“خبر خوب نیست”: گزینه Omicron نگرانی های بیشتری نسبت به COVID، ممنوعیت سفر ایجاد می کندیک نوع هشدار دهنده جدید از ویروس کرونا روز یکشنبه همه گیری را به خط مقدم بازگرداند و محدودیت های سفر جهانی را افزایش داد و نگرانی ها را در مورد پتانسیل گزینه آفریقای جنوبی برای وارد کردن ضربه پزشکی و اقتصادی دیگری به ایالات متحده افزایش داد.

دکتر آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید، گفت که هیچ موردی در ایالات متحده یافت نشده است، اما گفت که رسیدن نسخه omicron به سواحل آمریکا فقط مسئله زمان است.

دکتر فائوچی به ABC گفت: “همانطور که همه ما می دانیم، وقتی ویروسی دارید که قبلاً به بسیاری از کشورها رفته است، ناگزیر اینجا خواهد بود.”

“سوال این است که آیا ما برای آن آماده خواهیم بود؟ و آماده‌سازی‌هایی که در حال انجام برای کاری که اکنون با گزینه دلتا انجام می‌دهیم، فقط باید افزایش یابد.» او هشدار داد.

در واقع، مقامات کانادایی روز یکشنبه اعلام کردند که نوع omicron به کشورشان رسیده است و دو مورد در استان انتاریو آخرین جهش ویروس را در بزرگترین مرز زمینی آمریکا با بزرگترین شریک تجاری خود قرار دادند.

استرالیا همچنین دو مورد را شناسایی کرد و هلند تا یکشنبه 13 مورد را کشف کرد، که نشانه قوی این است که ویروس در حال حاضر بسیار فراتر از آفریقای جنوبی گسترش یافته است.

تیم پاسخ به کووید کاخ سفید پس از دیدار با رئیس جمهور بایدن و دکتر فائوچی در روز یکشنبه از آمریکایی ها خواسته است که به طور کامل واکسینه شوند یا “در اسرع وقت” تزریق تقویت کننده انجام دهند.

حتی قبل از اولین مورد در ایالات متحده، گزینه مالیات پرداخت می کرد.

پس از اینکه سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد که omicron به عنوان “گزینه نگرانی” نامگذاری شده است، اولین بار از زمان کشف گزینه دلتا در دسامبر 2020، بازار سهام روز جمعه 905.04 واحد سقوط کرد تا بزرگترین افت خود از ژوئن سال 2020 تاکنون باشد.

آقای بایدن محدودیت هایی را برای پروازها بر فراز آفریقای جنوبی و هفت کشور آفریقایی دیگر اعلام کرده است که قرار است از روز دوشنبه اجرایی شود. کشورهای دیگری که محدودیت هایی را برای سفر به منطقه آفریقای جنوبی اعلام کرده اند عبارتند از اتحادیه اروپا، کانادا، اسرائیل و سنگاپور.

دکتر فائوچی اذعان کرد که ممنوعیت‌های سفر در درازمدت در برابر ویروس‌ها بی‌اثر است، اما گفت که می‌تواند “موضوعات را کند کند” و به کشورها فرصتی می‌دهد تا “برای بدترین‌ها آماده شوند”.

“کاری که می توانید انجام دهید این است که آن را به مدت کافی به تعویق بیندازید تا ما را بهتر آماده کنید. و این چیزی است که مردم باید درک کنند، “او گفت. اگر می‌خواهید ممنوعیت سفر را به روشی که اکنون انجام می‌دهیم اجرا کنید و اکنون آن را اعمال کنید، از زمانی که خرید می‌کنید برای پر کردن شکاف‌ها استفاده کنید.»

این گزینه همچنین نگرانی‌هایی را در مورد دور دیگری از انسدادهای اقتصادی ویرانگر و تفرقه‌انگیز سیاسی ایجاد کرد، اما دکتر فائوچی گفت: «واقعاً خیلی زود است که بگوییم» آیا چنین اقداماتی ضروری است یا خیر.

وی گفت: افرادی که در مورد مسدود کردن صحبت می کنند، مردم در مورد آن صحبت می کنند، بیایید ببینیم اطلاعاتی که در زمان واقعی به دست می آوریم به ما چه می گوید و ما مانند همیشه بر اساس علم و شواهد تصمیم خواهیم گرفت. اما شما می خواهید برای انجام هر کاری و هر کاری آماده باشید. و به همین دلیل است که ما بسیار به آن توجه می کنیم و چرا بالاتر از آن هستیم.”

دکتر فرانسیس کالینز، مدیر مؤسسه ملی بهداشت، اذعان کرد که “این مطمئناً خبر خوبی نیست”.

دکتر کالینز در برنامه وضعیت اتحادیه سی ان ان گفت: «ما هنوز نمی دانیم که این چقدر تأثیر خواهد داشت. ما باید تلاش خود را برای استفاده از ابزارهایی که در اختیار داریم، یعنی واکسیناسیون و تقویت کننده ها، مضاعف کنیم و مطمئن شویم که آنها را به بقیه جهان تحویل می دهیم، کاری که ایالات متحده بیش از هر کشور دیگری انجام می دهد.

“ویروس از ما خسته نشده است”

این که نوع omicron باعث ایجاد مجموعه دیگری از دستورات تعلیق می شود به عوامل آن از جمله شدت و قابلیت حمل بستگی دارد که طبق گفته WHO هیچ یک از آنها در این مرحله به طور کامل شناخته نشده است.

سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌ای در روز یکشنبه گفت که تعداد موارد در آفریقای جنوبی که با این گزینه تحت فشار قرار می‌گیرند در حال افزایش است، اما “مطالعات اپیدمیولوژیک در حال انجام است تا مشخص شود آیا این به دلیل Omicron یا عوامل دیگر است”.

همچنین در حال بررسی است که آیا omicron باعث عفونت های شدیدتری نسبت به انواع دیگر از جمله دلتا می شود یا خیر.

سازمان جهانی بهداشت گفت: «داده‌های اولیه نشان می‌دهد که سطوح رو به افزایشی از بستری شدن در بیمارستان‌ها در آفریقای جنوبی وجود دارد، اما این ممکن است به دلیل افزایش تعداد کل افراد آلوده باشد، نه یک عفونت خاص Omicron». “در حال حاضر هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که نشان دهد علائم مربوط به Omicron با سایر انواع متفاوت است.”

سوال اصلی دیگر این است که آیا واکسن کووید-19 در برابر نوع omicron موثر است یا خیر، اما دکتر کالینز گفت دلیلی برای خوش بینی وجود دارد.

“بر اساس آنچه که ما تاکنون با آلفا، بتا، گاما و دلتا آموخته ایم [variants]دکتر کالینز به سی‌ان‌ان گفت: «واکسن‌هایی که علیه ویروس اصلی تولید شده‌اند هنوز کار می‌کنند و تقویت‌کننده‌ها به‌خوبی کار می‌کنند.

او گفت که تقویت‌کننده کووید-19 «اساساً ظرفیت سیستم ایمنی شما را برای تشخیص انواع مختلف پروتئین‌هایی که هرگز ندیده است، افزایش می‌دهد».

او گفت: «این یک روز عالی برای رفتن و قوی‌تر شدن یا یافتن چگونگی انجام آن در vaccines.gov است.

دکتر کالینز گفت: با توجه به نوع بسیار مسری دلتا، هنوز مشخص نیست که آیا omicron “می تواند با دلتا رقابت کند یا خیر.”

او مثال بتا را ذکر می‌کند که «هیچ‌وقت در واقع ظاهر نشد، زیرا دلتا آنقدر در توزیع مؤثر بود که نمی‌توانست با آن رقابت کند».

دکتر کالینز گفت: “ما نمی دانیم که اگر Omicron به کشور ما برسد، چه شکلی خواهد بود و امیدوارم نرسد، اما به احتمال زیاد مواردی را مشاهده خواهیم کرد.” “آیا او می تواند مسابقه دهد یا بیرون خواهد رفت؟”

او گفت که در چند هفته آینده باید پاسخ‌های بیشتری وجود داشته باشد زیرا کارشناسان پزشکی داده‌هایی از آفریقای جنوبی دریافت می‌کنند، از جمله اطلاعاتی در مورد اثربخشی واکسیناسیون در مبارزه با این گزینه، اگرچه این موضوع به دلیل نرخ پایین واکسیناسیون در آفریقای جنوبی پیچیده است.

دکتر کالینز گفت: «ما اکنون این را از آنچه در آفریقای جنوبی اتفاق می‌افتد درک خواهیم کرد، زیرا حدود 37 درصد از آفریقای جنوبی واکسینه شده‌اند.

وی افزود: «ما باید بتوانیم در دو یا سه هفته آینده بفهمیم که آیا محافظتی که آنها دارند کمی بهتر از افراد واکسینه نشده است؟»

تنش ها قبلاً جنجال های سیاسی را برانگیخته است.

توماس ماسی، سخنگوی جمهوری خواه کنتاکی، ممنوعیت سفر دولت بایدن را به سخره گرفت و در توییتی نوشت: «نگران نباشید، ممنوعیت سفر از هفته آینده شروع می شود، زیرا، می دانید، گزینه ها در آخر هفته ها پخش نمی شوند.»

وی افزود: «ص. چه کسی واقعاً معتقد است که این گزینه دیگر اینجا نیست؟

وزارت روابط و همکاری بین المللی آفریقای جنوبی روز شنبه سایر کشورها را متهم کرد که با قطع سفر، ملت را به دلیل گزارش این گزینه “مجازات” می کنند.

وزارت امور خارجه گفت: «این دور جدید ممنوعیت سفر مشابه مجازات آفریقای جنوبی به دلیل بهبود توالی ژنومی و توانایی کشف انواع جدید سریعتر است.» «علم عالی را باید تحسین کرد، نه مجازات. جامعه جهانی به همکاری و مشارکت در مدیریت همه‌گیری کووید-19 نیاز دارد.»

گونه‌های کووید-۱۹ از حروف الفبای یونانی نام‌گذاری شده‌اند، اما سازمان جهانی بهداشت حروف سیزدهم و چهاردهم، nu و xi را هنگام برچسب‌گذاری نوع omicron حذف کرده است.

تصمیم به نپرداختن نامه ها اتهامات تبعیت از چین را برانگیخته است، اتهامی طولانی مدت از زمان شروع ویروس در ووهان چین.

املای انگلیسی “xi” با نام رئیس جمهور چین شی جین پینگ یکی است، اگرچه WHO گفت “xi” برای جلوگیری از توهین به مناطق و گروه ها حذف شده است.

“خوب” به راحتی با “جدید” اشتباه گرفته می شود و “Xi” استفاده نمی شود زیرا نام خانوادگی رایجی است، و بهترین شیوه های سازمان بهداشت جهانی برای نام گذاری بیماری ها نشان می دهد که از “توهین به هر گروه فرهنگی، اجتماعی، ملی، منطقه ای، حرفه ای یا قومی اجتناب شود. “WHO در ایمیلی گفت.

حرف چهاردهم الفبای یونانی، اگرچه در انگلیسی به عنوان “Xi” نشان داده می شود، اما مانند اکثر تلفظ های انگلیسی “دقیقا” / gz / تلفظ می شود. این به نام چینی “Xi” مربوط نمی شود، که تصویری از الفبای لاتین بر روی یک پیکتوگرام است که به عنوان ضمیر زن انگلیسی “she” تلفظ می شود.

در میان کسانی که از این اقدام انتقاد کردند، سناتور تد کروز، جمهوریخواه تگزاس، و دونالد ترامپ جونیور، هر دو از منتقدان قدیمی سازمان بهداشت جهانی بودند.

آقای کروز روز جمعه در توییتی نوشت: «اگر سازمان جهانی بهداشت اینقدر از حزب کمونیست چین می‌ترسد، چگونه می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد که دفعه بعد که تلاش کردند یک بیماری همه‌گیر جهانی فاجعه‌بار را سرپوش بگذارند، با آنها تماس بگیرد؟»

این گزینه چالش دیگری برای آقای بایدن است، زیرا او با سقوط آزاد در نظرسنجی ها دست و پنجه نرم می کند.

بر اساس گزارش FiveThirtyEight، محبوبیت همه‌گیری او از 69 درصد در ژانویه به 48 درصد در روز شنبه کاهش یافت.

از زمان شیوع بیماری کووید-19 در دسامبر 2019 در چین، بیش از 770000 نفر در ایالات متحده و 5.2 میلیون نفر در سراسر جهان جان خود را از دست داده اند.

دکتر کالینز گفت این گزینه به این معنی است که “ما باید به آن استراتژی‌های کاهشی که مردم واقعاً از آن رنج می‌برند نگاه کنیم، مانند استفاده از ماسک هنگام بیرون رفتن با افرادی که ممکن است واکسینه نشده‌اند، و احترام به این فاصله اجتماعی.”

او گفت: “می‌دانم، آمریکا، شما واقعاً از شنیدن این چیزها خسته شده‌اید، اما ویروس از ما خسته نشده است و شکل خود را تغییر می‌دهد.” “اگر تصور کنید که ما در اینجا در یک پیست مسابقه هستیم، ویروس فقط در نسخه جدید دوباره ظاهر می شود و سعی می کند به آن برسد.”

– شن وو تان و ویکتور مورتون در این گزارش مشارکت داشتند.

برای اطلاعات بیشتر، از صفحه منبع The Washington Times COVID-19 دیدن کنید.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر