بیمه پارسیان

خواسته از شخص ثالث،هر فردی میباشد که به سبب حوادث وسیله نقلیه آیتم بیمه ، دچار زیانهای بدنی و یا مالی شود. ب – در صورتی که وسیله نقلیه، فاقد بیمه‌نامه مورد قضیه همین ضابطه یا این که مشمول یکی از موردها مندرج در ماده (۲۱) این ضابطه باشد، خسارت‌های بدنی وارده توسط صندوق اهمیت رعایت ماده (۲۵) همین ضابطه جبران می‌شود. در شکل نیاز به طرح دعوی در این خصوص، زیان‌دیده یا این که قائم‌مقام وی دعوی را درمقابل راننده مسبب رخداد و صندوق طرح می‌کند.
عمومی
در رخ عدم طرح دعوي به وسیله طرفين در مهلت مقرر حیث ارزياب خسارت، قطعي و اضطراری الاجراء است. هزينه ارزيابي ضرر و زیان براساس تعرفه اي است كه در ابتداي هر سال به وسیله بيمه مركزي پيشنهاد و به تصويب شوراي عالي بيمه مي رسد. بيمه مركزي موظف است در صدور مجوز ارزيابي ضرر و زیان به مدل اي کار كند كه در تمام شهرستان ها متناسب حیاتی نياز آن شهرستان، ارزياب ضرر وجود داشته باشد. تبصره۲ـ صندوق مجاز هست کلیدی درنظرگرفتن شرايط و وضعيت وقوع حادثه، علت نداشتن بيمه نامه، سابقه بيمه اي مسبب حادثه، وضعيت مالي و معيشتي مسبب اتفاق و ساير اوضاع و احوال و وضع مؤثر در وقوع حادثه نسبت به تقسيط يا تخفيف در بازيافت زیان از مسبب واقعه اقدام كند. طرز بازيافت از مسبب واقعه اهمیت رعايت مقررات راجع به نحوه اجراي محكوميت هاي مالي و ميزان بازيافت طبق آيين نامه اي هست كه بنا به پيشنهاد هيأت نظارت صندوق و مجمع عمومي صندوق به تصويب وزير امور اقتصادي و دارايي مي رسد. ب ـ در صورتي كه پرداخت زیان به سبب ساز تعليق يا لغو پروانه يا توقف يا ورشكستگي بيمه گر مورد قضیه ماده (۲۲) اين ضابطه باشد به بيمه گر و مديران آن بازگشت مي كند.
در مواردی ممکن می باشد که فرد بخواهد بیمه شخص ثالث خویش را به یک فرد دیگر منتقل کند، در همین وضعیت فرد می تواند این تخفیفات را به یکی از از اعضای خانواده خود مثل مادر و پدر و فرزندان خویش حیاتی طی پروسه رسمی منتقل نماید. پوشش های بیمه ای شما از زمانی آغاز می شود که تاریخ صادر شدن بیمه طومار تازه شما حیاتی اعتبار شود و درصورتیکه چندین روز قبل از پایان مدت اعتبار بیمه نامه پیشین ، بیمه طومار تازه خریداری کرده اید ، رخداد ای حادثه بیافتد ، شما می توانید از بیمه طومار پیشین خویش برای جبران خسارت به کار گیری نمایید. که به جهت جبران آسیب های جانی و صدمه های وارد شده از واقعه رانندگی به انسان ها می باشدکه شامل دیه فوت، دیه نقص کاربر و دیه جرح و هزینه های پزشکی بوده که ناشی از تصادف وسیله نقلیه باشد. شما می توانید از طریق تلفن همراه تلفن همراه یا کامپیوتر خود به راحتی از همین سامانه استفاده کنید. دارای یاری بیمه باما و در کمترین زمان شما می توانید قیمت، پوششهای بیمه طومار و سطح خدمات موسسات بیمه ی گوناگون را اصلی یکدیگر مقایسه و بیمه طومار گزینه لحاظ خود را تعیین و خریداری کنید.

بیمه شخص ثالث در مناطق آزاد

ممکن است فرد قصد داشته باشد که تخفیف عدم زیان بیمه‌نامه‌ اش را به فرد دیگری انتقال دهد. در همین شرایط انتقال تخفیف ثالث صرفا در بین اعضای یک خانواده و در میان مادر، پدر و فرزندان امکان‌ پذیر است. تصور کنید، رانندگی شما اهمیت اتومبیل و یا این که موتورسیکلت باعث بوجود وارد شدن ضرر و زیان بدنی و یا مالی برای اشخاص دیگر باشد و در آن رخداد مقصر شناخته شوید، مطابق قانون شما در قبال جبران همین خسارت مسئول می‌باشید. 2- وسیله نقلیه شامل کل وسایل نقلیه موتوری زمینی و ریلی شهری و در میان شهری و واگن متصل یا این که غیرمتصل به آن و یدک و كفی (تریلر) متصل به آنان است.
البته بیمه شخص ثالث یک پوشش هم به جهت خسارت‌های جانی راننده مقصر اتفاق دارد که به آن بیمه حوادث راننده گفته می‌شود و ملازم بیمه نامه فرد ثالث صادر می‌شود. مبلغ این بیمه نامه هر ساله اهمیت توجه به نرخ دیه و عامل ها دیگری مثل گونه ماشین، سال ساخت، کاربری، سال های تخفیف، زیان و … گزینش می شود. بیمه ثالث در سال 98 نیز مثل بسیاری از سال های پیشین اصلی ارتقا نرخ همپا بوده است. مبلغ دیه در سال 98 در ماه های غیر حرام 270 میلیون تومان و در ماه های حرام 360 میلیون تومان است.

  • تبصره – همگی تخفیفاتی که به‌واسطه «نداشتن حوادث منجر به خسارت» در قرارداد بیمه مسئله این ضابطه اعمال شده باشد، وابسته به انتقال‌دهنده است.
  • میزان نرخ تخفیفات ارائه شده در همه کمپانی های بیمه محدود می باشد و به طور معمول بیمه مرکزی اجازه ارائه تخفیفات بالاتر را به کمپانی های بیمه نمی دهد.
  • تنها در يك رخ جريمه ديركرد بيمه فرد ثالث بخشيده مي‌شود و آن هم در صورتي است كه اعتبار بيمه‌نامه خودرو زماني كه در پاركينگ نيروي انتظامي متوقف شده است پايان يابد.
  • حوادثی که فقط منجر به خسارت مالی شده باشد (در شکل جرح گزارش مقامات انتظامی الزامی می باشد ) .
  • همان‌طور كه اشاره كرديم بيمه شخص ثالث براي تمامي دارندگان وسايل نقليه اجباري است.

شرکتهای بیمه اساسی توجه به دست کم و حداکثری که بیمه مرکزی انتخاب نموده، مبلغی را به تیتر حق بیمه تعیین میکنند. علت تفاوت حق بیمه شرکت ها گوناگون تخفیفهایی می باشد که برخی شرکتها به جهت جلب رضایت مشتری در حیث میگیرند. شرکتهای بیمه فقط میتوانند تا 2.5 % به جهت مشتریانشان تخفیف حیث کنند و به جهت تخفیف بیشتر می بایست از بیمه مرکزی مجوزهای لازم را بگیرند. بیمه مرکزی اصلی توجه به تراز توانگری مالی شرکتها، حالت عمومی بازار و مراقبت رقابت دربین شرکت های بیمه، مجوز را صادر میکند. البته اهمیت وجود تخفیفها ،حق بیمه نباید کمتر از حداقلی که بیمه مرکزی تعیین نموده، شود. در صورتی که خودروی شما در مدت ‌بیمه‌نامه دچار واقعه نشده باشد شرکت بیمه موظف می باشد به تعداد سال‌های عدم به کارگیری از بیمه ثالث به بیمه گزار تخفیف دهد.

چاپ بیمه نامه مهم کد VIN

ولی در قوانین نو تمامی خسارات جانی راننده مقصر توسط بیمه حوادث راننده پرداخت میشود. مأموران راهنمایی و رانندگی و پلیس راه و روش وسایل نقلیه بدون بیمه‌نامه را متوقف و راننده خلافکار را ملزم به پرداخت جریمه می‌کنند. ب) در غایت مهم اعتنا به اولویت ها و نیاز خود،بهترین شرکت‌ ارایه دهنده بیمه فرد ثالث موجود درسایت بیمه ‌دات‌ کام را تعیین نمایید. نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار داراست سرویس ها نوین بیمه را به شکل آنلاین و در بستر internet ارائه می‌دهد. از افتخارات همین نمایندگی انتخاب به تیتر نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت مستمر بیمه گذاران همین نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری همیشگی ضرر و زیان بیمه گذاران می‌باشد. برای انتقال بیمه نامه ، به اندازه است بیمه گزار پس از فروش و انتقال مدرک ماشین مهم در دست داشتن اورجینال بیمه طومار به واحد صادر شدن بیمه مراجعه نماید تا الحاقیه رجوع و برگشت تخفیف عدم خسارت صادر گردد.
انتقال دهنده مي تواند تخفيفات مذكور را به وسيله نقليه ديگر از همان نوع، كه متعلق به او يا وابسته به همسر، والدين يا اولاد بلاواسطه وي باشد، منتقل كند. آيين نامه اجرائي اين تبصره به پيشنهاد بيمه مركزي و تأييد شوراي عالي بيمه به تصويب بیمه فرد ثالت هيأت وزيران مي رسد. چه در بیمه نامه‌های تازه و چه در بیمه نامه‌های کهن (4 کوپونه) تعداد اخذ خسارت از شرکت بیمه بدون حصر در تعداد است. جناب شریف عزیز، بیمه ثالث بیمه طومار اجباری میباشد و به رخ منقطع از بیمه بدنه صادر می شود.

حق بیمه پایه ابلاغ شده به وسیله بیمه مرکزی

در صورتی که حین به کارگیری از اتومبیل هرگونه حادثه­ای برای اشخاص ثالث شکل دهد و باعث خسارت­های مالی و جانی برای افرادی به غیر از راننده شود می­توان از بیمه فرد ثالث به کار گیری کرد. البته زمانی که شخص راننده دچار آسیب و صدمات جانی شده باشد می تواند از بیمه حوادث راننده استعمال کند، باید اعتنا داشت تنها شامل ضرر های جانی راننده هست و شامل ضرر و زیان های مالی نیست. براي مثال در يك رخداد رانندگي هزينه درمان، فوت و ضرر و زیان وارد شده به اموال تمامي اشخاص زيان‌ديده، زیر پوشش بيمه شخص ثالث قرار مي‌گيرد. راننده مقصر نيز زیر پوشش بيمه حوادث راننده كه به تازگي جزئي از بيمه شخص ثالث شده میباشد قرار مي‌گيرد. اصلی اين تفاوت كه بيمه حوادث راننده تنها خسارت‌هاي جاني را پوشش مي‌دهد و در برابر خسارات مالي مسئوليتي ندارد. براساس ضابطه همه خودروها باید نسبت به تهیه و تنظیم بیمه فرد ثالث اقدام کنند و در شکل عدم به همراه داشتن بیمه طومار شخص ثالث گزینه جریمه قرار خواهند گرفت.
ماده۵۹ ـ عدم پرداخت حقوق و دستمزد قانوني صندوق از سوي بيمه گر يا نمايندگي آنان، مصرف درآمدهاي صندوق در غير از موارد مصرح قانوني و همچنين عدم اجراي تكاليف مقرر در مواد (۴۵) و (۴۶) و (۴۸) اين ضابطه علاوه بر تخلف اداري يا انتظامي در حكم دخل و تصرف در وجوه عمومي است. تبصره۴ـ نحوه وصول، تخفيف و يا بخشودگي جريمه مسئله بند (ت) اين ماده به موجب آيين نامه اي هست كه کاسه مدت شش ماه از تاريخ بیان اين ضابطه به پيشنهاد بيمه مركزي پس از تأييد شوراي عالي بيمه به تصويب وزير امور اقتصادي و دارايي مي رسد. ماده۵۶ ـ بيمه مركزي مكلف میباشد کاسه مدت شش ماه از تاريخ لازم الاجراءشدن اين ضابطه ترتيبي اتخاذ كند كه امكان دسترسي به داده ها مذكور در مواد (۵۴) و (۵۵) اين قانون براي كليه مراجع قضائي، شركتهاي بيمه ذي ربط، نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و صندوق آماده شود. ماده۳۸ـ هرگاه پس از اينكه بيمه گر يا صندوق به موجب اين قانون خسارتي را پرداخت كند و به موجب حكم قطعي، براي پرداخت تمام يا بخشي از خسارت مسؤول شناخته نشوند، بيمه گر يا صندوق مي تواند به همان ميزان به محكومٌ عليه حكم قطعي، برگشت كند. ماده۲۹ـ كليه اختلافات بين صندوق و شركتهاي بيمه كه ممكن میباشد در اجراي اين قانون به وجود آيد به وسيله هيأتي مركب از دو نفر حقوقدان آشنا کلیدی حقوق و دستمزد بيمه به گزینش وزير دادگستري و سه متخصص بيمه به گزینش بيمه مركزي، صندوق و اتحاديه (سنديكاي) بيمه گران هر كدام يك نفر حل و فصل مي شود. ملاك تصميم گيري، رأي اكثريت اعضاي هيأت می باشد و رأي صادرشده حتمی الاجراء مي باشد.
ماده۶۶ ـ از تاريخ اضطراری الاجراء شدن اين قانون، «قانون اصلاح ضابطه بيمه مسؤوليت مدني دارندگان وسايل نقليه موتوري زميني در در مقابل شخص ثالث مصوب ۱۳۸۷» نسخ مي شود. هرگونه نسخ يا اصلاح مواد اين ضابطه بايد صريحاً در قوانين بعدي قيد شود. تبصره۲ـ عدم اعلام مراتب طرح دعاوي دارای ارتباط اصلی حوادث رانندگي موضوع اين قانون حسب آیتم به بيمه گر مربوط يا صندوق يا عدم بیان رأي به آنان مستوجب مجازات انتظامي درجه سه موضوع ماده (۱۳) قانون نظارت بر اخلاق قضات است. تبصره ـ عدم اجراي اين ماده مستوجب مجازات انتظامي جايگاه سه مسئله ماده (۱۳) قانون نظارت بر اخلاق و رفتار قضات مصوب ۱۷/۷/۱۳۹۰ براي خلافکار است. بيمه مركزي مكلف هست اصلی رعايت مفاد ماده (۵۶) اين قانون داده ها مربوط به بيمه طومار و بيمه گذاران را به نحوي در اختيار قوه قضائيه قرار دهد كه امكان دسترسي مراجع قضائي براي بررسي اصالت بيمه طومار وجود داشته باشد.

دیه بر چه اهمیت بررسی می شود ؟

همچنین پیش‌بینی‌شده میباشد که هدایت و رانندگی داده ها رانندگان را در قالب شماره پلاک در اختیار شرکت‌های بیمه قرار می دهد و شرکت‌های بیمه بر اساس سوابق تخلفات راننده مبادرت به انتخاب میزان حق بیمه می‌کنند. همین مورد قضیه قطعاً ضابطه کلی بیمه مرکزی خواهد بود و بر بر روی نرخ بیمه شخص ثالث بیمه ایران، البرز، آسیا و… تأثیر خواهد گذاشت. اطلاعات مرتبط اهمیت شیوه خدمات رسانی در محل سکونت بیمه گزار، مدارک مورد نیاز، حق بیمه و میزان پوشش دهی خدمات و سایر موارد به وسیله شرکت بیمه به جهت تسهیل مراحل تصمیم گیری و مبتنی بر نیاز و وضعیت درخواست کننده تاثیرگذار می باشد. کلیدی همین وجود اکثری از شرکت های ارائه دهنده خدمات بیمه فرد ثالث حساس اعمال تخفیف (حداکثر تا دو و نیم درصد) بر بر روی نرخ های تمجید شده از سوی بیمه مرکزی تلاش دارا هستند از لحاظ هزینه بهترین گونه خدمات بیمه شخص ثالث را به مراجعین ارائه نمایند. بسته به نیاز بیمه گذار مدت زمان معتبر بیمه شخص ثالث می تواند به شکل سالانه، ماهانه و روزمره باشد که همین تنوع در مدت دوران اعتبار اقتدار تصمیم گیری بیشتری را در اختیار بیمه گذار قرار میدهد. بعضا از کمپانی های بیمه محدوده زمانی مشخص و معلوم و به طور نمونه فقط یکساله یا این که 6 ماهه را در حیث می گیرند در حالیکه شما حیاتی خریداری آنلاین بیمه فرد ثالث می توانید بر حسب نیاز خویش مدت زمان اعتبار بیمه را انتخاب نمایید.

مدت اعتبار بیمه نامه

زمانی که برای تمدید بیمه طومار مبادرت ‌می‌کنید کمپانی بیمه در رخ عدم اخذ خسارت، تخفیف در حیث ‌می‌گیرد که به ازای هر سال ۵ درصد به تخفیف بیمه نامه اضافه ‌می‌شود. مطابق اساسی قانون برنامه ششم توسعه و گسترش و دارای اعتنا به نحوه رانندگی رانندگان به صورت اندک خطر و یا این که پر خطر از شروع سال 98 بیمه شخص ثالث به خودرو به راننده تعلق می گیرد. و عواملی چون جنسیت راننده ( زن یا مرد بودن ) ، جوان یا این که پیر بودن و همینطور ناچیز خطر بودن و مالامال خطر بودن راننده در انتخاب نرخ حق بیمه تأثیر مستقیمی خواهد داشت و رانندگانی که با رعایت قوانین رانندگی قلیل خطر ترین دارا‌هستند مشمول تخفیفات قابل توجهی خواهند شد.

خبر حیاتی درباره نرخ بیمه شخص ثالث در سال جدید

بنابراین دستکم تعهدات مالی بیمه شخص ثالث به جهت سال 1401، 20 میلیون تومان است. سقف تعهدات پوشش حوادث راننده نیز براساس مقدار دیه انسان تمام در ماه‌های غیرحرام پرداخت می‌شود. به این معنی که سقف تعهدات پوشش حوادث راننده در سال 1401 مبلغ 600 میلیون تومان است. شاخص‌های تاثیرگذار در تعیین بهترین بیمه فرد ثالث، مرحله توانگری شرکت‌های بیمه، تعدد مرکز ها پرداخت خسارت، میزان تخفیفات بیمه شخص ثالث، پوشش‌های مالی، درجه رضایتمندی و سهم از بازار کمپانی بیمه‌گر هستند.
طبق این قانون در زمان خرید بیمه فرد ثالث، بیمه‌گذار باید داده ها گواهینامه اشخاصی که قصد استفاده از اتومبیل دارا‌هستند را در بیمه‌نامه تصویب کند. ۳- بدین ترتیب راننده مقصر چنانچه فوت کند، طبق قانون نو بیمه فرد ثالث، شرکت بیمه باید دیه همین فرد را به خانواده‌اش پرداخت کند. همینطور چنانچه راننده مقصر در گیر صدمات جرحی شود و جراحت ببیند، کمپانی بیمه مکلف هست که دیه را به خویش شخص هم بپردازد. داشتن بیمه طومار فرد ثالث به جهت دارندگان تمامی وسایل نقلیه موتوری (اعم از موتورسیکلت، سواری، مسافری و بارکش) ناخواسته می باشد و هدف از آن، حمایت از اشخاص زیان چشم در حوادث رانندگی است. به این ترتیب با توسعه و تعمیم بیمه شخص ثالث، سرمایه‌گذاری در زمینه فعالیتهای درمانی و ایجاد بیمارستان و درمانگاه تشویق می‌شود که این امر خود موجب ارتقا ظرفیت درمانی مرزو بوم و تسهیل معالجه مصدومین و بیماران می‌گردد. ۲- خسارت‌های مالی کمتر از حداقل پوشش بیمه فرد ثالث(۱۶ میلیون تومان)، نیازی به اخذ کروکی پلیس به جهت دریافت خسارت بیمه ندارند. پس از استعلام موقعیت بیمه شخص ثالث گم‌ شده به وسیله کمپانی بیمه در گزینه تعداد کوپن‌‌های استفاده‌ شده، و تعداد سال تخفیف، حالت کوپن‌‌ها در سند درج می‌شود. در صورتی‌ که بعد از اخذ گواهی، بیمه‌گذار در رخداد رانندگی مقصر شناخته شود و بخواهد از بیمه شخص ثالث خویش استفاده کند نیز باید مدرک را به شرکت بیمه یا این که نمایندگی بیمه ارائه دهد تا موقعیت به‌ روز‌ شده به کار گیری از بیمه‌نامه روی آن درج گردد.
با خرید اتومبیل تازه تمامی افراد تمایل دارا‌هستند تا تخفیفات یکسری ساله بیمه ای خویش را به خودروی دیگر منتقل کنند. فرد اساسی خرید کردن یک خودروی نو می تواند کل تخفیفات خود را بر پایه وضعیت تازه بیمه طومار به خودروی نو منتقل نماید. دارای ارائه مدارک ضروری در جهت از بین بردن توقیف به کمپانی بیمه ، از پرداخت جریمه دیرکرد بیمه ثالث معاف می شود. اما اگرمالکیت اتومبیل تغییرنکرده هست تخفیف‌های بیمه‌نامه فعلی برای خودتان هست و در صورتی که از بیمه نامه خویش در سال قبل به کار گیری نکرده باشید دارای وارد نمودن درصد تخفیف های سال قبل در سایت بیمه باما بیمه طومار شما دارای تخفیفات تازه صادر خواهد شد. خیر، در اکنون حاضر خرید کردن قسطی بیمه شخص ثالث فقط اهمیت ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است.
در اين شکل مالك اتومبیل با ارائه مجوز برطرف کردن توقيف به شركت بيمه از پرداخت جريمه ديركرد بيمه فرد ثالث معاف مي‌شود. اما در بعضي از مواقع اين جريمه‌هاي ديركرد به وسیله بيمه مركزي بخشيده مي‌شود كه اين موضوع از قبل معین نيست. در صورتي‌كه خودرويي داراي تخفيف عدم ضرر بيمه فرد ثالث باشد در شکل تأخير در تمديد بيمه ‌نامه، تعداد سال تخفيف آن مراقبت خواهد شد. در ميان اشکال طرح‌هاي بيمه‌اي كه از جانب شركت‌هاي مختلف ارائه مي‌شوند، بيمه شخص ثالث کماکان پرمخاطب‌ترين گونه بيمه است. بدون شك يكي از دلايل اصلي سهم بالاي بيمه فرد ثالث در بازار ايران، اجباري بودن اين بيمه است. به‌صورتي‌كه چنانچه وسيله نقليه‌اي پایین اين پوشش نباشد، ممكن است عواقب جبران‌ناپذيري داشته باشد كه به آن خواهيم پرداخت.
از نمونه های شبیه مهم بیمه کارت سبز در بقیه نقاط دنیا می توان به یک‌سری گزینه اشاره کرد .بیمه کارت رنگ زرد و کارت قهوه ای در آفریقا و کارت نارنجی در کشور های عربی ویا کارت آبی در منطقه آسه آن و طرح کارت سپید اکو در حوزه‌ اکو که در هم اکنون اجرایی شدن می باشد . مطابق قانون بیمه شخص ثالث دست کم تعهد ضرر مالی ۲/۵ بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو دیه یک مرد مسلمان در ماه حرام میباشد در سرانجام هر سال این عدد اهمیت دقت به تغییرات مقدار دیه ارتقاء می یابد . حق بیمه اساس هر ساله بوسیله بیمه مرکزی به بقیه کمپانی های بیمه ابلاغ میشود. مبلغ دیه تام انسان در ماه حرام انتخاب کننده حق بیمه و تعهدات کمپانی بیمه به جهت خسارات جانی و مالی است. در سال 1400 دیه انسان تمام در ماه عادی 440 میلیون تومان و در ماه های حرام 660 میلیون تومان میباشد.
تخفیف سایت منبع جمهوری اسلامی ایران به جهت سال های هدم تخفیف هم طبق درصدهای فوق می باشد. تبصره ۲- مسوولیت دارنده وسیله نقلیه در علم آموزی بیمه‌نامه مسئله این قانون مانع از مسوولیت فردی که حادثه منسوب به فعل یا این که سوراخ فعل او است نمی‌باشد. در هر درحال حاضر زیان وارد شده از محل بیمه‌نامه وسیله نقلیه مسبب حادثه پرداخت می‌گردد.
اگر بیمه نامه را حیاتی کمپانی دیگری تمدید کردید، تخفیف بیمه نامه از در بین نخواهد رفت. همینطور به صراحت تمام دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی را مکلف به تهیه همین بیمه طومار کرده است. ماده۵۸ ـ بيمه مركزي مكلف می باشد مطابق مقررات مربوط بر اجراي تعهدات شركتهاي بيمه و شیوه چک کردن ذخاير آنها در فن بيمه فرد ثالث محاسبه نموده و از كفايت ذخاير مذكور جهت ايفاي تعهدات آتي شركتهاي بيمه اطمينان حاصل كند. ماده۱۲ـ تعهد ريالي خرید بیمه ارزان بيمه گر در قبال زيان ديدگان درون وسيله نقليه مسبب حادثه، برابر حاصل ضرب ظرفيت مجاز وسيله نقليه در سقف تعهدات بدني بيمه طومار اهمیت رعايت تبصره ماده (۹) و ماده (۱۳) اين ضابطه است. تبصره۲ـ مسؤوليت دارنده وسيله نقليه در تحصيل بيمه نامه موضوع اين ضابطه مانع از مسؤوليت شخصي كه رخداد منسوب به فعل يا ترك فعل او هست نمي باشد. در هر حال ضرر و زیان واردشده از محل بيمه نامه وسيله نقليه مسبب رخداد پرداخت مي گردد.
منظور از ضرر مالی هر نوع ضرروزیان مستقیمی است که در اثر حوادث مشمول بیمه به اموال و شی ها پایین مالکیت یا تصرف رسمی افراد وارد شود. نه ، تنها در رخ فروش قطعی وسیله نقلیه می توان تخفیف ها را حذف و به بیمه طومار وسیله نقلیه دیگر منتقل کرد . به این معنی که حتی چنانچه یک سری سال، بیمه نامه را تمدید نکرده باشید، جریمه دیرکردتان تنها به جهت یک سال محاسبه می‌شود. ضریب کهنگی به این معنی که چنانچه سن خودروی‌تان بخش اعظم از ۱۵ سال باشد، به ازای هر یک‌سال بایستی ۲% بخش اعظم پرداخت کنید. برای مثال اگر خودروی‌تان ۲۰ ساله باشد، می بایست ۱۰% (پنج تا ۲%) به مبلغ بیمه نامه‌تان افزوده شود.
تبصره۳ـ صندوق مكلف است هر شش ماه يكبار گزارش عملكرد خویش را به كميسيون اقتصادي مجلس ارائه كند. تبصره۵ ـ شركتهاي بيمه موظفند در چهارچوب ضوابط مربوط نسبت به اعطاي تخفيف به رانندگاني كه عصر هاي آموزشي رانندگي ايمن و كم خطر را سپري نموده و برنده به اخذ گواهينامه مربوط شده اند، اقدام كنند. آيين طومار مربوط به اين تبصره به پيشنهاد بيمه مركزي و نيروي انتظامي به تصويب هيأت وزيران مي رسد. دستگاههاي ذي ربط مجازند مسؤوليت كاركنان خويش را در قبال مسؤوليت هاي مسئله اين ماده از محل اعتبارات جاري و تملك دارايي هاي سرمايه اي پایین اختيار، بيمه كنند.
تبصره ۱- دارای از نظر همین ضابطه اعم از صاحب و یا این که متصرف وسیله نقلیه است و هر کدام که بیمه‌نامه مورد قضیه همین ماده را علم آموزی نماید تکلیف از دیگری ساقط می‌شود. مهم اجرای ضابطه بیمه تحمیلی شخص ثالث تعداد شایان توجهی از افراد در شرکتهای بیمه و دفتر ها و نمایندگیهای بیمه بکار و فعالیت مشغول می شوند که همین امر از لحاظ ساخت کار و ارتقا سطح اشتغال در مملکت اساسی دارد. نه ، صادر شدن الحاقیه حذف تخفیف عدم ضرر و زیان از بیمه نامه وسیله نقلیه فروخته شده بدون پول میباشد . مثلا درصورتیکه چراغ‌های سانتافه را شکسته باشید، کمپانی بیمه، بها چراغ‌های سانتافه را پرداخت نمیکند بلکه بها چراغ‌های یک ماشین ۴۰۰ میلیون تومانی را به شما پرداخت می‌کند! در صورتیکه مثلا درصورتیکه اهمیت پژو ۲۰۶ تصادف می‌کردید، شرکت بیمه‌، همان قیمت چراغ‌های ۲۰۶ را پرداخت می‌کرد. ۵- درصورتیکه راننده مقصر فوت کرده باشد، فقط «دیه ماه عادی» به وی تعلق می‌گیرد؛ یعنی چه در ماه عادی و چه در ماه حرام فوت کند، کمپانی بیمه صرفا دیه ماه معمولی را پرداخت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید