قیمت تیرآهن 14 در تبریز

قیمت تیرآهن فولادی تیرها: انواع، طراحی و عدم موفقیت | سازه های فلزی | مهندسی عمران انواع تیرها: تیرآهن متداول ترین عضوی است که عملکرد آن پشتیبانی از بارهایی است که در برابر مقاومت آن در برابر خمش و برش مقاومت می کنند. تیرها بیشتر برای حمایت از کف، ورق های سقف مانند تختخواب ها، روکش های جانبی و غیره استفاده می شود. در مشهورترین ساختمانهای مستطیلی، تیرها اعضای افقی را در میان ستون ها تشکیل می دهند. همچنین ممکن است تیرهای ثانویه به منظور انتقال بارهای کف به تیرهای اصلی وجود داشته باشد.

خرید تیرآهن فایکو بسته به عملکرد آنها، به تیرآهنها نامهای متناوب به شرح زیر داده می شود: تیرچه کف – این یک تیر اصلی است که معمولاً از مفاصل پشتیبانی می کند. این نیز ممکن است یک تیر عرضی باشد که کف پل ا پشتیبانی می کند. 2. تیرآهن – این یک تیرچه کف است که در ساختمان ها استفاده می شود. این به طور کلی هر تیرآهن اصلی در یک ساختار است. 3. Lintel – این یک دهانه درب است که دهانه باز می شود، پنجره باز می شود، دیوار را تا کف بالا پشتیبانی می کند. 4. Purlin – این یک تیر سقف است که توسط خرپاهای سقف پشتیبانی می شود. تبلیغات: 5. Rafter – این یک تیر سقف است که توسط purlins پشتیبانی می شود. 6. تیرآهن Spandrel – این یک تیر در خارجی ترین دیوار ساختمان است که کف و دیوار را تا کف پشتیبانی می کند. 7. Stringer – این یک تیرک طولی است که در کف پل ها استفاده می شود و توسط تیرهای کف پشتیبانی می شود. این اصطلاح برای تیرهای پشتیبانی کننده از پله ها نیز استفاده می شود. قیمت تیرآهن امروز

مصالح مهم ساختمانی

تیرها ممکن است به طرق مختلف پشتیبانی شوند. آنها ممکن است کنسولی باشند، به سادگی پشتیبانی شوند، ثابت شوند یا مداوم باشند. مقاطع تیر مورد استفاده انواع مختلفی دارد. انواع متداول موارد زیر است: من. تیرهای جهانی (بخشهای نورد شده): در این حالت، مواد در فلنج ها در مقاومت در برابر خم شدن تک محوری بسیار کارآمد هستند. دوم ستون های جهانی: ممکن است در جاهایی که محدودیت های عمق وجود دارد استفاده شود. اگر به عنوان تیر استفاده شود، بازده کمتری دارند. به طور کلی برای ستون استفاده می شوند.

قیمت تیرآهن ترک سوم تیرآهن مرکب: این شامل یک تیرآهن جهانی است که توسط صفحات فلنج تقویت می شود. تیر جرثقیل ترکیبی از یک تیر جهانی با کانال است. این تیر می تواند در برابر خم شدن در جهت عمودی و همچنین افقی مقاومت کند. تیرهای کف که از اسلب های سقف و دال های کف پشتیبانی می کنند به طور مداوم از جانبی پشتیبانی می شوند. کف بتونی روی تیرها پشتیبانی جانبی لازم را از فلنج فشرده سازی و جلوگیری از کمانش جانبی فراهم می کند.

آگهی ها: تیرها در قاب های درگاه و قاب های ساختمانهای چند طبقه ارائه می شوند. در بیشتر موارد، فلنج های فشاری این تیرها نیز به طور مداوم به صورت جانبی پشتیبانی می شوند و بنابراین از کمانش جانبی جلوگیری می شود. تیرها در پل ها نیز ارائه می شود. تیرها ممکن است دال عرشه را روی فلنج بالایی یا فلنج پایینی پشتیبانی کنند و بر این اساس پل را پل عرشه یا پل عبوری می نامند. خرید تیرآهن گالوانیزه

در یک پل عرشه دال عرشه در فلنج های بالای تیرهای اصلی پشتیبانی می شود. فلنج های فشرده سازی تیرها به طور مداوم به صورت جانبی پشتیبانی می شوند. در یک پل از طریق دال عرشه توسط تیر در یک سطح نزدیک به فلنج های پایین پشتیبانی می شود. در این حالت فلنج های فشرده سازی به صورت جانبی پشتیبانی نمی شوند.

تیرهای كاستل دار: این تیرها با استفاده از یک تکنیک خاص برای تیرآهنهای فلنج پهن ساخته می شوند. این روش شامل ایجاد یک برش در شبکه از یک تیر فلنج پهن به صورت یک راه راه است. قطعات برش خورده جدا شده و قسمتهای بالا و پایین جابجا شده و سپس جوشکاری می شوند.

تیرآهن چیست

قیمت تیرآهن IPE این منجر به تشکیل یک تیر با دهانه های شش ضلعی، با عمق بیشتر، مقاومت بیشتر و سخت کننده های بیشتر از تیرآهنی اصلی و همچنین وزن یکسان در واحد طول می شود. از دهانه های شش ضلعی می توان برای کار کردن در مجاری مختلف استفاده کرد. با استفاده از این روش می توان تیرهای دهانه 10 متر تا 20 متر را ساخت.

ملاحظات طراحی یک تیرآهن: در طراحی یک تیر باید نکات زیر را در نظر گرفت: توجه به لحظه خم شدن: مقطع تیر باید بتواند در برابر حداکثر لحظه خمشی که تحت آن قرار دارد مقاومت کند. (ii) ملاحظه نیروی برشی: برش تیر باید بتواند در برابر حداکثر نیروی برشی که به آن وارد می شود مقاومت کند. (iii) ملاحظه انحراف: حداکثر انحراف یک تیر بارگذاری شده باید در یک حد مشخص باشد تا قدرت و کارایی تیر تحت تأثیر قرار نگیرد. محدود کردن انحراف به حد ایمن نیز از آسیب احتمالی پایان دادن جلوگیری می کند. به طور کلی حداکثر انحراف نباید بیش از span / 320 باشد.

قیمت تیرآهن هاش (IV) تحمل استرس: تیر باید دارای سطح تحمل کافی در تکیه گاه ها باشد تا از تنش بیش از حد تحمل جلوگیری کند که ممکن است منجر به خرد شدن تیر یا خود تکیه گاه شود. (v) ملاحظه کمانش: از کمانش کردن فلنج باید جلوگیری شود. به همین ترتیب باید از فلج شدن تیر نیز جلوگیری شود. معمولاً به دلیل تناسب ضخامت فلنج و تار، این خرابی ها در زیر بارهای عادی رخ نمی دهند؛ اما تحت بارهای بسیار سنگین، چنین خرابی هایی ممکن است و بنابراین در چنین مواردی باید عضو را طوری طراحی کرد که در برابر چنین خرابی ایمن بماند.

انواع تیرآهن

طبقه بندی انواع تیر بتونی و جزئیات تقویت کننده آنها Beam مخفف یک عضو ساختاری است که ساپورت هایی را برای تحمل بار عرضی که به طور کلی بر روی ساپورت ها در انتهای آن ایجاد می شود، فراهم می کند. تیرآهن قطعه و قطعه یک تیر است که از یک یا چند تیر کوچکتر پشتیبانی قوی می کند. خرید تیرآهن سبک ترک

تیرها به عنوان تیرهای ساده، تیرهای پیوسته و تیرهای نیمه پیوسته طبقه بندی می شوند. تیر ساده: این نوع تیر شامل یک دهانه منفرد است که در انتهای آن بدون هیچ گونه مهار و نگهداری تکیه گاه ها، پشتیبانی هایی را فراهم می کند. تیر ساده همچنین به عنوان تیر ساده پشتیبانی می شود. مهار به معنی اتصال غیر قابل انعطاف یا لنگر در پشتیبانی است.

قیمت تیرآهن سنگین کره تیر پیوسته: این نوع تیر به بیش از دو پایه بستگی دارد. تیر نیمه پیوسته: این نوع تیر از دو دهانه با یا بدون مهار در دو انتهای راه دور تشکیل شده است. تیر تیرآهنی: این نوع تیر در یک انتهای آن قرار گرفته و انتهای دیگر آن برجسته می شود … فراتر از تکیه گاه یا دیواره.T – Beam: اگر تخته های کف و تیرها برای ساخت یک ساختار یکپارچه در جایی ریخته شوند که بخشی از دال در دو طرف تیر به عنوان فلنج T-Beam عمل کند. تیرآهني كه در زير تخته قرار دارد به عنوان عضو وب عمل مي كند و غالباً از آن به عنوان ساقه استفاده مي شود.

قیمت امروز تیرآهن: مقدمه، انواع و جزئیات در جزئیات تیر یک عنصر ساختاری است که در درجه اول در برابر بارهای جانبی وارد شده به محور تیر مقاومت می کند. حالت انحراف آن در درجه اول با خم شدن است. بارهای وارد شده به تیر منجر به واکنش نیروهای در نقاط پشتیبانی تیر می شود. اثر کلی تمام نیروهای وارد بر تیر تولید نیروهای برشی و لحظه های خمش در تیر است که به نوبه خود باعث ایجاد تنش های داخلی، کشش ها و انحرافات تیر می شود.

تیرها با نحوه پشتیبانی، مشخصات (شکل مقطع)، طول و مواد آنها مشخص می شوند. تیرها به طور سنتی توصیف عناصر سازه ای ساختمان یا مهندسی عمران است، اما هر سازه ای مانند قاب اتومبیل خودرو، اجزای هواپیما، قاب ماشین و سایر سیستم های مکانیکی یا سازه ای حاوی سازه های تیرچه ای هستند که برای حمل بارهای جانبی طراحی شده اند به روشی مشابه تحلیل می شوند.

انواع تیرآهن بر اساس شکل: تیرآهن TL تیرآهن بر اساس شرایط پشتیبانی تیرآهن ثابتبه راحتی تیرآهن پشتیبانی می شود تیرآهن مداومتیرآهن کنسولبر اساس تقویت تیرآهن تقویت شده تقویت طولی فقط در منطقه کششی ارائه می شود. در برابر تنش های کششی ناشی از خم شدن و برش تیرها مقاومت می کند. خرید تیرآهن بر ایای نوع

دیدگاهتان را بنویسید