خرید راحت سبوس لایه ی دوم برنج قهوه ای/09109483228

خرید راحت سبوس لایه ی دوم برنج قهوه ای/09109483228

 

 

برنج قهوه ای چیست؟

برنج قهوه ای را باید بیشتر از برنج سفید جوید، همه برنج ها و هر نوع برنجی می تواند برنج قهوه ای باشد مانند برنج هاشمی، برنج تاریم و ….

 

هنگام برداشت برنج، دانه آن از 3 لایه به نام برنج تشکیل می شود که قبل از برداشتن برنج با بخار یا آب داغ حرارت داده می شود تا برنج قهوه ای تولید شود.

 

دانه های برنج را گرم می کنند تا املاح و ویتامین های داخل پوسته آن به مغز منتقل شود سپس برنج را خشک کرده و لایه سوم را از آن جدا می کنند.

 

ارزش غذایی برنج قهوه ای آریوکالا

آرد برنج قهوه ای سرشار از مواد معدنی ضروری مانند منگنز، آهن، روی، فسفر، کلسیم، منیزیم و پتاسیم است، بنابراین غذای سالمی است.

 

ویتامین B1 به معنای بتامین، ویتامین B2 به معنای ریبوفلاوین، ویتامین B3 به معنای نیاسین، ویتامین B6 به معنای اسید فولیک، ویتامین E به معنای آلفا و ویتامین K است که هر دو منبع پروتئین هستند و فیبر زیادی به رژیم غذایی اضافه می‌کنند و همچنین چربی‌های ضروری را نیز اضافه می‌کنند. . و اسیدها

 

آیا نحوه نگهداری برنج قهوه ای با نحوه نگهداری برنج سفید متفاوت است؟

تا حدودی پاسخ مثبت است، زیرا این برنج حاوی چربی و نمک بیشتری نسبت به برنج سفید است، بنابراین بهتر است آن را در جای خشک‌تر و خنک‌تر نگهداری کنید تا آن را حفظ کنید و از فساد آن جلوگیری کنید. . چربی این برنج

 

بهتر است تاریخ مصرف برنج را بررسی کنید و تا حد امکان از آن تازه استفاده کنید و برنج خام را می توان تا 6 ماه در ظرف دربسته در دمای اتاق نگهداری کرد تا سالم بماند.

 

برای افزایش ماندگاری می توان آن را در یخچال نگهداری کرد، این برنج را باید با دقت و احتیاط نگهداری کرد، اگر برنج پخته شده به صورت نامناسب نگهداری شود ممکن است به دلیل رشد باکتری هایی به نام باسیل باعث مسمومیت غذایی شود.

 

https://aryokala.ir/product-category/rice-bran/

 

دیدگاهتان را بنویسید