توجه داشته باشید در بسیاری از فروشگاه های آنلاین و سنتی کشور محصولات این شرکت را همچون تسمه تایم رایکالتون زانتیا با قیمت های مناسب عرضه میشود. باید تسمه تایم خودرو را عوض کرد. چراغهای عقب فیس لیفت زانتیا عوض نشدهاند اما بخش میانی زه روی سپر عقب، مثل سپر جلو کاملا حذف شده و اصلا مشخص نیست که چرا. جلوپنجره سه خط، حذف زه میانی سپر جلو و نصب مهشکنهایی در وسط سپر و کاپوت جدید از تغییرات جلوی این فیس لیفت به شمار میآید. پیامهایی که شامل محتوای توهینآمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف میشوند. اجزای این سیستم به دو دسته تقسیم میشوند. سیستم تعلیق هیدروپنوماتیک زانتیا هم به خوبی توانسته ضمن حفظ کیفیت سواری، پایداری کافی را برای اتومبیل مهیا کند، نکتهای که در این رده قیمتی بسیار حائز اهمیت است. ضمن اینکه پیشرانه زانتیا هم مصرف سوخت بالایی دارد و بخصوص در داخل شهر اشتهای زیادی از خود نشان میدهد. مصرف سوخت خودروی مورد نظر در حالت ترکیبی نیز چیزی در حدود ۹ لیتر بود. در بخش بدنه، قطعات مربوطه قیمت بالایی داشته و در صورت صدمه هزینه های بالایی را به مالک تحمیل خواهند کرد؛ برای مثال آینه جانبی و پروژکتور جلو هر کدام حدود ۱۰۰ هزار تومان، ست لنت های ترمز جلو و عقب بسته به کیفیت بین ۸۰ الی ۲۰۰ هزار تومان، زه در عقب حدود ۵۰ هزار تومان و دیسک و صفحه که مصرف نسبتا زیادی هم دارد حدود ۴۵۰ هزار تومان قیمت دارند.

در نهایت طراحی ضعیف باعث شد تا مشتریان رغبتی به خرید زانتیا ۲ پیدا نکنند و در نهایت شرکت سایپا هم این پروژه را تعطیل کرد. اجزای این سیستم مخصوصا گوی ها نیاز به مراقبت و بازبینی داشته و در صورت بروز مشکل، پیدا کردن نمونه های اصلی کاری دشوار و در برخی شهر ها ناممکن خواهد بود. سیستم تعلیق هیدروپنوماتیکی زانتیا نیز اگرچه بهعنوان یک مشخصه خاص برای آن بهحساب میآمد اما ازآنجاییکه این سیستم تعلیق بهوسیله گوی کار میکند و امکان شکستن این گویها بالاست، در صورت بروز مشکل میتواند، دردسرهای بزرگی را ایجاد کند. فروشندهای نیز زانتیا مدل 85 به رنگ خاکستری و با 160 هزار کیلومتر کارکرد را 45 میلیون تومان قیمتگذاری کرده است. قیمت یک دستگاه زانتیا مدل 85 به رنگ نقرهای و با 145 هزار کیلومتر کارکرد نیز معادل 40 میلیون تومان تعیین شده است. قیمت روز پژو پارس ELX · هیچ ربطی به موتور زانتیا 1800 سی سی ندارد و موتور ELX همان موتور XU7JP/L3 با همان… جالب بدانید پاره شدن تسمه تایم پراید فقط باعث خاموشی موتور میشود و به بخش های دیگر موتور هیچ آسیبی نمی زند. سیتروئن زانتیا در تست تصادف یورو انکپ در سال ۱۹۹۷ (نسخه قبل از فیس لیفت) موفق به کسب ۱.۵ ستاره ایمنی (از پنج ستاره) شده که به هیچ وجه راضی کننده نیست.

در این بین مدل ۵ در لیفتبک زانتیا همزمان با تولید در کارخانجات سیتروئن در رن و سوریز فرانسه، به منظور عرضه به بازار چین در سالهای ۱۹۹۶ و ۱۹۹۷ میلادی توسط کمپانی فنگشن سیتروئن نیز مونتاژ شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، زانتیا یکی از محصولات شرکت خودروسازی سیتروئن فرانسه بود که قرارداد تولید آن سال 1379 بین شرکت سایپا و سیتروئن منعقد شد. گروه خودروسازی سایپا هم از سال 1380 زانتیای فیسلیفت را مونتاژ و به بازار ایران عرضه کرد. این شرکت در سال 1386 فعالیت خود را در این صنعت آغاز کرده است. فرمان زانتیا هيدروليكي، دارای ۵ دنده دستی و ترمز جلوی آن دیسکی تهویه شونده و ترمز عقب دیسکی است. خودرو در پیچ ناپایدار عمل میکرد و بیش فرمانی، غیر قابل پذیرش بود و با توجه به توان مناسب موتور با کمی بیش فرمانی (Over Steer)، با دنده 3 از پیچ خارج شدیم و با حداکثر توان به انتهای 400 متر دوم نزدیک شدیم.

باید در جوابتان گفت اگر در کارکرد خودرو اختلالی دیدید، مثلا دود کردن بیش اندازه اگزوز، استارت نخوردن خودرو، حتی شنیدن صداهای ناهنجار در موتور و… مقدار جریانی که از سنسور دمای آب می گذرد در حد میلی آمپر بوده و متناسب با دمای آب موتور است یعنی ECU با اندازه گیری جریان عبوری از سنسور می تواند دمای آب موتور و زمان عملکرد فن ها را تشخیص دهد. در بین این همه قطعات موجود در موتور، تسمه تایم که آن را تسمه تایمینگ یا حتی زنجیر موتور هم می نامند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ما می دانیم سلامت موتور خودرو خیلی مهم است چرا که وظیفه انتقال نیرو در خودرو را دارد و باید به طور صحیح کار انتقال نیرو را انجام دهد. شکل فرمان، دورشمار موتور و سرعت سنج، داشبورد و دسته دنده همگی فاقد جذابیت لازم بوده و به خوبی گویای عمر بالای خودرو هستند. بدنه فقط به صورت پنج در لیفت بک و موتورها فقط در سه نوع ۱٫۸ و ۲٫۰ و ۳٫۰ لیتر بنزینی و تنها گزینه انتقال نیرو گیربکس ۵ دنده دستی. پارس ELX با موتور XUM پسرفت کرد – دنده 619 جولای 2014 … بابک چهارباشیان – در بازار با نام پرشیا موتور زانتیا میشناسندش و رنگ سفیدش از دیرباز … قیمت روز تمامی خودروهای موجود در بازار ( کلیک کنید).

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد موتور زانتیا لطفا به بازدید از وب سایت ما.