روسیه به دلیل ترس از حمله کریسمس به اوکراین نسبت به اقدام نظامی هشدار دادروسیه روز دوشنبه مخالفت خطرناکی را با اوکراین تشدید کرد و آشکارا نسبت به اقدام نظامی در صورتی که پرزیدنت بایدن و متحدان آمریکا در ناتو لیستی از خواسته‌های اعلام شده توسط مسکو در اواخر هفته گذشته را نادیده بگیرند – لیستی جامع که برخی قانونگذاران کلیدی آمریکایی آن را “بهانه جنگ” نامیدند، هشدار داد.

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که کشورش کاملاً آماده است تا در صورتی که قدرت‌های غربی به این خواسته‌ها پاسخ ندهند، با «وسایل فنی- نظامی» پاسخ دهد. او گفت ناتو نباید به اوکراین یا گرجستان گسترش یابد و ایالات متحده نباید دارایی های نظامی اضافی را در جمهوری های شوروی سابق آسیای مرکزی مستقر کند. به نظر می رسد اکثر ضمانت های امنیتی مسکو شانس کمی برای تحقق پیدا کنند. با این حال، برخی از کارشناسان سیاست خارجی هشدار می دهند که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه می تواند از امتناع آنها برای توجیه تهاجم زمینی بزرگ به اوکراین استفاده کند.

پیشنهاد روسیه و تهدید قریب الوقوع اقدام نظامی، فشار مجددی را بر کاخ سفید برای از بین بردن بحران وارد کرده است که به نظر می رسد به نقطه جوش نزدیک شده است.

مقامات آمریکایی گفته اند که فهرست خواسته های آقای پوتین غیرواقعی است، اما می تواند نقطه شروعی برای کاهش تنش ها در اوکراین باشد و به دیپلماسی اجازه دهد که جای شمشیر را بگیرد. در عین حال، ایالات متحده و اتحادیه اروپا می گویند در صورتی که کرملین اقدام نظامی علیه کی یف انجام دهد، تحریم های بی سابقه ای را علیه مسکو آماده می کنند.

سؤالات بزرگ این است که چه مقدار از آنچه روسیه به دنبال آن است پر سر و صدا است و چه مقدار از بحث خارج است. برخی از مشاوران کلیدی پوتین برای کاهش تنش ها کار چندانی انجام نمی دهند.

به نقل از خبرگزاری تاس روسیه، آقای ریابکوف گفت: «گفتم ما اشکالی از واکنش، از جمله ابزار نظامی و نظامی-فنی را پیدا خواهیم کرد». “من این را تایید می کنم. ما باید بین فعالیت‌هایی که ما را به هیجان می‌آورند تعادل برقرار کنیم، زیرا با اقدامات متقابل ما خطرات را افزایش می‌دهند.»

او مشخص نکرد که این اقدامات چه می تواند باشد، اما موضع نظامی روسیه شواهد غیرقابل انکار را ارائه می دهد.

نزدیک به 100000 نیروی روسی در نزدیکی مرز این کشور با اوکراین مستقر هستند. تشکیل ارتش روسیه این نگرانی را ایجاد کرده است که پوتین آماده است تا بخشی دیگر از همسایه کوچکتر و ضعیفتر خود را به زور تصاحب کند، همانطور که در سال 2014 با شبه جزیره کریمه انجام داد.

روسیه همچنین از جدایی طلبانی حمایت می کند که از سال 2014 با ارتش اوکراین در منطقه مورد مناقشه دونباس این کشور می جنگند.

مشخص نیست که آیا پوتین آماده تحمل تلفات و ضربه اقتصادی ناشی از جنگ زمینی طولانی مدت اوکراین است یا خیر، اما برخی از دولت های غربی به طور فزاینده ای نگران هستند که اقدام نظامی در افق باشد.

روزنامه انگلیسی دیلی استار روز دوشنبه گزارش داد که مقامات اطلاعاتی به مقامات بریتانیا هشدار داده اند که روسیه می تواند در شب کریسمس حمله ای را آغاز کند. تحلیلگران اطلاعاتی ایالات متحده می گویند که تقویت روسیه می تواند به این کشور قدرت حمله تا اوایل سال آینده را بدهد، اما پوتین تصمیمی برای حمله یا عقب نشینی ندارد.

در نشانه دیگری از نگرانی در منطقه، وزارت امور خارجه هشدار سفر جدیدی را برای اوکراین صادر کرد. او به طور خاص به گزارش‌هایی اشاره کرد که نشان می‌دهد ممکن است در جمهوری شوروی سابق جنگ وجود داشته باشد.

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: شهروندان آمریکایی باید از گزارش هایی مبنی بر برنامه ریزی روسیه برای اقدام نظامی قابل توجه علیه اوکراین آگاه باشند. «شهروندان آمریکایی که سفر به اوکراین را انتخاب می کنند باید بدانند که اقدام نظامی روسیه در هر نقطه از اوکراین به طور جدی بر توانایی سفارت ایالات متحده برای ارائه خدمات کنسولی، از جمله کمک به شهروندان آمریکایی که اوکراین را ترک می کنند، تأثیر می گذارد.

پیچیده‌تر کردن کار واشنگتن، موضع قاطعانه کشورهای کوچک‌تر همسایه روسیه با سابقه طولانی فشار و ارعاب مسکو است.

رهبران لهستان و لیتوانی روز دوشنبه با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین دیدار کردند. آنها خواستار تحریم‌های شدیدتر علیه روسیه شدند و هرگونه سازش در مواجهه با خواسته‌های مسکو برای امنیت را رد کردند.

آندری دودا، رئیس جمهور لهستان به خبرنگاران در روستای هوتا اوکراین گفت: «همه کاری باید انجام شود تا از تجاوز نظامی روسیه به اوکراین جلوگیری شود». کاملاً نامطلوب است که در برابر چنین اولتیماتوم و چنین باج‌گیری تسلیم شویم.»

گیتاناس ناوسدا، رئیس جمهور لیتوانی، تلاش های روسیه برای تعیین یکجانبه خطوط قرمز امنیتی را «در اروپای قرن بیست و یکم غیرقابل قبول» خواند.

دیپلماسی حمایتی

دولت بایدن تلاش های خود را برای یافتن راه حل دیپلماتیک دوچندان کرده است. آقای بایدن و آقای پوتین در اوایل ماه جاری از طریق ویدئو کنفرانس صحبت کردند. بر اساس شهادت، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید با همتای روس خود روز دوشنبه تلفنی گفت‌وگو کرد و «آمادگی ایالات متحده برای مشارکت در دیپلماسی از طریق کانال‌های متعدد، از جمله تعهدات دوجانبه» و در مجامع دیگر را نشان می‌دهد.

در همین حال، مقامات وزارت امور خارجه تلاش کرده اند تا تعادلی بین باز نگه داشتن درها برای گفتگو با مسکو و اتخاذ موضعی قاطع در برابر تهاجم کرملین پیدا کنند.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: «هر گفتگو و هر دیپلماسی باید بر اساس اصول متقابل باشد. ما این بحث را در چارچوب تجاوزات مستمر روسیه به اوکراین برگزار می کنیم، اما به یک معنا بزرگتر از هر کشور دیگری است.

وی گفت: “هیچ کشوری حق دیکته کردن مرزها، آزار و اذیت کشورهای کوچکتر، ارعاب، زورگویی، پیگیری منافع خود را ندارد.” این کاری نیست که ایالات متحده انجام می دهد، این چیزی نیست که شرکا یا متحدان ما از آن دفاع کنند.

خواسته های روسیه در ظاهر برای حفظ امنیت ملی است. این شامل ممانعت از آوردن نیروها و تسلیحات به کشورهایی در امتداد مرز غربی روسیه توسط اتحاد نظامی تشکیل شده برای حفظ آن – ناتو – می شود. با این حال، بسیاری از جزئیات هدف بسیار گسترده‌تری هستند که پوتین مدت‌ها از آن حمایت می‌کرد: ایجاد مرزهای جدید برای اقدام نظامی ایالات متحده در سراسر جهان.

در یکی از بخش‌های پیشنهادی مسکو آمده است: «طرف‌ها از استقرار نیروهای مسلح و تسلیحات خود در مناطقی که این استقرار ممکن است از سوی طرف دیگر به‌عنوان تهدیدی برای امنیت ملی خود تلقی شود، خودداری کنند، به استثنای چنین استقراری در داخل کشور. در قلمروهای ملی کشورها.

«طرف‌ها از پرواز بمب‌افکن‌های سنگین مجهز به سلاح‌های هسته‌ای یا غیرهسته‌ای یا استقرار کشتی‌های جنگی سطحی از هر نوع، از جمله در سازمان‌های بین‌المللی، اتحادهای نظامی یا ائتلاف‌ها، در مناطق خارج از حریم هوایی ملی و سرزمین‌های سرزمینی ملی خودداری خواهند کرد. که آنها می توانند به اهدافی در خاک کشور دیگر حمله کنند.

چنین توافقی مستقیماً بر موقعیت نظامی آمریکا در اروپا و سایر نقاط جهان تأثیر می گذارد.

اگرچه ایالات متحده چنین پیشنهاداتی را جدی نمی گیرد، اما برخی از قانونگذاران می گویند پوتین هدف شوم تری دارد: ایجاد تهدید بحران برای گرفتن امتیاز از ناتو و ایالات متحده.

«انتشار «پیشنهادات» توسط دولت روسیه برای ایالات متحده و ناتو توهین به دیپلماسی است و به دنبال باج‌گیری از ما برای پایان دادن به بحرانی است که خود روسیه ایجاد کرده است. سناتور جیمز ای ریچ، جمهوری خواه از آیداهو و یکی از اعضای ارشد کمیته روابط خارجی، در بیانیه ای گفت: اینها توافقات امنیتی نیستند، بلکه فهرستی از امتیازاتی هستند که ایالات متحده و ناتو باید برای اطمینان دادن به پوتین بدهند. آخر هفته. مجلس نمایندگان. «فدراسیون روسیه با درک کامل این خواسته ها را مطرح کرده است که پذیرش آن غیرممکن است. … روسیه آشکارا در تلاش است تا بهانه ای برای جنگ ایجاد کند.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر