نبشی

 

خرید نبشی و آشنایی با ویژگی ها و کاربردهای آن

بسیاری از ساختمان سازان سال های زیادی از مزیت های نبشی برای ساخت پروژه های متفاوت استفاده می کنند. کاربردهای این محصول متفاوت می باشد، بر همین اساس زمان خرید این قطعه فولادی باید در مورد کاربرد ها و ویژگی های آن اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. با اینکه وزن این قطعه کم است وزن سنگین را به راحتی تحمل می‌ کند. به همین دلیل بسیاری از ساختمان سازان در موقعیت های خاص که وزن بالایی از سازه باید تحمل شود این قطعه را استفاده می نمایند. مناسب بودن قیمت نبشی موجب شده که در هزینه های ساخت و ساز ساختمان صرفه جویی گردد. در واقع باید بدانید که هزینه خرید این قطعه فولادی نسبت به دیگر قطعات مناسب تر و به صرفه تر می باشد.

شناخت دسته بندی های متنوع نبشی

 سه طبقه بندی جداگانه را برای انواع نبشی های موجود در بازار در نظر گرفته ‌اند. هر یک از طبقه بندی های این قطعه فولادی با ویژگی هایی که دارند عبارت هستند از :

1. دسته بندی از نظر روش تولید

 از نظر روش تولید این نمونه از قطعه ساختمان سازی را در دو دسته پرسی و فابریک معرفی می کنند. هر یک از قطعات پرسی را با استفاده از روش نورد سرد تولید می کنند. قطعات فابریک را نیز بر اساس پروسه نورد گرم تولید می نمایند. روش تولید نورد سرد و نورد گرم با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند. اگر نورد گرم برای تولید این قطعه فولادی به کار گرفته شود هزینه بیشتری پرداخت خواهد شد. ابعاد به کار گرفته شده برای محصول با استفاده از نورد گرم نامحدود است و همچنین بهره وری قطعات نورد گرم بسیار بالا می باشد. اگر از نورد سرد برای تولید این قطعه استفاده کنند هزینه کمتری پرداخت خواهد شد. همچنین باید بدانید که بهره‌ وری قطعات با استفاده از نور سرد متوسط است. ابعاد قطعات فولادی با استفاده از نورد سرد محدود می شود.

2. دسته بندی از نظر جنس

 یکی دیگر از دسته بندی های نبشی ها مربوط به جنس آنها است. انواع این قطعه فولادی را با استفاده از گالوانیزه، ام دی اف، پی وی سی، استیل آهن و پلاستیک تولید می کنند. هر یک از آنها دارای مشخصات خاصی هستند. جنس قطعه یکی از مهمترین عواملی است که روی قیمت آن تاثیر می گذارد. جنس های متنوع این محصول عبارت است از :

– فولاد

 قطعه ساختمان سازی که از جنس فولاد است قابلیت جوشکاری و ماشین کاری دارد. این قطعات کم هزینه تر از دیگر قطعات بازار می باشند. کاربرد های مربوط به این قطعات بیشتر برای ماشین آلات کشاورزی است. قطعاتی که با استفاده از گالوانیزه تولید می شوند یک لایه فلز روی آنها قرار می گیرد. این قطعات اگر دچار شکستگی شوند به راحتی اکسید نمی گردند. از این قطعات در قسمت های خارجی و داخلی ساختمان جهت بالاتر بردن طول عمر ساختمان استفاده می شوند.

– استیل

 نبشی هایی که با استیل تولید می شوند یکی دیگر از دسته بندی های مربوط به جنس هستند. این محصول ضد زنگ است و نسبت به دیگر محصولات در برابر خوردگی مقاومت بیشتری دارد. شما می توانید در بسیاری از پروژه هایی که در معرض آب شیرین، عناصر شیمیایی، آب نمک، اسید و … هستند این محصول را به کار بگیرید. در واقع باید بدانید که قطعات استیل ضد زنگ می باشند و جوش پذیری آنها آسان است.

– آلومینیوم

 یکی دیگر از جنس های این قطعه ساختمان سازی آلومینیوم است. این قطعات را برای کابینت سازی، ساختمان سازی و بسیاری از دیگر صنایع به کار می گیرند. قطعات آلومینیومی را از سایز ۱۰ تا ۱۰۰ میلیمتر تولید می کنند. این قطعه ساختمان سازی نسبت به دیگر مدل‌ ها سبک تر است و حمل و نقل آسان تری دارد. باید بدانید که نگهداری کردن از آلومینیوم نسبت به فولاد بسیار ساده تر خواهد بود. چرا که قطعات آلومینیومی مقاومت زیادی در برابر پوسیدگی، خوردگی و ضربه دارند. قطعات آلومینیومی جوش پذیری شان بسیار بالا است. از آنجایی که خاصیت مغناطیسی ندارند می توانید از آنها در دکل های مخابراتی استفاده کنید.

3. دسته بندی از نظر شکل ظاهری

 از نظر ظاهر نبشی ها دسته بندی هایشان با یکدیگر فرق می کند. اگر بخواهید این قطعات را از نظر ظاهری دسته بندی کنید باید به اندازه و طول هر یک از بال ‌های قطعه توجه نمایید. قطعاتی که بال مساوی دارند کاربردشان نسبت به دیگر قطعات بیشتر است. این قطعات در بازار نسبت به دیگر قطعاتی که بالشان نامساوی است تقاضای خرید بالاتری دارد.

 هر یک از انواع قطعات فولادی بال مساوی سبک را در سایز های متفاوت تولید می کنند. این قطعه  به عنوان قطعه نورد گرم شناخته می شود. قطعات بال نامساوی قطعاتی هستند که طول آنها نابرابر می باشد. استفاده از این قطعات تنها در موارد خاص انجام خواهد شد. اگر  امکان استفاده کردن از قطعاتی که بال مساوی دارند برای پروژه های متفاوت وجود نداشته باشد، این قطعه را به کار می‌ گیرند. کارخانه های زیادی این قطعه را تولید نمی کنند.

کاربردهای متنوع نبشی

 کاربرد نبشی ها به چند دسته تقسیم خواهد شد هر یک از کاربرد های مربوط به این محصولات و خدمات معنی عبارت است از :

1. قطعات فولادی برای ساختمانی سازی

 یکی از کاربردهایی که از این قطعه دریافت می شود برای ساختمان سازی است. کاربرد این قطعه ساختمان سازی زمانی به طور کامل مشخص می گردد که شما می‌ خواهید استحکام بخشی از پروژه را بدون افزایش وزن به راحتی بیشتر کنید. برای ساخت نما و اجرای وال از این قطعه استفاده می شود. اتصال اجزا در اسکلت فلزی ساختمان با استفاده از این قطعه  انجام خواهد شد.

2. قطعات فولادی در صنعت

 یکی دیگر از کاربردهایی که این قطعه فولادی دارد مربوط به صنعت است. جهت ساخت کرکره، ساخت دیگ بخار، ساخت سوله، کشتی سازی، ساخت آلاچیق، ساخت مبل و … کاربرد زیادی دارد.

3. قطعات فولادی در چارچوب

 کاربرد نبشی در چارچوب به عنوان یکی از دیگر کاربردهای قطعات فولادی است. برای اینکه چارچوب طراحی شود این قطعات را به یکدیگر جوش می دهند. اگر از این قطعه برای ساخت قاب استفاده می کنید باید پایداری و استحکام قطعه را در نظر داشته باشید.

4. قطعات فولادی در قفسه بندی

 کاربرد این قطعه فولادی برای قفسه بندی یکی دیگر از کاربردهای محصول است. شما برای تزیینات و قفسه بندی می ‌توانید این قطعه را به کار بگیرید.

مجموعه آهن هایپر ارائه دهنده انواع آهن آلات با قیمت مناسب و کیفیت ممتاز است که شما می توانید جهت اطلاع از نحوه خرید محصول مدنظر خود و نیز اطلاع از قیمت روز محصولات فولادی با کارشناسان ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید