راهنمای خرید تجهیزات دندانپزشکی

هر یونیت دارای سیستک ساکشن و یا بزاق کش، کراشوار و دوش لیوان پر کن است. صندلی های این یونیت دندانپزشکی آژاکس نیز عموما امکان انتخاب رنگ دلخواه را به دندانپزشک میدهند و قابل ضدعفونی کردن و شستشو هستند. همچنین میزان تغییر حالت و تغییر پوزیشن صندلی ها رابطه ی مستقیم با جلوگیری از به وجود آمدن عارضه های کمر و گردن برای دندانپزشکان خواهد داشت و راحتی هر چه بیشتر بیمار را نیز به همراه دارد. یکی از تجهیزات دندانپزشکی بسیار کارآمد یونیت صندلی ها هستند که با پیشرفت علم دندانپزشکی و پیشرفته تر شدن روز به روز تجهیزات وسیله ای به شدت مورد نیاز برای هر مرکز درمانی هستند. یونیت دندانپزشکی شرکت پارس طب یکی از بهترین ها میان چندین برند موجود در بازار هستند که توسط شرکت دنت لند به دست شما عزیزان میرسد. در ادامه به ویژگی ها ی این محصول میپردازیم. امکان خرید اقساطی یونیت دندانپزشکی پارس طب مدل فیدار L24 در شرکت دنت لند فراهم شده است. یونیت صندلی ها قطب اصلی هر مطب اند و بروز کوچکترین مشکل در آن ها باعث ناکارامدی مطب هاست. خرید تجهیزات دندانپزشکی جنبه های اساسی هر یونیت صندلی برای پزشک و بیمار مهم و تاثیرگذار است از این رو که با انتخاب درست در خرید یونیت دندانپزشکی میتوان سلامتی جسمانی دندانپزشک در طولانی مدت و آرامش و اطمینان بیماران را تضمین کرد. تیم دنت لند در کنار شماست تا از بهترین های بازار تجهیزات پزشکی مناسب ترین مورد را انتخاب کنید. در ادامه درباره ی یونیت دندانپزشکی پارس دنتال خواهیم گفت. چرم صندلی قابلیت سفارش در رنگهای مختلف را دارد. در دو طرف صندلی دستگیره هست با قابلیت تحرک دستگیره سمت راستی. قابلیت جایگذین کردن چراغ ال ای دی در این یونیت دندانپزشکی ایرانی وجود دارد. امکان سفارش نگاتوسکوپ،لایت کیور،جرمگیر،مانیتور پزشکی،دوربین داخل دهانی،موتور اندو،جراحی و ایمپلنت و رادیوگرافی تک دندان نیز به صورت آپشن وجود دارد.

  • سینی ابزار
  • نور سفيد (مشابه نور روز)
  • تعداد LED – 48
  • تجهیزات و دستگاه های دندانپزشکی
  • رترکتور دهان
  • جراحی نامناسب
  • کاردانی فنی عمران – امور پیمان ها
  • مرکز هنرهای نمایشی Chan

در مدل کپسولی آن شرکت سازنده مقدار آمالگام و جیوه را مشخص کرده و داخل کپسول قرار داده است. بنابراین تنظیم درصد پودر و جیوه امکام پذیر نیست.کپسول در جای گیره کپسول قرار داده میشود.این مدل تنظیم خاصی ندارد. برای تمیز کردن داخل لوله و درپوش از یک برس مخصوص بعد از هر بار کار کردن با آمالگاماتور استفاده کنید. از تماس دست با درپوش لوله آمالگاماتور قبل از توقف کامل خودداری شود. از قراردن آمالگاتور در برابر نور خورشید خودداری کنید. آمالگاتور را هر هفته یک الی دو بار سر و ته کنید و در جایش قرار دهید. برای استریل کردن ظروف و مواد از دستگاهی به نام اتوکلاو استفاده میکنند.برای خرید اتوکلاو و دیگر تجهیزات دندانپزشکی می توانید به سایت جهان دنتال مراجعه کنید. هنگامی که پزشک دندان شما را تراش میدهد،تا زمانی که روکش دندان شما آماده شود،از روکش موقت استفاده میکند. تجهیزات دندانپزشکی دست دوم روکش موقت یک کلاهک دندانی شکل است.به علت ظریف بودن این روکش ها،هنگام نخ دندان کشیدن یا مسواک زدن باید مراقب باشید. دوربین ویدئویی دستی کوچکی است که از لحاظ ابعاد مانند آینه دندانپزشکی است.هنگام کار با آن از یک غلاف پلاستیکی برای جلوگیری از آلودگی استفاده میشود.این دوربین میتواند تصاویر را تا 25 برابر بزرگ نمایی کند.تصویر بدست آمده توسط یک نمایشگر نمایش داده میشود.این دوربین میتواند تمام فضای دهان را نشان دهد.درنتیجه بیمار از پوسیدگی و ساییدگی و… آگاه میشود.این تصاویر قابلیت چاپ شدن نیز دارند.

تولید وفروش تولید سرساکشن دندانپزشکی یک بار مصرف .. پیش بند دندانپزشکی نایلونی روکش نایلونی زیر سری یونیت دندانپزشکی و… تولید وفروش تولید سرساکشن دندانپزشکی یک بار مصرف .. پیش بند دندانپزشکی نایلونی روکش نایلونی زیر سری یونیت دندانپزشکی-. تولید کننده دستکش یکبار مصرف … خرید اینترنتی سر ساکشن یکبار مصرف دندانپزشکی پارس مدکال مدل X100 بسته 100 عددی و قیمت انواع تجهیزات دندانپزشکی از فروشگاه آنلاین بِسـ مارک. آیا از کارخانه ی تولید سرساکشن دندانپزشکی یکبار مصرف اطلاعی دارید؟ سرساکشن دنداپزشکی از ابزاری است که بسیار مصارف بالای … سرساكشن دندان پزشكي · توضیحات · سرساكشن دندان پزشكي · نقد و بررسیها · محصولات مرتبط · خط تولید آبسلانگ پزشکی · دستگاه پیش بند نایلونی یکبار مصرف دندانپزشکی · با انواع لوازم یک بار مصرف دندان پزشکی بیشتر آشنا شوید … سرپوآر یکبار مصرف; سر ساکشن; سینی دندانپزشکی یکبار مصرف; سوند یکبار مصرف … استفاده از ساکشن های یکبار مصرف باعث شده تا کار درمان به صورت کاملا بهداشتی و استریل انجام شود.

دستگاه رادیوگرافی دندان، ابزاری جهت تشخیص بیماری ها و آسییب های دندانی است که دارای ۳ مدل، رادیوگرافی تک دندان (پری اپیکال)، رادیوگرافی پانورکس و رادیوگرافی سفالومتری است. رادیوگرافی پری اپیکال، تصاویر دقیقی از یک دندان و یا چند دندان محدود تهیه می کند. در رادیوگرافی پانورکس دستگاه در خارج از دهان قرار گرفته و با گردش تیوب X و فیلم دور سر بیمار تصویری از تمام دندان ها در کنار یکدیگر تهیه می گردد. در رادیو گرافی سفالومتری تصویر جمجمه به صورت استاندارد تهیه می گردد. یونیت دندانپزشکی شامل صندلی دندان پزشکی جهت استقرار بیمار، چراغ دندانپزشکی، سیستم بهداشت، کمپرسور، تابورهها و میز پزشک یا تابلت است. اتوکلاو دندانپزشکی یا دستگاه استریل کننده با بخار، نیز وسیله ای جهت استریلیزاسیون به وسیله افزایش دما است. جهت تولید تجهیزات دندانپزشکی با کیفیت و کارایی بالاتر و قابل رقابت با نمونههای وارداتی لازم است که استانداردهای ذیل مورد توجه تولیدکنندگان قرار گیرد. با مطالعات صورت گرفته مشخص شده است که استفاده از این محصولات در مراکز دندانپزشکی امری اجتناب ناپذیر است و هرساله به میزان تقاضای آنها افزوده میشود. از سوی دیگر با توجه به نوسانات نرخ ارز واردات این محصول رو به کاهش است، لذا محصولات مورد بررسی در طرح از کمبود عرضه در بازار برخوردار هستند و این کمبود عرضه نیز در سطح قابل توجهی است.

زیرا لوازم مصرفی پس از یکبار استفاده، دور ریخته شده و برای شخص دیگری به کار برده نمیشوند. این کار امکان انتقال بیماریهای مختلف را تا حد زیادی کاهش میدهد. البته باید در نظر داشته باشید تمامی لوازم و تجهیزات مورد استفاده در فرآیندهای مختلف دندانپزشکی را نمیتوان به صورت مصرفی (یکبار) استفاده کرد. فروش تجهیزات ارتودنسی به عنوان مثال؛ دریلها یا قلابهای مورد استفاده در دندانپزشکی را نمیتوان به صورت یکبار مصرف استفاده کرد. زیرا این لوازم و تجهیزات، جزء لوازم و تجهیزات گران قیمت دندانپزشکی به شمار میروند. اگر قرار بر این باشد تا این ابزارها نیز پس از یکبار مصرف شدن دور ریخته شوند، هزینۀ استفاده از درمانهای مختلف دندانپزشکی تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا میکند. به همین دلیل تنها بخشی از لوازم مورد استفاده در دندانپزشکی را میتوان به صورت یکبار مصرف، استفاده کرد. برخی دیگر از لوازم مصرفی مورد استفاده در دندانپزشکی شامل لوازمی مانند ضدعفونی کننده ساکشن و سر ساکشن جراحی (شرکت دیفند) میشود. این لوازم نیز در وبسایت دندانپزشکی دنتیوا قابل سفارش است. امروزه شرکتهای زیادی فعالیت دارند که لوازم مصرفی مورد استفاده در دندانپزشکی را تولید میکنند. اکثر این لوازم از لحاظ قیمت، دارای قیمت نسبتاً پایینی (نسبت به سایر لوازم و تجهیزات دندانپزشکی) هستند. به همین دلیل موجب افزایش بیش از حد هزینۀ درمانهای مختلف دندانپزشکی نمیشوند. تمامی دندانپزشکان در طول انجام فرآیندهای درمانی دندانپزشکی، از لوازم مصرفی مختلفی استفاده میکنند. شرکتهای مختلف تولید کنندۀ این لوازم، لوازم مصرفی را با کیفیتهای مختلفی وارد بازارهای مصرفی میکنند. اما به طور کلی، اکثر لوازم مصرفی که توسط شرکتهای مختلف، تولید شده و وارد بازارهای مصرفی میشوند از کیفیتهای مناسبی برای استفاده در فرآیندهای مختلف دندانپزشکی برخوردار هستند.

تجهیزات دندانپزشکی انواع مختلف و گوناگونی دارد. ما در اینجا سعی کرده ایم که به صورت اجمالی نکاتی درباره هر کدام را به شما بگوییم. این آموزش های صرفا جهت یادگیری اسامی است و مبنای تخصصی ندارد. از نظر ساختار و فیزیک تولید صندلی ها در سه تایپ Z – X – U یا I تقسیم بندی می شوند. بیشتر كارخانجات به دلیل آسان بودن تولید از روش اول استفاده می كنند. بعضی از كارخانجات نیز به این دلیل كه قدرت و استحكام صندلی در نوع دوم بیشتر است از این فیزیک برای تولید استفاده می كنند. هر صندلی دارای دو موتور می باشد. یك موتور برای قسمت نشیمن گاه و بالا و پائین كردن و موتور دیگر جهت جابجایی پشتی مورد استفاده قرار می گیرد. برای راحتی كار دندانپزشک علاوه بر قابلیت انتخاب position های مختلف، دو mode در صندلی ها به نام های Zero position و Over position پیش بینی می شود.

3. کالاهاي ممنوع : کالایی است که صدور یا ورود آن به موجب شرع مقدس اسلام ( به اعتبار خرید و فروش یا مصرف) و یا به موجب قانون ممنوع است. به عبارتی این محصولات هیچگونه محدودیت صادراتی نداشته و صادرکننده نیاز به اخذ مجوز از ارگان یا سازمان خاصی ندارد. علاوه بر این صادرات این گونه کالاها مشمول پرداخت هیچگونه عوارض یا هزینه اي جهت صادرات نمیگردد. بنابر آنچه گفته شد، صحبت در مورد تکنولوژي تولید یونیت هاي دندانپزشکی در واقع یعنی بررسی تکنولوژي و طراحی قطعات مختلف یونیت هاي دندانپزشکی که این امر نیز منوط به شناخت دقیق انواع قطعات مختلف با توجه به نوع کاربرد آنها بوده که در ظرفیت این گزارش نمیباشد. به عنوان مثال در ساخت صندلی دندانپزشکی، انواع پایهها از حیث جنس و مقاومت بایستی مورد تحلیل قرار گیرند، انواع پرکننده ها یز از حیث ماده به کار رفته در آنها (فوم یا الیاف طبیعی یا مصنوعی و …) و … که هر شرکتی بنا به نیازهاي بازار و توان مالی و مهندسی، شیوة خاص خود را دارد. به عنوان مثال طی بازدیدي که از مرکز تجهیزات دندانپزشکی ایران (Center Dental) به عمل آمد (واقع در بزرگراه نواب صفوي)، مدلهاي مختلف صندلیها، کمپرسورها، مکش ها و … وجود داشت که با توجه به مدلها و طراحیهاي مختلف ( تکنولوژيها و برندهاي مختلف) قیمتها مختلفی داشتند که این تنوع قیمتی خود دلیلی بر وجود طراحی ها و تکنولوژيه اي مختلف میباشد. شایان ذکر است که در ساخت یونیت هاي دندانپزشکی، برخی از قطعات به عنوان قطعات اصلی و اساسی بوده و حتماً بایستی وجود داشته باشند.

برای جلوگیری از این امر باید نرمش های خاص خود را به طور روزانه انجام دهند. از آنجایی که ابزار و مواد دندانپزشکی با سلامتی افراد ارتباط مستقیم دارند، تولید تجهیزات دندانپزشکی دارای اهمیت ویژه ای می باشد. و افرادی که در این صنایع مشغول به کار هستند سطح علمی انها نسبت به سایر مشاغل بالاتر است. یونیت و صندلی، کمپرسور، کاویترون، آمالگاماتور، لایت کیور، ساکشن ها، هر یونیت شامل صندلی،جعبه باکس و تابلیت، چراغ روشن و کراشوار است. چراغ دندانپزشکی باید نور کافی و سرد و متمرکز داشته باشد. از آینه ی دندان برای دید غیر مستقیم، عقب زدن لب ها، گونه و زبان و انعکاس نور به داخل دهان استفاده می شود. وقتی به تصویر واضحی از دهان شما نیاز داریم ، از هیچ چیز به جز بهترین استفاده نمی کنیم. این روش پیشرو در جهان برای دستیابی به تصاویر سه بعدی دندانپزشکی در تعداد پایین بیمار است.

جزو تجهیزاتی است که برای تشخیص صحیح، درمان و مستند کردن وضعیت دندانپزشکی بیمار مورداستفاده قرار می گیرد. بررس وضعیت دندان ها با اشعه ایکس باعث تشخیص بهتر مشکلاتی همچون عفونت، بیماری های لثه و حفره ها می شود. یکی از مهم ترین و ضروری ترین تجهیزات دندانپزشکی در درمان درمان ریشه دندان بشمار می رود که از آن برای مشخص کردن طول کانال ریشه استفاده می کنند. لیست ارائه شده در بالا تنها بخشی از تجهیزات مدرنی است که امروزه در مطب دندانپزشکی می تواند کمکی برای پزشکان باشد. تجهیزات مهم دیگری نیز مانند صندلی های پیشرفته و ارگونومیک بیمار، تابوره های حرفه ای، کابینت های مخصوص مطب دندانپزشکی، یخچال، قلم ها، فرزها، انواع موتورها و … وجود دارند، که در مقالات دیگری در مطب چین به آنها پرداخته شده است. علاوه بر تجهیزات، که بخش عمده و بزرگ لوازم مورد نیاز یک مطب دندانپزشکی را تشکیل می دهند، اینسترومنت های دندانپزشکی بخشی از ابزارها هستند که دندانپزشک در حین جراحی و معاینهی بیمار، از آنها استفاده میکند.

ساکشن یکی از دستگاههایی است که کاربرد عمومیتری نسبت به سایر وسایل دندانپزشکی دارد، در حقیقت کارکرد این دستگاه شبیه جاروبرقی است و آب و مایعات داخل دهان بیمار را در زمان معاینه و انجام خدمات دندانپزشکی تخلیه میکند. تجهیزات لابراتواری دندانپزشکی این دستگاهها دارای قدرت مکش متفاوتی است برای مثال در عملهای جراحی مربوط به لثه و یا جراحی دندان عقل معمولا از ساکشنهای قویتری برای تخلیه کامل خون از دهان بیمار استفاده میشود. امروزه شاید کمتر کسی وجود داشته باشد که تجربه استفاده از وسایل همراهی همانند موبایل را نداشته و به مزایای استفاده از آن در شرایط مختلف واقف نباشد. در دنیای امروز وسایلی از این دست با همه مشکلاتشان، جزئی از زندگی انسان شده اند و روز به روز نیاز به انها بیشتر احساس می گردد. تجهیزات دندانپزشکی پرتابل، تجهیزاتی قابل حمل و با قابلیت های خاص هستند و امکان استفاده از آنها در شرایط مختلف وجود خواهد داشت. به عبارت دیگر به همان اندازه که می توان یک یونیت دندانپزشکی را کامل و با تمام امکانات تهیه کرد، این مجموعه قابل حمل را نیز می توان با تمام امکانات تجهیز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید