سوالات مشاوره قبل از ازدواج – مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

محققان می گویند که این مراسم نمادین ممکن است نشان دهد که عروس و داماد گزینه های دیگر را رها کرد و انتخاب های خود را ساخته و این مراسم یک ارتباط رسمی به اوج این تعهد را نشان می دهد، شاید برگزاری این جشن نشان می دهد که عروس و داماد بستگانی دارند که از آنها در این تصمیم حمایت می کنند. تنها به این دلیل که شما در رابطه ای هستید به این معنی نیست که شما به صورت موثر ارتباط برقرار می کنید، شاید زمانی که وارد یک رابطه می شوید، با گذشت زمان متوجه مسائلی که موجب بحث در رابطه با شریک عاطفیتان می شود شده باشید و آنها را پیگیری نکنید، اما به عنوان دو زوجی که ازدواج کرده اند نمی توانید از اینگونه بحث ها شانه خالی کنید و باید برای حل آنها قدمی بردارید. در صورتی که زن ظرف یک هفته در دفترخانه حاضر نشود ، دفتردار اخطاریه حضور را هم برای مرد و هم برای زن ارسال می کند . مشاور به جای شما تصمیم نمی­گیرد، بلکه با بررسی ابعاد شخصیتی شما، احتمال وجود مشکل در زمینههای مختلف را یادآور می­شود و از شما برای حل مساله دعوت می­کند.

مشاوره ازدواج کرمان یک زن خردمند گفته است: «توجه با تمام وجود برترین شکل اهمیت قایل شدن برای دیگران است.» وقتی با حواس جمع به او گوش می­دهید و هیچ تلاشی برای پریدن در حرفش نمی­کنید، خودباوری­اش بالا می­رود و خودش را بیشتر دوست خواهد داشت، در نتیجه شما را هم بیشتر دوست خواهد داشت. وقتی بدانید فراوانی ناقلین (بتا تالاسمی مینور) در جامعه ایران حداقل 1 نفر از هر 20 نفر است و اینکه هر سال بیش از 700 هزار داوطلب ازدواج از نظر تالاسمی با آزمایش خون غربال میشوند و از این تعداد 2500 زوج ناقل تالاسمی تشخیص داده میشوند، حتماً خواهید گفت چرا از سال 1376 برنامه ملی پیشگیری تالاسمی به طور رسمی در رأس برنامههای مراکز بهداشت سراسر کشور قرار گرفته است؟ افرادی که به دنبال زندگی سالم و روانی آسوده هستند و در حال جست و جوی توان مقابله با مشکلات در خود هستند می توانند مهارت های سبک زندگی و نحوه زندگی بهتر را با دریافت نوبت مشاوره به دست آورده و خود را آماده و پذیرای هر پیشامدی در زندگی نمایند . در این جلسه ابتدایی، میزان و مدت آشنایی دو نفر با یکدیگر و دلایلی که برای ازدواج مطرح می کنند، شنیده می شود؛ سپس در جلسات جداگانه هر فرد به تنهایی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

هر زمان که به او لبخند می­زنید، اعتماد به نفس­اش را بالا می­برید و به او احساس مهم بودن می­دهید. با تکان دادن سرتان به نشانه­ی تایید، با لبخند زدن و موافقت کردن در هنگام صحبتش، در مکالمه فعالیت و مشارکت کنید. یکی از مهمترین مهارت­هایی که در زندگی یاد می­گیرید، عادت به این است که در هر شکست و مانعی که برایتان پیش می­آید، دنبال یک درس با ارزش بگردید. برای اینکه در زندگی­تان یک میدان نیرو از انتظارات مثبت ایجاد کنید، باید هر روزتان را با تکرار این کلمات آغاز کنید: «مطمئن­ام که امروز اتفاقی عالی برایم خواهد افتاد. وقتی دو نفر برای اولین بار با هم آشنا می­شوند و در تمام مواقع بعد از آن، گوش دادن سریع­ترین راه ایجاد اعتماد و اعتبار است. بعد از اینکه ازدواج کردیم ،به طور میانگین چند بار انتظار داریم به دیدن والدین مان برویم یا با آنها تماس بگیریم؟ به عنوان مثال در صورتی که دیدگاه های شما و همسرتان در مورد نحوه ی گذران اوقات فراغت با هم متفاوت است، لازم است تا این تفاوت را در طی جلسات شناخت درمانی مدیریت کنید و پس از آن وارد زندگی مشترک شوید. برای اطلاع از رزومه مشاورین ما با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید .

در واقع به نظر می­آید هر چیزی را که با اطمینان انتظار داشته باشید، به نحوی به زندگی­تان راه پیدا می­کند. باید تصور کنید هر مشکلی که برایتان پیش می­آید، به این دلیل است که درس مهمی را به شما بیاموزد. زن معمولی وقتی که مشکلی داشته باشد، عصبانی و افسرده می­شود و تقصیر را گردن دیگران می­اندازد. یک زن برتر، در هر مشکلی دنبال جنبه­ای می­گردد که از آن مشکل بهره ببرد. همین کار به تنهایی می­تواند بیش از هر کار دیگری، شما را قادر سازد که با مرد دلخواه­تان آشنا شوید و ازدواج کنید. در حالی که فقط ۱ نفر از کودکان گروه کنترل قادر به انجام چنین کاری بودند. مشاوره ازدواج هم چنین به زوجین می آموزد که چگونه نیازها، احساسات و انتظارات متقابل خود را در ازدواج بیان کنند و بتوانند اختلافات خود را به طور رضایت بخشی حل کل کنند. زوج های موفق به نقطه نظرات یکدیگر احترام می گذارند . جزو تخصص های اصلی این مرکز است. مرکز مشاوره معمولاً از تخصص یک روان­سنج که به آزمون­های روانی، اهمیت استفاده و تفسیر نتیجه آنها اشراف کامل دارد نیازمند است.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مشاوره ازدواج حاج اقا شهاب مرادی لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر