فروشگاه اینترنتی لنت ترمز

سیستم ترمز از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده‌است. لنت ترمز یکی از مهم‌ترین قطعات سیستم ترمز به شمار می‌آید و نقش مهمی در ایمنی سرنشینان خودرو ایفا می‌کند. برای خرید لنت به فروشگاه لنت ترمز لنت لاین مراجعه کنید.

لنت ترمز چگونه کار می‌کند؟

زمانی که شما پدال ترمز را فشار می‌دهید، روغن ترمز از سیلندر اصلی خارج شده و از طریق پیستون به کالیپر فشار می‌آورد. لنت ترمز داخل کالیپر قرار دارد و با فشار روغن ترمز به کالپیر، لنت ترمز نیز به دیسک چرخ فشار ‌آورده و اصطکاکی به‌وجود می‌آورد که سبب کاهش سرعت خودرو و یا توقف‌ آن می‌شود. زمانی که پای خود را از روی پدال ترمز برمی‌دارید کل این روند معکوس می‌شود. یعنی روغن به سمت سیلندر اصلی برمی‌گردد، در نتیجه کالیپر و لنت ترمز آزاد می‌شود و در نهایت خودرو از حالت توقف خارج می‌شود.

لنت ترمز از چه بخش‌های تشکیل شده‌است؟

لنت ترمز هر خودرو از دو بخش صفحه فلزی پشتی لنت و مواد اصطکاکی تشکیل شده‌است. ماده اصطکاکی قسمتی است که با دیسک چرخ تماس پیدا کرده و باعث ایجاد اصطکاک می‌شود. کیفیت مواد این قسمت و میزان خوردگی و سایش آن اهمیت بسیار بالایی دارد. از سرعت سایش و خوردگی مواد اصطکاکی، به «عمر لنت ترمز» نیز تعبیر می‌شود. به بیانی دیگر، لنت ترمز باکیفیت، دارای عمر و دوام استانداردی است. یعنی ماده اصکاکی باید به میزان کافی نرم باشد تا در اثر اصطکاک بین دیسک و لنت، باعث آسیب رسیدن به دیسک چرخ نشود؛ و از طرفی باید آنقدر سخت باشد تا در مدت کوتاهی تمام نشده و صاحب خودرو را متحمل هزینه‌های اضافی نکند.

مورد مهم دیگری که در ساخت لنت بسیار اهمیت دارد، کیفیت ساخت لنت ترمز است. در لنت ترمزهای تقلبی که کیفیت ساخت بسیار پایینی دارند، امکان دارد مواد اصطکاکی از پد فلزی پشت لنت جدا شوند. بروز چنین اتفاقی میتواند خطرات جانی در پی داشته و امنیت سرنشینان خودرو را به شدت تهدید کند!

چه عواملی بر قیمت لنت ترمز تاثیر دارد؟

عوامل مختلفی مانند ارزش برند، کیفیت ساخت و نوع مواد اولیه بر قیمت لنت ترمز تاثیر دارند. برای مثال لنت ترمز اصلی که به آن لنت جنیون پارت یا OEM نیز می‌گویند، نسبت به سایر برندهای لنت ترمز موجود در بازار، قیمت بالاتری دارند. اما این لنت‌ها چه ویژگی‌هایی دارند که باعث شده قیمت لنت ترمز اصلی، زیاد باشد؟

لنت ترمز اصلی یا اورجینال توسط خودروسازی مربوطه به شرکت‌های معتبر و جهانی تولید کننده لنت، سفارش داده ‌شده و روی خودرو نصب می‌شود؛ و همچنین در بسته‌بندی‌های مخصوص خودروسازی مربوطه نیز به بازار جهانی عرضه می‌شود. قطعا یکی از فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت لنت اصلی، ارزش برند خودروسازی مربوطه است. از طرفی در ساخت لنت ترمز اصلی از بهترین مواد اولیه استفاده می‌شود که بالاترین بازدهی را روی خودروهای مورد نظر داشته باشد. به همین دلیل در شرایط مختلف، عملکرد بسیار خوبی دارد. درنتیجه یکی از بهترین انتخاب‌ها برای هر خودرو، لنت ترمز اصلی است.

اما اگر به هر دلیل، قصد خرید لنت ترمز اصلی را ندارید، از چه برندهای لنت ترمز دیگری می‌توانید استفاده کنید؟ علاوه بر لنت ترمز اصلی و اورجینال، انواع بسیاری از لنت‌ها با برندهای شاخص و مطرح در بازار لوازم یدکی وجود دارند که بااندکی تحقیق می‌توانید با آنها آشنا شوید. به عنوان مثال، پس از لنت ترمز اصلی، لنت ترمز سرامیکی، یکی از بهترین و مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای خودروی شما است.

0 دیدگاه دربارهٔ «فروشگاه اینترنتی لنت ترمز;

دیدگاهتان را بنویسید