تصحیح غلط های املایی و نگارشی با یک نرم افزار

افزونه Grammarli یک افزونه کاملا رایگان است که متن های نوشته شده شما را در Gmail ، Facebook ، Twitter و تقریباً در هر قسمت از مرورگر Chrome بررسی می کند و اشتباهات تایپ یا تایپ شما را شناسایی می کند و همچنین پیشنهادهای عملی برای اصلاح این خطاها را ارائه می دهد. دادن. ویژگی منحصر به فرد دستور زبان های تصحیح خطا این است که در هر حالت نه تنها گزینه صحیح را معرفی می کند ، بلکه دلیل تشخیص غلط را نیز توضیح می دهد ، بنابراین به شما کمک می کند تا این خطا و نقش معلم را تکرار نکنید. او برای شما بازی می کند.

طبق Grammarly ، این افزونه متن ورودی را با بیش از 250 قانون گرامری بررسی می کند ، بخشهای مختلفی را که به اشتباه تشخیص می دهد دوباره ترسیم می کند و با حرکت دادن نشانگر ماوس بر روی منطقه مشخص شده ، اصلاحات پیشنهادی را نمایش می دهد. نصب این افزونه رایگان است و با عضویت در وب سایت و ایجاد حساب کاربری ، امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد.

می توانید یک فایل متنی کامل در وب سایت حساب بارگذاری کنید و دستور زبان به سرعت تعداد خطاهای ذکر شده ترنسیس را نشان می دهد و به صورت گرافیکی میزان کفایت آنها را نشان می دهد و نحوه تصحیح آن را پیشنهاد می کند. علاوه بر این ، این حساب از این مزیت برخوردار است که می توانید متن ها را ذخیره کرده و در صورت لزوم مجدداً آنها را ارسال کنید.

نرم افزار Grammarly برای جلوگیری از دزدی ادبی و جعل متن در سال 2009 راه اندازی شد. این نرم افزار به محققان و نویسندگان این امکان را می دهد تا متن های خود را از نظر نوشتاری و گرامری به راحتی بررسی کنند. می توان گفت که Grammarli بهترین افزونه برای ویرایشگر متن به زبان انگلیسی است.

از نظر دستوری

از پلتفرم گرامرلی تصمی توان به صورت آنلاین از طریق وب سایت و از طریق پسوندهای مختلف مرورگر و همچنین نرم افزار ویندوز و پلاگین ویژه Office Word استفاده کرد. با استفاده از Gramerly شما می توانید سبک نوشتاری خود را مشخص کنید و Gramerly بر اساس آن پیشنهادهایی را به شما ارائه می دهد. در نسخه جدید این سیستم عامل حتی می توانید لحن و لحن متن خود را مشخص کنید. یکی دیگر از ویژگی های این پلتفرم استفاده در هنگام نوشتن ایمیل است. بنابراین دستور زبان مبتنی بر هوش مصنوعی به شما کمک می کند متن خود را تا حد ممکن روان بنویسید. علاوه بر این ، این نرم افزار به صورت رایگان و ممتاز در دسترس است که به نوبه خود ، در نسخه ممتاز ، ویژگی های فوق کاملتر و بهینه تر می شوند.

چگونه نقایص نوشتاری و فنی را بررسی کنیم و با دستور زبان آنها را اصلاح کنیم
همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، پانل دستور زبان کاربر دارای چندین بخش است که شامل موارد زیر است:

دستور زبان من
حساب
برنامه های کاربردی
حق بیمه
از حساب خود خارج شوید
بیایید نگاهی دقیق به هر یک از این بخش ها بیندازیم:
گرامر من مهمترین قسمت برای ماست و از طریق آن می توانیم کار خود را شروع کنیم.

آموزش گرامر – کار با پنل کاربری
در این بخش می توانیم فایل متنی مورد نظر را در قالب های docx ، odt ، rtf و txt در دستور زبان بارگذاری کنیم. همچنین ، همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، نوشتن متن به صورت آنلاین امکان پذیر است و همزمان می توانید اشتباهات و غلط های املایی و دستوری را پیدا و اصلاح کنید.

بخش اهداف در منوی سمت راست گزینه های زیر را دارد:

کار با ویرایشگر متن Grammarly
مخاطبان
این گزینه به شما کمک می کند نوع مخاطب خود را سفارشی کنید و گزینه های این بخش شامل موارد زیر است:

عمومی: در این حالت متن عمومی است و تقریباً همه می توانند متن را به راحتی درک کنند.

مطلع: این حالت بیشتر برای دانشگاهیان ، اساتید و محققان پروژه مورد استفاده قرار می گیرد و انتخاب خوبی برای متون علمی و پژوهشی است.

کارشناس: با انتخاب این گزینه ، خواننده به بالاترین سطح درک در تخصص و ساختارهای دستوری پیچیده در متن نیاز دارد.

رسمیت
با استفاده از این گزینه می توانید نوع ساختار متن را برای مشاهده دقیق تر متن مشخص کنید ، گزینه هایی که برای این گزینه در نظر گرفته اید شامل سه حالت مختلف است:

رسمی: از این حالت برای متون رسمی و اداری و مقالات استفاده می شود.

غیررسمی: برای متن های عمومی و مکالمات آنلاین و غیر رسمی ما این گزینه را انتخاب می کنیم.

خنثی: وضعیت بین دو بالاست و متن غیررسمی و عمومی را به طور سرزده تری بررسی می کند.

دامنه
گزینه دامنه برای پیشنهادات دقیق تر دستور زبان مناسب است. کلمات و عباراتی که در زمینه های مختلف ارائه می شوند غالباً ترنس نت در ژانرها و حوزه هایی مانند خلاق ، تجاری ، فنی ، اجتماعی ، دانشگاهی و … هستند. توجه داشته باشید که در حالت Grammarly Free فقط می توانید از حالت عمومی استفاده کنید. این بخش عمدتا برای متون دانشگاهی و تخصصی استفاده می شود.

لحن
با استفاده از این گزینه می توانید لحن نوشتن خود را مشخص کنید و به دستور زبان کمک کنید تا متن خود را تا حد ممکن ویرایش و اصلاح کنید. لحن نوشتن می تواند طنز ، انگیزشی ، واقع گرایانه و … باشد.

قصد
با سفارشی سازی این گزینه می توانید هدف پست خود را مشخص کنید و گزینه هایی که Gramerly پیش روی شما قرار می دهد شامل موارد زیر است:

اطلاع رسانی: مناسب متن هایی است که ماهیتی آموزنده و آموزنده دارند.

دیدگاهتان را بنویسید