عطاری آنلاین – سحرانا

محصولات عطاری ممکن است در مسیر تهیه و فرآوری، بطور ناخواسته آلوده شوند. بعضی از افراد عرضه کننده گیاهان دارویی نسبت به عوارض جانبی این ترکیبات دانش کافی ندارند و بدون آگاهی کافی چند گیاه را ترکیب می کنند که ممکن است مشکلات جدی برای سلامتی افراد ایجاد کنند. برخی اصناف وجود دارند که با آموزش ابتدایی و کوتاهمدت، فرد متقاضی میتواند به بازار کار وارد شود ولی فروشندگی گیاهان دارویی و عطاری جزو صنوفی است که حتماً باید از قانون استاد و شاگردی استفاده شود. باید این دو بخش با یکدیگر همکاری داشته باشند. وی گفت : قرار است وزارت جهاد کشاورزی با همکاری وزارت بهداشت بر تمام مراحل از زمان جمع آوری و تولید تا فرآوری و بسته بندی و عرضه و توزیع به بازار مصرف نظارت داشته باشد.

اتحادیه عطاران زنجان، طبق قانون با همکاری جهاددانشگاهی کلاسهای آموزشی این صنف را به زودی برگزار میکند و علاقهمندان برای دریافت آموزش میتوانند به این محیط آموزشی مراجعه کنند. امید است که با افزایش دانش تخصصی عطاران به کمک صنف و افراد با سابقه آن، از ورود عطارنما ها به این صنف جلوگیری شود. داشتن اطلاعات و پیشزمینههای آموزشی اولیه در پیشرفت شغلی در این صنف اهمیت بالایی دارد. در حال حاضر برای یک فروشگاه با امکانات اولیه که بتواند جوابگوی یک محله آرام و کم رفتوآمد باشد، هزینه ۱۵۰ میلیون تومانی برای تجهیز و سرمایه اولیه اجناس نیاز است.

مثلا گیاه آقونطیون که بطور گسترده در قسمت هایی از آسیا در مقدار کم بعنوان آرام بخش، ضد درد و ضد احتقان استفاده می شود در مواردی می تواند تهدید کننده سیستم های قلبی و عصبی نیز باشد. گیاه درمانی دانشکهنسالی است که ریشه در تاریخ دارد. عطاری در گذشته به معنی عطر فروشی، خواربار فروشی و محل فروش دارو های گیاهی شناخته می شده است.

نکته دیگر محل نگهداری گیاهان و محصولات موجود در عطاری است که باید کاملا بهداشتی و عاری ازهر گونه آلودگی باشد. مانند تمام خریدهای اینترنتی دیگر صرفه جویی در وقت و هزینه های اضافی رفت و آمد شاید اولین چیزی باشد که درمورد مزیت های خرید آنلاین به ذهنمان می رسد اما در عطاری این مزیت بسیار پررنگ تر می شود زیرا مغازه های عطاری معمولا کم و دور از دسترس هستند و از طرفی بسیار پیش می آید که محصول مورد نظر ما را نداشته باشند و باز باید مسافت زیادی را تا عطاری دیگر طی کرد. آگاهیهای مشخص ما از این پیشه، بهطورکلی مربوط به دورۀ اسلامی است.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد عطاری ابوعطار بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.