تاثیر مطالعه کتاب دانشگاهی روی مغز

طبق گفته Enterprise ، هیوز مک گوایر محقق و بنیانگذار شرکت بازرگانی و نشر Liberox and Pressbox است که یکی از مهمترین خرید کتاب دانشگاهی مراکز نشر در ایالات متحده است. این تجارت و ناشر موفق تحقیقات شخصی خود را در مقاله ای برای مجله معروف تجارت هاروارد در دسترس عموم قرار می دهد. طبق تجربه مک گوایر، خواندن کتاب باعث تقویت مغز می شود و نوعی استراحت برای فرد است.

برخلاف تصور عمومی که خواندن کتاب به اندازه هر کار دیگر خسته کننده و دلسرد کننده است ، مک گوایر آماری را برای مجله دانشگاه هاروارد ارائه می دهد که می تواند هرکسی را به خرید کتاب دانشگاهی و خواندن کتاب های بیشتر ترغیب کند.

پخش کتاب دانشگاهی

از تجربیات شخصی خود در زمینه خرید کتاب دانشگاهی و خواندن کتاب و پخش کتاب دانشگاهی مشاهدات و ثبت آمار از کارمندانش ، به این نتیجه رسید که درست است که کتابهای خود  پخش کتاب دانشگاهی حاوی اطلاعات هستند ، اما این اطلاعات می تواند وزن و حجم اطلاعات آزار دهنده محیط زیست را کاهش دهد و آرامش مغز را فراهم می کند. آهسته به گفته مک گوایر ، پخش کتاب دانشگاهی خواندن کتاب نوعی پادزهر برای جریان عظیم اطلاعات روزانه است که باعث خستگی مغز می شود.

خرید کتاب دانشگاهی با تخفیف

مک گوایر در مقاله ای خرید کتاب دانشگاهی با تخفیف در مجله علمی هاروارد گفت: “خواندن کتاب به مغز فرصت می دهد تا استراحت کند ، دوباره فکر کند ، تمرکز کند و توانایی عملکرد مجدد مغز را افزایش دهد.” وی می گوید: “من قبلاً به خواندن کتاب عادت نداشتم و همیشه خسته بودم ، اما ممکن است به نظر برسد که خرید کتاب دانشگاهی با تخفیف مطالعه و خرید کتاب دانشگاهی به کار انسان کمک می کند ، اما کاملاً برعکس.” خواندن کتاب باعث ایجاد آرامش خاطر و حل مشکلات می شود.

خریدار کتاب دانشگاهی

خریدار کتاب دانشگاهیمک گوایر در مقاله خود به تحقیق دانیل لویتین ، استاد و متخصص مغز و اعصاب دانشگاه هاروارد اشاره می کند که مشاهدات جالبی درباره موضوع این مقاله دارد. وی با خریدار کتاب دانشگاهی استفاده از اسکن مغزی و مشاهدات دیگر ثابت کرد که خرید کتاب دانشگاهی و خواندن کتاب فقط 42 کالری در ساعت مصرف می کند در حالی که خریدار کتاب دانشگاهی خواندن سایر مطالب در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی در هر ساعت 65 کالری مصرف می کند.

تحقیقات دانشمندان علوم اعصاب نشان می دهد که مطالعه رمان ها عملکرد مغز انسان را بهبود می بخشد و بخشی از مغز را که در تصمیم گیری و تصویربرداری نقش دارد فعال می کند. ایلان ماسک خریدار کتاب دانشگاهی ، مالک خودروی تسلا ، می گوید که او روزانه 10 ساعت داستان و رمان می خواند که به او در کار حرفه ای کمک زیادی کرده است. او می گوید در گذشته خرید کتاب دانشگاهی و رمان های علمی تخیلی زیادی خوانده است و این رمان ها به او کمک کرده است تا تسلا را پیدا کند.

خرید کتاب دانشگاهی با ارسال رایگان

محققان دانشگاه ساسکس دریافتند که خرید کتاب دانشگاهی با ارسال رایگان استرس باید مورد بررسی قرار گیرد. تحقیقات نشان می دهد که خرید کتاب دانشگاهی و یادگیری بهترین روش برای غلبه بر استرس در مقایسه با موسیقی ، پیاده روی و حتی قهوه است. افرادی که مورد آزمایش قرار گرفتند خرید کتاب دانشگاهی با ارسال رایگانبا 6 دقیقه مطالعه توانستند استرس خود را کاهش دهند.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

تحقیقات نشان می دهد که ما انسان ها خرید کتاب دانشگاهی با ارسال رایگان پس از مطالعه باهوش تر می شویم. چند روز پس از پایان کتاب ، مغز ما تغییرات مثبتی را نشان می دهد. دانشمندان دریافته اند که بهبود عملکرد مغز به دلیل اتصالات شدید در مغز و تغییرات عصبی است که در حافظه عضلات رخ می دهد.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.