قیمت پمپ باد

قیمت کمپرسور باد بر اسال ویژگی های خاصی طبقع بندی میشوند.بعضی از مهمترین انها عبارتند از:

1-نوع موتور که صدا دار یا بدون صدا باشد

2-روغنی یا بدون روغن باشد

3-تکفاز یا 3فاز باشد

4-حجم مخزن که چند لیتر باشد

5-ضخامت ورق مخزن

6-نوع جوش مخزن

7-نوع رنگ مخزن

8-ثابت یا متحرک بودن کمپرسور باد

9-و قطعات مختلف کمپرسور مانند :مانومتر-سوپاپ اطمینان-شیر یکطرفه-کلید اتومات و……

اینها مهمترین مواردی هستند که بر روی قیمت کمپرسور باد تاثیر مستقیم میگذارند.(برای کسب اطلاعات درباره انواع کمپرسور باد به سایت مرکز اخبار مراجعه نمایید)

نکاتی در مورد خرید پمپ باد بی‌صدا دست دوم - ایران پمپ

راهنمای انتخاب کمپرسور باد

هر فرد با توجه به نوع نیازش میتواند پمپ باد مناسب را انتخاب کند.بهترین کار

مشورت گرفتن از افراد کاربلد میباشد.مهندسین و مشاورین شرکت ایران پمپ امادگی کمک کردن به شما را دارند تا بتوانید با بهترین قیمت،بهترین کمپرسور باد را خریداری نمایید.

قبل از خرید کمپرسور باد باید به نکات زیر توجه کنید:

1-قیمت کمپرسور باد

2-حداکثر فشار مورد نیازتان

3-مدت زمان کار در طول شبانه روز

4-صدا دار یا بدون صدا کار کردن کمپرسور باد

5-روغنی یا بدون روغن کار کردن پمپ باد

6-نوع برق مصرفی(تک یا 3 فاز)

7-گارانتی کمپرسور باد

8-در دسترس بودن قطعات یدکی کمپرسور

9-تعداد افرادی که قرار است با کمپرسور باد کار کنند

چنانچه پاسخ سوالات بالا را پیدا کردید به راحتی میتوانید کمپرسور مورد نیازتان را  خریداری نمایید.

متاسفانه بعضی از افراد بدون داشتن دانش قبلی اقدام به خرید کمپرسور باد میکنند که علاوه بر پرداخت هزینه های زیاد ،در اخر هم کمپرسور باد جوابگوی نیازشان نخواهد بود.

مثلا خرید کمپرسور باد ایتالیایی در حال حاضر که تحریم وجود دارد،هیچ توجیحی ندارد.زیرا قطعات یدکی این کمپرسور ها موجود نیست.به دلیل نبود نمایندگی در ایران امکان تعمیر تخصصی هم وجود ندارد.

همانطور که می‌دانید خرابی کمپرسور هوا هزینه‌های زیادی را برای شما می‌تراشد. همچنین باعث خوابیدن کار شما شده و زمان را از شما می‌گیرد. اما این مسائل نباید شما را نسبت به خرید کمپرسور هوا بدبین کند. اما برای اینکه پس از خرید کمپرسور هوای  با چنین مشکلاتی روبرو نشوید، لازم است تا در زمان خرید به نکاتی که خواهیم گفت توجه کافی داشته باشید.

اگر به نکات گفته شده در زمان خرید پمپ باد توجه داشته باشید دیگر نگران خرابی و اتفاقات پیش رو نخواهید بود.

✓ TOP 5: Best Air Compressor 2020 - YouTube

خرید و قیمت کمپرسور باد  :

کمپرسورهای هوا جزو تجهیزاتی هستند که به راحتی خراب نمیشوند و طول عمر بسیار بالایی دارند. صاحبان کمپرسورهای هوا نیز معمولا به خوبی از این تجهیزات گران‌بهای خود مراقبت می‌کنند.

اصلی ترین مزیت خرید کمپرسور هوای دست دوم، پرداخت هزینه کمتر می‌باشد. شما می‌توانید یک کمپرسور هوای دست دوم تهیه کرده و در زمانی که لازم دانستید، جای آن را با یک کمپرسور هوای نو عوض کنید.

یکی از مهم‌‌ترین نکاتی که باید در زمان خرید کمپرسور هوای دست دوم رعایت کنید، خرید کمپرسور از فروشنده‌های شناخته شده و معتبر است.

در این مقاله راهنمایی کامل و پارمترهای مهمی که برای خرید کمپرسور هوای دست دوم لازم است در نظر داشته باشید، آماده کرده‌ایم.

راهنمای خرید پمپ باد ایرانی از فروشگاهی معتبر - خبرگزاری آنا

چک لیست شرایط خرید پمپ باد دست دوم

1-مهمترین مساله قیمت پمپ باد دست دوم میباشد که باید تفاوت قابل ملاحظه ای با نمونه ی نو داشته باشد تا ارزش خرید پیدا کند.

2-اگر تصمیم به خرید کمپرسور باد دست دوم روغنی دارید،حتما چک کنید که روغن موتور به صورت مرتب تعویض شده،از روغن مناسب استفاده شده باشد،موتور نشتی روغن نداشته باشد،روغن به درستی در بین قطعات داخلی در جریان باشد.(از تکنسین با تجربه کمک بگیرید)

3-برسی دقیق قطعات کمپرسور استوک مانند:درست کار کردن گیج فشار،درست کار کردن کلید اتومات،روان بودن سوپاپ اطمینان،نشتی نداشتن شیر خروجی باد و شیر خروجی مخزن،تنظیم بودن شیر یکطرفه کمپرسور

4-مورد مهم بعدی،پوسیده نبودن مخزن کمپرسور باد میباشد.حتما شیر تخلیه مخزن کمپرسور را باز کنید و ببینید چه مقدار روغن از مخزن تخلیه میشود.

اگر حجم زیادی روغن خارج شود 2 دلیل دارد:یا مخزن را مدت زمان زیادی است که تخلیه نکردن یا موتور روغن پاش شده و روغن را به داخل مخزن میفرستد که در هر صورت توصیه به خرید این پمپ باد نمیشود.

5-صدای زیاد و غیر عادی یعنی قسمتی از پمپ باد دچار مشکل است.صدای غیر عادی یعنی صدای بیش از اندازه بلند و صدایی که مرتب تغییر میکند.اگر صدا یکنواخت باشد احتمالا موتور سالم است اما صدایی که مرتب تغییر کند یعنی مشکلی وجود دارد.

6-طولانی شدن زمان پر شدن مخزن هم دلیل دیگری است که نشان دهنده کم شدن قدرت موتور است.معمولا برای یک کخزن 50 لیتری حدودا 5 دقیقه زمان نیاز است تا مخزن به فشار 7 بار برسد.

7-کم شدن فشار داخل مخزن در صورتیکه شیر تخلیه مخزن بسته باشد.بعد از اینکه مخزن پر از هوای فشرده شد،مدتی صبر کنید و از هوای داخل مخزن استفاده نکنید.چنانچه مشاهده کردید که درجه فشار 2 یا 3 بار کمتر شده یعنی کمپرسور دچار نشتی میباشد.نشتی ممکن است از مخزن باشد،ممکن است از قسمت نصب قطعات باشد و یا ممکن است از سر سیلندر های موتور هوا به خارج برگردد.(این قسمت بسیار مهم میباشد

10 نکته مهم هنگام انتخاب کمپرسور باد - ویکی کمپرسور،معرفی انواع کمپرسور باد

پارامترهایی که در زمان خرید کمپرسور هوای دست دوم باید در نظر داشته باشید :

اگر به صورت مرتب از ابزارهای پنوماتیک استفاده می‌کنید و یا خط تولیدی دارید که به صورت مداوم نیازمند هوای فشرده است، نیاز به خرید یک کمپرسور هوای حرفه‌ای دارید. تنها کاری که باید انجام دهید انتخاب یک کمپرسور هوای مناسب بسته به نیازتان است.

نکته : به یاد داشته باشید که کمپرسورهای هوای روغنی برای کاربردهای سنگین و صنعتی مناسب هستند. چراکه موتور آنها قوی‌تر بوده و CFM بیشتری تولید می‌کنند. همچنین امکان استفاده از مخزن بزرگ یا مخازن دوقولو را به شما می‌دهند.

در زمان خرید کمپرسور هوای دست دوم تمامی قسمت‌های کمپرسور را بررسی کنید و در صورت امکان از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید.

قیمت کمپرسور برقی :

کمپرسورهای خانگی و نیمه صنعتی معمولا به برق 220 ولت نیاز دارند.

کمپرسورهایی که با برقی کار میکنند ، برای مصارف داخلی و خانگی بسیار مناسب هستند(بر خلاف مدل های گازوئیلی و بنزینی) چراکه هیچ نوع گاز سمی و دودی تولید نمی‌کنند و معمولا صدای پایین تری نسبت به سایر کمپرسورها دارند.

قبل از خرید کمپرسورهای برقی بررسی کنید که کمپرسور در کجا و چگونه استفاده شده است. استفاده نادرست از کمپرسورهای باد و منبع تغذیه نامناسب می‌تواند باعث مشکلات زود هنگام در آنها شود.

حتما به مزخ پمپ باد دست دوم دقت کنید که دچار پوسیدگی نشده باشد.این مورد را میتوانید با ضربه زدن به زیر مخزن متوجه شوید.

 

کمپرسور گاز سوز :

اگر از کمپرسور هوا در فضای آزاد استفاده می‌کنید(برای مصارف صنعتی)، کمپرسورهای گاز سوز بهترین انتخاب برای شما می‌باشد. کمپرسورهای گاز سوز موتوری قدرتمند تر از کمپرسورهای برقی در همان اندازه دارند. کمپرسورهای گاز سوز نیاز به هوای پاک و تعویه مناسب داشته و اکثر آنها از روغن برای سیستم خنک کاری خود استفاده می‌کنند.

کمپرسورهای گازی در سایزها و شکل‌های بسیارمتنوعی موجود هستند. در نتیجه می‌توانید کمپرسور مناسب‌تری برای کسب و کار خود را پیدا کنید.

کمپرسورهای گاز سوز قابل حمل بوده و برای طیف گسترده‌ای از کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قبل از خرید کمپرسور هوا گاز سوز حتما فیلترها، مخزن و شیلنگ‌های آن را از نظر ساییدگی بررسی کنید. همچنین درایو کمپرسور را نیز بررسی کنید چراکه برخی از کمپرسورهای گاز سوز بر اثر استفاده نادرست دچار مشکلاتی در قسمت تنظیم کننده فشار می‌شوند.

 

کمپرسور ثابت و ایستاده :

کمپرسورهای هوای ایستاده معمولا در گاراژها و کارگاه‌ها استفاده می‌شوند و برای کارهای سنگین و صنعتی مناسب هستند(به دلیل محدودیت در فضا،کمپرسور های ایستاده بهتر از کمپرسور هایی با مخزن خوابیده هستند). اگر به صوت مداوم از کمپرسور هوا کار می‌کشید و از آن برای راه‌اندازه ابزارهای پنوماتیک خود استفاده می‌کنید، کمپرسور ایستاده گزینه مناسبی برای شما می‌باشد. (دقت داشته باشید که در کمپرسور های روغنی دست دوم یا استوک،حتما به صورت مرتب روغن وتور تعویض شده باشد و از روغن مخصوص کمپرسور استفاده شده باشد)

اگر قصد خرید یک کمپرسور هوای ثابت یا ایستاده دست دوم را دارید، از فروشنده آن بپرسید که از کمپرسور در چه مکان و شرایطی استفاده شده است. کمپرسورهایی که در مکان‌های تنگ نصب شده‌اند، تهویه مناسبی نداشته و نمی‌توانند دود و گرما را به خوبی از خود خارج کنند. در نتیجه اجزای داخلی آن‌ها دچار دود گرفتگی و استهلاک زیادی می‌شوند.

پس در زمان خرید پمپ باد دست دوم از نوع ثابت و ایستاده حتما ظاهر کمپرسور را مورد برسی قرار دهید تا دچار پرداخت هزینه های بعدی نشوید.حتما به مکانی که کمپرسور قرار دارد دقت کنید و اگر در اطراف کمپرسور ،روغن بر روی زمین ریخته بود احتمال دارد که کمپرسور نشتی روغن داشته باشد.

اگزوز و فیلترها باید تمیز بوده و مقدار زیادی دوده و آلودگی در خود نداشته باشند. چراکه اگر آلودگی روی آن‌ها زیاد باشد یعنی کمپرسور دچار انسداد شده و گردش هوای خوبی نداشته و تحت فشار زیادی کار کرده است و عمر مفید کمپرسور بسیار کم شده است.