سیستم شوتینگ های زباله

سیستم شلیک زباله
استفاده از سیستم شوتینگ های زباله برای جمع آوری زباله ها در ساختمان ها ، به ویژه ساختمان های بلند مرتبه ، برای راحتی و سلامتی ساکنان ساختمان مفید است. شوتینگ های زباله سیستم تیراندازی همچنین برای جمع آوری لباسهای کثیف و ملافه در هتل ها و بیمارستانها استفاده می شود. از این سیستم با مصالح مختلف برای جمع آوری شوتینگ های زباله نخاله های ساختمانی در ساختمانهای در حال ساخت نیز استفاده می شود.

زباله ها را شلیک کنید

ساختار سیستم شلیک زباله به گونه ای است شوتینگ های زباله که ابتدا یک اتاق به عنوان اتاق زباله در یکی از طبقات پایین ساختمان با اندازه ای در حدود 2.5 × 3.5 متر در نظر گرفته می شود ، سپس یک کانال گرد به قطر 50 یا 60 سانتی متر ساخته شده از ورق فولاد ضد زنگ از این اتاق. به صورت عمودی به پشت بام کشیده شده و در هر طبقه یک شاخه و یک شیر پرتاب قرار داده شده است تا ساکنان بتوانند کیسه های زباله خود را در مخزن زباله ای که در اتاق شوتینگ های زباله قرار داده شده اند بیندازند.

بهترین نوع ماده برای شلیک زباله ورق 304 فولاد ضد زنگ شوتینگ های زباله با ضخامت 1 مایل برای کانال اصلی و دریچه ها و ضخامت 2 مایل برای کانال شتاب دهنده است. اما در بعضی از ساختمانها برای صرفه جویی به جای ورق استیل از ورق گالوانیزه استفاده می شود که برای این منظور چندان مناسب نیست.

هواکش اتاق زباله
در کنار کانال شلیک زباله ، می توان کانال دیگری شوتینگ های زباله با قطر 25 یا 30 سانتی متر ساخته شده از ورق فولادی گالوانیزه 0.6 یا 0.7 را برای تخلیه هوای اتاق زباله اجرا کرد تا بوی نامطبوع اتاق زباله به حداقل برسد. این مجرا به موازات کانال شلیک به سقف و کمی بالاتر از مجرای تیراندازی ادامه می یابد و در انتها یک هواکش مکانیکی یا برقی شوتینگ های زباله بر روی آن نصب شده است.

تفکیک زباله های خشک و مرطوب
برای جداسازی زباله های خشک و مرطوب در سیستم شلیک زباله ، بهترین راه استفاده از دو خط کانال مجزا در صورت وجود فضای کافی است. شوتینگ های زباله روش دیگر قرار دادن سه راهی با میراگرهای قابل کنترل در انتهای کانال شلیک در اتاق زباله و هدایت مواد زائد به مخزن خود با استفاده از کلیدهای برقی است که در کنار شیرها نصب شده است. البته در بسیاری از ساختمان ها ، به دلیل کمبود فضا یا صرفه جویی در هزینه ها ، شلیک زباله بدون سیستم شوتینگ های زباله تفکیک زباله انجام می شود.

سیستم شستشوی عکسبرداری با زباله
برای شستشوی کانال شلیک به تعداد لازم در قسمت های کانال ، شوتینگ های زباله نازل های اسپری آب قرار داده می شوند تا در صورت لزوم کانال تیراندازی با فشار آب شسته شود. نوعی سیستم شستشوی کانال تیراندازی نیز وجود دارد شوتینگ های زباله که در آن علاوه بر نازل های اسپری آب ، از یک برس چرخان استفاده می شود که موتور را درون کانال حرکت می دهد.

کمپرسور زباله
به دلیل هزینه زیاد و مشکلات نصب و نگهداری ، شوتینگ های زباله استفاده از کمپکتور ضروری نیست. زیرا با قرار دادن مخزن کمکی یا بزرگتر در اتاقی با ابعاد مناسب می توان به راحتی مشکل حجم زباله را برطرف کرد و نیازی به استفاده از دستگاه فشرده ساز شوتینگ های زباله نیست که فقط در بهترین حالت 40٪ از حجم زباله را کاهش دهد