نکاتی برای استفاده از ماسک سه لایه جراحی

ماسک سه لایه جراحی راما با خواص فیزیکی و کیفیت زیر تولید می شود:

  • دیفرانسیل فشار ، ∆P سانتی متر H2O / cm²
  • فیلتراسیون و قرار گرفتن در معرض٪
  • مقاومت در برابر نفوذ مایع mbar
  • نفوذپذیری هوا ml / s⋅cm² در 100 Pa
  • نفوذ پذیری بخار آب g / 24 ساعت در هر ساعت
  • قدرت دفع آب

دلایل خرید ماسک سه لایه راما

عملکرد ماسک سه لایه راما بر اساس پارامترهایی مانند فیلتراسیون (جذب ماسک از آئروسل های بازدم) ، قرار گرفتن در معرض (انتقال آئروسل از خارج) ، مقاومت جریان هوا در ماسک (اختلاف فشار در هنگام تنفس ، ΔP ، همچنین به عنوان تنفس شناخته می شود) ، مایع ارزیابی می شود. مقاومت‌ ماسک سه لایه جراحی راما در برابر نفوذ ، نفوذ پذیری بخار آب و هوا ، دفع آب (برای سطوح خارجی و داخلی).

ضرورت استفاده از ماسک راما

فیلتراسیون و قرار گرفتن در معرض به طور معمول در بازده فیلتراسیون باکتری (BFE) و کارایی فیلتراسیون ذرات (PFE) اندازه گیری می شود.

تایوان در طی همه گیری COVID-19 سیستم جیره بندی ماسک ایجاد کرد. تایوان با 24 میلیون نفر جمعیت از مارس 2020 بیش از 13 میلیون ماسک پزشکی در روز تولید کرده است.

استفاده از ماسک های جراحی مدرن در دهه 1960 آغاز شد. پذیرش آنها باعث شد که ماسک های صورت پارچه ای که از اواخر قرن نوزدهم استفاده می شد ، در کشورهای پیشرفته کاملاً از کار بیفتند. با این حال ، ماسک های پارچه ای و ماسک های جراحی همچنان در کشورهای در حال توسعه مورد استفاده قرار گرفتند.

مقابله با پاندمی کووید 19 با ماسک راما

در طی بیماری همه گیر COVID-19 ، برخی از حوزه های قضایی به دلیل محدودیت عرضه ، فروش ماسک های جراحی را به سایر کشورها ممنوع کردند. با این حال ، تایوان با اجازه دادن به آنها برای ارسال درجه اول و دوم به اصلاح این قوانین ، اصلاحاتی را انجام داد.

مقررات استفاده از ماسک سه لایه

در ایالات متحده ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده ماسک های جراحی را برای بازاریابی پاک می کند. از سال 2009 ، تولیدکنندگان ماسک های جراحی باید نشان دهند که محصولشان حداقل به اندازه ماسکی که از قبل در بازار است ، خوب است تا “ترخیص کالا” از بازار را بدست آورد. تولیدکنندگان ممکن است آزمایش فیلتر را با استفاده از ارگانیسم ارگانیسم بیولوژیکی ، یا یک آئروسل از کره های لاتکس 0.1 میکرومتر انتخاب کنند. [46]

در منطقه اقتصادی اروپا (EEA) ، ماسک های جراحی باید از طریق فرآیند مارک CE گواهی شوند تا تجاری شوند. مارک CE ماسک های جراحی شامل احترام به بسیاری از تعهدات مندرج در مقررات دستگاه پزشکی است (مقرره شورای 2017/745 از 5 آوریل 2017 در مورد دستگاه های پزشکی ، OJ شماره L 117/1 از 2017-05-05)

در ایران هم استفاده از ماسک راما در بین همه مردم ضرورت پیدا کرده است. اکنون ماسک ۳ لایه راما به یکی از محصولات پرفروش تبدیل شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید