درخواست ها برای ارتقای ماسک با گسترش omicron تشدید می شودماسک نخی Hello Kitty شما دیگر بریده نخواهد شد و سناتور رند پل تنها کسی نیست که این را می گوید.

شش ماه پس از اینکه جمهوری‌خواه کنتاکی به دلیل پاره کردن ماسک‌های پارچه‌ای در یوتیوب متوقف شد، گروهی از متخصصان پزشکی آمریکایی‌ها را ترغیب می‌کنند که لیفت صورت خود را بهبود بخشند زیرا نسخه بسیار مسری Omicron منجر به رکورد بالای موارد ابتلا به ویروس کرونا می‌شود. ایالات متحده.

“ماسک های پارچه ای محافظت زیادی را ارائه نمی دهند – این نتیجه گیری است. اسکات گوتلیب، کمیسر سابق غذا و دارو در برنامه Face the Nation شبکه CBS گفت: این یک بیماری منتقله از هوا است. اکنون ما این را درک کرده‌ایم و ماسک پارچه‌ای از شما در برابر ویروسی که توسط قطرات موجود در هوا پخش می‌شود محافظت نمی‌کند.»

دکتر لیانا ون، استاد مدعو در دانشکده بهداشت عمومی انستیتوی جورج واشنگتن میلک و یک پزشک اورژانس، که لیفت صورت با پرداخت پول را به عنوان عملاً بی فایده محکوم کرد، حتی سرسخت تر بود.

دکتر ون ماه گذشته به سی‌ان‌ان گفت: «ماسک‌های پارچه‌ای چیزی بیشتر از تزئینات صورت هستند. در پرتو اومیکرون جایی برای آنها نیست».

به جای آن چه بپوشیم؟ دکتر ون توصیه کرد حداقل از ماسک های جراحی سه لایه استفاده کنید – یک نوع یکبار مصرف که به طور گسترده در جعبه های کامل فروخته می شود – اما حتی بهتر از ماسک های تنفسی هستند که با استاندارد طلایی N95 شروع می شود.

ما مدتی است که می دانیم پوشیدن ماسک صورت می تواند بازدم ذرات ویروس در هوای اطراف شما را مسدود کند که به جلوگیری از انتشار ویروس کمک می کند. و البته، هنگام سرفه یا عطسه، ماسک ها نیز مانع مفیدی هستند. اما ماسک‌های پارچه‌ای، که اغلب از موادی مانند پنبه ساخته می‌شوند، کار زیادی برای جلوگیری از استنشاق ذرات ناقل ویروس انجام نمی‌دهند – و با ویروسی مانند omicron که آلوده شده است، این مشکل در حال تبدیل شدن به یک مشکل است.

علاوه بر N95، کلینیک KN95 (تنظیم شده توسط دولت چین) و KF94 (تنظیم شده توسط کره جنوبی) را توصیه کرد، اما هشدار داد که حدود 60٪ از ماسک های KN95 تقلبی هستند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری فهرستی به روز از برندهای توصیه شده را حفظ می کند.

دکتر استفان گوردون، متخصص بیماری های عفونی در کلینیک کلیولند، می گوید: «واقعاً بهتر است ماسکی پیدا کنید که توسط یک نهاد نظارتی تأیید شده باشد. “اما حقیقت این است که در پایان روز، هر ماسکی که به خوبی روی صورت بچسبد بهتر از ماسکی است که اینطور نیست.”

مزیت اصلی ماسک ها و ماسک های تنفسی این است که از پلی پروپیلن مذاب ساخته شده اند که به به دام انداختن ذرات در هوا کمک می کند.

دکتر ابرار کاران، متخصص بیماری‌های عفونی در استنفورد و از طرفداران قدیمی ماسک‌های با فیلتراسیون بالا، گفت که این ماده «این نوع نوار پیچیده را تشکیل می‌دهد که سپس به صورت الکترواستاتیک شارژ می‌شود و ذرات را در حین دم و بازدم به داخل جذب می‌کند». ”

دکتر کاران در مصاحبه ای با مجله نیویورک در 30 دسامبر گفت: ماسک های پارچه ای اغلب فقط نخ های بافته شده و مواد دیگری هستند که آن طرح را ندارند. ماسک های پارچه ای نیز کنترل منبع خوبی را ارائه نمی دهند. CDC اکنون به افرادی که آزمایش COVID-19 مثبت دارند اجازه می دهد پس از پنج روز از ایزوله کردن خودداری کنند و سپس به مدت پنج روز از ماسک استفاده کنند. برای آنها ایده آل است که این را نیز توصیه کنند [they wear] ماسک بهتری.”

در واقع، CDC همچنان در آخرین راهنمای خود که در 25 اکتبر به روز شده است، انتخاب ماسک هایی با “دو یا چند لایه پارچه قابل شستشو و تنفس” را توصیه می کند.

آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید روز یکشنبه گفت که ماسک‌های جراحی و حتی ماسک‌های نخی در جلوگیری از گسترش نوع omicron موثر هستند.

آیا آنها به اندازه N95 موثر هستند؟ نه، «دکتر فائوچی به CNN گفت. اما آنچه گفته شد این است که به جای استفاده از ماسک، باید از ماسک نخی یا جراحی استفاده کنید. و این همان نقطه ای بود که تعیین شد.»

«آنها درجه خاصی از کارایی دارند. و اگر این ماسکی است که در دسترس شماست، از آن استفاده کنید.»

دکتر فائوسی و آقای پل، یک پزشک، بر سر ماسک و سایر مسائل همه گیر با هم بحث کردند. در ماه اوت، ویدئویی که در آن آقای پل از تاثیر ماسک های بوم انتقاد می کرد از یوتیوب حذف شد و حساب کاربری او به حالت تعلیق درآمد.

آقای پل در یک پست ویدئویی در ماه آگوست در رامبل گفت: “این چیزی است که من در این ویدئو گفتم، علم واقعی است.” «بیشتر ماسک‌هایی که در پیشخوان دریافت می‌کنید، کار نمی‌کنند. آنها از عفونت جلوگیری نمی کنند. گفتن اینکه ماسک‌های بوم زمانی کار می‌کنند که واقعاً جان شما را به خطر نمی‌اندازند، زیرا ممکن است شخصی مراقبت از یکی از عزیزان مبتلا به کووید را انتخاب کند در حالی که فقط ماسک بوم بر تن دارد.

آقای پل که سال گذشته پس از بهبودی از کووید-19 از پوشیدن ماسک در مجلس سنا امتناع کرد، افزود که “وقتی صحبت از ماسک های N95 به میان می آید، من همیشه گفته ام که آنها کار می کنند.”

حتی بدون توصیه CDC، انتقال به ماسک های با فیلتراسیون بالا در حال انجام است. در کانکتیکات، فرماندار ند لامونت ماه گذشته اعلام کرد که قصد دارد 6 میلیون ماسک N95 را بین ساکنان توزیع کند.

“با توجه به ماهیت بسیار مسری نوع omicron، مهم است که هر ماسک را هم در ملاء عام و هم در تماس نزدیک با افراد خارج از خانه خود بپوشید، اما ماسک N95 محافظت بهتری ایجاد می کند.” دکتر مانیشا یوتانی، کمیسر ایالتی برای عموم مردم. بهداشت، در بیانیه ای در 29 دسامبر گفت.

کاخ سفید شروع به درخواست N95 کرد. انجمن خبرنگاران کاخ سفید در 19 دسامبر در ایمیلی از خبرنگاران خواست که ماسک های خود را اصلاح کنند.

در این بیانیه آمده است: «یادآوری: اگر مجبور به ورود به کاخ سفید هستید، از شما می‌خواهیم از ماسک N95 یا KN95 استفاده کنید و از استفاده از روکش‌های پارچه‌ای یا جراحی صورت که به طور کامل روی بینی و دهان شما مهر و موم نمی‌کنند، خودداری کنید». .

پولیتیکو با استناد به پروتکل های داخلی دولت در مورد کووید-19 گزارش داد که کاخ سفید اکنون از کسانی که با پرزیدنت بایدن و معاون رئیس جمهور کامالا هریس کار می کنند می خواهد که N95 را بپوشند.

کاپیتول هیل نیز ماسک تنفسی را در آغوش می گیرد. دفتر پزشک در نامه‌ای به همکاران محترم روز دوشنبه از قانون‌گذاران خواست تا پس از جهش موارد COVID-19 از کمتر از 1٪ به 13، به “حداکثر دورکاری” بازگردند.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، برایان موناهان، پزشک کاپیتول در یادداشتی گفت: ماسک‌های جراحی آبی، ماسک‌های پارچه‌ای صورت و ماسک‌های راه رفتن باید با ماسک‌های محافظ KN95 یا N95 جایگزین شوند.

در همین حال، CDC هرگز N95 را به عموم مردم توصیه نکرده است. در ابتدای همه گیری، دکتر فائوچی توصیه کرد از ترس کمبود ماسک نزنید. او ماه ها بعد توصیه خود را تغییر داد.

دکتر فائوچی در مصاحبه ای در ژوئن 2020 به TheStreet گفت: «اکنون ما ماسک داریم و می دانیم که اگر یک فرد معمولی در خیابان هستید، نیازی به N95 ندارید. ما همچنین می دانیم که بوم ساده تعداد زیادی از مردم را پوشش می دهد دارند، در بسیاری از موارد می تواند به عنوان ماسک عمل کند.

روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، در ژانویه 2021 گفت که عموم مردم نباید از N95 استفاده کنند و دلیل آن دشواری حمل آن است.

“من زمان معقولی را در ماسک N95 گذراندم. دکتر والنسکی گفت: تحمل آنها در تمام طول روز سخت است. و در واقع، وقتی واقعاً به این فکر می‌کنید که مردم چقدر آن‌ها را بپوشند، من نگران هستم که اگر به مردم پیشنهاد کنیم یا از آنها بخواهیم N95 را بپوشند، همیشه آن را نپوشند.

دکتر کاران گفت نگرانی‌های راحتی «یکی (از بسیاری) بهانه‌هایی است که چرا N95 و دیگر ماسک‌های تنفسی در اولویت توسعه نیستند. [the] قانون دادرسی دفاعی در سال گذشته برای حمایت از جامعه.

دکتر کاران در 23 دسامبر در توییتی نوشت: «به #COVID19 مبتلا شوید و به طور بالقوه خانواده خود را آلوده کنید، بسیار راحت است.

به گفته مرکز منابع ویروس کرونا دانشگاه جان هاپکینز، نوع omicron پشت پرش عظیم کووید-19 در چند هفته گذشته بوده است، با بیش از 1 میلیون مورد در ایالات متحده در روز دوشنبه.

با این حال، مرگ و میر با تعداد موارد افزایش نیافته است، و بسیاری از کارکنان خط اول پزشکی گزارش داده اند که این نوع، اگرچه بسیار مسری است، اما به نظر می رسد کمتر کشنده و با علائم خفیف تر از سویه های قبلی است.

• جف مورداک در این گزارش مشارکت داشت.

برای اطلاعات بیشتر، از صفحه منبع COVID-19 واشنگتن تایمز دیدن کنید.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر