سیلویو برلوسکونی در آستانه رای گیری از نامزدی خود برای ریاست جمهوری انصراف داد

[ad_1]

رم در آنچه که به طور گسترده به عنوان آخرین مجموعه برای خواننده سابق کشتی های کروز، میلیاردر غیرقابل توقف پوپولیست و چهار بار نخست وزیر سابق سیلویو برلوسکونی در آخر هفته در رقابت طولانی برای رئیس جمهور بعدی ایتالیا تعظیم کرد، برجسته ترین فعالیت حرفه ای قابل توجه در فساد است. روابط مافیایی و معکوس‌های سیاسی، در حالی که «bunga bunga» را به عنوان یک اصطلاح شناخته شده جهانی برای ثروت و افراط سیاسی تبدیل می‌کند.

فقط آقای برلوسکونی می‌تواند انتخابات ریاست‌جمهوری ایتالیا را به یک خبر جهانی تبدیل کند و کناره‌گیری او از رقابت‌های انتخاباتی اکنون به عنوان یک مراسم ترحیم سیاسی برای یک فعال ۸۵ ساله تلقی می‌شود که بارها با رقبا و کارشناسان مخالفت کرده است. گذشته

مناظره در مورد رئیس جمهور جدید، خدماتی با اعتبار بالا، اما اختیارات محدود قانون اساسی، قرار است روز دوشنبه آغاز شود. تصمیم برلوسکونی برای انداختن کلاهش به رینگ، روند معمول سیاست ایتالیا را تغییر داد و تصمیم او برای بازنشستگی از نظر بسیاری به عنوان پایان یک دوران تلقی می شود.

آقای برلوسکونی در هنگام بازنشستگی اصرار داشت که راهی برای پیروزی وجود دارد، اما گفت که به نام وحدت ملی رقابت را ترک می کند.

او روز شنبه در یک پست فیسبوکی از هوادارانش خواست که به او رای ندهند.

بسیاری در ادعای او مبنی بر اینکه می‌توانست در مسابقه پیروز شود تردید داشتند، اما یک احساس آرامش عمومی در دستگاه سیاسی وجود داشت که او سعی نکرده بود آنها را ثابت کند که اشتباه می‌کردند.

جوزپه کونته، نخست‌وزیر سابق آمریکا در آخر هفته در توییتی نوشت: «با بازنشستگی او، ما در حال برداشتن یک گام رو به جلو و آغاز مذاکرات جدی بین نیروهای سیاسی هستیم تا به کشور یک شخصیت عالی رتبه، معتبر و مشترک ارائه دهیم.» “. آقای کونته و دیگر احزاب سیاسی چپ میانه قول داده اند که هر کاری که ممکن است برای جلوگیری از نامزدی آقای برلوسکونی انجام دهند.

اما آقای برلوسکونی که از زمان اعلام این خبر برای آنچه که دستیاران آن را آزمایش مسیریابی می‌نامند در بیمارستان بستری شده است، در غروب آفتاب ناپدید نمی‌شود – حزب راست میانه فورزا ایتالیا و متحدان محافظه‌کارش هنوز هم می‌توانند حرف بزرگی در مورد اینکه چه کسی در انتخابات سیاسی آتی ریاست خواهد کرد، داشته باشد. چانه زدن.

رقابت‌های ریاست‌جمهوری در ایتالیا معمولاً محدود است، طولانی است و نادیده گرفته می‌شود: اعضای پارلمان ایتالیا و نمایندگان منطقه‌ای، یک دولتمرد محترم و مسن را بازنشسته می‌کنند و او را برای یک دوره هفت ساله به عنوان رئیس جمهور انتخاب می‌کنند. رئیس جمهور در این نقش در مراسم تشییع جنازه و تاجگذاری دولتی شرکت می کند و از مقامات خارجی پذیرایی می کند. این پست کاملاً بی ربط نیست – گاهی اوقات رئیس جمهور مهر تأیید خود را به وزرای کابینه جدید می دهد، روند اینکه چه کسی ممکن است برای تشکیل یک دولت جدید تلاش کند یا یک همه پرسی ملی برگزار کند، ارزیابی می کند.

برای آقای برلوسکونی هشت ساله، این شغل می تواند نوعی پاکسازی کام نیز باشد: یک پست غیرحزبی که تناقضات گذشته را به کتاب های درسی تاریخ می فرستد و به او اجازه می دهد فصل آخر جدیدی را درباره یک حرفه سیاسی باورنکردنی بنویسد.

و رقابت با ویژگی های آشنای برلوسکونی همراه بود.

این نامزد اهمیت قابل توجهی بر امپراتوری رسانه ای و ارتباطات سیاسی خود در پشت نامزدی خود برای ریاست جمهوری گذاشته است. در اوایل این ماه، روزنامه میلانی Il Giornale، متعلق به آقای برلوسکونی، آگهی تمام صفحه ای را منتشر کرد که در آن دستاوردهای او – از جمله «تماشای پایان جنگ سرد» – و شبکه های تلویزیونی او ده ها بخش خبری فرخنده را پخش کردند. بنا بر گزارش ها، او ساعت ها تلفنی با قانونگذاران تماس گرفته و تهدید کرده است که در صورت عدم انتخاب، حمایت حزب سیاسی خود از دولت ائتلافی کنونی را لغو خواهد کرد.

واقعیت های سیاسی

برلوسکونی بارها و بارها منتقدان خود را گیج کرده است که یک شکست شدید برای نخست وزیران بی رنگ و عمدتا فراموش نشدنی ایتالیا در گذشته است. اما به گفته اکثریت قریب به اتفاق ناظران سیاسی، دلایل زیادی وجود دارد که چرا ریاست جمهوری برلوسکونی برگزار نشد.

اما بونینو، سناتور و فعال ایتالیایی گفت: «اجازه دهید بگوییم که این تصویر بزرگی برای کشور ما نخواهد بود. ماتئو رنتزی، نخست‌وزیر سابق، نامزدی برلوسکونی را «ساختگی» دانست که توسط متحدان این سرمایه‌دار ابداع شده است.

رئیس جمهور با رای مخفی توسط بیش از 1000 “رای دهنده بزرگ” از جمله قانونگذاران و نمایندگان منتخب منطقه ای از 24 ژانویه انتخاب می شود. انتظار می رود چندین دور رای گیری قبل از انتخاب جانشین رئیس جمهور فعلی سرجیو ماتارلا، که دوره او در فوریه به پایان می رسد، برگزار شود. 3.

معترضانی که با ایده برلوسکونی به عنوان رئیس جمهور در رم قبل از تعطیلات مخالفند، نشانه هایی را مطرح کردند که نشان می دهد برلوسکونی به عنوان نخست وزیر، ایتالیا را به «مایه خنده» تبدیل کرده است و می گویند کاخ کویریناله، اقامتگاه رئیس جمهور، این مکان نیست. از مهمانی‌های معروف «بونگا بونگا» که مدت‌هاست با یک تصویر تقلبی از آقای برلوسکونی که به دقت تهیه شده بود همراه بوده است.

اما به گفته روبرتو داالیمونته، دانشمند علوم سیاسی و سردبیر، بزرگترین دلیلی که برلوسکونی سیزدهمین رئیس جمهور ایتالیا پس از جنگ نشد، از همه ساده تر بود.

آقای داالیمونته قبل از استعفای برلوسکونی در مصاحبه ای گفت: «این لایحه ساده است: او به سادگی به تعداد آرای لازم در پارلمان نمی رسد. به سخنان من توجه کنید: هیچ شانسی وجود ندارد که رئیس جمهور بعدی ایتالیا سیلویو برلوسکونی باشد.

آقای D’Alimonte که در دانشگاه لوئیس رم تدریس می کند، گفت که دلایل زیادی وجود دارد که چرا انتخابات آتی مهم بوده است. اما او می گوید که نامزدی آقای برلوسکونی یکی از آنها نیست.

آقای D’Alimonte گفت: “ایتالیا، اروپا و بازارهای مالی در وضعیت شکننده ای قرار دارند” در بحبوحه همه گیری کووید-19 و پیامدهای آن. برای دولت ایتالیا مهم است که پایدار و قابل اعتماد بماند. به همین دلیل است که ریسک این انتخابات بسیار بالاست.»

بسیاری از نامزدهای شغلی قابل قبول (اگر نه چندان رنگارنگ) وجود دارند که هنوز در حال درخواست هستند. جولیانو آماتو، نخست وزیر سابق و پائولو جنتیلونی، نخست وزیر سابق که اکنون به عنوان کمیسر اقتصادی اتحادیه اروپا فعالیت می کند، از جمله نام هایی که در هفته های اخیر در رسانه های ایتالیا ظاهر شده است. الیزابت کاسلاتی، رئیس مجلس سنای ایتالیا، یکی دیگر از نامزدهای احتمالی برای این پست است که هرگز در اختیار یک زن قرار نگرفته است.

اما محبوب ترین با شانس ماریو دراگی، نخست وزیر فعلی ایتالیا است. آقای دراگی رئیس سابق بانک مرکزی اروپا است که به خاطر نجات یورو در بحران مالی 2011-2012 متهم شده است.

از زمان تصدی پست نخست وزیری ایتالیا در سال گذشته، آقای دراگی با سازماندهی یکی از تهاجمی ترین کمپین های واکسیناسیون ویروس کرونا در اروپا شناخته شده است، در حالی که اعتبار شخصی او به کاهش ترس سرمایه گذاران کمک کرده و در عین حال هزینه وام های دولتی را پایین نگه داشته است.

چرا آقای دراگی 74 ساله کمربند نخست وزیری را با پست رئیس جمهور پایین تر و کم قدرت عوض می کند؟ یکی از عوامل محیط سیاسی پراکنده در ایتالیا خواهد بود. به عنوان رئیس جمهور، آقای دراگی می تواند تاثیرگذار باقی بماند، زیرا نبرد را برای یک دوره کامل هفت ساله مطرح می کند.

آقای داالیمونته گفت: «رئیس‌جمهور نمی‌تواند آن‌طور که نخست‌وزیر می‌تواند سیاست بسازد، اما با شخصیت مناسب در دفتر نخست‌وزیری، رئیس‌جمهور می‌تواند قدرت زیادی داشته باشد». «فکر می‌کنم در میان رهبران بخش خصوصی و سیاسی برای رئیس‌جمهوری دراگی حمایت قوی وجود دارد، و فکر نمی‌کنم دراگی ریاست جمهوری را برعهده بگیرد مگر اینکه توافق قبلی داشته باشد که نخست‌وزیری دارد که بتواند با او کار کند. “

اما پیچیدگی دیگری در پی رویدادهای آخر هفته وجود دارد: آقای برلوسکونی هنگام خروج از رقابت گفت که برای جلوگیری از انتخاب آقای دراگی به عنوان رئیس جمهور تلاش خواهد کرد و گفت دولتی که او به عنوان نخست وزیر در راس آن قرار دارد باید برای مقابله با بحران کووید- در قدرت بماند. 19 و اقتصاد تا سال 2023. نامزد وحدت ملی ضروری تلقی می شود، زیرا نه احزاب چپ و نه احزاب راست رای خود را برای فشار برای نامزدی ندارند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir