اگر به دنبال خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا برای خانه خود هستید ، می توانید در زمان و هزینه زیادی صرفه جویی کرده و با پاسخ دادن به 7 سؤال پیش رو ، انتخاب بسیار بهتری را انجام دهید.

شما می آموزید که انواع مختلفی از فیلترهای هوا چه کاری دارند و نمی توانند انجام دهند ، چرا اندازه اتاق بسیار مهم است ، ویژگی های اختیاری و هزینه های عملیاتی ، چرا اهمیت رتبه بندی ACH و CADR ، ملاحظات ویژه برای مبتلایان به آسم و آلرژی ، و اینکه آیا باید به نظر برسید برای تصفیه هوا HEPA ، کربن ، اشعه ماوراء بنفش ، یونیز کننده یا ترکیبی.

فهرست مطالب
نحوه انتخاب دستگاه تصفیه هوا

 1. منظور از تصفیه کننده هوا چیست؟
 2. چگونه یک دستگاه تصفیه هوا را با اندازه اتاق مطابقت می دهید؟
 3. امتیاز CADR چیست؟
  4- نرخ ACH چیست؟
  5- به چه نوع تصفیه کننده هوا نیاز دارید؟
 4. آیا می خواهید ویژگی های ویژه و اضافی اضافی؟
 5. چه فاکتورهای دیگری را باید قبل از خرید دستگاه تصفیه اتاق در نظر بگیرید؟
  انتخاب بهترین دستگاه تصفیه هوا برای خانه شما
  نحوه انتخاب دستگاه تصفیه هوا
  توجه به اندازه فضای نشیمن برای تصفیه اتاق در نظر گرفته شده مهم است. به عنوان مثال ، یک دستگاه تمیز کننده هوا که در یک اتاق نشیمن بزرگ استفاده می شود ، برای یک اتاق خواب کوچک باید بزرگتر و قدرتمندتر باشد.

همچنین ، اشکال اصلی آلودگی هوا در داخل خانه یا آپارتمان که بیشتر از همه به آنها توجه دارید چیست؟

فیلترهای هوا HEPA برای آلودگی غبار ، گرده ، حیوانات شور و سایر ذرات عالی هستند. با این حال ، باکتری ها و ویروس های موجود در هوا ، دود سیگار ، بو های حیوانات خانگی ، بوی آشپزی و گازهای شیمیایی مانند VOC ها به گزینه های تخصصی نیاز دارند.

درک برخی از رتبه بندی های تصفیه هوا و اصطلاحاتی مانند CADR و ACH می تواند به قضاوت در مورد عملکرد تصفیه کننده هوا کمک کند. ویژگی های مختلف ، سطح سر و صدا ، قیمت فیلتر جایگزینی و سایر هزینه های جاری نیز باید در نظر گرفته شوند.

خرید یک دستگاه تمیز کننده هوا مناسب برای سلامتی طولانی مدت خانواده شما است. پیش از تصمیم گیری در مورد بهترین دستگاه تصفیه هوا برای شما ، از این 7 سؤال پیش رو استفاده کنید تا به کمترین انتخاب خود کمک کنید و دقیقاً می دانید که به دنبال چه چیزی بگردید.

 1. منظور از تصفیه کننده هوا چیست؟
  هدف اصلی دستگاه تصفیه هوا فیلتر هوا در خانه شما از ذرات میکروسکوپی موجود در هوا و سایر اشکال رایج آلودگی هوای داخل خانه است .

هر چه آلاینده کمتری در هوا در داخل خانه یا آپارتمان شما شناور باشد ، احتمال تنفس آنها به داخل ریه های شما در جایی که می توانند به سلامتی شما آسیب برساند ، کمتر است.

ممکن است دلایل خاصی برای خرید دستگاه تصفیه هوا داشته باشید ، هر چند مانند یک گرده ، حساسیت به حیوان خانگی یا کنه از گرد و غبار ، آسم بودن ، داشتن حساسیت شیمیایی یا زندگی با سیگاری داخل خانه.

در نظر بگیرید با چه اشکال خاصی از آلاینده های هوا برای مقابله با اکثر آنها و اینکه آیا مدلی که به دنبال آن هستید ، طراحی شده است تا با نیازهای تصفیه هوا خاص شما مقابله کند.

حتی اگر از حساسیت ، آسم یا سایر بیماریهای واضح تنفسی رنج نمی برید ، تنفس در اسپورهای قالب ، شوره حیوان خانگی ، گرده ، ضایعات کنه گرد و غبار و سایر محرکهای آلرژی داخلی می توانند باعث تحریک عبور بینی و ریه های شما شوند ، باعث خستگی ، کاهش سطح خود شوند. مصونیت بدن و کمک به بیماریهای جدی.

 1. چگونه یک دستگاه تصفیه هوا را با اندازه اتاق مطابقت می دهید؟
  از بین بردن آلرژن های داخلیدستگاه تصفیه هوا باید در اتاقی که شما و خانواده تان مانند اتاق نشیمن بیشترین وقت را در آن می گذارید ، استفاده شود. بسیاری از افرادی که از آلرژی یا آسم رنج می برند نیز از تصفیه هوای اضافی در اتاق خواب خود بهره مند می شوند.

هر جا که بخواهید تمیز کننده هوا را تنظیم کرده و کار کنید ، مهم است که اندازه اتاق را با قدرت فیلتر هوا در دستگاه تصفیه هوا در کف مربع مطابقت دهید.

ابتدا باید اندازه اتاق را بدانید. برای محاسبه فیلم مربع از هر منطقه زندگی ، به سادگی طول آن را با عرض آن ضرب می کنید.

به عنوان مثال ، یک اتاق استراحتگاه با فاصله 16 فوت 25 فوت می تواند 400 متر مربع باشد. 10 اتاق کوچکتر با 20 فوت اتاق خواب 200 فوت مربع باشد.

اکثر شرکت های معتبر تصفیه کننده هوا به طور واضح منطقه توصیه شده جهت تمیز کردن هوا را به صورت مربع در وب سایت و آمازون نمایش می دهند. اگر هیچ تولید کننده ای این اطلاعات را ارائه ندهد ، آن را پرچم قرمز در نظر بگیرید.

آیا به چه اندازه تصفیه کننده هوا نیاز دارید؟
در حالی که بسیاری از دستگاه های تصفیه اتاق ، یک منطقه پوشاننده پیشنهادی بالا را تبلیغ می کنند ، این رقم باید حداکثر دامنه در نظر گرفته شود ، بنابراین در حالت ایده آل به دنبال حداقل 25٪ پوشش بالاتر از فضای مربع اتاق خود باشید.

به عنوان نمونه ، یک اتاق نشیمن 400 متر مربع نیاز به یک دستگاه تصفیه هوا با حداقل 500 متر مربع فوت دارد. با یک اتاق خواب 200 فوت مربع ، حداقل 250 فوت مربع توصیه شده برای پوشاندن آن را فیلتر کنید تا آلودگی های کنه گرد و غبار و سایر حساسیت های اتاق خواب را به درستی فیلتر کنید.

اگر حیوانات خانگی ، سقف های بالاتر ، مشکلات قالب یا گرده ، فرش های قدیمی ، رنگ تحقیرآمیز ، تعداد زیادی مبلمان چوبی ساخته شده دارید و یا در یک منطقه با آلودگی زیاد زندگی می کنید ، بهتر است حداقل 50 درصد بیشتر از اندازه اتاق خود به یک پوشش مربع مربع احتیاج داشته باشید. قبل از خرید

یک مزیت اضافی نیز با دستگاه تصفیه هوا با کیفیت بزرگتر و بالاتر نیز وجود دارد – آنها هنوز هم در تنظیمات پایین تر و بسیار ساکت تر موثر هستند و آنها را برای اتاق خواب ایده آل می کنند.

افرادی که از آسم یا آلرژی رنج می برند ، نیاز به محافظت بیشتری از کیفیت پایین هوا دارند. اگر مبتلا به آسم هستید و حساسیت به گرده یا حیوان خانگی حساسیت به حیوانات خانگی ندارید ، بهتر است منطقه پوشش اتاق توصیه شود که به دنبال آن باشید.

با این حال ، درجه بالا CADR و میزان ACH معیارهای سودمند دیگری هستند که می توانند هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا در نظر بگیرند. بیایید این 2 عامل رتبه بندی محبوب را در نظر بگیریم.

 1. امتیاز CADR چیست؟
  کیفیت هوا بهتر استCADR مخفف نرخ تحویل هوای پاک است. این یک سیستم رتبه بندی عددی است که برای اندازه گیری اثربخشی تصفیه کننده هوا در منزل در از بین بردن آلودگی ذرات از هوای خانگی استفاده می شود.

درجه بندی CADR یک دستگاه پاک کننده هوا ، میزان هوای فیلتر شده تولید شده در فوت مکعب در دقیقه را نشان می دهد. در دهه 1980 توسط انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی ساخته شد تا عملکرد تصفیه هوا را در یک اندازه گیری اندازه گیری استاندارد انجام دهد.

نرخ CADR می تواند برای انواع فن آوری تصفیه هوا اعمال شود ، اگرچه شما به احتمال زیاد فیلترهای هوای بزرگتری بر پایه HEPA را مشاهده می کنید که درجه بندی CADR خود را تبلیغ می کنند زیرا طبیعتاً به رقم بالاتری نسبت به دستگاه های تصفیه هوا کوچکتر دست پیدا می کنند.

اگر قصد تصفیه اتاق دارای درجه CADR را دارید ، رتبه بالاتر بهتر می شود. به طور کلی کمتر از 100 در نظر گرفته می شود ، اما برای تصفیه دسک تاپ کوچک خوب است. 100 تا 200 برای اتاقهای کوچکتر مناسب تر است ، در حالی که بالاتر از 200 برای فضاهای بزرگتر زندگی بهتر است.

دستگاه تصفیه هوا با درجه CADR بیش از 300 ، یک فیلتر هوا قدرتمند و برای آسم و افراد مبتلا به آلرژی داخلی بسیار مفید خواهد بود. می توانید جزئیات خاص تری درباره نحوه تعیین امتیاز در این مدخل ویکی پدیا بیابید .

4- نرخ ACH چیست؟
تغییرات هوا در هر ساعت (ACH) اندازه گیری می کند که چند بار تصفیه کننده هوا می تواند به طور موثری میزان هوا را در یک اتاق مربع مربع در ساعت فیلتر کند. میزان ACH یک مقیاس عددی ساده است که 1 یا 2 پایین و 4 یا بالاتر در نظر گرفته می شود.

بخاطر داشته باشید که همچنین بر اساس سطح توصیه شده از مربع کف پاشنه تصفیه هوا که اندازه گیری می شود ، استفاده می شود. بنابراین یک مدل با پوشش 600 متر مربع و سرعت 3 برابر ACH انتظار می رود که هوا را در یک اتاق تا 600 متر مربع 3 بار در ساعت به طور کامل فیلتر کند.

اگر آلاینده های هوا در محیط داخلی نسبتاً مساوی باشند ، این میزان ACH در یک اتاق کوچکتر اما در یک اتاق بزرگتر با هوای بیشتری برای تمیز کردن کمتر است.

اگر به آسم یا آلرژی منظم مبتلا هستید ، به دنبال میزان 4 تغییر هوا در هر ساعت یا بیشتر باشید تا به طور چشمگیری آلرژن های داخلی و محرک های آسم را کاهش دهید.

5- به چه نوع تصفیه کننده هوا نیاز دارید؟
هنگام انتخاب مدل خاصی از دستگاه تصفیه هوا برای خرید ، 4 فن آوری اصلی وجود دارد که در مارک های محبوب مورد استفاده قرار می گیرد:

فیلترهای HEPA
راهنمای خریداران تصفیه هوادستگاه تمیز کننده هوا با ذرات با راندمان بالا (HEPA) به طور موثری ذرات موجود در هوا را به میزان 0.3 میکرون بسیار کوچک در هر اتاق که در آن کار می کند ، فیلتر می کند.

فیلترهای HEPA برای گرد و غبار ، گرده ، شوره حیوان خانگی ، اسپورهای قالب ، آلودگی کنه های خروس و گرد و غبار و سایر آلاینده های ذرات شناور بهتر کار می کنند.

اگر این دلیل اصلی دلیل تمایل به خرید دستگاه تصفیه هوا است ، پس از آن یک دستگاه تصفیه HEPA ایده آل است. اطمینان حاصل کنید که اگرچه از فیلتر “HEPA” واقعی استفاده شده است و گزینه های “HEPA” بسیار کارآمد نیست.

فیلترهای کربن فعال شده
در حالی که HEPA برای آلودگی ذرات داخل ساختمان بسیار عالی است ، اما آنها معمولاً برای دود سیگار ، بوی حیوانات ، بو و پخت و پز یا VOC های مضر از فرش ، مبلمان و تعداد قابل توجهی از آلاینده های هوا خانگی بی اثر هستند.

برای این آلاینده های گاز ، دود و مواد شیمیایی مبتنی بر ، فیلتر کربن فعال شده گزینه بسیار بهتری است.

فیلترهای کربن از یک شکل خاص از زغال فعال با میلیون ها منافذ ریز تولید می شوند که بوها ، دود دخانیات ، ترکیبات آلی فرار و سایر آلودگی های هوا خانگی مبتنی بر گاز را ایجاد می کنند.

بسیاری از مدل های تصفیه اتاق با کیفیت بالا ، فیلترهای کربن را با تصفیه HEPA برای تمیز کردن هوای هم افزایانه ذرات موجود در هوا و گازهای مضر ترکیب می کنند.

تصفیه هوا ماوراء بنفش
پاک کننده های مخصوص هوا ، مانند این پرفروش Germ Germian Guardian ، از نور بی سیم UV-C که کاملاً در داخل دستگاه تصفیه شده موجود است ، برای از بین بردن ویروس ها و باکتری های موجود در هوا استفاده می کنند.

فیلترهای ماوراء بنفش همچنین در برابر سایر آلاینده های بیولوژیکی شناور مانند اسپورهای قالب و دانه های گرده محافظت بیشتری دارند.

مانند فیلترهای کربن ، آنها اغلب با یک فیلتر HEPA واقعی برای تصفیه هوا چند مرحله ای ترکیب می شوند.

دستگاه های تمیز کننده هوا الکترواستاتیک و یونیزه کننده
تصفیه کننده های یونیزه با انتشار یون های با بار منفی به روش دیگری عمل می کنند. این یونها به آلاینده های شناور متصل می شوند و آنها را مجبور به جمع شدن در کنار هم می کنند و به نزدیکترین سطح سقوط می کنند.

دستگاه تصفیه هوا پیشرفته چند مرحله ای ممکن است شامل یک رسوبگر الکترواستاتیک با صفحات مجموعه ای متضاد باشد تا بتواند آلاینده های میکروسکوپی را که توسط یک فیلتر HEPA از دست رفته اند ، ضبط کند.

نکته مهم ، هر فیلتر هوا اتاق با رسوبگر الکترواستاتیک یا ژنراتور یون منفی باید به وضوح بیان کند که ازن کمتر از ppm 0.05 مورد نیاز FDA تولید می کند .

 1. آیا می خواهید ویژگی های ویژه و اضافی اضافی؟
  فناوری تصفیه هوا قابل حمل در سالهای اخیر پیشرفت بسیار زیادی داشته است. در اینجا موارد اضافی اختیاری و ویژگی های ویژه ای وجود دارد که ممکن است بخواهید در هنگام انتخاب مدل برای خرید به دنبال آن باشید.

کنترل از راه دور
مانند تلویزیون از راه دور ، این امکان را به شما می دهد تا تصفیه کننده اتاق خود را از روی میز مبل یا میز ناهار خوری کنترل کنید. در یک نوآوری اخیر ، این مدل HEPAsilent Blue Air حتی می تواند توسط یک برنامه روی تلفن هوشمند شما کنترل شود.

تایمر قابل برنامه ریزی
اگرچه توصیه می شود دستگاه های تصفیه هوا 24/7 را به بهترین نتیجه برساند ، این گزینه به شما امکان می دهد تا واحد را فقط در یک برنامه زمانی مشخص مانند روز اجرا کنید و شب را خاموش کنید.

سرعت قابل تنظیم فن
دستگاه های تصفیه هوا بزرگ معمولاً دارای سرعت های مختلف فن ، از جمله حالت بسیار ساکت تر برای اتاق خواب ها هستند. اگر نویز عاملی باشد ، این معمولاً باعث می شود آنها نسبت به مدل های کوچکتر ارزان قیمت که اغلب تنها یک فن سر و صدایی دارند ، بسیار برتر باشند.

شاخص خدمات
برای دستیابی به بهترین نتایج برای تمیز کردن هوا ، HEPA و فیلترهای کربن باید هر از گاهی تغییر کنند. چراغ نشانگر یا پیام هشدار دهنده که نشان می دهد وقتی فیلتر از دست می دهد اثربخشی است بسیار مفید است.

این ویژگی در صورتی که نشان دهد یک فیلتر طولانی تر از بازه تغییر پیشنهادی تولیدکننده است ، می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند و می توانید منتظر جایگزینی آن باشید.

سنسور آلودگی هوا
دستگاه های تصفیه اتاق با حداکثر سطح ممکن است دارای سنسور ویژه ای برای شناسایی سطوح بالاتر آلاینده ها و تنظیم سرعت فن و تصفیه هوا براساس آن باشند.

این امر به ویژه برای خانه هایی که کیفیت هوای داخل خانه بطور چشمگیری تغییر می کند ، از جمله به دلیل استعمال دخانیات در خانه ، بازدید از حیوانات خانگی یا فصل گرده ، بسیار مفید است.

لامپ UV Germicidal UV
ویروس های موجود در هوا را فیلتر کنیدلامپهای UV-C بی خطر برای از بین بردن باکتری ها و ویروس ها ، در برخی از دستگاه های تصفیه هوا چند مرحله ای ، می توانند در لامپهای ایمن UV-C موثر باشند.

اگر فرزندی دارید که به طور مرتب سرماخوردگی یا سایر بیماری ها را مبتلا می کنید و آنها را در سراسر خانواده پخش می کنید ، این ویژگی خوبی است که در تصفیه کننده هوا به دنبال آن باشید.

Ionizer منفی
برخی از دستگاه های تصفیه هوا برای ایجاد یک روش تمیز کردن هوا اضافی نیز شامل یک ژنراتور یون منفی یا رسوبگر الکترواستاتیک هستند. یون های منفی همچنین ممکن است خستگی بسیاری از یون های مثبت را خنثی کنند و برخی تحقیقات نشان می دهد که آنها می توانند روحیه شما را بهبود بخشند.

نکته مهم این است که هر وسیله تصفیه هوا با یونیزر یا رسوبگر الکترواستاتیک باید به وضوح بیان کند که هر ازن تولید شده بسیار پایین تر از سطح ایمنی FDA از 0.05 ppm است.

بسیاری از افراد ترجیح می دهند که یونیزر را فقط به عنوان یک تنظیم قابل تنظیم داشته باشد که بتواند آن را روشن یا خاموش کند تا از امنیت بیشتری برخوردار باشد.

چرخ و یک دسته
دستگاه های تصفیه هوا بزرگ می توانند سنگین باشند. اگر فکر می کنید ممکن است دستگاه به راحتی قابل حمل بین اتاق باشد ، این ویژگی خوبی است که باید به دنبال آن باشید.

 1. چه فاکتورهای دیگری را باید قبل از خرید دستگاه تصفیه اتاق در نظر بگیرید؟
  شما هنوز هم باید تمیز کنید
  اگر کمتر از گرد و غبار و دیگر منابع متداول آلودگی هوای داخلی در خانه شما وجود داشته باشد ، فیلترهای هوا بسیار مؤثر است.

تمیز کردن مرتب با محصولات تمیز کننده غیر سمی ، مقابله با رطوبت و قالب ، دور نگه داشتن حیوانات خانگی از مناطق نشیمن و کاهش سایر حساسیت های داخلی باعث همه باعث می شود دستگاه تصفیه هوا به شما کمک کند تا کار خود را بهتر انجام دهد.

آنها همه چیز را فیلتر نمی کنند
برخی از انواع آلودگی های ناشی از گاز مانند مونوکسید کربن و رادون کشنده هستند و برای امنیت خانواده شما نیاز به نظارت دارند. در اینجا و بیشتر از 5 آلاینده خطرناک هوا در اینجا اطلاعات کسب کنید اما فقط برای تصفیه هوا به یک دستگاه تصفیه هوا متکی نیستید.

فقط فیلترهای HEPA برای VOC و سایر گازهای شیمیایی نیز بی اثر هستند. یک دستگاه تصفیه کربن فعال می تواند کمک کند اما بهتر است از این آلوده و آلوده هوا آلودگی هوا به حداقل برسد .

سطح نویز را در نظر بگیرید
اگر سازنده آنها را در لیست قرار داده است ، بررسی مشتری را از نظر سر و صدا یا سطح دسی بل بررسی کنید. برعکس ، دستگاه های تصفیه هوا کوچک معمولاً نسبت به دستگاه های بزرگ دارای صدای بیشتری هستند ، زیرا برای تمیز کردن هوا مجبورند سخت تر کار کنند.

اکثر سیستم های تصفیه هوا با برد بالا حالت آرام برای خواب دارند بنابراین می توان در اتاق خواب شبانه استفاده کرد. برخی حتی با یک ژنراتور “نویز صورتی” طراحی شده اند که به شما کمک می کند بخوابید.

فیلترها نیاز به تعویض دارند
برای حداکثر کارآیی ، نیاز به فیلترهای HEPA و فیلترهای کربن فعال وجود دارد. زمان تعویض متفاوت است ، اما دوره های بین 1 سال و 6 ماه معمول است ، اگرچه مدل شما از دستورالعمل های سازندگان یا نشانگر جایگزینی فیلتر را بررسی کنید.

هزینه های عملیاتی وجود دارد
قیمت خرده فروشی فیلترهای جایگزینی هر دستگاه تصفیه اتاق مورد نظر خود را بررسی کنید و آنها را در هزینه کلی طی چندین سال تمیز کردن هوا عامل کنید.

همچنین برای صرفه جویی در هزینه های عملیاتی ، به دنبال یک راندمان انرژی باشید. به عنوان مثال ، این دستگاه تصفیه آلن Breathesmart اظهار داشت که فقط از لامپ کم مصرف از برق معادل 105 وات استفاده می کند.

گارانتی را بررسی کنید
کلیه دستگاه های تصفیه هوا خوب باید با ضمانت سازنده همراه باشند. هر چه طولانی تر باشد ، اطمینان بیشتری خواهید داشت که سالهای زیادی است که هوا در خانه شما را تصفیه خواهد کرد.

انتخاب بهترین دستگاه تصفیه هوا برای خانه شما
امیدوارم این راهنمای خرید دقیق تصفیه کننده هوا یک لیست مفید از عواملی را در اختیار شما قرار داده باشد که قبل از خرید ، در نظر بگیرید.

یک دستگاه تصفیه هوا مناسب می تواند شگفتی هایی برای کیفیت هوای داخل خانه در خانه شما ایجاد کند و در سلامت و رفاه خانواده شما چه در کوتاه مدت و چه برای سالهای بعدی تفاوت معناداری ایجاد کند.

اکنون که می دانید چگونه یک دستگاه تصفیه هوا را انتخاب کنید ، برخی از این بهترین فروشندگان و ویژگی های آنها را در اینجا در آمازون جستجو کنید و ببینید که آیا هر یک از آنها گزینه مناسبی برای خانه شما است.