برسی چند مدل پالس اکسیمتر کاربردی

اکسیمترهای نبض کودکان به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند اکسیژن (SpO2٪) و ضربان قلب را از درجه اول انگشتان پا و / یا انگشتان نوزاد (زیر 8 پوند) ، نوزادان (5 تا 45 پوند) ، و کودکان (زیر 75 پوند) بخوانند.

متداولترین نوع اکسیمترهای پالس کودکان ، پالس اکسیمترهای دستی با یک سنسور است که به طور خاص برای وزن / اندازه کودک طراحی شده است. اکسیمترهای نگهدارنده دستی ترجیح می دهند زیرا بسته به اندازه شخص می توانید از حسگرهای مختلف استفاده کنید. اکسیمترهای دستی نیز می توانند از حسگر مناسب پیشانی و گوش را بخوانند. از گوش و یا پیشانی می توان به عنوان مکانی برای خواندن استفاده کرد اما برای کودکان زیر 50 پوند توصیه نمی شود.

پالس اکسیمتر انگشتی Nonin Onyx Vantage 9590 توسط FDA پاک شده است تا از دقت لازم برای گرفتن قرائت از انگشتان پا استفاده شود. Nonin 9590 را می توان در انگشتان دست و پا به اندازه 8 میلی متر نازک (0.3 اینچ) استفاده کرد. این تنها اکسایشگر انگشت موجود در بازار است که توسط FDA برای استفاده در انگشت پا پاکسازی شده است. اگر انگشت / انگشت به اندازه یک مداد شماره 2 ضخیم باشد ، می توان از Nonin 9590 استفاده کرد.

انواع سنسور پالس اکسیمتر کودکان

کلیه سنسورهای فروخته شده توسط Turner Medical رایگان لاتکس هستند !!

 

سنسورهای بسته بندی یکبار مصرف – (پیوند) طراحی شده برای استفاده یکبار. سنسور با استفاده از مواد نوع بانداژ اعمال می شود. می توان برای نظارت مداوم (به طور معمول بیش از 1 ساعت) یا چک های نقطه ای (خوانش سریع) استفاده کرد.

 

سنسورهای بسته بندی قابل استفاده مجدد – (پیوند) به گونه ای طراحی شده است که چندین بار مورد استفاده قرار می گیرد و دارای بندهای باند یکبار مصرف است که قابل تعویض است. همراه با گارانتی. می توان برای نظارت مستمر (بیش از 1 ساعت) یا چک های نقطه ای (خوانش سریع) استفاده کرد.

برسی چند مدل پالس اکسیمتر کاربردی
برسی چند مدل پالس اکسیمتر کاربردی

سنسورهای قابل استفاده مجدد – (پیوند) طراحی شده برای حداقل یک سال. سنسور سبک کلیپ در درجه اول برای بررسی نقطه (خواندن سریع) یا دوره های کمتر از چند ساعت استفاده می شود. گاهی اوقات سنسور کلیپ اگر خیلی طولانی باقی بماند ، می تواند انگشت / انگشت را خسته کند.

 

حسگرهای نرم قابل استفاده مجدد – (پیوند) طراحی شده برای حداقل دو سال. مواد سیلیکونی نرم که از دوام بالایی برخوردار است اما فشار بسیار کمی به انگشت وارد می کند تا بتوان برای مدت طولانی از آن استفاده کرد.

 

نحوه سفارش یک پالس اکسی متر دست نگهدارنده با سنسور:

 

کلیه اکسیدرهای نگهدارنده دستی که توسط Turner Medical به فروش می رسند ، استاندارد و دارای سنسور کلیپ انگشت بالغ هستند. برای خرید دستی که دارای سنسور کودکان است ، باید سنسور را از لیست ارائه شده در صفحه محصول دستی انتخاب کرده یا در سفارش خود با شماره (866) 778-5890 تماس بگیرید و درخواست تعویض سنسور نمایید. اگر انتظار دارید از اکسیمتر برای کودکان و بزرگسالان استفاده کنید ، توصیه می شود یک دست نگهدارنده با سنسور بزرگسالان و یک سنسور اضافی برای کودکان خریداری کنید.

 

تحلیل آماری

محاسبات قدرت خاص برای یک مطالعه شامل یک مدل اثرات مختلط پیچیده است و انجام نشده است. با این حال ، بر اساس مطالعات عملکرد قبلی پالس اکسیمتر منتشر شده قبلی ما با استفاده از یک طرح با اندازه گیری های مکرر و یک استخر با موضوع 10 مورد ، ما از نظر آماری تفاوت های معنی داری در عملکرد پالس اکسیمتر مشاهده کرده ایم که از اثرات بالینی مرتبط با استفاده از همان اندازه موضوع کوچکتر است. مطالعه 10 نفر مطابق با دستورالعملهای FDA برای طراحی مطالعه مربوط به ادعاهای مربوط به عملکرد حرکت پالس اکسیمتری است. 3 علاوه بر این ، یک مطالعه آزمایشی منتشر نشده در آزمایشگاه ما با 10 فرد با استفاده از یک پروتکل حرکت یکسان انجام شد و نتایج نشان داد که قدرت برای تمایز اختلافات 5٪ در خوانش های از دست رفته. این مطالعه به منظور بررسی تفاوت های جنسیت ، تن پوست و قومیت طراحی نشده است ، بلکه از یک استخر موضوعی استفاده شده است که مطابق با الزامات FDA در این عوامل متعادل است.

تعصب به عنوان Spo2 منهای Sao2 از ارزش هر اکسیمتر و مقدار خون شریانی مربوطه محاسبه شد. تعصب به عنوان میانگین ± SD خلاصه می شود ، جایی که SD دقت در نظر گرفته می شود. میانگین ریشه مربعات ریشه به عنوان ریشه مربع میانگین اختلاف بین Spo2 – Sao2 و مربع محاسبه شد. حد اطمینان 95٪ از خطای میانگین مربعات ریشه با استفاده از bootstrapping (بارگیری مجدد تصادفی با تعویض) با 50،000 تکرار تعیین شد. حدود 95٪ توافق نامه (LOA) با توجه به Bland و Altman با 1.19 · SD محاسبه شده است و تنظیمات مربوط به اندازه گیری های مختلف برای هر فرد طبق “روش جایی که مقدار واقعی متغیر است” محاسبه شده است. 19 محدودیت اطمینان 95٪ برای LOA بود. همانطور که در بالا با استفاده از bootstrapping مشخص شده است.

تعصب و ارزش مطلق تعصب تحت حرکات مختلف و دامنه های مختلف Sao2 با استفاده از آنالیز واریانس با اندازه گیری های مکرر با توکی-کرامر با یکدیگر تفاوت معنی داری با هم مقایسه شد. برای مقایسه واریانس بین حرکات مختلف و دامنه Sao2 از تست لونه استفاده شد.

منحنی های کارکرد گیرنده (ROC) برای تعیین Spo2 اکسید متر از هیپوکسی (تعریف شده با Sao2 <90٪) و هیپوکسی شدید (تعریف شده به عنوان Sao2 <80٪) ساخته شد. مساحت زیر منحنی (AUC) و CI 95٪ محاسبه شد. از آزمون دقیق فیشر برای مقایسه شیوع پرفیوژن کم (PI <2) در زنان و مردان استفاده شد. مقدار P كمتر از 05/0 از نظر آماري در نظر گرفته شد.

منبع خرید :

https://www.berankard.com/product-category/%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5%DB%8C/%D9%BE%D8%A7%D9%84%D8%B3-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%AA%D8%B1/