البته این مقدار بسته به بارندگی یا هوای گرم تغییر خواهد کرد. میزان محصول هر درخت گردو، بالغ این درخت به صورت تازه در حدود ۳۰۰ کیلو گرم و به صورت خشک مقدار ۷۰ کیلو می باشد و در هکتار بین ۵ تا ۵٫۵ تن می باشد. مقدار آب مورد نیاز درخت در آبیاری قطرهای در حدود سه تا چهار هزار متر مکعب در هکتار، تخمین زده میشود. درختان گردو در نواحی مختلفی از کشورهای زیادی کشت می شوند. نهال گردو گونه های متنوعی دارد برخی مرغوب ترین نژاد،برخی اقتصادی ترین نژاد و برخی دیگر ویژگی های خاص خود را دارند که باغداران می توانند هر کدام را برای کاشت انتخاب کنند که در اینجا نهال گردو پدرو مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است. نهال های گردو مراغه قد متوسطی دارند ، نیازی به گفتن نیست که چندین متر قد دارند و این می تواند برای جمع آوری آجیل ها و سهولت کار بسیار خوب باشد.

نهال گردو برزگر
برداشت گردو باید به موقع انجام شود و اگر دیر هنگام گردوها برداشت شود، مغز آن ها قهوه ای می شود. هنگام پرورش نهال گردو تو سرخ ، به شکل ظاهری نهال ها بسیار توجه کنید. یکی از موارد قابل توجه در این نهال نحوه ای میزان باردهی درخت گردو تو سرخ می باشد که توجه بسیاری از افراد را به خود معطوف داشته است .این نهال مانند دیگر نهالها از نحوه ای کاشت ، داشت درخت گردو یکسانی برخوردار خواهد بود. این میزان باردهی و قدرت درخت بستگی به نوع خاک، نوع کود و همچنین میزان آن می باشد.

به طور کلی، پیش از اینکه درختان گردو را در زمین بکارند، در ابتدا باغ های گردو که دارای مساحت های زیادی نیز هستند را مورد بررسی قرار می دهند. اگر بخواهیم دقیق بگوییم، برای اینکه درخت گردو در بهترین حالت رشد کند و بارور شود، باید چاله ای به قطر 1 تا 2 متر حفر کنید و ان را از خاک غنی پر کنید. این خاک باید از سطح زمین جمع آوری شود و به عمق بیش از سی سانتی متری نرود (خاک سطح الارض) خاک زراعی را مصالح فروشیها و حمل خاک ها برای شما میآورند. بنابراین ، اگر در یکی از مناطق سردسیر کشورمان زندگی می کنید و می خواهید باغ گردو راه اندازی کنید، می توانید از نهالستان انواع گردو را درخواست کرده و با خیال راحت آن نهال گردو خوشه ای اسرائیلی را پرورش دهید. درخت گردو علاوه بر تولید میوه های با کیفیت، دارای چوب بسیار مرغوبی نیز می باشد که از آن می توان در صنعت چوب و نجاری استفاده کرد.

اگر میخواهید یک باغ پرثمر و پرمحصول داشته باشید، در اولین قدم باید نهال مرغوب و باکیفیت تهیه نمایید. همچنین به دلیل فواید زیاد این گردو، بسیاری از کشورها در حال تهیه درختان این نوع گردوی اسرائیلی هستند. آب ناکافی برای درختان گردو، موجب رشد غیرکافی و همچنین کاهش کیفیت محصولات می شود و اگر آبیاری بیش از حد نیز باشد، موجب ایجاد بیماری های ریشه و تنه می گردد. درختان گردو را باید طوری بکارید که فاصله بین آن ها از 10 متر بیشتر باشد چرا که تاج بزرگ این درختان پس از گذشت چند سال مزاحم یکدیگر می شود.