راهنمای خرید هود و آشپزخانه

فن های تهویه مطبوع و کاپوت های طیف داخلی دارای فضای داخلی قیفی هستند که برای بیرون کشیدن بو ، دود و گرما از طریق فیلتر و دمنده و بیرون کشیدن آنها به بیرون طراحی شده اند ، هر چند که باید اندازه و صحیح نصب شوند.

(محدوده های تجاری به واحد تهویه مطبوع تجاری نیاز دارند که ساکت تر است و همچنین مقادیر قابل توجهی گریس را از بین می برد.)

تهویه های نصب شده و کابینت باید مطابق مساحتی که آنها را پوشش می دهند به علاوه 3 اینچ از هر طرف اندازه گیری شوند.

پست های مرتبط:
سیستمهای تهویه بازیابی حرارت
راهنمای خرید پنکه حمام
بهترین راهنمای خرید فن کل خانه
خرید تجهیزات تهویه
طرفداران اتاق زیر شیروانی و نکات تهویه
نحوه نصب پنکه های حمام و آشپزخانه
به عنوان مثال ، اگر دامنه شما یک مدل استاندارد 30 اینچ با عرض است ، ونتیلاتور باید 36 در 24 اینچ یا 6 فوت مربع را پوشانده و 50 تا 70 فوت مکعب در دقیقه (CFM) را برای امتیاز 300 تا 420 CFM بکشید. . اگر هود آزاد است ، برای بدست آوردن امتیاز ، فیلم مربع آن باید با 100 CFM ضرب شود.

هود از جنس استنلس استیل اجاق گاز با اندازه تجاری را تهویه می کند. این واحد شامل روشنایی کم ولتاژ است.
مایکل Higginson / Shutterstock.com
هود از جنس استنلس استیل اجاق گاز با اندازه تجاری را تهویه می کند. این واحد شامل روشنایی کم ولتاژ است.

مهم نیست که فن تهویه شما چقدر قدرتمند باشد ، اگر به طور نادرست قرار گیرد یا اینکه مجرای نصب نادرست باشد ، بازده آن به خطر می افتد.

برای از بین بردن بو ، دود و گرما ، هود باید 24 تا 30 اینچ بالاتر از ظرف باشد.

مجرای ساخت نباید بیش از حد طولانی باشد ، از ماده ای ساخته شود که به جز صاف باشد ، یا بیش از چند چرخش باشد. (اگر نصب مجرای کار بیش از حد پیچیده باشد ، یک کاپوت بدون داکت ، که دود ، بو و بخار را فیلتر می کند ، هرچند چندان مؤثر نیست ، اما گزینه دیگری است.)

داده ها: image / svg + xml،٪ 3Csvg٪ 20xmlns٪ 3D٪ 22http٪ 3A٪ 2F٪ 2Fwww.w3
بران
هودهای از جنس استنلس استیل دود ، گرما ، بو و بخار را از بین می برد.

اگر طرح آشپزخانه شما شامل یک کابینت در محدوده محدوده باشد ، یک کاپوت استاندارد زیر کابینت را می گیرد که مجرای آن درون کابینت پنهان شده است.

این واحدها غالباً علاوه بر فن ، دارای یک چراغ هستند. اگر آشپزخانه شما کابینتی بالاتر از محدوده ندارد ، می توانید همانطور که در بالا مشاهده می شود ، یک واحد کاملاً در معرض را نصب کنید.

از آنجا که این واحدهای بزرگ به ویژگی فرماندهی آشپزخانه تبدیل می شوند ، آنها همچنین می خواهند جذاب باشند و به همین ترتیب از نظر قابل توجهی گران تر هستند.

داده ها: image / svg + xml،٪ 3Csvg٪ 20xmlns٪ 3D٪ 22http٪ 3A٪ 2F٪ 2Fwww.w3
بران
برای شرایطی که به راحتی یک کولر نصب شده یا یک دستگاه تهویه آزاد را در خود جای ندهد ، محدوده ای با سیستم تهویه داخلی ممکن است راه حل باشد.

بعضی از آنها ، مانند نمونه نشان داده شده در سمت چپ ، از قسمت پشتی آشپزخانه بالا می روند و در صورت عدم استفاده می توانند پایین بیایند.

بقیه در وسط آشپزخانه ، بین مشعلهای چپ و راست قرار می گیرند.

هر دو نوع سیستم تهویه “پایین پیش نویس” گزینه های مناسبی برای محدود کردن هودها در بیشتر شرایط هستند. تنها نقطه ضعف آنها این است که به دلیل موقعیت مکانی که دارند ، نمی توانند بخار را از گلدان های بلند تهویه کنند.

هود محدوده زینتی تجهیزات داخلی را در خود جای داده است.

سفارشی پرفروش ترین هود آشپزخانه طیف تزئینی ساخته شده از جزئیات معماری ، تجهیزات داخلی داخلی را در خود جای داده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>