مقاومت در برابر طالبان در افغانستان از آمریکا حمایت می‌کند، اما چیزی از بایدن دریافت نمی‌کند

[ad_1]

یکی از رهبران مقاومت به واشنگتن تایمز گفت که جنگجویان حامی دموکراسی در دره پنجشیر افغانستان ممکن است خون آلود باشند، اما تمایلی به مخالفت با طالبان ندارند که در سراسر کشور پیروز شده اند.

علی نظری، رئیس روابط خارجی جبهه مقاومت ملی (NRF) گفت که فعالان دموکراسی خواه در دره افسانه ای افغانستان به کشورهای خارجی نیاز دارند تا از تلاش های آنها برای بازگرداندن طالبان و جریان گروه های تروریستی حمایت کنند. کشور.

نظری در مصاحبه ای گفت: «هر اتفاقی که در افغانستان بیفتد، جامعه جهانی را تحت تأثیر قرار خواهد داد. ما معتقدیم که ایالات متحده و هر کشور دیگری که معتقد است تروریسم بین المللی تهدیدی برای امنیت و منافع ملی آن است باید به ما کمک کند، زیرا ما تنها نیروهایی هستیم که با تروریسم بین المللی مبارزه می کنیم.

او گفت که پس از عقب نشینی ایالات متحده در اواسط اوت، دولت بایدن چشمان خود را بست و ده ها جنگجو با حمایت داعش، القاعده و سایر گروه های تروریستی به کشور سرازیر شدند. و طالبان حدود 50000 نفری، که سابقه طولانی در مشارکت با سازمان های تروریستی دارند، هیچ امیدی به تامین امنیت و ثبات در آستانه یک فاجعه اقتصادی و انسانی ندارند.

آقای نظری گفت: «اینها حقایقی است که جامعه بین المللی به ویژه ایالات متحده آن را نپذیرفته است. تهدید تروریسم بین المللی روز به روز در حال افزایش است – و نه فقط توسط داعش، بلکه توسط القاعده و خود طالبان.

آقای نظری گفت که NRF که با حدود 10000 سرباز سابق افغان، کماندوهای نیروهای ویژه و افسران پلیس مسلح شده است، به سرعت به آخرین گزینه باقی مانده ایالات متحده برای مقابله با طالبان و ده ها گروه تروریستی سیل زده در افغانستان تبدیل شده است. اما او می گوید زمان در حال اتمام است.

آقای نظری گفت: “ما تنها نیرویی در افغانستان هستیم که علیه همه آنها به چالش نظامی می پردازیم.”

او گفت: ما به تنهایی نمی توانیم این کار را انجام دهیم. درخواست اصلی من از دولت، کنگره آمریکا و دیگران خارج از دولت این بود که این تنها فرصتی است که ایالات متحده دارد. اما این گزینه ای نیست که همیشه وجود داشته باشد.”

NRF به رهبری احمد مسعود، پسر فرمانده فقید ائتلاف، احمد شاه مسعود، در اواسط ماه اوت در بحبوحه فروپاشی دولت تحت حمایت ایالات متحده در افغانستان تشکیل شد.

آقای مسعود، 32 ساله، و پیروانش به منطقه کوهستانی عقب نشینی کردند، منطقه ای که پدرش در جریان تهاجم شوروی در دهه 1980 و بعداً علیه طالبان پس از به قدرت رسیدن آنها در دهه 1990 از آن دفاع کرد. آنها متعهد شدند که در برابر بنیادگرایی اسلامی طالبان بایستند و برای همان پلتفرم دموکراسی خواهانه ای که ائتلاف شمال ده ها سال قبل تبلیغ کرده بود مبارزه کنند.

آقای مسعود گفت که نیروهای او برای یک درگیری طولانی به سلاح بیشتری نیاز دارند زیرا طالبان پنجشیر را محاصره کرده و خطوط تدارکات را برای تکمیل نیروها و سلاح قطع کرده بودند.

نماینده مایکل والتز از فلوریدا و سناتور لیندسی گراهام از کارولینای جنوبی، هر دو جمهوریخواه، در اواخر ماه اوت با مقامات NRF دیدار کردند و از مقاومت در برابر طالبان حمایت کردند.

اما نه کاخ سفید و نه وزارت امور خارجه علناً از NRF حمایت نکردند، و در اوایل سپتامبر، جنگجویان طالبان عکس‌هایی از پرچم امارت اسلامی افغانستان که بر فراز پنجشیر به اهتزاز درآمده بود منتشر کردند – امیدهای بیهوده برای متوقف کردن دولت بنیادگرا.

آقای والتز، کلاه سبز سابق ارتش در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان، گفت که این “بسیار غیرمسئولانه” است که دولت از منظر امنیت ملی در مقاومت افغانستان شرکت نکند.

آقای والتز گفت: “آنها اکنون از ما می خواهند که شریک باشیم.” “اگر به آنچه که آنها در مقایسه با آنچه که در واقع طالبان انجام می دهند نگاه کنید، دولت چه چیز بیشتری باید ببیند؟”

آقای والتز در سپتامبر وعده داد که “برگی از جنگ چارلی ویلسون را بیرون بکشد”، با استناد به کتاب و فیلمی در مورد نماینده دموکرات تگزاسی پر زرق و برق که به خاطر ارائه میلیون ها دلار به سیا برای تسلیح افغان هایی که علیه اشغالگران شوروی در دهه 1980 می جنگند، مشهور است.

آقای نظری گفت که چنین حمایتی هنوز محقق نشده است، زیرا درخواست های NRF با سکوت دولت بایدن مواجه شده است. او گفت: «دیدن انفعال این دولت به سادگی گیج کننده است.

در پنجشیر، هر دو طرف می‌گویند که در جریان درگیری‌های ماه سپتامبر متحمل تلفات سنگین شده‌اند، هرچند گزارش‌ها به‌طور مستقل تأیید نشده است.

امرولا صالح معاون سابق رئیس جمهور افغانستان که به مقاومت پنجشیر پیوست، گفت که طالبان دسترسی بشردوستانه را مسدود کرده و خدمات تلفن و برق را در منطقه قطع کرده است. او همچنین مدعی است که طالبان شروع به وادار کردن “مردان نظامی” برای پاکسازی میدان های مین در این منطقه کرده اند.

با این حال، آقای نظری گفت که طالبان برای حفظ کنترول این دره مبارزه خواهند کرد.

او گفت: “پنجشیر هرگز جایی نبوده است که مردم از مهاجمان استقبال کنند.” «هرکس در طول تاریخ وارد این وادی شود با شکست مواجه است.

او گفت که NRF در حال حاضر بیش از 60 درصد از پنجشیر را کنترل می کند که از شبکه بی پایانی از دره ها تشکیل شده است که از شریان اصلی منشعب می شود. او گفت که NRF به طالبان اجازه داده است که کنترل بزرگراه قابل مشاهده را در دست بگیرند، زیرا این گروه استراتژی خود را برای جلوگیری از درگیری طولانی با طالبان مسلح تنظیم کرده است.

آقای نظری همچنین گفت که حمایت از NRF در حال گسترش فراتر از پنجشیر است زیرا طالبان نتوانسته است ثبات ایجاد کند.

او گفت: «مقاومت اکنون در حال افزایش است زیرا جمعیت اکنون با یک بحران انسانی روبرو است.

او گفت: «آنها طالبان را یک نیروی ویرانگر می بینند، نیرویی که قادر به تامین ثبات و امنیت نیست، نیرویی که قادر به ارائه خدمات برای تغذیه آنها نیست. بنابراین آنها هیچ انتخابی ندارند و تنها گزینه معقولی که دارند NRF است.

اما، آقای نظری گفت، NRF بدون کمک ایالات متحده می تواند تا این حد دوام بیاورد.

در غیاب گزارش های مداوم در محل، بررسی وضعیت پنجشیر دشوار است. رسانه های غربی در هفته های پس از حمله طالبان نشانه اندکی از مخالفت طالبان در منطقه نشان داده اند و برخی از تحلیلگران در واشنگتن نسبت به ظهور یک چالش بزرگ برای کنترل طالبان بدبین تر شده اند.

با این حال، آقای نظری گفت که حمایت از مقاومت NRF می تواند تنها راه ایالات متحده برای خنثی کردن تهدید فزاینده تروریسم بین المللی و تحت کنترل نگه داشتن طالبان باشد.

در ماه سپتامبر، ژنرال مارک ای. میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش، به کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان گفت که سازمان های تروریستی می توانند در عرض شش ماه مواضع خود را در افغانستان بازیابند.

ژنرال میلی همچنین اذعان کرد که عقب نشینی به توانایی مقابله با تهدیدات تروریستی احتمالی در منطقه آسیب رسانده است.

او گفت: «من فکر می‌کنم اهداف برای حفاظت از مردم آمریکا یکسان خواهد ماند، اما فکر می‌کنم راه‌ها و روش‌ها تغییر خواهد کرد». «من فکر می کنم اکنون انجام عملیات ضد تروریستی علیه القاعده یا داعش بازسازی شده در افغانستان بسیار دشوارتر خواهد بود. غیرممکن نیست، اما سخت تر خواهد بود.”

دولت بایدن استراتژی ضد تروریسم خود را در افق ستایش کرد، اما بدون ردپای نظامی و رو به زوال قابلیت های اطلاعاتی در افغانستان و نزدیکترین پایگاه هوایی که از آنجا می توان هواپیماهای شناسایی بدون سرنشین را برای ساعت ها پرواز کرد، بسیاری در واشنگتن همچنان نسبت به این استراتژی تردید دارند.

طالبان به مبارزه برای به رسمیت شناختن بین المللی ادامه می دهند و ادعا می کنند که از القاعده فاصله گرفته اند و قول داده اند که استانداردهای بین المللی حقوق بشر را رعایت کنند.

ریچارد گلدبرگ، مشاور ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها، گفت: «این یک فرضیه نادرست برای کسانی است که معتقدند پولی با طالبان دارند، که امکان تغییر در رفتار طالبان را در درازمدت فراهم می‌کند». «اگر کسی در چند سال گذشته طالبان را مشاهده کرده است، باید کاملاً واضح بگوییم که هر قول یا گفته‌ای از سوی طالبان بی‌فایده است.

آقای نظری گفت که از این بیم دارد که رهبران بین المللی قبلاً اطاعت از طالبان را آغاز کرده باشند و گفت که تا زمانی که آنها در قدرت باقی بمانند، خطر تروریسم همچنان افزایش می یابد.

هفته گذشته، دولت بایدن اعلام کرد که در حال کاهش برخی از محدودیت‌های مربوط به کمک‌های بشردوستانه به افغانستان برای کمک به کاهش بحران اقتصادی رو به وخامت است. سازمان های بشردوستانه بیشتری اکنون می توانند بدون نقض تحریم ها علیه شبکه طالبان و هاکانی، گروهی از شورشیان چریکی اسلامی افغان، به کشور تحت رهبری طالبان کمک کنند.

منتقدان گفتند این حرکت پیام اشتباهی را ارسال کرد.

متأسفانه تصمیم کوته‌بینانه دولت بایدن برای پیشنهاد تحریم‌های گسترده می‌تواند منجر به استفاده از بودجه مالیات دهندگان ایالات متحده برای پاداش دادن، مشروعیت بخشیدن و فعال کردن همان طالبانی شود که با زور قدرت را در دست گرفتند و علاقه‌ای به تبعیت از معیارهای بین‌المللی نشان ندادند. سخنگوی مایکل مایکل گفت. تی مک کال از تگزاس، بهترین جمهوری خواه در کمیته روابط خارجی.

آقای نظری می ترسد که دولت بایدن و رهبران سراسر جهان در مسیری لغزنده به سمت به رسمیت شناختن دولت بنیادگرا قرار دارند.

آقای نظری گفت: «ما بر این باوریم که حتی اگر به رسمیت شناخته نشود، چیزهای زیادی به طالبان داده می شود.

«تنها چیزی که طالبان می دانند ویرانی است. برای همین خلق شده اند. آنها برای حکومت داری خوب طراحی نشده اند. آنها آفریده نشده اند که دولتمرد شوند.”

اگرچه آقای گلدبرگ صراحتاً NRF را تأیید نکرد، اما گفت که منطقی است که ایالات متحده به دنبال شرکای خود در افغانستان به عنوان آزمایشی بالقوه علیه طالبان باشد.

ریچارد گلدبرگ، مشاور ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها، گفت: «اعضای کنگره باید از جامعه اطلاعاتی درخواست کنند تا یک سری جلسات توجیهی را برای بررسی دقیق مخالفان موجود بخواهند».

آقای نظری گفت که درخواست های NRF برای حمایت ایالات متحده، علیرغم وضعیت بد در افغانستان، مورد توجه دولت قرار نگرفته است.

در حالی که NRF منتظر فرصت خود برای بازپس گیری پنجشیر است، تلاش های خود را برای نفوذ بر دلالان قدرتمند خارج از افغانستان افزایش داده است. ماه گذشته، هواداران NRF تظاهراتی را در 22 شهر در سراسر جهان برگزار کردند.

نظری گفت: «ما توانستیم نشان دهیم که جوامع دیاسپورا در سراسر جهان از جبهه ملی مقاومت حمایت می کنند. ما از حمایت مردمی چه در افغانستان و چه در خارج از کشور برخورداریم.

آقای نظری گفت که NRF جوامع افغان را در سراسر جهان بسیج کرده است.

او گفت: «اگر طالبان بر جغرافيا مسلط شود، ما از حمايت مردم برخورداريم. ما مشروعیت داریم».

در ماه اکتبر، NRF در واشنگتن به عنوان یک گروه لابی ثبت نام کرد.

نظری خاطرنشان کرد: اگر آمریکا به طور کامل اوضاع داخل افغانستان را نادیده بگیرد و به این باور برسد که طالبان اوضاع را تثبیت می کند، در سال های آینده شاهد تهدیدات زیادی برای غرب به ویژه آمریکا خواهیم بود.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themestürktelekom mobil ödeme bozdurmabuy stripe account