حادثه خودروی اتباع بیگانه در یزد/ ۳ نفر در صندوق عقب خودرو جان باختند/ ۸ نفر مجروح شدند

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

سردار بهدانی فرد گفت: ماموران پلیس هنگام کنترل محور‌های فرعی مواصلاتی منتهی به شهر یزد به چند دستگاه خودرو که ضمن قاچاق اتباع بیگانه غیرمجاز، مبادرت به قاچاق مواد مخدر نیز می‌کردند؛ مشکوک شدند و دستور ایست دادند.

وی با بیان اینکه ماموران با استفاده از علائم هشداری موفق به متوقف کردن ٣ دستگاه خودرو و دستگیری تعدادی اتباع بیگانه غیرمجاز و کشف مقداری مواد مخدر می‌شوند، افزود: از بین این خودرو‌ها یک دستگاه خودرو به فرمان ایست پلیس و صدای تیر هوایی توجهی نکرده و با استفاده از سیستم دودزا و احتراق با سرعت خیلی زیاد متواری می‌شوند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با وجود پنچری لاستیک، خودرو بیش از ٨ کیلومتر ادامه مسیر داده و به علت داغ شدن رینگ‌ها بر اثر اصطکاک، استفاده از سیستم احتراق و دودزا، آتش گرفتن جلو خودرو و نیز ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه، خودرو از جاده منحرف و به گاردریل وسط جاده برخورد می‌کند.

فرمانده انتظامی استان یزد گفت: در این حادثه متاسفانه سه نفر از اتباع غیر مجاز که در صندوق عقب بودند بر اثر آتش سوزی، در دم فوت کرده و ٨ نفر نیز به بیمارستان منتقل می‌شوند که از این تعداد ۴ نفر به صورت سر پایی درمان و از بیمارستان ترخیص می‌شوند؛ همچنین راننده خودرو به همراه چند نفر از اتباع متواری می‌شود که دستگیری آنها در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی اظهار داشت: متاسفانه افرادی فرصت طلب و سودجو با بی توجهی به قانون؛ اقدام به قاچاق انسان و مواد مخدر کرده و ضمن به خطر انداختن جان خود و دیگران، امنیت استان و بخصوص امنیت خودرو‌های عبوری را مخدوش می‌کنند.

بهدانی فرد تأکید کرد: بار‌ها شاهد ایراد خسارت‌های جانی و مالی زیادی برای برخی از رانندگان عبوری به خاطر نحوه رانندگی این نوع خودرو‌ها در استان و حتی کشور بوده ایم که این موضوع موجب نارضایتی شدید مردم و درخواست مکرر آن‌ها در برخورد قاطع با این پدیده مجرمانه شده است.

وی از اتباع خارجی نیز خواست با اخذ مجوز‌های قانونی و برابر پروتکل‌های بین المللی به کشور ایران وارد شوند تا شاهد تکرار چنین حوادث دردناکی برای این عزیزان نباشیم.

گفتنی است، روزانه تعداد زیادی از اتباع بیگانه غیرمجاز از استان‌های جنوب شرقی و شرقی کشور وارد یزد شده و با استفاده از این خودرو‌ها که به خودرو‌های شوتی معروف شده اند به استان‌های دیگر منتقل می‌شوند.

روز گذشته نیز تعداد ۶۰ نفر از اتباع غیر مجاز که در یک محل حاشیه‌ای یزد جمع شده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

[ad_2]

Source link