عاشقان قهوه شاد می شوند! اکنون می توانید همان راحتی و راحتی اسپرسو با کیفیت عالی و با کیفیت بالا را در راحتی در خانه خود داشته باشید. بعلاوه ، وقتی به مرور زمان اضافه می کنید که چقدر صرف تهیه نوشیدنی های خود برای شما می کنید ، داشتن دستگاه اسپرسو مخصوص خود باعث می شود تا پول نقد سختی را برای شما صرفه جویی کنید. این که آیا شما عاشق mochaccinos ، کارمایه ماکیاتوس ، اسپرسوس های جسورانه یا کاپوچینوس های دارچین شکسته هستید ، دستگاه اسپرسو خانگی عالی در انتظار شما است.

خرید دستگاههای اسپرسو
به من کمک کن تا انتخاب کنم
جزئیات
دستور پخت
استفاده و مراقبت
مواد افزودنی
کدام نوع دستگاه اسپرسو مناسب شماست: پمپ رانده یا بخار رانده شده؟
جواب فقط سلیقه است. یک دستگاه بخار محور می تواند یک فنجان اسپرسو کاملاً خوب تولید کند. کسانی که اسپرسو و کاپوچینو خود را جدی تر می گیرند ، ممکن است بخواهند برای دستگاه پمپ محور چاشنی بزنند. یا اگر سرگرم شوید ، پمپ انتخاب بهتری خواهد بود بنابراین میهمانان شما مجبور نیستند منتظر جام خود باشند.

در اینجا تفاوتهای اساسی بین دو نوع ماشین وجود دارد:

رانندگی PUMP درایو بخار
این نوع بالاتر و گران قیمت دستگاه اسپرسو محسوب می شود. این یک نوع متوسط ​​از دستگاه اسپرسو با قیمت متوسط ​​است.
آب با دمای مناسب گرم می شود و سپس با استفاده از پمپ داخلی از طریق آسیاب ها مجبور می شود. این نیرو نسبت به دستگاه بخار شدیدتر است و نتیجه آن یک فنجان اسپرسو با کیفیت بالاتر و با مزه تر است. دستگاه های پمپ محور به طور مداوم میله های فشار بالا * لازم برای اسپرسو با طعم کامل را تولید می کنند. دستگاههای اسپرسو محور بخار با جوشاندن آب و مجبور کردن آن از طریق آسیاب های اسپرسو با فشار بخار کار می کنند. از آنجا که این نوع دستگاه ها فقط به فشار بخار متکی هستند تا بتوانند آب را از طریق تخت آسیاب ها فشار دهند ، اسپرسو معمولاً به اندازه اسپرسو تولید شده با دستگاه پمپ کاملاً پرطرفدار نیست.
مخزن آب در هر زمان برای مقادیر نامحدود اسپرسو قابل شارژ مجدد است (برخلاف دستگاه بخار محور که باید بین دم کردن خنک شود). دستگاه های پمپ کارافی ندارند. بنابراین ، فنجان خود را مستقیماً در زیر دهان قرار می دهید. یک دستگاه بخار محور فقط می تواند یک کارافه (تقریباً چهار عکس اسپرسو) را همزمان تولید کند. در طول فرآیند نمی توان آب اضافی را به دلیل جوشاندن آب داغ که برای بهره برداری از آن لازم است اضافه شود. بنابراین ، یک دوره تاخیر بین چرخه های دم کردن وجود دارد. دستگاه قبل از اضافه کردن آب باید کاملاً خنک شود و باعث ایجاد وعده های اضافی شود.
فقط دستگاه مجهز به پمپ باعث ایجاد کریم ** می شود .
ماشین های پمپ محور می توانند بیشتر به صورت زیر طبقه بندی شوند:

دستگاه های نیمه اتوماتیک به کاربر نیاز دارند تا با استفاده از شماره گیری یا اهرم ، برای شروع و متوقف کردن روند تولید دم ، اسپرسو به طور دستی طول / حجم اسپرسو را کنترل کند.
ماشین های کامل اتوماتیک دقیقاً شبکه های مورد استفاده را با لمس یک دکمه خرد می کنند ، اندازه گیری می کنند ، ضربه می زنند ، دم می کنند و دور می زنند. آنها دارای پروسه های مخصوص تولید دم هستند که استخراج طعم را بهینه می کنند.
ماشینهای Super Automatic دستگاههای کاملاً اتوماتیک با ویژگیهای اضافی برای تجربه نهایی اسپرسو هستند. این ویژگی ها ممکن است شامل مخازن بزرگتر ، محفظه های گرمایش جداگانه برای بخار و آب گیری و کنترل های اتوماتیک و نشانگرهایی باشد که بر فرآیندهای مختلف نظارت می کنند.

برخی از دستگاه های دارای پمپ دارای ویژگی های مطلوب بسیاری هستند ، مانند:

گزینه های قدرت قهوه قابل تنظیم
ظرفیت بیشتر آب
اندازه های مختلف فنجان برای آنهایی که مشروبات الکلی اسپرسو دارند
برادران خودکار
سینی قطره ای قابل جابجایی
سینی گرم کردن

برخی از ویژگی های منحصر به فرد برای دستگاه های اسپرسو محرک:

  • میله های فشار اندازه گیری فشار بخار است که از طریق میله ها به بیرون رانده می شود. فشارهای بیشتری برای تولید اسپرسو با طعم کامل لازم است. بین 15 تا 18 میله فشار به طور معمول در انتهای بالاتر دستگاههای اسپرسو خانگی قرار دارند.

** کرما یک لایه طلایی مانند کف است که در بالای یک شلیک تازه اسپرسو قرار دارد. این ماده یک کلاه را روی مایع اسپرسو ایجاد می کند ، که به حفظ طعم ها و رایحه های اسپرسو کمک می کند. کرما ویژگی بارز یک اسپرسوی آماده است و تنها با استفاده از دستگاه پمپ محور می توان به آن دست یافت. کرم نباید با خامه یا شیر یخ زده که در صدر نوشیدنی های ویژه قرار دارد اشتباه گرفته شود.

سایر گزینه های دستگاه اسپرسو ساز
نوع ساز / دستگاه شرح
آبجوش های تک خدمت سود اصلی سودآوری یک خدمتکار راحت است. بدون سر و صدا ، بدون سر و صدا ، به سادگی یک درج از قبل بسته بندی شده (که معمولاً به آن یک فنجان یا دیسک گفته می شود) وارد کنید و فنجان قهوه خود را فوراً دم کنید. Brewers Single-Serve اکنون گزینه های زیادی برای طعم اسپرسو ارائه می دهد.
دستگاه های اسپرسو دستی Espresso Machines دستی کنترل بیشتری بر روند ساخت اسپرسو دارد. این ماشین ها معمولاً به عنوان دستگاه های “اهرم” شناخته می شوند ، زیرا به نیروی دستی از اهرم برای مجبور کردن آب از طریق قهوه ها نیاز دارند.
گلدان های استرس اسپوتو گلدان های Stovetop Espresso به گلدان های “moka” یا “macchinettas” نیز گفته می شود.