخامت، عرض و مشخصات گوناگون به جهت کاربردهای مختلف ساخت می‌شوند. مشتریان تیرآهن I Beam با دقت به گونه ماده و میزان آن‌ها طبقه‌بندی می‌شوند. وظیفه حیاتی تیرآهن تحمل تنش های حاصل از نیروی برشی و لنگر خمشی است. به جهت بخش های گشوده ، مثل بخش های I ، انحرافات پیچشی واقعه می افتد که در رخ مهار ، سختی پیچشی را تا حد متعددی افزایش می دهد. این تیرآهن ها در برابر خوردگی مقاومت گزینه انتظار را ندارند و به این ادله بایستی برای تامین حفاظت بنا مورد نظر هزینه مازاد در نظر گرفت. مقدار مصرف آهن و احتمال غلط اصلی به کارگیری از تیرآهن های هاش کاهش می یابد.

تفاوت تیرآهن‌ ها از لحاظ استحکام

از اواسط آذر ماه سال قبل مجددا پروسه صعودی از سر گرفته شد و اهمیت 29 % افزایش به مبلغ 14 هزار و 200 تومان در بهمن ماه رسید. از آن پس تا کنون نیز به ترتیب دو سقف مقاومتی 14 هزار و 900 تومان و 15 هزار و 800 تومان به دیده می‌خورد. علاوه بر همین به ترتیب دو کف حمایتی 12 هزار و 600 تومان و 13 هزار و 600 تومان قابل تماشا است. از همین سطح های حمایتی و مقاومتی می‌توانید در اشکال روش‌های باز‌نگری تکنیال به جهت پیش بینی قیمت تیرآهن به کار گیری کنید. در پیش بینی قیمت آهن در سال 1400 طبیعی می باشد در‌حالتی که پیش بینی‌ها خبر از ارتقاء ارزش و فرآیند صعودی داشته باشند؛ می بایست نسبت به خریداری سریع‌تر آن اقدام کرد. ولی در صورتی که پیش بینی‌ها حاکی از کاهش بها و فرآیند نزولی باشند می‌توان دست نگه داشت و تا وصال به محدوده پیش بینی شده حوصله کرد.
حتی در مواقعی که تیر اصلی ارتفاع متغییر آیتم نیاز میباشد , مانند بعضا از سازه های صنعتی مورد به کارگیری در تیر ریزی بام, کلیدی تغییر تحول برش, تیر گزینه لحاظ را مضاعف ساده و ارزان می اقتدار مهیا نمود. که همین کار صرفا اهمیت برش مورب زیگ زاگ ها در جان تیر ممکن خواهد شد. همین مدل تیرآهن بلژیکی از حیث ضخامت، یه خرده حساس سایر انواع آن تفاوت دارد، چرا که ضخامت بال‌های تیرآهن بلژیکی نیم پهن از جان آن کاهش است. تیر آهن ها قطعاتی پیش ساخته در کارخانه های فولاد سازی میباشند و به این دلیل امکان وجود هیچ خطایی در آن ها نمایان نمی شود. بال این نوع تیرآهن ضخامت ثابتی دارد به این مفهوم که ضخامت بال های ابتدایی و انتهایی آن ها یکسان است. بنا های تولیدشده در ایران هم اساسی همین استاندارد ایجاد می شوند. تیرهای پیش‌ساخته آن‌هایی هستند که در یک دستگاه و به‌ بدور از سازه در یک محفظه تماماً کنترل‌شده ریخته شده یا ایجاد می‌شوند. به جهت اطمینان از حداکثر مقاومت تیر، حالت ایده آل برای ریخته‌گری مهیا شده است. آنان در دستگاه ریخته شده و مهم یک بررسی باکیفیت بالا ساخته شده و بعد برای ساخت، به ساختمان منتقل می‌شوند.
اما ماده اولیه‌ای که در معرض ساخت قرار می‌گیرد، به جهت هر تیراهن مختلف خواهد بود. برای مثال ماده نخستین تیراهن هاش در قالب‌های اچ شکل قرار می گیرد و آن گاه از آن به مرحله تولید می‌رسد. البته مواد نخستین تیراهن I در قالب‌های معمولی و مستطیل صورت قرار می‌گرفته و صورت می‌گیرد. صورت دهی تیراهن ساده I در قالب های مستطیلی نسبت به هاش سخت‌تر هست و روند پیچیده‌تری را پروسه فرم دهی تیراهن اهمیت این که شکل ساده‌تری دارد، طولانی‌تر از تیرآهن هاش است.
البته بایستی در لحاظ داشت که در ساخت این تیرها هم نظیر دیگر سازه‌های فولادی باید استانداردهای ایجاد رعایت شده و طبق اصول و قواعدی ساخته شوند که از استحکام حتمی به جهت کاربرد درسازه های صنعتی و ساختمانی برخوردار باشند. همچنین مهم به کارگیری از همین روش، تحمل گشتاور خمشی تیرآهن لانه زنبوری در مقایسه اساسی تیرآهن معمولی، به جهت به کارگیری در سازه و بارگذاری، به مقدار متعددی بالا می‌رود. کارگاه ذوب آهن اصفهان که به مادر صنعت فولاد کشور‌ایران معروف هست به عنوان بزرگترین تولیدکننده محصولات فولادی در خاورمیانه شناخته می شود. ارزش تیرآهن ساخت شده در کارخانه ذوب آهن اصفهان نسبت به بقیه سوله ها بالاتر هست و دلیل آن کیفیت بالای متاع می باشد. تیرآهن های تولید شده در کارگاه ذوب آهن اصفهان معمولا در سایزهای ۱۲ تا ۳۲ در ۳ گونه بال پهن، بال نیم پهن موازی و IPN می باشند.

مزیت های استعمال از تیرآهن آشیانه زنبوری 20

زیرا در عرضه‌های روز فلزات تازه و جدید ایجاد شده به طور معمول قیمت فراوان بالاست و قطعاً در بخش اعظمی از فعالیت‌ها به جهت کارفرما به‌صرفه وجود ندارد که فلز نو را خریداری کند. بعد مطابق چیزی که در بازار عرف میباشد خوبتر است در غایت قیمتی به‌مراتب کم خیس از آهن تازه بر روی تیرآهن دست‌ دوم بگذارید. دست‌ دوم در بخش اعظمی از موقعیت می‌تواند به نفع شما باشد و هزینه تمام شده را قلیل خیس کند. هرمورد از این موارد جواب‌های مخصوص و یگانه خویش را خواهد داشت. درصورتیکه برایتان سؤال است که روش‌های سفارش تیرآهن چیست، به جهت اخذ پاسخ، در ادامه اهمیت ما همراه باشید. در میهن جمهوری اسلامی ایران یک‌سری سوله در سراسر کشور موجودند که به ساخت تیرآهن می‌پردازند، باید گفت، روش‌های خرید تیرآهن از بعضا کارخانه‌ها مستقیم و بی‌واسطه انجام می‌گیرد و این کارخانه‌های تولید تیرآهن نمایندگان فروش مستقیم دارند.
برای همین اهمیت به حداقل رساندن خطاهای محاسباتی در تحلیل تکنیکال و اشرافیت داشتن بر بعد ها متفاوت بررسی بنیادی می‌توان به طور واقع بینانه‌تری به پیش بینی قیمت آهن در سال 1400 دست یافت. تیرآهن‌های لانه زنبوری ساخته شده، احتمال دارد در قسمت تکیه‌گاهِ حفره‌های خالی، در مقابل تنش‌های برشی ضعیف باشند. ‌‌با توجه به منحنی نیروی برشی‌، حفره‌ها را با ورق‌های تقویتی به شکل تمام توسط جوش پر می‌کنند، تا حیاتی همین شیوه در صورتی که نقصی هم باشد جبران شود. بر شالوده موردها یاد شده، به کارگیری از تیرآهن آشیانه زنبوری در قاب‌های خمشی، طبق آیین‌نامه‌های فولادی نو ممنوع شده است و صرفا در قاب‌های مفصلی تنها در دهانه‌های غیر مهاربند شده می‌توان از آن به کار گیری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید