در برخی از سفارتخانه های کلیدی، آمریکا دوباره زیر دست بایدن نیست

[ad_1]

پرزیدنت بایدن در طول سال نتوانسته کسی را برای چندین سفیر راهبردی معرفی کند، زیرا برخی از جای خالی سفارتخانه ها باعث شده است که متحدان اصلی آمریکا صدای قوی آمریکا را نداشته باشند و به طور فزاینده ای در برابر نفوذ چین و روسیه آسیب پذیر شوند.

دولت با اجازه دادن به مخالفت طولانی مدت با جمهوریخواهان در کنگره، موفق شد سفیران خود را در پکن و مسکو منصوب کند. سنا 54 سفیر بیشتر را تأیید کرد که 10 سفیر بیشتر از رئیس جمهور ترامپ تا پایان اولین سال فعالیت خود بود.

با این حال، کاخ سفید کسی را برای پست های حساسی مانند کره جنوبی یا عربستان سعودی نامزد نکرده است. اوکراین که در کانون اختلافات شدید با روسیه قرار دارد که جرقه گفتگوها در مورد جنگ را برانگیخته است، نمی داند که آقای بایدن چه کسی را به عنوان فرستاده کی یف انتخاب خواهد کرد.

دیپلمات های خارجی با تجربه این قلعه را در این کشورها و همچنین در فیلیپین، قطر، امارات متحده عربی، مجارستان، قزاقستان و سایر کشورها با سفیران آزاد نگهداری می کنند. اما به گفته منتقدان، از آنجایی که او نتوانست در سفارتخانه‌های کلیدی پست‌های اصلی را تصاحب کند، بایدن با یکی از امضاهای وعده‌های دولتش روبرو شد.

حدود یک ماه پس از روی کار آمدن، آقای بایدن اعلام کرد که «آمریکا بازگشته است» و ائتلاف‌های خارجی کلیدی را که دموکرات‌ها می‌گویند به‌دلیل ریاست‌جمهوری ترامپ و ناکامی در اجرای دیپلماسی اساسی به شدت تحت فشار قرار گرفته‌اند، احیا خواهد کرد.

با این حال، برخی آقای بایدن را متهم می‌کنند که متحدان را سرد نگه داشته است، با جای خالی کره جنوبی که با تهدید هسته‌ای کره شمالی و تهدید موشک‌های بالستیک مقابله می‌کند. فیلیپین، متحدی در این معاهده که با مخالفت فزاینده نیروی دریایی با چین مواجه است. و اوکراین، یک دموکراسی نوپا که نظاره گر تهاجم نظامی روسیه است.

«فکر می‌کردم تیم بایدن گفته است که دیپلماسی بازگشته است. نگاهی به جای خالی و ضعف های [Secretary of State Antony] ریچارد گرنل که سفیر آلمان در آلمان، فرستاده ویژه در صربستان و کوزوو و مدت کوتاهی مدیر موقت اطلاعات ملی در زمان آقای ترامپ بود، گفت: تیم بلینکن، من می‌توانم بگویم، پشتش است. واشنگتن تایمز.

آقای گرنل منتقد دائمی سیاست خارجی آقای بایدن است. او در رسانه‌های اجتماعی گفت که آقای بلینکن، مشاور امنیت ملی جیک سالیوان و دیگران در دولت به تهدیدات مخالفانی مانند چین و ایران پاسخ «ضعیف» داده‌اند.

شورشیان حوثی تحت حمایت ایران این هفته مسئولیت حمله پهپادی به تأسیسات نفتی در امارات متحده عربی، متحد کلیدی آمریکا و شریک مبارزه با تروریسم بدون سفیر آمریکا را بر عهده گرفتند.

پیتر رو، یک کارشناس ارشد با تمرکز ویژه بر اروپا در موسسه هادسون، گفت که کارکنان وزارت خارجه کاملاً قادر به حمایت از سفارت به عنوان مدیر موقت در زمانی که پست سفیر به طور رسمی خالی است، هستند. اما او خاطرنشان کرد که سفیری که توسط کاخ سفید منصوب می‌شود دارای پوشش و اختیاراتی است که در مواقع سخت می‌تواند حیاتی باشد.

او گفت: «اغلب این جلسات برای افرادی است که می توان تلفنی با آنها تماس گرفت و با رئیس جمهور یا وزیر امور خارجه تماس گرفت.

ناکامی در معرفی سفیر در سئول – یک پست خالی از زمان روی کار آمدن آقای بایدن در یک سال پیش – منبع بحث و ناآرامی مکرر در مطبوعات کره جنوبی بوده است. تحلیلگران در این فکر هستند که آیا فقدان سفیر نشان دهنده نارضایتی ایالات متحده از سیاست کره جنوبی است؟

«فکر می‌کنم بسیار ناامیدکننده است که دولت بایدن هنوز سفیری در کره جنوبی تعیین نکرده است. ترنس روریگ، استاد کالج نیروی دریایی ایالات متحده، ماه گذشته به کره تایمز انگلیسی زبان گفت: سنا تأخیرهای غیرضروری برای تأیید نامزدها وجود داشت، اما این بهانه ای برای عدم معرفی کسی نیست. وی افزود: من شک دارم که این تلافی برای ناامیدی ایالات متحده از موضع سیاسی کره جنوبی باشد، اما با توجه به تلاش های دولت برای احیای روابط ایالات متحده با متحدان و شرکا، بسیار شرم آور است.

کاخ سفید این انتقاد را رد کرده است که عدم تکمیل پست های کلیدی دیپلماتیک توانایی دولت را برای کمک به برخی کشورها از لحاظ استراتژیک رویارویی با آمریکا مختل می کند. این هفته، آقای بایدن چهار نامزد دیگر، از جمله یک کمک کننده برجسته دموکرات، جین هارتلی، که در دوره پرزیدنت اوباما سفیر فرانسه در فرانسه بود، برای انتصاب سنتی سفیر در لندن اعلام کرد.

حفاظت رکورد

مقامات دولت جمهوری خواهان را مقصر دانستند و از سابقه آقای بایدن دفاع کردند که چرا نامزدی و اعتبارسنجی دیپلمات ها برای چندین سمت استراتژیک کلیدی در خارج از کشور طولانی شد.

سخنگوی کاخ سفید که تنها در صورتی صحبت می کرد که در مقاله ذکر نشده باشد، گفت: «ما از زمان تصدی این سمت، 91 سفیر را معرفی کرده ایم که به ما نشان می دهد که پیشینیان ما کجا بودند.

این مقام که اشاره کرد که آقای ترامپ تنها 64 نامزدی را انجام داده و تنها 48 مورد را در سال اول ریاست جمهوری خود تایید کرده است، گفت که “ممانعت از حزب جمهوری خواه” مقصر این واقعیت است که تنها 58 نامزدی بایدن تایید شده است.

این نظر اشاره ای به بازداشت بود که سن. تد کروز، جمهوری‌خواه تگزاس، سال گذشته تأییدیه‌های دیپلماتیک متعددی ارائه کرد تا رای‌گیری ثبت شده در مورد اقدامی برای لغو تصمیم دولت مبنی بر عدم تلاش برای اعمال تحریم‌ها در حال حاضر، خط لوله نورد استریم ۲، که گاز طبیعی روسیه را مستقیماً در آلمان تامین می‌کند، وادار کند. .

بازداشت آقای کروز توسط سایر جمهوری خواهان حمایت شد و ابراز نگرانی کردند که این خط لوله با گسترش کنترل مسکو بر منابع انرژی اروپا، نفوذ روسیه را در غرب اروپا گسترش خواهد داد.

تنها پس از آن بود که چارلز ای. شومر، رهبر اکثریت سنا، دموکرات نیویورک، با رای دادن به آقای کروز به توافق رسید که جمهوریخواه تگزاس نامزدهای خود را برای سفیر پس گرفت.

مجلس سنا به سرعت 50 نامزد را در اواخر دسامبر تایید کرد، از جمله یکی از متحدان دولت بایدن و شهردار سابق شیکاگو رام امانوئل به عنوان سفیر در ژاپن.

برخی از کارشناسان سیاست خارجی می‌گویند مشکلات آقای بایدن بخشی از یک مدل منفی گسترده‌تر است: در 20 سال گذشته زمان بیشتری برای پر کردن سفارت‌خانه‌ها در فضای حزبی در واشنگتن برای هر دولت صرف شده است. کاخ سفید بایدن خاطرنشان کرد که پرزیدنت اوباما 82 سفیر را در سال اول ریاست جمهوری خود تایید کرد و رئیس جمهور جورج دبلیو بوش 93 سفیر را تایید کرد.

پی جی کراولی، دستیار وزیر امور خارجه دولت اوباما در امور عمومی، گفت که روند بررسی نامزدهای سفیر “تشدید شده و روند تایید سنا ضعیف تر شده است.”

او گفت کووید-19 کار و ارتباط سفرا را محدود کرده است، کاری که آنها می‌توانند حتی در کشورهای تعیین‌شده خود انجام دهند.

“نکته منحصر به فرد در مورد این چرخه همه گیری مداوم است. کراولی گفت: «کار دیپلماتیک بیشتری هم در واشنگتن و هم از طریق سفارتخانه ها به صورت مجازی انجام می شود. «همه سیستم های دولتی به شیوه ای غیرعادی کار می کنند. هر گزینه به نقطه ای برمی گردد که همه چیز به چیزی نزدیک تر به حالت عادی باز می گردد. این همه چیز از جمله جذب منصوبان سیاسی به دولت را تحت تأثیر قرار می دهد.

نگرانی های طولانی مدت

چنین واقعیت‌هایی کمک چندانی به کاهش نگرانی‌ها در مورد کمبود سفیران در برخی پایگاه‌های دورافتاده اما از نظر استراتژیک مهم نکرده است. غیبت ها می توانند در مکان های غیرمنتظره چشمگیر باشند. قزاقستان را در نظر بگیرید، یک کشور نسبتاً باثبات و غیر هسته ای آسیای مرکزی که مرزهای طولانی با روسیه و چین دارد و یک مرکز کلیدی برای شرکت های نفتی آمریکایی در منطقه است.

اعتراضات بهای سوخت در این ماه در یک خیزش ملی علیه دولت قزاقستان آغاز شد. شورون مستقر در هیوستون، که در وب سایت خود به خود می بالد که “بزرگترین تولیدکننده نفت خصوصی قزاقستان” است، تولید خود را در جریان اعتراضات، هرج و مرج سیاسی و مداخله نیروهای نظامی روسیه که کشور را در جهان قرار داده است، برای مدت کوتاهی کاهش داد. بدون هیچ سفیری برای دفاع از منافع آمریکا.

رو از موسسه هادسون گفت: “قزاقستان جایی است که ما در آن سرمایه گذاری های بزرگی داریم.”

آقای رو گفت: «اینها کشورهای کوچک و کم اهمیتی نیستند. ما یک سفیر مستقر در اتریش داریم، که خوب است و همه چیز، اما شما فکر می کنید که ما قبلاً یک سفیر مستقر در کره جنوبی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه کل فرآیند معرفی، تایید و ورود سفیر آمریکا یک رویداد بزرگ در بسیاری از کشورها است، گفت: عدم معرفی سفیر شرکای خود را با مشکل مواجه می کند.

آقای رو گفت: “سفیر در قلب حضور ایالات متحده در این کشورها قرار دارد.” زمانی که این روند اتفاق نیفتد قابل توجه است.

ایالات متحده سفیری در قطر، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گاز طبیعی جهان و پایگاه هوایی العدید، که گمان می‌رود میزبان مهم‌ترین پست نظامی آمریکا در خاورمیانه است، ندارد.

همچنین در عربستان سعودی، قدرتمندترین پادشاهی در خاورمیانه و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت جهان، وجود ندارد که به نظر می رسد در آستانه پیوستن یا عدم پیوستن به توافق مورد حمایت آمریکا برای عادی سازی روابط باشد. ابراهیم بین ملل عرب و اسرائیل.

آقای بایدن از برخی جهات از الگوی آقای ترامپ در مورد عربستان سعودی پیروی کرده است. اگرچه آقای ترامپ ریاض را مقصد اولین سفر خارجی خود قرار داد، اما نزدیک به دو سال منتظر ماند تا سفیر خود را معرفی کند. همین را می توان در مورد کره جنوبی نیز گفت. آقای ترامپ اجازه داد تا 17 ماه قبل از معرفی یک سفیر بگذرد.

در رابطه با اوکراین، آقای بلینکن در جریان بازدید از کیف این هفته گفت که نامزدی برای سفیر “بسیار زود” انجام خواهد شد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir