پیدا کردن بهترین ارائه دهنده VPS امری مهم می باشد زیرا این روزها بیشتر وب سایت‌ها بسیار بیشتر از هروقت دیگری با مشتریان ارتباط برقرار می‌کنند. آسام سرور نیز یکی از بهترین ارائه دهندگان سرور مجازی می‌باشد. شما می‌توانید با خرید VPS باعث افزایش سرعت و عملکرد سایت خود شوید.

 

هزینه همیشه یک نگرانی مهم می باشد به ویژه هنگامی که تازه کار را شروع می‌کنید. عادی می باشد که در ابتدا با همی باشد اشتراکی ارزان قیمت شروع کنید و سپس با رشد تجارت خود به ساخت و ساز بیشتر پلتفرم سایت ادامه دهید.

 

اما پس از آن موفقیت اتفاق می‌افتد. بازدید کنندگان افزایش می‌یابند و همراه با آن بهتر می باشد وقت بارگیری کندتر و نرم افزار ناسازگار شود و همچنین خطاهای ۵۰۹ رخ دهد. اکنون محدودیت‌های همی باشد اشتراکی به طرز قابل توجهی مشخص شده اند. برای تجارت‌های مهم وقت آن رسیده می باشد که بهترین ارائه دهنده سرور مجازی و ویژگی‌های وی پی اس خوب انتخاب گردد تا بتواند باعث رشد طولانی مدت شود.

 

VPS مدیریت شده در مقایسه با مدیریت نشده

اولین قدم برای شروع این می باشد که چه کسی سرور را مدیریت می‌کند. بسیاری از ارائه دهندگان سرور مجازی همی باشد مدیریت شده را ارائه می‌دهند و از وظایف محدودی به عنوان مدیر سرور مراقبت می‌کنند. با سرور مجازی مدیریت نشده ارائه دهندگان یک رابط خط فرمان یا کامند لاین را تحویل می‌دهند و همه چیز را برای تنظیمات باز می‌گذارند.

 

VPS مدیریت نشده

از دید مثبت، هزینه این نوع سرور مجازی به طور کلی بسیار کمتر می باشد زیرا کاربر همه وظایف را به عنوان مدیر سرور انجام می‌دهد نه اینکه به شخص دیگری هزینه پرداخت کند. همچنین کنترل بسیار بیشتری بر تخصیص منابع را ارائه و در وقت نیز صرفه جویی می‌شود.

 

نکته منفی این می باشد که سرور مجازی مدیریت شده است برای استفاده کنندگان بدون توانایی فنی نسبتاً بالا مناسب نیست. نداشتن تخصص کافی، تحقیق و پرداختن به مسائل سرور به یک بازی دیوانه کننده و سخت تبدیل می‌شود.

 

VPS مدیریت شده

برای استفاده کنندگان با دانش تخصصی کمتر، سرور مجازی مدیریت شده مطمئن‌تر می باشد. ارائه دهندگان به طور کلی بک آپ سرور را تنظیم می‌کنند و سپس گزینه‌های کنترل پنل را ارائه می‌دهند. در نتیجه این نوع سرور به طور قابل توجهی گران‌تر می باشد اما هنوز هم هزینه کمتری به مدیریت سرور پرداخت می‌شود و به کاربر اجازه می‌دهد تا بر وظایف اصلی کاری خود تمرکز کند.

 

نکته منفی این می باشد که  به گفته ویندوز نیوز سرور مجازی مدیریت شده از انعطاف پذیری پایینی برخوردار می باشد. اگر نگرانی مهمی وجود دارد، بهتر می باشد برای اطمینان بیشتر از کافی بودن منابع با برنامه‌های همی باشد برنامه ریزی کنید.

 

پیدا کردن بهترین ارائه دهنده سرور مجازی

همه ارائه دهندگان VPS یکسان نیستند. بدیهی می باشد که قیمت نکته مهمی می باشد و چند تفاوت ظریف دیگر می‌تواند یک شرکت را به بهترین ارائه دهنده سرور مجازی برای نیازهای خاص شما تبدیل کند. بیایید به برخی از موارد ارزیابی آن‌ها بپردازیم.

 

۱. سیستم عامل‌ها

در حالت ایده آل گزینه‌ای بین ویندوز سرور یا لینوکس و یک یا چند مورد از توزیع‌های متعدد آن وجود دارد. زیرا هر یک نقاط قوت و ضعفی دارند که استفاده کنندگان بهتر می باشد متفاوت به آن‌ها نگاه کنند.

 

مهم‌ترین مزیت سیستم عامل ویندوز در سهولت می باشد استفاده از آن می باشد. ویندوز دارای یک رابط کاربری بصری، به روزرسانی خودکار سیستم و سازگار با مقدار زیادی از برنامه‌های شخص ثالث می باشد. بزرگ‌ترین عیب آن معمولاً امنیت در نظر گرفته می‌شود، زیرا در برابر بدافزارها و خطاهای مربوط به امنیت آسیب پذیرتر می باشد.

 

لینوکس یک سیستم عامل منبع باز می باشد اما این مزیت با پیچیدگی بیشتر برای کارهای مدیریتی مانند: به روزرسانی همراه می باشد. با این حال لینوکس توزیع‌های بی‌شماری را ایجاد می‌کند – مانند سنتوس و اوبونتو – هرکدام مزایای منحصر به فرد خود را برای یک مورد خاص دارند. همچنین سرور مجازی لینوکس به دلیل امنیت بیشتر به طور گسترده‌ای شناخته شده می باشد.

 

۲. منابع با قابلیت ارتجاعی

بهترین ارائه دهنده سرور مجازی برای رشد تجارت، با ذخیره سازی پهنای باند و حافظه خود، انعطاف پذیری را فراهم می کند. یک برنامه خوب بهتر می باشد با منابع ناچیزی (مثلاً ۱ یا ۲ گیگابایت رم) شروع شود اما تا ۳۲ گیگابایت بالا بردن ترافیک، بدون قطعی یا هزینه اضافی، افزایش یابد. همچنین در حالت ایده آل ارائه دهنده در صورت لزوم یک مسیر ارتقا یکپارچه به برنامه‌های قوی‌تر را فراهم می کند.

 

۳. ویژگی‌ امکانات جانبی

در ابتدایی‌ترین حالت، همی باشد VPS فقط فضای سرور و یک رابط خط فرمان می باشد. اما ویژگی‌های جانبی می‌تواند به تعیین بهترین ارائه دهنده سرور مجازی برای یک کاربر خاص، بسته به تجربه و چگونگی اولویت بندی هزینه کمک کند.

برخی از موارد اصلی که باید پیدا کنید عبارتند از:

 کنترل پنل: یک رابط از پیش نصب شده مانند پلسک یا سی پنل مصیبت بارگیری و نصب رابط کاربر را کم می‌کند.

 نظارت و هشدارها: بسیاری از ارائه دهندگان امنیت این نوع سرویس را به عنوان یک سرویس پولی ارائه می‌دهند بنابراین هنگام می باشد استفاده از سرور مجازی نظارت مزیت خوبی می باشد.

 SSL: هزینه و وقت زیادی صرف نمی‌شود اما با داشتن گواهی SSL امنیت وب سایت تا حدود زیادی تامین می‌گردد.

 SSD: درایوهای solid-state به طور کلی سریع‌تر و قابل اطمینان‌تر از نمونه‌های مکانیکی خود هستند که در نسل جدید آن ها می توان از M.2 NVMe هم بهتره برد که سرعت خیلی بالاتری نسبت به SSD های عادی دارند.

 راه اندازی سرور: استفاده کنندگان مبتدی، با راه اندازی مدیریت شده کنترل کننده سرور اطمینان بیشتری خواهند داشت.

 انتقال محتوا: این سرویس اغلب پولی می باشد.

 

۴. وقت uptime سرور

پیدا کردن یک ارائه دهنده VPS که تنها تبلیغ آیتاپ بالای سرورهای خود را انجام ندهد بلکه آن را تضمین کند، حتما باید در نظر گرفته شود. با پیدا در گوگل این تضمین را که توسط شرکت های واسط گزارش شده می باشد بررسی کنید.

 

۵. پشتیبانی اختصاصی

در حالی که ارائه دهندگان سرور مجازی معمولاً نوعی پشتیبانی را ارائه می‌دهند، نحوه تحویل این پشتیبانی بسیار مهم می باشد. وقتی مشکلی پیش می‌آید؛ ارسال یک ایمیل به بخش پشتیبانی یا فروش یا یک پیغام به ربات چت می باشد منابع زیادی را از بین نمی‌برد. تلفن را بردارید و با پشتیبانی سرور مجازی تماس بگیرید.

مهم این می باشد که تیم پشتیبانی به کاری که انجام می‌دهند مسلط و آگاه باشند نه اینکه یک اسکریپت را بخوانند. بهترین ارائه دهندگان سرور مجازی راهی برای بالا بردن کیفیت و تیمی با تجربه برای رسیدگی به همه موارد فنی ارائه می‌دهند.

علاوه بر انتخاب مناسب‌ترین سرور مجازی، نظارت بر عملکرد سایت نیز باعث بهبود رتبه موتورهای پیدا و افزایش ترافیک سایت می‌شود. در اینجا ما ۳ ابزار برتر و رایگان برای نظارت بر عملکرد سایت را به شما معرفی می‌کنیم.

 

نتیجه گیری:

انتقال به VPS یک حرکت سخت به نظر می‌رسد اما برای بسیاری از استفاده کنندگان قدمی ضروری می باشد. در حالی که همی باشد اشتراکی یک راه حل عالی برای رشد کسب و کار می باشد اما در برخی مواقع محدودیتی برای این رشد ایجاد می‌نماید. پیدا کردن بهترین ارائه دهنده VPS متناسب با نیازهای فردی یک مولفه کلیدی برای انتقال راحت‌تر می باشد. این به معنای بررسی هزینه‌های قابل قبول در برابر لیستی از نیازها و خواسته ها می باشد و سپس با اطمینان اولین قدم را بر می‌دارید.