جراحی ژنیکوماستی

 مردانی که درمان جایگزینی تستوسترون دریافت می کنند معمولاً نتایج درمانی قابل توجهی دارند. افراد مبتلا به آلرژی دارویی نیز نمی توانند جراحی ژنیکوماستی با سونوگرافی انجام دهند. معاینات فیزیکی انجام شده بر روی بیمار در این جلسه بر ارزیابی وضعیت بدن و توضیح نتایج مورد انتظار از بیمار تمرکز دارد. پس از اولین معاینه توسط جراح، برای بیمار پماد و دارو تجویز می شود. در این مقاله به طور کامل این بیماری را مورد بحث و بررسی قرار داده ایم و با علل این بیماری آشنا می شویم. در مورد اینکه آیا این درمان ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش دهد، اختلاف نظر وجود دارد. همین امر در مورد بدن بیمار نیز صدق می کند که به داروها پاسخ نمی دهد. داروهایی که عملکرد یا تولید تستوسترون را مسدود می کنند (سایمتیدین، کتوکونازول، فنی توئین، اسپیرونولاکتون، داروهای ضد سرطان و دیازپام) نیز شامل می شوند. اگر سطح تستوسترون یک مرد در مقایسه با استروژن پایین باشد، یا اگر فعالیت استروژنی بیش از حد در بدن او نسبت به تستوسترون وجود داشته باشد، ممکن است سینه‌های آن مرد بزرگ شده باشد که از نظر علمی به آن ژنیکوماستی گفته می‌شود.

کاهش سطح استروژن یکی از درمان های این دارو است. این عارضه انواع مختلفی دارد. گزینه های زیادی برای درمان این مشکل وجود دارد. این درمان ها ممکن است شامل جراحی اصلاحی یا زیبایی باشد تا به فرد شکل و ظاهر سینه دلخواه بدهد. نکته: بهتر است این افراد در مورد آخرین تحقیقات و همچنین خطرات و مزایای تستوسترون درمانی برای ژنیکوماستی با پزشک خود صحبت کنند. اگر افرادی که ورزش و دارو دارند جواب ندهند و علائم برطرف نشد، جراح می آید. ژنیکوماستی را می توان با معاینه فیزیکی توسط جراح پلاستیک تشخیص داد. اگر این وضعیت شامل مشکلات زیادی در غدد باشد، جراح پلاستیک باید محل را برش دهد زیرا غدد آنقدر سفت هستند که به راحتی نمی‌توان آنها را مکید. در موارد پیشرفته بیماری که درمان دارویی به تأخیر می افتد و بیمار به مدت طولانی ژنیکوماستی داشته و بافت سینه تغییر کرده است، درمان دارویی دیگر مؤثر نیست و باید جراحی انجام شود. تغییرات در عرض چهار تا شش هفته آشکار می شوند و بهترین نتایج حدود سه تا شش ماه بعد دیده می شوند. در این مدت احتمال تورم قابل توجه و احتمال کبودی وجود دارد و از داروهای مناسب برای کنترل درد استفاده می شود.

هنگامی که پسران به بلوغ می رسند، تغییرات قابل توجهی در فعالیت هورمونی آنها ایجاد می شود. مردان زمانی که از درمان های جایگزین برای درمان استفاده می کنند سطوح پایینی از هورمون تستوسترون دارند. مشاهده شده است که ژنیکوماستی آنها نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. نکته: اگر فردی استروئیدهای آنابولیک مصرف کند، می تواند توانایی او در تولید تستوسترون را نیز مختل کند. البته لازم به ذکر است که کمبود این هورمون می تواند علل عمده اختلالات سلامتی داشته باشد. برنامه های ویژه زیادی در این زمینه وجود دارد از جمله برنامه تمرینی برای رشد عضلات ضعیف که برای چربی سوزی بسیار مفید است. این هورمون بر روی جنسی و خلق و خوی مردان و افراد مبتلا به M TO F تاثیر زیادی دارد و در برخی موارد فرد دچار عدم تعادل هورمونی از جمله تستوسترون می شود.

ژنیکوماستی و تستوسترون پایین در مردان کاملاً قابل درمان است. البته شایان ذکر است که هم تستوسترون و هم ژنیکوماستی کم قابل درمان هستند. او معمولاً برای جراحی کوچک کردن سینه مردان از بیهوشی عمومی استفاده نمی کند، اما گاهی اوقات از داروهای آرام بخش استفاده می کند. با این حال، شرایط کم آندروژنیک در سندرم کلاین فلتر، که در آن ژنیکوماستی شایع است، با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط است. ژنیکوماستی ممکن است در این زمان رخ دهد. با این حال، می تواند به مرور زمان بدون درمان از بین برود. این بیماری برای مردان و افراد ترنس از M تا F است که تغییر نکرده اند. با کاهش سطح تستوسترون در افراد مسن، ژنیکوماستی می تواند ایجاد شود و ادامه یابد. ژنیکوماستی سونوگرافی در افراد مبتلا به سرطان انجام نمی شود. سپس اطلاعات جمع آوری شده برای تعیین یک برنامه درمانی که بر اساس اهداف بیمار به بهترین نتایج ممکن دست می یابد، استفاده می شود.

خوردن زیاد غذاهای چرب، فست فودها و شیرینی ها برای زشت و ناهماهنگ شدن سینه ها طبیعی است و همیشه ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید. کالری دریافتی روزانه خود را کنترل کنید. گاهی اوقات تومورها می توانند باعث بزرگ شدن سینه ها، کمبود ویتامین ها و مواد معدنی و کالری زیاد باعث بزرگ شدن سینه های مردان شوند. 1 کوچک کردن سینه در مردان چیست؟ همانطور که گفته شد در مردان با افزایش سن این هورمون کاهش می یابد. چگونه برای جراحی آماده شویم؟ توجه: استفاده از داروها برای درمان شرایطی که توسط FDA تایید نشده است به عنوان استفاده خارج از برچسب شناخته می شود. در صورت وجود اختلالات غدد درون ریز، درمان اختصاصی باید شروع شود.

جراحی ژنیکوماستی چیست
جراحی ژنیکوماستی چگونه انجام میشود
جراحی ژنیکوماستی با بیمه
جراحی باز ژنیکوماستی
جراحی بیماری ژنیکوماستی
برای جراحی ژنیکوماستی به چه دکتری مراجعه کنیم
جراح پلاستیک ژنیکوماستی
هزینه جراحی پلاستیک ژنیکوماستی
فوق تخصص جراحی پلاستیک ژنیکوماستی
جراحی ژنیکوماستی تهران
جراحی ژنیکوماستی در تهران
هزینه جراحی ژنیکوماستی تهران
تجربه جراحی ژنیکوماستی
هزینه جراحی ژنیکوماستی چقدر است ؟
چگونگی جراحی ژنیکوماستی
جراح خوب ژنیکوماستی
خطرات جراحی ژنیکوماستی
روش جراحی ژنیکوماستی
روشهای جراحی ژنیکوماستی
جراحی زیبایی ژنیکوماستی
جراح عمومی ژنیکوماستی
عمل جراحی ژنیکوماستی
عوارض جراحی ژنیکوماستی
عمل جراحی ژنیکوماستی اپارات

ایندکسر